Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - Paradontoza pomocy;(!!!!

DarekX - 2009-12-06, 13:52
Temat postu: Paradontoza pomocy;(!!!!
Jestem załamany;( Mam dopiero 21 lat a mam straszne problemy z dziąsłami;( (ale i równierz z zębami;( brak na górze jednej piątki i na dole szóstki + kilka zaplombowanych) dbam o zeby myję je codziennie jak pokazywał lekarz.
Jakieś dwa lata temu pod dolnymi zębami moje dziąsła przybrały dziwny kolor jasno brązowy. Natychmiast poszedłem do dentysty. Powiedziała że to nic że może coś genetycznie tak mam i że nie ma się czym przejmować. Dziś moje dziąsła w tym miejscu są wręcz czarne(lekkie czarne plamki na tle brązowych dziąseł) :(Cały czas mnie to niepokoi. W tym miejscu dziąsła mam bardzo suche w porównaniu do tych na górze.
Oprócz tego zauwazyłem że od wewnętrznej strony przy 6-7- i ósemkach koło dziąsła zrobiły mi się takie jasne czerwone plamki:( Wyglądają jak kieszonki;( Ja już nie wiem co mam robić;( Jak w wieku 21 lat można zostać bez zębów?:(
Używam zawsze pasty do zebów i od niedawna płynu do płukania colgatte plax. Po 10 grudnia idę do dentysty niestety prywatnie bo państwowo to się nie doczekam:( Już przeraża mnie ile wydam pieniędzy, a sam się utrzymuję i nie ma mi i tak kto pomagać;( Los mnie źle potraktował niestety i nie mam rodziny do pomocy.
Czy to możliwe żebym w tym wieku miał paradontozę;(? Nie mogę sobie pozowlić na utratę zębów;( Chyba się wtedy zabiję;(
Czy te kieszonki da się jakoś usunąć w 100% na zawsze?;(
Co może być przyczyną tego że dziąsła na dole mam takie suche:(
W ogólę mam wrażenie że ostatnio mam jakoś mniej śliny niż kiedyś.
Niby nie bolą mnie te dziąsła ale chyba sam widok mówi za siebie:( Proszę o porady;(

bea - 2009-12-06, 14:02

Czy miałes usuwany kamień nazębny ? Wykonywane było rtg pantomograficzne ?
DarekX - 2009-12-06, 14:16

bea napisał/a:
Czy miałes usuwany kamień nazębny ? Wykonywane było rtg pantomograficzne ?
Na usuwanie kamienia mam zamiar wybrać się po 10 grudnia bo wtedy mam wypłatę. Czy do tego piaskowanie też będzie dobrym pomysłem?

Nie miałem robionego takiego zdjęcia rtg bo żaden dentysta mi tego nie zalecił. Byłem conajmniej u 4 w sprawie leczenia zębów ale o dziąsła nikt nigdy nie miał uwag. No może jedna zdziwiła się ich kolorem ale powiedziała że to na dole to coś tam mi się pewnie odkłada.

bea - 2009-12-06, 14:36

DarekX napisał/a:
coś tam mi się pewnie odkłada.

Więc pewnie masz po prostu kamień , i tej wersji będziemy się trzymać . Głowa do góry .

[ Dodano: 2009-12-06, 14:37 ]
W razie watpliwości idź do specjalisty chorób przyzebia - periodontologa.

DarekX - 2009-12-06, 14:52

no a kamień odkłada się też na dziąsłach?
Co to te takie jakby kieszonki kolo zębów od zewnętrznej strony? Znaczy takie malutkie plamki ciemniejsze. Jak narazie ciemnoczerowne

gandalf - 2009-12-06, 16:45

Darek. Zignorowałeś ważny wpis saint.tropez. Palisz?
DarekX - 2009-12-06, 21:39

paliłem ......;( ale już dwa tygodnie nie palę.
Echelon - 2009-12-06, 22:29

Ile lat paliles i ile papierosow dziennie.
DarekX - 2009-12-06, 22:35

jakoś paczkę na dzień hmmmmm z 6 lat.
anna t - 2009-12-07, 20:47

Przesadzacie z tym paleniem. Ciemne plamy na dziąsłach występują często u osób o ciemnych włosach i ciemnej karnacji skóry ,bo te osoby mają dużo barwnika, odkłąda się on też u niektórych osób na dziąsłach. Nie jest to schorzenie.

[ Dodano: 2009-12-07, 20:48 ]
DarekX napisał/a:
Co to te takie jakby kieszonki kolo zębów od zewnętrznej strony? Znaczy takie malutkie plamki ciemniejsze.

Kieszonki to co innego niż plamki.
Zrób zdjęcie tych zmian i puść na forum.

DarekX - 2009-12-09, 01:23

anna t napisał/a:
Kieszonki to co inne niż plamki.
Zrób zdjęcie tych zmian i puść na forum.

