Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - Sucha Beskidzka,kto był i wrażenia poproszę.

asieńka35 - 2004-03-24, 10:27

Ciekawa jestem kto tam już był i jakie wrażenia,ceny i tym podobne!
Jacek - 2004-03-24, 11:08

nie byłem,za to widziałem co robią,ODRADZAM,nawet wroga bym nie wysłał,bo mi było by szkoda
Z - 2004-03-24, 11:09

Co tam takiego na Boga robia? Moze wiecej szczegolow?
Jacek - 2004-03-24, 11:59

dużo by pisać co tam robią.generalnie specjalizują się w wykonastwie protez natychmiastowych i wszystko co się z tym wiąże.generalnie mówiąc,bo nie jest to miejsce na wylicznie błędów,zabiegi wykonywane są według mnie bardzo,bardzo niestarannie
Z - 2004-03-24, 12:13

czyli szybkosc zamiast jakosci...
n - 2004-03-24, 19:57

i powiedzcie mi jak lekarze na to reaguja??staracie sie cos z tym zrobic??czy solidarnosc zawodowa i ETYKA nie pozwalaja??
Jacek - 2004-03-24, 20:58

liczą się skargi pacjentów,to oni powinni wnosić skargi,a po za tym jest to podobno fundacja papieska....i walcz tutaj z którąś tam władzą
Rysiek - 2004-03-24, 20:59

Jak papieska to nie wygrasz. Kosciol nasz pan.
n - 2004-03-24, 22:32

chwila chwila...w innym watku o tych szarlatanach wielu lekarzy pisalo ze spotkalo sie z ich wyczynami w swojej praktyce i nawet padlo cos o bledzie w sztuce lekarskiej i ze to kwalifikuje sie do prokuratora a ztego co sie orientuje to zawiadomic o przestepstwie powinien kazdy obywatel ktory ma uzasadnione podejrzenie jego popelnienia takze z tymi pacjentami to tak nie do konca.a z ta papieskoscia to watpie aby papiez mial cos wspolnego z akrylem w S.BezKicka jak to ktosa napisal;);)
6791 - 2004-03-24, 23:06

A tak dokładniej, to kim są z zawodu ci szarlatani i co dokładniej oni robią ?
anonim - 2004-03-25, 22:06

Do Jacka. Gdzie można składać skargi na tych tam.....? moze,byś nas poinformował.
Szpicel - 2004-03-25, 23:11

Mialo być o wrażeniach a skończy się na donosikach.Oj nieładnie.
Włodek - 2004-03-27, 17:42

Do mnie dotarło kilku pacjentów z Suchej Beskidzkiej. U każdego zostały popelnione te same błędy. Dotycza one głównie: niedokładności w wykonawstwie, braku poinformowaqnia pacjenta o fakcie korzystania z protezy natychmiastowej i konieczności jej wymiany po kilku miesiącach,przez co pacjent traktuje ją jako protezę długoczasową!!!!Na minus należy zaliczyć również brak korekt a te powinny byc wykonane w takich przypadkach po24godz i po kilku dniach. Jednym slowem szybko i skutecznie zrobić kasę a etykę można mieć w d...
7691 - 2004-03-27, 18:22

do:n o jakim watku mówisz chętnie poczytam. Dzieki.
7691 - 2004-03-27, 18:36

Włodku! czy to jest błąd lekarza, jeśli nie informuje pacjenta, że proteza wystarczy mu na kilka miesięcy? może to zwykle niedopowiedzenie?
di - 2004-03-27, 19:29

7691, to nie jest niedopowiedzenie czy błąd tylko nieuczciwość.
7691 - 2004-03-27, 19:34

A jeśli nieuczciwość, to lepiej przetrawić i zostawić czy wnieść skargę, kto uwierzy,że pacjent mówi prawdę?, jeśli nie ma rozmowy nagranej na kasecie?
Jacek - 2004-03-29, 18:32

do anonima!!!!!skargi można składać do izby lekarskiej z tego terenu lub pozostaje powództwo cywilne
Paweł - 2004-04-20, 20:53

