Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - ropa w dziąsle

Szogun251 - 2008-07-15, 16:03
Temat postu: ropa w dziąsle
Pojawiła mi się ropa w dziąsle nie było bólu przy tym zeba czy dziąsła, chyba że naciskałem to, zacząłem płukać zęby dentoseptem a wcześniej płukałem listerine ale nie systematycznie, tak czy siak wczoraj przy uciskaniu tego miejsca, czyli nad jedynkami, zaczęła mi lecieć ropa, następnego dnia było oczywiście lepiej bo nie bolało przy uciskaniu lub bardzo szerokim uśmiechaniu, takie uczucie ciągnięcia, postanowiłem pujśc do dętysty ale nie prywatnego on stwierdził że żekomo ząb jest obumarły i od tego ta ropa po czym chciał mi zrobić dziurę żeby ropa zeszła, ale z tego co widzę to wcale nie gwarantuje że już będzie po problemie, i nie jestem pewien czy to jedyne i najlepsze rozwiązanie, poprosiłem o antybiotyk ale babka nie chciała mi dać recepty na niego, nie wiem co robić, a może płukanie dentoseptem wystarczy ? prawa jedynka boli przy stukaniu a lewa nie jeśli to coś rozjaśnia. boję się dętystów może nie tyle boje co bardzo nie lubię tego bulu przy borowaniu itp. w dzieciństwie miałem bardzo duże problemy, często byłem u dętystów w celu leczenia, nawet miałem zatruwanego raz, może to przez to ale staram siędbać o zęby i unikam dętysty jak ognia bo kojarzy mi się to tylko i wyłącznie z bólem, a najbardziej był bym szczęśliwy jak by mnie leczyli pod narkozą ale na to mnie nie stać więc koło się zamyka.
Proszę o jakąś poradę czy faktycznie ta dziura jest niezbędna skoro poprawiło się w ciągu 3 dni.
Pozdrawiam a za błędy przepraszam

chiquita - 2008-07-15, 18:30

jeeeeeez, wez to przeczytaj i napisz z sensem, znakami interpunkcyjnymi itd. jeszcze raz ;)

a co do zeba, to na moje oko zwyklego pacjenta ;) to nie jest normalne, ze nad zebem pojawia sie ropa. Jesli tak sie dzieje to znaczy, ze cos jest nie tak czyli trzeba isc do dentysty niech zrobi co nalezy. W ogole nie ma znaczenia fakt, ze po 3 dniach jest lepiej. Jak tego nie zalatwisz teraz to potem bedzie tylko gorzej.