Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - Co zrobić z takimi zębami...pomocy

głest - 2007-07-01, 23:40
Temat postu: Co zrobić z takimi zębami...pomocy
no więc tak wyglądaja moje zęby mam 18 lat i chce sie dowiedziec jak mozna je wyprostować co zrobic z tym wystającym prosze o odpowiedzi pozdrawiam
Gość - 2007-07-02, 07:22

cos tam ci musza wyrwac i wprowadzic ten zab do luku i sprawa z glowy.
wizz - 2007-07-02, 07:53

Sa ale b.rzadko. Z reguly wystepuja w kolorach A2 i A3
Gość - 2007-07-02, 10:34

leczenie orto w Twoim wieku jest juz platne ale jesli naprawde Ci zalezy to zdolasz predzej czy pozniej odlozy kaske i wybierzesz sie do ortodonty:) popytaj wsrod znajomych albo poszukaj w necie. wydatki to ok. 3 tys. za najzwyklejszy aparat staly + koszty leczenia ktore sie rozkladaja w czasie. mysle ze twoja sytuacja to pikus dla lekarza. powodzenia w prostowaniu zabkow!
Gość - 2007-07-02, 21:04

a sie nie da jakoś inaczej i szybciej niz z aparatem bo wydaje mi sie ze na aparat jestem juz troche zastary;/
Gość napisał/a:
cos tam ci musza wyrwac i wprowadzic ten zab do luku i sprawa z glowy.

jak coś takiego by wyglądało pozdrawiam

filo - 2007-07-02, 21:15

Idź do ortodonty to Ci ustali plan leczenia. W dzisiejszym czasie wiek nie jest praktycznie żadnym przeciwskazaniem. Nie da się ustawić zębów bez pomocy aparatu.
Wanilia - 2007-07-03, 10:24

w ortodoncji nie ma drogi na skróty.
albo sie poddasz leczeniu i ponosisz dwa lata aparat albo bedziesz mial zeba jak otwieracz do konserw.

ale pociesze cie ze czas leci szybko. ja zaczelam jak miałam 21 lat i po roku mam prosciutenkie zeby niebawem mi zdejmą aparat.
miałam kosmetyczny i szczerze mowiac wcale mi sie nie pali do zdejmowania bo bardzo sie sobie w nim podobam i uwielbiam ten moj aparacik.

w niczym nie przeszkadza i ladnie wygladam, 4 moje kolezanki zalozyly sopbie aparaty kosmetyczne zainspirowane przeze mnie :)

a mialam gorsze zeby niz ty i jeden tez mi tak wsytawal paskudnie a po 2 miesiacu był w łuku.
nic nie mialam wyrywane.

jedna orto mi chciała dac hyrax i wyrwac 4 zeby ale znalazlam inna, sktora tylko kilka z nich leciutko spilowala po bokach (tzw spinning) i w ten sposob uzyskala miejsce i wcale hyraha nie musialam nosic tylko sprezynki na gornym luku.

moim zdaniem to jest super inwestycja i warto.

Beata - 2007-07-04, 12:29

Wanilia napisał/a:

Należy też sprawdzić czy ten ząb nie jest tzw.oczny...
Koleżanka tak ma i boją się go wyrwać...

gregorb - 2007-07-04, 21:49

Beata napisał/a:
Wanilia napisał/a:

Należy też sprawdzić czy ten ząb nie jest tzw.oczny...
Koleżanka tak ma i boją się go wyrwać...

A co to znaczy zab oczny ? Czy to sa zawsze zeby z przodu ?

filo - 2007-07-04, 22:00

Też mnie ciekawi co to jest ząb oczny :?:
bea - 2007-07-04, 22:21

Kiedyś zębem ocznym nazywano kieł(3) bo ma zwykle długi korzeń -"pod oko"
Beata napisał/a:
Koleżanka tak ma i boją się go wyrwać
Kto się boi?
Prawda jest taka że kieł jest ważnym zębem ze względu na wygląd(znajduje się w "załamaniu łuku") trudno go zastąpić i zwykle widać jego brak. No i w razie czego jest bardzo wartościowym filarem np pod most.
Nie jestem ortodontą ale w szkole nas uczyli ze ortodontycznie jedynym wskazaniem do usunięcia kła jest sytuacja gdy jest on CAŁKOWICIE poza łukiem zębowym,2 kontaktuje prawidłowo z 4 i jeszcze ten kontakt ładnie wygląda w rysach pacjenta.
Przy braku miejsca dla 3 standartowo usuwa się 4-gdy wszystkie zęby zdrowe.
A z tym straszeniem ocznymi zębami to trochę przesada :mrgreen:

filo - 2007-07-04, 22:29

Pewnie, że szkoda usuwać tego kła. Ale zbaczając z tematu, to nie ma takiego zęba, którego nie dałoby się usunąć.
Wanilia - 2007-07-05, 06:44

Ja miałam ząb oczny :) (ale kieł dolny wiec chyba nie taki znowu oczny - moze plucny, garrdlowy nie wiem :) ) całkowicie poza łukiem do zewnatrz a, 4 obok sie polozyła niemal na plasko do wewnątrz. Czekałam az mi korzenie dziąsła pobrzebijaja bo juz było je widac :) Oba były takie śmiesznie poprzewracane bo dwa zajmowały powierzchnię za ciasna nawet dla jednego zeba.

wyrownanie tego do pionu zajeło 3 miesiace a byly serio gorsze niz ten na zdjeciu.