więc byłem... i po kolei fakty... nie jest to żadna fundacja i nie ma żadnych związków z kościołem może poza tym że dr n.med.Henryk Ś. jest mocno wierzący, w suchej odbywa się tylko usuwanie zębów w ogólnym znieczuleniu, właściwie dowolna ilość naraz ale tylko z jednego ( górnego lub dolnego łuku, można czasem uprosić o jeden ząbek dodatkowo z przeciwnej strony) rwanie poprzedzone jest szkoleniem , podczas którego pacjenci są informowani o tym co ich czeka , jakiego rodzaju protezy mogą wykonać następnego dnia i jak o nie dbać oraz kiedy należy je wymienić , natępnie każdy jest badany przez anestezjologa (należy posiadać aktualne wyniki badań krwi: morfologia, czas krzepnięcia , krwawienia, ) na miejscu badanie EKG , ciśnienie, wywiad , po badaniu, jeśli pacjent kwalifikuje sie do zabiegu w ogólnym znieczuleniu wykonywany jest RTG panoramiczny i hajda do gabinetu.... mały zawrót głowy i po strachu... niska cena usługi rekompensuje niezbyt piękny wystrój gabinetu ( za usunięcie jednej siódemki w prześlicznej klinice w Krakowie zapłciłem troche ponad tydzień temu 140 zł w znieczuleniu miejscowym, ale wypoczywałem po zabiegu na skórzanej sofie...) gabinet protetyczny mieści się w odleglej o kilkanaście kilometrów Skawicy , na miejscu można zamówić nocleg, na temat protez sie nie wypowiadam bo nie musiałem skorzystać , mój ojciez zrobił sobie obydwie i na razie jest zadowolony... generalnie napisałem to wszystko po to żeby zdementować plotki jakoby nikt nie informował pacjentów o tymczasowości protez( są informowani, co więcej muszą podpisać oświadczenie że zostali poinformowani) ale jak znam rodaków to uważają że prowizorki są najlepsze i pewnie idąc po czasie do dentysty wolą udać idiote i powiedzieć no .. ale mnie nikt nic nie powiedział... coś musi być w tej Suchej niesamowitego bo spotkałem tam ludzi nawet z wielkopolski, i z pod warszawy, i z Koszalina ( bo ja to prawie miejscowy...) może cena panowie magicy-dentyści , pomyślcie o tym , nie ma tam komfortowych warunków ale pamiętajcie że większości Polaków sie nie przelewa , pozdrawiam Paweł
Paweł - 2004-04-20, 20:53

więc byłem... i po kolei fakty... nie jest to żadna fundacja i nie ma żadnych związków z kościołem może poza tym że dr n.med.Henryk Ś. jest mocno wierzący, w suchej odbywa się tylko usuwanie zębów w ogólnym znieczuleniu, właściwie dowolna ilość naraz ale tylko z jednego ( górnego lub dolnego łuku, można czasem uprosić o jeden ząbek dodatkowo z przeciwnej strony) rwanie poprzedzone jest szkoleniem , podczas którego pacjenci są informowani o tym co ich czeka , jakiego rodzaju protezy mogą wykonać następnego dnia i jak o nie dbać oraz kiedy należy je wymienić , natępnie każdy jest badany przez anestezjologa (należy posiadać aktualne wyniki badań krwi: morfologia, czas krzepnięcia , krwawienia, ) na miejscu badanie EKG , ciśnienie, wywiad , po badaniu, jeśli pacjent kwalifikuje sie do zabiegu w ogólnym znieczuleniu wykonywany jest RTG panoramiczny i hajda do gabinetu.... mały zawrót głowy i po strachu... niska cena usługi rekompensuje niezbyt piękny wystrój gabinetu ( za usunięcie jednej siódemki w prześlicznej klinice w Krakowie zapłciłem troche ponad tydzień temu 140 zł w znieczuleniu miejscowym, ale wypoczywałem po zabiegu na skórzanej sofie...) gabinet protetyczny mieści się w odleglej o kilkanaście kilometrów Skawicy , na miejscu można zamówić nocleg, na temat protez sie nie wypowiadam bo nie musiałem skorzystać , mój ojciez zrobił sobie obydwie i na razie jest zadowolony... generalnie napisałem to wszystko po to żeby zdementować plotki jakoby nikt nie informował pacjentów o tymczasowości protez( są informowani, co więcej muszą podpisać oświadczenie że zostali poinformowani) ale jak znam rodaków to uważają że prowizorki są najlepsze i pewnie idąc po czasie do dentysty wolą udać idiote i powiedzieć no .. ale mnie nikt nic nie powiedział... coś musi być w tej Suchej niesamowitego bo spotkałem tam ludzi nawet z wielkopolski, i z pod warszawy, i z Koszalina ( bo ja to prawie miejscowy...) może cena panowie magicy-dentyści , pomyślcie o tym , nie ma tam komfortowych warunków ale pamiętajcie że większości Polaków sie nie przelewa , pozdrawiam Paweł
Paweł - 2004-04-20, 20:56

przeprasza... dodało mi sie dwa razy jestem na modemie i między czasie doszło ro rozłączenia , jeszcze raz przepraszam...
Jacek - 2004-04-20, 21:15

no i ekstra proszę pacjenta.widzę,że się poprawiło,widać idą z duchem czasu.ja niestety widziałem,i kilku moich kolegów tutaj piszących,skutki ich działalności.a że gabinet mało ładny to nic,grunt,że przejedzie się człowiek,nawet nocleg załatwią,EUROPA!!!!
Jacek - 2004-04-20, 21:17

i jeszcze jedno,w Suchej rzeczywiście jest coś niesamowitego...okoliczne krajobrazy
Paweł - 2004-04-21, 13:20

nie wiem czy sie poprawiło bo nikt z szanownych fachowców nie raczył wytknąć konkretnych błędów,poza rzekomym niedoinformowaniem, oczekuje że ten który napisał że to nie miejsce na wskazywanie blędów ( jesłi nie tu to gdzie) jednak coś tam skrobnie, nie jestem bezkrytycznym entuzjastą tego typu usług ale chciałbym znać merytoryczne zastrzeżenia fachowców a nie tylko hasła pod tytułem szrlatani z suchej bo jeżeli ich szarlataneria polega tylko na niskich cenach to nieładnie wypisywać takie rzeczy , mile widziany link do wspomnianego wątku o niecnych poczynaniach panów z suchej, może dowiemy sie czegoś konkretnego pozdrawiam Paweł
Jacek - 2004-04-21, 14:47

