Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - Usuwanie zdrowych zębów przed aparatem

Dorota - 2004-07-26, 10:28

Czeka mnie usunięcie górnej piątki i czwórki. Czy ktoś może podzielić się wrażeniami? Potwornie się boję...
adi - 2004-07-26, 11:22

Nie jest to nic miłego, szczególnie gdy przestaje działać znieczulenie;-) Samo rwanie tez takie bezbolesne znów nie było.. Ale da sie to przezyc;-) Adi bez czwórek szt.2
severah - 2004-07-26, 19:50

mi wyrwali 4,5 i dwie 8...ale najbardziej bolalo mnie rwanie wlasnie ósemek bo baba jakimis ogromnymi obcegami to robila a druga trzymala moja glowe w mocnym uscisku, potem przez 2 dni caly czas krew mi ciekla..
ggmm - 2004-07-27, 01:42

Doroto, usuwanie zęba nie musi być bolene. Środki znieczulenia znoszą ból, pozostaje tylko czucie dotyku. Czyli będziesz wiedziała, że coś tam się dzieje - to napewno, ale to nie jest ból. Często na fotel siadają młode osoby, które są bardzo zestresowane. Po zabiegu schodzą z fotela zadowolone i uśmiechnięte, a przez opatrunek gazowy w zębach mówią, że chyba przesadzali z tym strachem. Pozdrawiam;)
Dorota - 2004-07-27, 07:43

ggmm - a czy wiesz jakie znieczulenie stosuje się przy wyrywaniu? Czy jesteś stomatologiem? Wypowiadasz się tak uspokajająco, że mam ochotę, żebyś wyrwał(a) mi te zęby.
ggmm - 2004-07-27, 16:21

tak, jestem stomatologiem, a znieczulenia dla przedtrzonowów w szczękach to nasiękowe (w okolicy danego zęba+podniebienie), a w żuchwie - przewodowe (w okolicy za 8kami+przy zębie od storny wargowej). Nie bój się a działaj! pozdrawiam:)
Hubert - 2004-07-27, 20:31

Pewnie ze nie musi bolec, ale w medycynie gwarancji nie ma wiec moze boleć...
chilli - 2004-07-27, 20:53

jezeli usuwany zab jest bez ostrego stanu zapalnego ,to NIC nie boli,,,,,,,,,
Dorota - 2004-07-28, 09:32

Hubert ma chyba fatalne doświadczenia ze stomatologami. Ja z dzieciństwa pamiętam ból, bo wtedy nie stosowano znieczulenia - doprowadziło to do utraty dwóch szóstek (bo je zaniedbałam ze strachu). Potem leczyłam zęby w znieczuleniu i byłabym wstętną kłamczuchą, gdybym twierdziła, że mnie to bolało. Wyrywania szóstek prawie nie pamiętam - coś tam czułam, więc chyba nie było najgorzej. Teraz podjęłam decyzję o aparacie (zawsze był mi potrzebny - krzywulce - jak to określił jeden ze stomatologów i w dodatku wystające). Przeżywam to niesamowicie. Jak ja będę wyglądać ze szparami w zębach????????
Hubert - 2004-07-28, 11:46

A wiesz Dorotko, że Hubercik noci od miesiaca aparacik;-)? Wczoraj bylem na pierwszej kontroli. Zmienili łuk na grubszy, założyli dodatkowe druty, mocniej to wszystko scisneli, a dzis boli znacznie bardziej niz po samym założeniu aparatu.. Ale jakos trzeba zyc.. Ps. szpary w zebiskach faktycznie kiepsko wygladają, w dodatku z drutami. No, ale pomysl, ze robisz to dla siebie i za jakis czas bedziesz miała usmiech jak z żurnala:-) Nie mysl o tym. Po tygodniu od zadrutowania oswoisz sie i bedzie dobrze:-) Pozdrawiam:-)
Hubert - 2004-07-28, 11:49

Do Chi -> Nawet nie wiesz Kochana jak sie cieszę, gdy przyznajesz, że z.miejscowe jednak nie zawsze działają. Np nie działają w stanie zapalnym jak przyznajesz.. Brutalna prawda, ale zawsze prawda i pozwala to pacjentowi na świadomy wybór:-)
Dorota - 2004-07-28, 12:59

Hubert i wszyscy - dzięki za słowa wsparcia. Hubert - czy zamykają Ci się już te dziury?
madzik - 2004-07-28, 16:04

Hej, ja 1,5 tygodnia temu mialam usuwana dolna 8ke...5 lat sie na to nie moglam zdecydowac ale w koncu jak mus to mus. I co? Powinnam byla wyrwac ja wlasnie 5 lat temu, bo cala procedura byla bezbolesna, trwala moze gora 5 minut. jedyny wiekszy bol jaki odczuwalam to ten, ktory pojawil sie po zejsciu znieczulenia - wtedy tabletki przeciwbolwe, a na drugi dzien juz sie prawie nie pamieta ze sie bylo u dentysty! powodzenia z wyrywaniem i aparatem!
Hubert - 2004-07-28, 19:37

No właśnie madzik z wyrywaniem, a nie dłutowaniem.. To są dwie różne procedury.. Dłutowanie polegało w moim przypadki min na małym napiłowaniu szczęki i nie trwało to 5 min, a 1,5 h...
aga - 2004-07-29, 13:38

to ja jestem rekordzistka, bo u mnie dlutowanie osemki dolnej trwalo 3,5 h ;-) 0 a dzisiaj, za 3h ide usunac dolna lewa czworke i boje sie potwornie, nie wiem czemu...
madzik - 2004-08-05, 10:00

Hubert, wez nie strasz ludzi swoimi uwagami, bo wiecej halasu robisz niz to wszystko warte! ja tez sie roznych uwag na forum naczytalam, ze po usunieciu zeba to przez pol miesiaca na jogurtach trzeba zyc! 2 dni minely i zapomnialam, ze cos mialam usuniete. kazdy przypadek jest indywidualny. a po co Dorota miala by niby dlutowac gorna 5 i 4???????