Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - Budowa gabinetu stomatologicznego

Dargrażyna - 2005-02-06, 16:37

Wykonuję reklamy dla gabinetu stomatologicznego i zobowiązałam się do znalezienia architekta lub firmy projektowej do wykonania nowej arnżacji remontowanego gabinetu stomatologicznego. Nie jest to niestety takie proste jak myślałam. Na forum stomatologów nie zostałam dopuszczona, a tam z pewnością dowiedziałabym się do kogo mogę się zwrócić. Chodzi o to aby remontując gabinet dostosować go od razu do norm unijnych. Z pewnością istnieją firmy, które się specjalizują w tej dziedzinie. Może ktoś mógłby mi pomóc znależć taką firmę? Pozdrawiam
martyna aga - 2005-02-06, 20:29

projekt gabinetu stomatologicznego powinien wykonać każdy architekt.Nie jest tu potrzebna żadna specjalna specjalizacja,przepisów nie jest aż tak wiele
Dargrażyna - 2005-02-07, 10:47

Jednak dużo łatwiej współpracuje się z projektantem, który już zna te przepisy i ma na swoim koncie aranżacje kilku gabinetów.Oczekuję na propozycje lub podpowiedzi. Może ktoś mógłby polecić takiego wykonawcę.
jacek - 2005-02-07, 19:11

Myślę,że skoro remontujesz gabinet i będzie on przedstawiony do odbioru jako nowy to powinnaś zachować dużą ostrożność w podejmowanych pracach.Tu nie możesz ryzykować dowolności i musisz wszystko dokładnie wiedzieć, nawet o tych przepisach, które mają się ukazać. Niedawno miałem pacjenta z Warszawy, który prowadzi kursy bhp i sanepid w wojsku i powiedział mi, że szykują się poważne zmiany. Zmiany zresztą następują ciągle i trzeba to mieć na uwadze, bo wiąże się to z dużymi kosztami.Np projektując ubikacje powinno się również pomyśleć o osobnym pomieszczeniu przed nimi, aby umieścić tam umywalkę.Bardzo ważna jest powierzchnia gabinetu, wysokość , wentylacja, powierzchnia poczekalni.Instalacja elektryczna z zabezpieczeniem różnicowoprądowym.Facet powiedział mi, że jeżeli wejdą prywatne kasy chorych , to wymagać będą bardzo dużo. podobno w grę mają wchodzić nawet atesty na płytki , fugi ceramiczne itp. Tak więc przestrzegam przed podejmowaniem prac bez dokładnego rozeznania tematu- może być to bardzo kosztowne.Może zasięgniesz porady w sanepidzie, ale oni często mało wiedzą.Ja np mam aparat rtg bez unijnych certyfikatów i też nie wiem , co będzie z nim na koniec roku.