nie jest to miejsce na wytykanie błędów,szczególnie,że działający tam nie zabierają głosu w swojej obronie.wyrażasz swoje zdanie i jeśli ci pasują ich usługi to korzystasz.wszyscy ci którzy zabierali głos wyrażali swoje zdanie,ale nie chodziło im o odciągnięcie pacjentów z Suchej,tylko o ich dobro.niestety miałem kilkakrotnie przyjemnośćleczyć następstwa ich działania.tak myślą dentyści-magicy,jak ich nazwałeś.a że tanio...cóż to co robią jest tyle warte lub mniej.przeczytaj wypowiedzi w tym wątku to może wyłowisz ich błędy.jeśli je zrozumiesz...to wybierzesz trafnie,a żal będziesz miał tylko do siebie
Paweł - 2004-04-22, 15:55

jedyne bledy jakie polecasz mi wylowic z tego watku to niedokladnosc w wykonastwie ( a co to znaczy) nieinformowanie o .... ( bzdura, jak już wspomniałem) i brak korekt po wskazanym czasie ( nie wypowiadam sie na temat protezowania bo nie korzystałem) , a co do opinii i ewentualnych wyborów usługodawców... w pierwszym wątku ktoś zapytał o opinię a w kolejnych były już tylko pozbawione konkretów pierdoły (a to nie miejsce na wymienianie błędów - a dlaczgórz to nie miejsce? ktoś kto chce zdobyć jakieś informacje szuka konkretów właśnie w takim miejscu, nie szuka opinii obrażonych panów dentystów którzy na temat motłochu nie będą dyskutować bo nie warto...ten wątek znalazłem przed wizytą w Suchej bo chciałem sie czegoś dowiedzieć na ich temat, może właśnie po to aby sie zniechęcić, ale ponieważ nikt nie napisał nic sensownego poza oszczerstwami zdecydowałem sie na wizytę , ( hasła o kościelnej którejś tam władzy nie przystoją podobno wykształconym panom stomatologom, takt i kultura powinny wyróżniać osoby które ( może niesłusznie) obdarzone są wysokim zaufaniem społecznym ), wydawało mi sie że na fachowym forum można uzyskać konkretne informacje ale okazuje sie że jest to kolejne miejsce gdzie pisze sie byle tylko pisać i dodac sobie tym powagi ( a może żeby odpędzić klientów, w końcu gdzieś muszą trafić może do mnie...) zero konkretów panowie fachowcy! Paweł
Jacek - 2004-04-23, 09:20

widzę,że dyskusja staje się zbędna.fachowcy wiedzą o co chodzi,a nie fachowcy przkonują się po czasie.twoje złośliwości i chyba uprzedzenia do fachowców nie biorą się z nikąd.a może ty moczysz dzioba w tym biznesie?
Paweł - 2004-04-23, 14:49

nie mocze dzioba ( cóż za wyrafinowane okreslenie...)a to forum jest dla niefachowców którzy chcą sie czegos dowiedziec zeby zapewnic sobie jak najlepsze warunki leczenia ale fachowcy dziela sie swoja tajemna wiedza w taki sposób żeby przypadkiem nie powiedziec czegos konkretnego.. dyskusja rzeczywiście przestaje mieć sens, szczególnie na tym poziomie (wybacz chlopcze ale mlodzieżowa nowomowa jest mi obca) pozdrawiam i dziekuje za nic nie wnoszące wypowiedzi Paweł
Hania - 2004-04-23, 15:00

Pawle, w całej rozciągłości podzielam Twoje zdanie. Również, to że jest to forum dla niefachowców, czego niektórzy wypowiadający się tu nie są chyba świadomi - zwłaszcza ci liczący na przyciągnięcie klientów poprzez antyreklamę. Bronią dostępu do wiedzy niczym egipscy faraonowie. Przypominam, że pytanie było skierowane do osób korzystających z usług (czyli Pacjentów) !!!
Jacek - 2004-04-23, 18:31

Polak jest najlepszy na świecie z dwóch rzeczy:ekonomii i medycyny.a pytanie dotyczyło wszystkich,którzy wiedzą cokolwiek na temat wymienionej miejscowości.żaryjesz chyba sobie,że ktoś chce przyciągnąć pacjentów poprzez antyreklamę.gdybym mógł to podał bym ci namiary na pacjentów,którzy tam byli,ale nie mogę.a dlaczego ich nie ma na necie,bo ich na to nie stać.
Jacek - 2004-04-23, 18:33

a jak was tak interesują te ich błędy to w części,dla stomatologów ,jest wątek o nich,jeśli uda się wam wejść to poczytajcie sobie.
Paweł - 2004-04-25, 21:57

nie poczytamy sobie bo nie jesteśmy stomatologami, i nie uda nam sie tam wejść ( z tego samego powodu nie możemy robić różnych innych rzeczy np. nie możemy sobie odpowiadać na nasze pytania i wątpliwości) ale przynajmniej wiemy że nie możemy również liczyć na mądre poparte konkretami ( nazwiska i adresy nieszczęśników nie śa nam potrzebne) odpowiedzi tych od których moglibyśmy ich oczekiwać ( szczególnie w takim miejscu jak to forum) ale cóż... w końcu to bardzo droga i tajemna wiedza...nie pozdrawiam fachowców a całą reszte jak najbardziej Paweł
Jacek - 2004-04-26, 07:41

