Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - płytka relaksacyjna a ból

sysia23 - 2013-06-09, 15:27
Temat postu: płytka relaksacyjna a ból
Witam:) w piątek odebrałam swoja płytkę relaksacyjną:) zalecił mi ją ortodonta zanim rozpocznie leczenie aparatem stałym aby rozluźnić stawy czy coś w tym stylu no i zapobiec ścieraniu zębów:) w każdym bądź razie mam ja nosić w nocy i jak najwięcej w dzień zanim będę miała założony aparacik:) szyna jest na dolną szczękę jest w postaci takiej jak gdyby plastikowej sztywnej nakładki na zęby zrobionej na odlewie moich ząbków:) problem mój polega na tym iż gdy ja nosze strasznie boli mnie kieł i kolejny ząb:( co mam z tym zrobić?? ból ten jest taki jak gdyby coś od zewnątrz ściskało lub miażdżyło mi zęba. Czy to jest normalne?? proszę o szybką odpowiedź gdyż ja jestem zielona w tym temacie:(
izaa - 2013-06-09, 16:21

sysia23 napisał/a:
Czy to jest normalne??

Nie jest, trzeba zdjąć akryl - pewnie są jakieś przeciążenia.
Zgłoś się na korektę do swojego lekarza.

Martynka33 - 2013-06-09, 17:32

Szyna musi być wygodna i zęby nie mogą boleć, ja swoją korygowałam dwa razy :)
Szkoda, że dentystka Cię nie uprzedziła.

Pozdrawiam.

sysia23 - 2013-06-09, 18:02

Dziękuję bardzo za odpowiedź:) Pan doktor już mi ja trochę szlifował i początkowo wydawało mi się że jest dobrze ale po założeniu :wink: okazało się iż jednak bolą ząbki;/ no i trochę sobie sama od strony języka podszlifowalam frezarka do paznokci bo język drażniła pod spodem:) mam nadzieję ze to nie był błąd:)
Gelo85 - 2013-06-10, 16:51

Był. Nie można nic robić samowolnie przy takich pracach.
Takim pacjentom dziękuje się za współpracę i dalej leczą się sami.