Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - bol zebow/dziasel

pacjent1234 - 2011-04-08, 21:52
Temat postu: bol zebow/dziasel
Witam!

Juz raz pisalem o tym problemie. Bola mnie, nieregularnie - co jakis czas przez pare dni i potem przerwa (5-7 dni boli, potem 2-3 tygodnie przerwy) - dolne czesci zebow u ujscia przy dziasle tudzież samo dziaslo, jedynie zeby od trojki do szostki z zewnetrznych stron i to glownie na dole po obu stronach, ale rowniez u gory.

Zaczelo to sie ponad pol roku temu po usuwaniu kamienia nazebngo. Bol od tamtego czasu jest tak mocny, ze momentami nie moge byc zebow. Moj dentysta twierdzi, ze z dziaslami i zebami wszystko w porzadku i zalecil mi mycie zebow pastami na wrazliwe zeby i miekka szczoteczka, co troche ulzylo ale nie zlikwidowalo problemu. Ostatnio stwierdzil znowu, ze nie wie co to moze byc i ze mozna jeszcze raz ewentualnie usunac kamien, bo go troche jest, ale to na pewno nie jest przyczyna.

Dodam ze ten bol jest taki, ze jak dotkne dolnej czesci zeba tuz przy ujsciu do korzenia lekko paznokciem to od razu pojawia sie ten bol, ktory jest przy jedzeniu jablka oraz myciu zebow. Czy moze to wynikac z jakichs przyczyn pozastomatologicznych (odzywianie, brak witamin), skoro zeby i dziasla sa w porzadku? Bo juz sam nie wiem. Myslalem, ze to poczatki paradontozy (mam 20 lat), a u mnie w rodzinie ten problem istnieje, ale skoro dentysta mowi ze dziasla i zeby w najlepszym porzadku, to nie wiem.

izaa - 2011-04-08, 22:10

pacjent1234 napisał/a:
Dodam ze ten bol jest taki, ze jak dotkne dolnej czesci zeba tuz przy ujsciu do korzenia lekko paznokciem to od razu pojawia sie ten bol, ktory jest przy jedzeniu jablka oraz myciu zebow.

nie dotykaj
to co opisujesz, to fizjologia
są reklamy w tv o nadwrażliwości z rysunkami [reklama jakichś past do zębów], tak właśnie rzecz wygląda

pacjent1234 - 2011-04-08, 23:20

Dziekuje za odpowiedz.
Chcialbym wyjasnic tylko, ze dotykam, by sprawdzic czy boli, inne cele za tym nie stoja :mrgreen:
Czy to oznacza, ze jedyne rozwiazanie to pasta do zebow? (ktora i tak pomaga nie 100% i na dluzsza mete tylko chwilowo)?

tymonka - 2011-04-09, 08:48

Mam ten sam problem. U mnie pomogło posmarowanie przez dentystę zębów specjalnym lakierem i oczywiscie pasta i płyn do zębów nadwrażliwych. Pozdrawiam.
izaa - 2011-04-09, 10:27

pacjent1234, odpowiedziała Ci tymonka,
K. Agnieszka - 2011-04-15, 12:02

Jeśli masz w rodzinie osoby z parodontozą to jest wskazanie do częstszych wizyt celem profesjonalnego wyczyszczenia zębów. Dodatkowo objawy które podałeś to nadwrażliwość
Jeżeli masz problem z nadwrażliwymi zębami to może pomóc lakier fluorowy (zabieg w gabinecie :wink: ) dodatkowo wybieraj pasty a niskiej ścieralność (wybielające i dla palaczy omijaj szerokim łukiem) dodatkowo po zjedzeniu owoców lub wypiciu soku czy Coli przepłucz usta wodą i odczekaj minimum pół godziny przed szczotkowaniem :wink:

petra_75 - 2011-04-16, 00:40

Dodatkowo do wszystkich uwag powyżej.
Idź do specjalisty periodontologa. Masz w rodzinie osoby obcy obciążone chorobą przyzębia. Ty ją też możesz mieć.

[ Dodano: 2011-04-16, 00:49 ]
osoby - oczywiście

pacjent1234 - 2011-04-17, 18:35

Myslalem o tym, ale skoro stomatolog mowi ze z dziaslami jest na pewno wszystko w porzadku, to chyba raczej to nie sa poczatku paradontozy. Podejrzewam, ze stomatolog niespecjalizujac sie w chorobach dziasel zauwazylby, że coś jest nie tak?
K. Agnieszka - 2011-04-18, 13:44

podsumujmy
- Twój stomatolog twierdzi że przyczyna nie jest po stronie zębów ani po stronie dziąseł
jednocześnie nie jest w stanie wskazać przyczyny.

Najbardziej logiczne rozwiązanie to udać się do dentysty który znajdzie przyczynę bólu,
ale czy skonsultujesz się gdzie indziej czy będziesz czekał aż obecny dentysta dostanie nagłego świecenia co to może być to Twoja sprawa.