do Pawła.nie jest to mowa młodzieżowa,tylko cytat z poważnej książki,a jeśli chodzi o tego chłopca...to nie wiem kto nim jest w rzeczywistości./i chodzi mi o wiek/.zarzucasz także korporacyjnośc dentystom,trzymanie wiedzy w tajemnicy.masz rację...i tak być powinno.nie wiem czym się zajmujesz,ale takie samo zjawisko pojawia się wśród adwokatów,sędziów,nauczycieli.i ciebie to dziwi...sam prawdopodobnie to robiłeś pracując,i całkiem nieświadomie,przyjdź do mnie,usiądź na fotelu,nie dotknę cię palcem,ale powiem ci swoje ale ,odnośnie rzeczonej sprawy.uwierzysz lub nie.twoja sprawa.pora kończyć stary/??/kolego.
Hania - 2004-04-26, 07:59

Jacku, wnioskując z powyższej wypowiedzi należałoby podchodzić z rezerwą do twoich merytorycznych porad udzielanych za darmo na tym forum. Będę miała na uwadze, aby nie dawać im zbytnio wiary. Naszczęście są jeszcze osoby a nawet wyobraź sobie lekarze, którzy tu bardzo pomagają laikom a takie wypowiedzi jak twoja naprawdę im szkodzą.
Jacek - 2004-04-26, 10:08

to przerzuć parę wątków,na różne tematy,a przekonasz się że ja także udzielam rad pacjentom i jakoś nie odbiegają one od aktualnego stanu wiedzy.odnośnie wiadomej sprawy również tak było.każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie,co też uczyniłem.jeśli chodzi o szczegóły,to są to sprawy nie na publiczne forum,szczególnie ,że zainteresowani nie biorą w niej udziału lub nie przyznają się,że to oni.do wszystkich rad,nie tylko moich a udzielanych na necie trzeba podchodzić z rezerwą,przecież nie widać o co chodzi.jeśli chodzi o błędy w wiadomej sprawie,pisząc o niestarannym wykonaniu protez/co jest istotne przy protezach natychmiastowych/,o opiece po wykonaniu pracy,o niestarannie przeprowadzonych zabiegach chirurgicznych....co jeszcze pisać na forum dla nie fachowców.i nie jest to bynajmniej zazdrość,złosliwość,tylko odpowiedź na stawiane pytanie.nie wyssałem tego z palca,tylko z licznych obserwacji pacjentów,których prowadziłem.
hania - 2004-04-26, 10:40

Odniosłam jednak wrażenie, że do tej dyskusji poza inwektywami niewiele wniosłeś Jacku, zważ również, że kultura osobista Pawła, której tobie trochę brakuje, niekoniecznie wynika z przypisywanego mu przez ciebie zaawansowanego wieku.
Jacek - 2004-04-26, 10:56

żeby zakończyć,ty rady i czyjeś zdanie odbierasz jako inwektywy i brak kultury osobistej/sic!/.jeśli chodzo Pawła,to posłużyłem się jego językiem.widzę,że nie stać cię na bezstronność,ale cóz tacy jesteśmy......to trudne
Jacek - 2004-04-26, 11:00

i jeszcze jedno,na pożegnanie,czy gdybym nazwał rzeczy po imieniu np że w większości przypadków występował ziarniniak szczelinowaty,na wskutek wadliwego wykonania protez,to byłabyś zadowolona.i nie wypominaj komuś kultury nie znając go,bo to właśnie może być oznaką jej braku
Hania - 2004-04-26, 11:14

Jacku, jeśli swój zawód/nawiasem mówiąc budzący zaufanie publiczne/ nazywasz moczeniem gęby w biznesie to o czymś to świadczy, nie obrażaj się przedwcześnie :-)
JacekW - 2004-04-26, 11:25

Haniu! przczytaj jeszcze raz ,nie napisałem moczysz gęby tylko moczysz dzioba co jest istotna różnicą.wyjaśniłem rownież,że jest to cytat ze znanej książki.czy to jest obraźliwe.przecież to nie ja się obrażam i nie ja jestem tak bardzo wrażliwy na słowa.
JacekW - 2004-04-26, 11:28

i jeszcze chciałem dodać,że wcale nie określam swojego zawodu jako moczenie dzioba,tylko określam takim pojęciem tych,którzy zajmują się tym biznesem,a mają tyle wspólnego ze stomatologią co ja,przepraszam zainteresowanych,z mechaniką samochodową.a niestety tacy właśnie ludzie tym się zajmują.
Hania - 2004-04-26, 12:31

