Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - ile to kosztuje

Magda - 2004-01-12, 13:01

Brakuje mi 4i 5 gornej po prawej stronie. Chcialabym sie dowiedziec ile kosztuje mostek porcelanowy na te zeby. Z gory dziekuje
Magda - 2004-01-12, 16:17

W Warszawie 2000-2500.
Krysia - 2004-01-12, 23:15

Znajoma robiła na śląsku i zapłaciła 800 złotych.
kowal - 2004-01-13, 00:33

Ciekawe pytanie. Radzę to dobrze przemyśleć. Nie można tak poprostu odpowiedzieć na to pytanie nie znając sytuacji w ustach. Czy zęby sąsiednie (filarowe) są żywe i dobrze osadzone, czy są martwe, czy są prawidłowo przeleczone kanałowo, jeżeli źle to trzeba powtórzyć, jeżeli są martwe to należy wykonać sztyfty, dalej warto się zastanowić na jakim metalu, szlachetnym, półszlachetnym czy na stali, i czym most będzie licowany (pokrywany) porcelaną, kompozytem (niepolecam), czy akrylem (tteż niepolecam). Niektórzy lekarze robią nawet całe mosty z akrylu (plastik) - bardzo tanie i równie beznadziejne. I najważniesze - kto to będzie robił.
Rita - 2004-01-13, 16:46

Kowalu! Biorac pod uwage najlepszy metal szlachetny, najlepsze materialy dentystyczne to jakie sa przykladowe ceny. Pozatym co moglbys doradzic jesli chodzi o dobor materialow. Gdybys mial sobie robic mostek co bys wybral.
kowal - 2004-01-15, 23:40

Porcelana na złotoplatynie. Złotoplatyna daje trochę lepszy efekt estetyczny. Pytanie czy za trochę warto sporo dopłacać. Bardzo dobrze technicznie wychodzą mosty na srebropalladzie. Są OK i takie wykonuje dla większości pacjentów. Wycena na stopach jest trudna - zależy od wagi mostu i standartu gabinetu w którym chcesz wykonać. Dwa brakujące zęby to 4 punkty protetyczne - 2 brakujące + 2 korony na zębach sąsiednich. Cena u mnie (Warszawa) na stopie srebropalladowym to ok 2400 zł za taki most bez przygotowania zębów filarowych (szlifowanych). Ja osobiście nie robię mostów na żywych zębach - za duże ryzyko obumarcia nerwu i wtedy się duże problemy. Most porcelanowy na stali - to ok 1600 zł - ale stali bym nie radził.
kowal - 2004-01-15, 23:42

Na złotoplatynie taki most to około 3000 zł.
gregr - 2004-01-25, 10:35

witam- jezeli mam do uzupelnienia tylko jedna 4 i chcialbym wybrac most kompozytowy( 1000zl)- metoda polega na wymodelowaniu w jamie ustnej odpowiedniego kształtu zęba z kompozytu (alternatywa do porcelany),nie szlifuja tylko podobno wklejaja. System opracowany w Pomorskiej Akademii Medycznej, stosowany od 1992 roku. Czy to dobra metoda, czy tez lepiej wybrac cos tradycyjnego.
moskirz - 2004-01-25, 18:27

mosty kompozytowe są dobrym wyjściem z sytuacji przy niewielkich brakach i najlepiej sprawdzają się z przodu... odcinki boczne sa nadal w fazie badań... nie jest to trwałe... raczej nazwałabym tymczasowe wyjście awaryjne kiedy pacjenta nie jest stać na implant lub most porcelanowy...
Gabryś - 2004-01-25, 19:13

Chciałbym sie dowiedzieć, czy most porcelanowy na srebropalladzie jest możliwy do wykonania dla wszystkich dentystów, bo mieszkam w małej miejscowości, mam b. zdolnego lekarza, chcę żeby wstawił mi most porcelanowy, ale nie dowiadywałem sie na czym on wykonuje. Ja dysponuję dużą sumą pieniędzy dlatego chciałbym mieć jak najlepszy most, chodzi o wszystkie górne zęby. Czy na stali te mosty są mniej estetyczne, czy nie poleca Pan dla zdrowia? O co w tym chodzi? Ja pragnę mieć najbardziej zbliżone zęby do naturalnych!
moskirz - 2004-01-25, 19:29

najbardziej kosmetyczna ze wszystkich materiałów jest porcelana... obecnie wykonuje się prace pełnoceramiczne... są rewelacyjne (jeśli chodzi o efekt) ale trzeba więcej oszlifować zęba niż w przypadku tradycyjnej korony i to z tzw. schodkiem... wykonać taką pracę może tylko lekarz , który ma pojęcie o szlifowaniu ze schodkiem... cena pracy - WYSOKA ( w szczecinie 800euro za pkt)...
Gabryś - 2004-01-25, 20:01