Mam fotki ale niestety nie za wyraźne;(
Pierwsza to te dziąsła o których mówiłem że mają taki brzydki kolor;(

A druga to te kieszonki niby o których mówiłem......
ale bardzo słabo widać:

Bardzo proszę o odpowiedź;(

bea - 2009-12-09, 15:51

DarekX, a te plamy to pojawiły sie teraz ,jesteś pewien że nie były "od zawsze" ?
anna t - 2009-12-09, 20:48

Czy Ty masz ciemne włosy ? Moim zdaniem to miałeś zawsze te przebarwienia .

[ Dodano: 2009-12-09, 20:53 ]
Usuń kamień i osad i popraw higienę.

DarekX - 2009-12-14, 20:15

Dorwałem lepszy aparat. Teraz widać na zdjęciach chyba o co mi chodzi. Tuż pod samym zębem zmiany na dziąśle. Co to jest? W piątek idę do dentysty na scaling + piaskowanie. Pomorze coś???

Oto zdjęcia:

Normalnie jakby mi coś wypaliło pod zębami;( Mam tak po jednej i po drugiej stronie przy zębach;( Da sięcoś zrobić by to znikneło?? Czy w ogólę to zniknie???
Niby nie czuję bólu przy jedzeniu ani przy zimnym czy gorącym. Jak myję zęby to dziąsła też mi nie krwawią:( ale wygląda to fatalnie;(

jaszczurkaXXL - 2009-12-15, 15:11

DarekX napisał/a:
Dorwałem lepszy aparat. Teraz widać na zdjęciach chyba o co mi chodzi. Tuż pod samym zębem zmiany na dziąśle. Co to jest? W piątek idę do dentysty na scaling + piaskowanie. Pomorze coś???

Oto zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Normalnie jakby mi coś wypaliło pod zębami;( Mam tak po jednej i po drugiej stronie przy zębach;( Da sięcoś zrobić by to znikneło?? Czy w ogólę to zniknie???
Niby nie czuję bólu przy jedzeniu ani przy zimnym czy gorącym. Jak myję zęby to dziąsła też mi nie krwawią:( ale wygląda to fatalnie;(

Moim zdaniem dziąsła są obniżone, chociaż zdjęcie niewyraźne...:(
Palenie maskuje pierwsze symptomy paradontozy, bo obkurcza naczynia krwionośne i stąd brak krwawienia. Kilka lat palenia powoduje zauważalny ubytek kości w szczęce i w żuchwie.
Koniecznie trzeba zrobić zdjęcie panoramiczne,
Powtarzam raz jeszcze, że paradontoza to nie tylko choroba starszych ludzi. Sama jestem tego pzrykładem: prawdopodobnie u mnie zaczęła się w wieku 21-26 lat. Też paliłam: 8 lat właśnie wtedy.
Jest zresztą młodzieńcze agresywne zapalenie przyzębia,które atakuje w wieku nastu lat, ale to inna bajka. Bardzo szybko i dramatycznie postepująca choroba.
Waran (ka) z paradontozą

DarekX - 2009-12-15, 20:16

Czy te zmiany na dziąsłach da się jakoś wyleczyć? Tak by znikneły???:( Tzn że wypadną mi zęby;(???
Czy kieszonki znikają???? Pomocy;(

northbridge765 - 2009-12-15, 21:40

Po skalingu(czyli usunięciu kamienia poddziąsłowego i nadziąsłowego) musisz postarać sie o prawidłową higienę jamy ustnej.Czyli musisz zaprzyjaźnić sie z nitką dentystyczną)o szczotkowaniu nie wspomnę.Popros stomatologa o instruktaż.Głebokie kieszonki zmniejszą się:) Głowa do góry:)
P.S rzuć palenie

DarekX - 2009-12-15, 22:03

Ale to co widać na zdjęciach to są kieszonki??? W internecie nigdzie nie mogę znaleźć jak wyglądają takie kieszonki żeby porównać.
northbridge765 - 2009-12-15, 22:14

Witam.Głębokość kieszonek mierzy dentysta sam nie mozesz ich zmierzyć.
Spytaj swojego dentystę,powinien Ci wszystko dokładnie wytłumaczyć.A Ty nie uzywasz teraz jakiegoś zbyt mocnego płynu do płukania ust lub nie szczotkujesz zębów zbyt mocno?Jak dla mnie to Twoje dziasła wygladają na mocno okaleczone(przy zębie 5).Spasuj z szorowaniem a zacznij szczotkowac i tak jak pisałam wyżej,zrób skaling i zacznij nitkować zęby:)

DarekX - 2009-12-15, 22:19

Cyzli to pod ybami co wida na zdjęciu to nie są kieszonki????
Niby takie coś mam przy prawie wszytskich zębach na dole.......Być może rzeczywiscie je za mocno szczotkuję??? Boshhhhhh ja już nie wiem;( Jak to ma wyglądać???? Piłem ostatnio zimny napój i ogólnie nic mnie nie boli:| Jak piję coś gorącego to też nie boli. POMOCY!!!:(

[ Dodano: 2009-12-16, 23:43 ]
Ktoś odpowie?????:(