Dochodzimy do smutnych wniosków, niestety często stomatologią zajmują się niedouczone osoby, a ja doświadczyam tego na własnych ząbkach. Przekonałam się, że drogi nie zawsze znaczy dobry. Teraz dla odmiany wybieram się do stomatologa, który mimo licznych zasług (chirurg szczękowy, stom, protetyk) oferuje usługi w bardzo konkurencyjnych cenach.
Jacek - 2004-04-26, 13:07

powodzenia życzę.pozdrawiam
Viktoria - 2004-04-26, 13:25

Jacku! Jeśli możesz - jakie mogą być w przyszłości skutki noszenia nieodpowiednich protez? Czy coś może dziać się np. z kością? Dziękuję.
Jacek - 2004-04-26, 13:47

z reguły każda proteza osiadająca,czyli taka,która leży bezpośrednio na błonie śluzowej,niszczy kość,na dodatek zanik kości spowodowany jest wiekiem,zabiegami chirurgicznymi,stanami chorobowymi przyzębia.źle wykonana proteza tzn źle wypolerowana,niedopasowana,ze źle ustawionymi zębami wpływa negatywnie na błonę śluzową powodując jej uszkodzenia,prowadzące w SKRAJNYCH przypadkach do stanów przedrakowych.zanik kości jest niedouniknięcia/w przypadku tego rodzaju protez/ale żle wykonana proteza to przyśpiesza.innym problemem są właśnie protezy wczesne lub natychmiastowe.są one wydawane pacjentowi tuż po lub w nie długim czasie po usunięciu zębów.dalszy ciąg gojenia się ran pu sunięciu zębów odbywa się pod nimi.wymagane są obowiązkowe wizyty kontrolne w celu jej korekty.gdy tego nie robimy zaczynają się kłopoty z błoną śluzową,jest ona bardzo uciskana,szczególnie przy obrzeżach.tego rodzaju protezy w całym cywilizowanym świecie traktowane są jako protezy tymczasowe.u nas niestety nie,widać to w ofercie NFZ,który tego rodzaju protezy traktuje jako ostateczne.
Viktoria - 2004-04-26, 14:06

Do Jacka!Bardzo dziękuję, to mi wyjaśnia skąd takie zamieszanie w wątku Proteza i kto jest odpowiedzialny i dlaczego. Jeśli jeszcze moge zapytać o szyno-proteze- to też coś przejściowego? i czy robi się to na górnych zębach?
JacekW - 2004-04-26, 14:19

szynoproteza jest uzupełnieniem do długoczasowego użytkowania.można ją wykonać zarówno w żuchwie jak i szczęce.jest to proteza odtwarzająca braki zębowe jenocześnie szynująca pozostałe.wykonuje się ją najczęściej w przypadku chorob przyzębia przebiegających z rozchwianiem zębów.
Viktoria - 2004-04-26, 14:31

No to jeszcze jedno pytanko- z jakiego materiału robi się szynoprotezę (oczywiście najlepszego) i ile kosztuję wstawienie jednego zęba szynując 4 pozostałe? Dziękuję.
Jacek - 2004-04-26, 14:39

szynoprotezę wykonuje się ze stopu chromowo-kobaltowego.nie rozumiem pytania...wstawiając jeden i szynować cztery postałejeśli są tylko cztery,to trzeba wstawić ok 10tego typu protezy wykonuje się na cału łuk zębowy.koszt,w zależności od miejsca w kraju i gabinetu 900-1600 pln
Viktoria - 2004-04-26, 14:53

Są wszystkie, tylko trzeba 1 wstawić a dwa są niestabilne, ile to może kosztować?
Viktoria - 2004-04-26, 14:55

Są wszystkie, tylko trzeba 1 wstawić a dwa są niestabilne, ile to może kosztować?
jacek - 2004-04-26, 15:12

ile kosztuje? tyle samo,nie ma znaczenia ile zębów.
JacekW - 2004-04-26, 15:33

ale w takim przypadku,gdy brakuje tylko jednego zęba,aq trzeba unieruchomić dwa, są inne metody,szyny np kompozytowe.ale koniecznie trzeba pokazac się stomatologowi
Viktoria - 2004-04-26, 15:34

No, to jeszcze raz - dziękuję!
Viktoria - 2004-04-27, 12:53

Może najpierw wyjaśnię- mam założoną szynę z włókna szklanego (chyba tak to się nazywa), te dwa są ruchome ze zwględu na bardzo duży ubytek kości, ale są unieruchomione szyną, która pęka (była już klejona). Czeka mnie zabieg związany z odbudową kości, ale prawdopodobnie stracę te 2 ruchome. Pytam o szynoprotezę, bo wiem, (po Twojej wypowiedzi), że nie będę chciała protezy osiadającej,( tak? ), bo jeśli zabieg powiedzie się i kość uda się odbudować to nie po to, żeby narazać ją na ponowny zanik. Na most nie mam ochoty, bo trzeba szlifować inne zęby (tak to zrozumiałam). Pytam więc - czy szynoproteza( tak nie bardzo wiem co to jest) sprawdza się i czy nie przyczynia się do ponownego regresu kości? Dziękuję.
Jacek - 2004-04-27, 20:08

szynoproteza jest niewygodna w użyciu,szczególnie przy tak malych brakach.najlepiej jest jednak zrobić most lub implanty
Viktoria - 2004-04-27, 22:53

Tak dziękuję, chyba trochę zrozumiałam, ale ze zwykłej ciekawości zapytam- czy szynoproteza nie ma negatywnego wpływu na kość? a szczególnie na nowo odbudowaną? Przepraszam, za dociekliwość. Dziękuję.
Jacek - 2004-04-28, 09:31

nie wpływa negatywnie
Viktoria - 2004-04-28, 10:03

Wielkie dzięki!
Krzysiek - 2004-08-27, 13:57

Witam.Usunięto mi dwójkę.Dentysta wstawił most umocowany na koronie na oszlifowanej,zdrowej trójce.Odpadało to kilka razy w ciągu roku.Potem było na nowo przyklejane(mówiono mi przy tym,że to normalne).W końcu odłamała się połowa trójki,na której się to trzymało.Jestem załamany.Czy to też normalne,czy brak kompetencji lekarza?Co powinienem zrobić?Będę wdzięczny za radę.Dziękuję i pozdrawiam.
piotr007 - 2005-05-17, 12:28

