Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - Zatrzymana ósemka

jarek - 2003-07-24, 20:32

Mam zatrzymaną ósemkę po lewj stronie na dole. Od czasu do czasu boli mnie dziąsł o (kość) w okolicach tego zęba, makm też (chyba z powodu tej ósemki nardzo stłoczony przód i złamaną prawą jedynkę na dole (4 rekonstrukcje- żadna nie była trwalsza niż 3 miesiące.Mam pytanie, co mogę zrobić z tą jedynką (korona, lub coś innego) Proszę o radę
Przemek - 2003-07-24, 21:24

WitamNapisz gdzie mieszkasz.PM
jarek - 2003-07-25, 16:19

Mieszkam w Krakowie.
Mariusz.M - 2003-07-28, 17:54

Moim zdaniem sprawa moznaby rozwiazac w ten sposob:1.Wizyta u chirurga.Zatrzymane dolne zeby madrosci to nie rzadkosc.Jesli rzeczywiscie masz przez nia klopoty to zab kwalifikuje sie do ekstrakcji lub(w zaleznosci od tego jak jest ustawiony)do wydlutowania.2.Co do tej jedynki na dole...Jesli do tej pory nic nie zdalo egzaminu moznaby sprobowac zrobic wklad koronowo-korzeniowy.Pytanie tylko czy stosunek korony do korzenia twego zlamanego zeba umozliwia wykonanie takiego uzupelnienia.Jesli nie a masz pieniadze nie wiem implant??Trudno tak prawic kiedy nie widzialo sie jak to u ciebie wszystko wyglada.3.Co do stloczenia wizyta u ortodonty.Pozdrawiam i zycze powodzenia