Dalej mało rozumię. Pełnoceramiczne,to nie są porcelanowe? I co to znaczy 800euro za pkt, czyli ile plus minus musiałbym wyłożyć za 14 zębów? Proszę daj mi jeszcze odpowiedż na moje powyższe pytania. I czy ja mogę zapytać mojego zdolnego lekarza , czy ma pojęcie o szlifowaniu schodkowym?
ethanak - 2004-01-25, 20:43

Ceramiczne oznacza licowane porcelaną - na metalową koronę napalana jest w laboratorium porcelana.Ząb oszlifowany pod taką koronę ma więcej zachowanych tkanek niż pod koronę pełnoceramiczną gdzie nie ma żadnych elementów metalowych - wszystko to porcelana - minus to rozleglejsze oszlifowanie zęba i cena w zamian za lepszą estetykę.
Gabryś - 2004-01-25, 21:06

Jaka jest więc róznica w estetyce, czy ogromna, czy minimalna gdy chciałbym zrobić mostk porcelanowy, a nie pełnoceramiczny? Sam nie wiem co mam teraz robić. Dalej nie mam odpowiedzi na moje pytania, czy w kazdym gabinecie można zrobić most pełnoceramiczny, albo czy każdy lekarz może zrobić most na srebropalladzie.
gabinetmc - 2004-01-25, 22:15

W zasadzie chyba każdy lekarz powinien umieć oszlifować zęby pod każdą pracę, ale... Chodzi głównie oto, że nie każdy lekarz pracuje z dobrym technikiem, a w małych miastach jest to duży problem. Dobry technik to połowa sukcesu lekarza. Najlepiej poprosić lekarza o pokazanie przykładów. Jeśli chodzi o tak duże uzupełnienie lepiej zrobić je w trzech częściach (jeśli to możliwe) z tej przyczyny, że kopyta przy wypalaniu porcelany lubią się odkształcać.
gabinetmc - 2004-01-25, 22:18

Jeśli chodzi o cenę to na Śląsku (np. u mnie)jeden punkt, tzn. jeden ząb czy to korona, czy ząb dowieszony kosztuje od 400-600 zł.(korona porcelanowa na stali)
Gabryś - 2004-01-25, 22:45

Jeszcze raz ja. Dobry lekarz plus dobra pracownia plus mostek z trzech części ( porcelanowy na stali) równa się super estetyka? tzn czy to będzie wyglądało jak prawdziwe zęby? Czy sięgąć wyżej? Lepiej zrobić na srebropalladzie? Bo jeśli chodzi o most pełnoceramiczny to jeden ząb tzn punkt kosztuje800 euro? czy ja dobrze zrozumiałem?to straszna suma! Ja chcę przeznaczyć na całą górę 10tyś zł do 15tyś
edent - 2004-02-01, 14:55

Osobiście znam więcej dobrych techników mieszkających w małych miastach potrafiących wykonać nowoczesne uzupełnienia ceramiczne niż stomatologów ,z kyórych chyba każdy umie oszlifować dobrze ząb.Gratuluję dobrego samopoczucia.
123 - 2004-02-01, 23:18

Każdy ma swoich znajomych. A swoją drogą to z kim współpracują ci dobrzy technicy w małych miejscowościach? Może większość dobrych lekarzy praktykuje w małych miejscowościach? A może do małych miejscowości przeniesiono akademie medyczne i specjalistyczne kliniki? Chyba nie jestem w kursie- coś mnie ominęło!
Tom - 2004-02-02, 21:25

Do poprzedniej wypowiedzi! Czytam kilka razy i nie mogę zrozumieć sensu tych słów. Może jeszcze raz jaśniej napiszesz o co chodzi.
Q - 2004-02-06, 03:26

Każdy naprawde dobry dentysta ma dobrego technika , bo szanuje swoją pracę.
Marta - 2004-02-09, 19:45

Przeczytalam wszystkie posty i nic mi to nie dalo. Trudno wyczuc kto jest dobrym lekarzem a kto dobrym technikiem. Kazdy uwaza sie za dobrego. Cena 800 Euro za PKT to drozej niz na zachodzie. To znaczy, ze za Pkt. ponad 3200 zl. A niektorzy pisza, ze tyle placa za caly most.