Bardzo proszę o namiary na tych fachowców z Suchej
zosia - 2005-05-20, 15:48

byłam dwukrotnie,zdziwię was pewnie, ale byłam bardziej zadowolona z protez ze Skawicy niż z obecnej wykonanej przez stomatologa.a swoją drogą , ciekawe że najbardziej odradzają ci , którzy tam nie byli i w dodatku sami zajmują się tym biznesem.
kate1906 - 2005-07-07, 13:11

Czy można prosić o namiar na tą klinikę w Suchej
Agnieszka - 2005-07-11, 07:43

Poproszę o namiary na Klinikę w Suchej, będę wdzięczna.
Makowiec - 2005-07-23, 09:57

Jako mieszkaniec Makowa Podhalańskiego nie lubię i nigdy nie lubiłem Suchej B. Abstrahując już od koszmarnie nudnej i tuzinkowej urbanistyki tego miasteczka do dziś nie mogę pogodzić się z faktem, że Sucha de facto skradła nam szpital, który ZAWSZE funkcjonował w Makowie i który nota bene miał być w nim wybudowany, a nie w Suchej, tym bardziej, że mamy w Makowie jeszcze dwa inne szpitale. Powróćmy jednakowoż do meritum sprawy: Kliniki stomatologicznej w Suchej nie znam, leczyłem się tam kiedyś prywatnie u pewnego dentysty, ale z niezbyt dobrym skutkiem... Polecam natomiast przychodnię stomatologiczną w Makowie przy ul. Kościuszki - wspaniali lekarze! Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że odkąd tam chodzę, nie lękam się już o swoje zęby, albowiem wiem, że są one w NAJLEPSZYCH, NAJBARDZIEJ PROFESJONALNYCH rękach!
małgośka - 2005-09-20, 18:17

byłam w Suchej dwa razy ,ludzi tam moc .Trzeba mieć ze sobą badania krew podstawowe oraz czas krzepnięcia i krwawienia ,na miejscu czasem robią ekg.Wystarczy jechać bardzo wcześńie rano ok.6.00 i wówczas napewno zostaniesz przyjęta nawet bez wcześńiejszej rejestracji.Pytaj o stomatologa Świątka ,jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze chętnie pomogę .
Dorota - 2005-10-11, 14:59

Hej.Moge podac namiary na Sucha Beskidska mc_maja@tlen.pl
KajaS - 2005-10-11, 15:45

O Boze! Czytasz i nie grzmisz?????
Dorota - 2005-10-11, 23:49

Nie wiem dlaczego miałby Bóg grzmieć.Ci którzy boją sie dentysty i bólu przy wyrywaniu mają wybór.Ja tam byłam i mam miłe wrażenia,dlatego moge innym polecic.Jest bezstresowo,bezboleśnie i TANIO.Kto powiedział ze przy wyrywaniu zębów trzeba koniecznie cierpiec?Nie moge bublicznie podac namiarów(zakaz reklamy)ale piszcie na maila-odpowiem.
KajaS - 2005-10-12, 09:37

i nadal nie grzmisz?No to moze jakaś mała błyskawica?????
KajaS - 2005-10-12, 09:40

Jak to dobrze,że ktoś ma takie zdanie jak ja na ten temat....Chociażby i konsultant.Mam objaśnić w bardziej przystępny sposób...Ale mi się nie chce-ci którzy wiedzą o co mi chodziz pewnościa zrozumieją-a resztę uspokajam-o grzmoty w naszych warunkach cieżko-ale pomysł z błyskawicą to mi sie podoba.
ula - 2005-10-14, 09:15

Na moim terenie panuje opinia, ze w Suchej Beskidzkiej jest papieski gabinet dentystyczny, dentysta uszkolil sie za granica i wszystko jest super. Pacjenci jezdzili tam masowo, a nastepnie pezychodzili do mnie do korekty, nie chcieli wierzyc, ze te protezy sa do wyrzucenia.Obecnie moda na Sucha juz zanika. Zgadzam sie w 100% z opinia Wlodka.
Dorota366 - 2005-10-31, 14:41

Sucha Beskidzka ul.Spacerowa 22 tel.(0-33)874-20-66
Dorota366 - 2005-10-31, 14:49

Protezy tam wykonane sa przeciez tymczasowe i kazdy jest o tym poinformowany.Sa one po to zeby człowiek szczerbaty do pracy nie chodził a w domu nie trzeba przeciez ich zakładac.Usuwanie jest bezbolesne i w miłej atmosferze.Moze gdyby tylu ludzi nie nabawiło sie dentofobii takie gabinety nie miałyby racji bytu ale to wina samych stomatologów i ich podejscia do młodych pacjentów co pózniej ma odzwierciedlenie w dorosłym zyciu. :x
kowal - 2005-10-31, 18:20

Właśnie widziałem pacjenta lat 40, ekstrakcja calego dołu w Suchej. Biedny człowiek...... męczy się. Każdy ząb na dole jest na wagę złota, góra całkowita jakoś się trzyma, ale dół ....... W każdym razie bedzie biedny, jak zrobi sobi sobie implanyty, bo tylko to mu pozostało. Poziom bitego drobiu...
Włodek - 2005-11-01, 00:59

Dawno nie odwiedzalem tego wątku ale pojawil się znów i trzeba coś dodać. Kaju tu potrzebne jest tsunami bo maly piorun tego nie załatwi. Do wszystkich tych mądrali co tak zachwalaja Suchą

" Tam się wykonuje nie protezy tylko protezy natychmastowe" :!: :!: :!: .

Po krótkim czasie 6-12 mies należy je wymienic na nowe. W przeciwnym wypadku sami sobie niszczycie dziąsła na własne życzenie :!: :!: :!:

Anaesthetist - 2005-11-06, 21:35

Szanowni Koledzy,
pozwole wtracic swe 3 grosze. musze powidziec ze mnie ubawiliscie swym zazartym atakiem na owa Sucha Beskidzka. swoja droga mile miasto.
Ja odwiedzam dentyste ze 2 x w roku, zeby bylo jasno , ze niby mam cos wspolnego z owa SB (fajny skrot poniekad) czy moze "mocze gebe" w tym biznesie. otoz nie, nie mocze a bylem tam w zime wieki temu i nie dalem sobie nic wyrwac. Poza tym nie mieszkam w Polsce i bywam tu okazyjnie. (nie chwale sie bo nie ma czym tylko staram sie udowowdnic ze nic mnie z SB nie laczy)

Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Skad u Was tyle zaciecia do walki z tym wyimaginowanym "wrogiem". A niech z Bogiem (maja jakis wspolny z Nim biznes chyba:) sobie tam rwa i wstawiaja co chca. Ludzie niech daja sobie rwac (maja prawo) i wstawiac (tez maja prawo)

Nikt Wam tu nie uwierzy (ze mną na czele), ze tak wasz etos etyków cierpi na widok biednych pacjentow, ktorzy mieli okazje wizytowac ową SB. Oni albo sa dobrze zalatwieni ( i dobrze) i do Was nie trafia, albo zle i do Was trafia na poprawki (i dobrze). Wiec nie widze powodu do lamentów.

Na wszystko jest jedne lekarstwo - Wolny Rynek. i on Szanowni Koledzy (mam nadzieje ze sie nie pogniewacie za te familiarnosc ) ustawi wszystko. Dajcie mu spokoj, niech dziala. Potraktujcie te Sucha Beskidzka tak bardziej ....."szkicowo":)

Pozdrawiam serdecznie, szczegolnie Panie Dentystki bo zawsze mialem do nich slabosc. albo mi sie same ladne trafialy... juz sam nie wiem :)

Gość - 2005-11-06, 21:43

Anaesthetist, nic dodac niz ujac :)
aenika - 2005-11-16, 16:53

Bylam w tym gabinecienie dalej jak 2 dni temu.Wiec tak o godz.13 jest szkolenie na ktorym dokladnie tlumaczy sie pacjentom co i jak,jakie sa warunki do zabiegu w znieczuleniu ogolnym,jakie niesie to za soba zagrozenie itd.Informuje sie tez ,ze jest mozliwosc wykonania protezy natychmiastowej w Skawicy,nie jest to jednak wymogiem ,po zabiegu mowi sie czy decydujemy sie na proteze czy tez nie,wiec nikt nie jest zmuszony do wykonania owej natychmiastowej protezy.Informuje sie rowniez pacjentow,ze taka proteza nie jest doskonala poniewaz dziasla sa opuchniete i po jakims czasie trzeba ja wymienic,nie ma zadnych niedomowien pod tym wzgledem.O tym czy proteza ma byc natychmiastowa czy nie decyduje pacjent a nie lekarz.Na miejscu robi sie rtg zebow i przed zabiegiem lekarz ocenia ktore zeby sa zdrowe a ktore nalezy usunac ,decyzja nalezy do pacjenta czy usowa wszystko czy sobie zostawia te zdrowe zabki.Przed zabiegiem jest konsultacja z lekarzem ,robione jest ekg i mierzone cisnienie,wywiad odnosnie stanu zdrowia i to lekarz decyduje czy mozna zastosowac znieczulenie ogolne,a nie pacjent .Obsluga mila,ceny przystepne.Ja osobiscie jestem zadowolona z uslug tego gabinetu.W razie jakichs pytan moge udzielic odpowiedzi.Moj mail to arnika@tlen.pl
romanomi - 2005-11-17, 00:08

Gdyby w polsce ludzie chodzili do nas na wizyty kontrolne choćby RAZ w roku nie było by w ogóle o czym gadać a tak mamy ludzi z ruiną i dentofobią to i kombinat się znalazł.A pacjenci niestety w większości są przekonani że są to protezy na stałe a nawet że nie wolno ich zdejmować. :shock:
lalibela - 2005-11-20, 12:35

KOSZMAR!NIE TO CO PISZECIE ALESB.PIERWSZE OD KILKU LAT POPRAWIAM PO NICH EKSTRAKCE A WIĘC TO NIE JAKIEŚ POJEDYNCZE PRZYPADKI.PO DRUGIE KTO BIERZE /MÓWIĘ O PROFESJONALISTACH /WYCISK NA KRWAWIĄCE,ZESZYTE DZIĄSŁA/OBRZĘKNIĘTE!!!/WYCISK POWINIEN BYĆ BRANY PRZED LUB W OGÓLE...CHYBA WYSTARCZY....
Dana34 - 2005-11-21, 12:45

Ciekawe że akurat to stomatolodzy tak atakuja tą Suchą Beskidzką a nie pacjenci.Znam kilka osób które tam były(ja również)i nikt nie uskarża sie.Jakość protez pozostawia wiele do życzenia ale reszta jest ok.Mysle ze gdyby nasi zbulwersowani stomatolodzy zjechali troche z cen wiecej osób korzystałoby z ich usług.A to że poprawiała Pani(lub Pan)ekstracje to w zycnie uwierze i uwazam że piszecie takie bzdury bo poprosu Sucha zabiera Wam klientów :lol:
Gość - 2005-11-21, 12:48

romanomi - 2005-11-21, 22:13

Zjechać z cen? A może jeszcze za darmo mamy robić? Doktor Judym się skończył bo z glodu umarł.I tak mało zarabiamy w stosunku do innych krajów.Zjechać z cen można już tylko kosztem pacjenta a to by sie chyba nikomu nie podobało.Pacjenci żądają najlepszej jakości za ceny które urągają naszej godności.a materiały tylko drożeją.
    Gość - 2005-11-21, 23:14

romanomi napisał/a:
    ...Pacjenci żądają najlepszej jakości za ceny które urągają naszej godności.a materiały tylko drożeją.

Biedaczki :)

Smiac sie czy plakac ?

Anna/wawa - 2005-11-22, 19:51

Mojej Mamy znajoma z pracy,notabene młoda dziewczyna (33lata) robiła sobie zęby w Suchej Beskidzkiej..i wiecie co?... nosi protezę już 4rok i NIGDY nie odważyła się nikomu pokazać swych nowych ząbków. 2razy zupełnie niechcący uśmiechnęła się szerzej i byłam zaskoczona tym ohydztwem,które zobaczyłam! Wyglądają fatalnie! Są nierówne, pożółkło-kawowe i sprawiaja wrażenie,jakby nie miesciły się w buzi. Porażka! Dziewczyna także nie jest zadowolona, bo jak przed zabiegiem, tak i teraz usmiecha się z zaciśniętymi ustami -niegdyś z powodu braków w uzębieniu, dziś z powodu partactwa "fachowców". Ale tak to jest,kiedy chcesz zaoszczędzic na czasie i kosztach! Szkoda,że niektórym brakuje wyobraźni! :cry: Wiadomo,że kiedy jednego dnia wyrywasz wszystkie zęby,by drugiego (na spuchnięte dziąsła) założyć protezę,to oczywiste jest,że efekt końcowy będzie żałosny!!! :?
    Gość - 2005-11-22, 20:04

wiele razy pisano, ze kazdy jest informowany, ze proteza jest tymczasowa
    mariuusz1 - 2005-11-22, 20:55

Hejka, w końcu fajne forum;)

Aha, wejdz przy okazji na www.hehehe.pl (zagraj i pobij mój rekord: 2309)

mariuusz

Gość - 2005-11-22, 21:47

Pomijając fakt że jesteście szalenie drodzy w usługach i bez idiotyzmu porównaj do Judyma
    to zupełnie brak Wam psychologi drodzy eks stomatolodzy.

Własnie dzięki Wam przez 28 lat nie mogłem niestety z powodu cholernej fobi dzieki waszemu koledze zresztą zdecydowac się na ponowną wizytę w gabinecie jak ja Was nazywam jaskiniowców.

U was jest podobnie jak u księży mnóstwo powołanych mało wybranych , niestety do zawodu stomatologa trzeba miec powołanie, dlatego Was drażni taka sobie ta Sucha do której notabene też sie boje pojechać, bo walą tam ludzie a wy liczycie stracone pieniążki.

Czy do nikogo z Was nie dociera że to klient czyli pacjent decyduje gdzie będzie.
    Wiec nie odzywajcie się więcej tak dumni że aż ślepi na temat Suchej bo temat tego postu jest WYRAŹNY I JASNY !!!!!! "KTO BYŁ i WRAZENIA....."

romanomi - 2005-11-23, 21:49

Zapraszamy do praktyk w krajach zachodnich i zobaczysz jakie są ceny.... :twisted:
    Niestety fobie sie leczy u psychologa jeśli nie jest się samemu w stanie z nimi poradzic.
    A zwalanie winy za swoją ruinę zębową na jakiegoś przypadkowego dentystę z przeszłości to usprawiedliwianie siebie przed samym sobą. Niejednokrotnie już udało mi sie przekonac pacjentow z fobiami że dentysta nie gryzie a pozwala gryżć.
    Jak to jest że za każdą prace żąda sie sowitej lub chociaz uczciwej zapłaty, a jak tylko przychodzi do płacenia za zdrowie, rzecz (według mnie) najcenniejszą to zaraz się oburzacie że drogo!!!!

Katarzyna1234 - 2005-12-12, 13:46

Gdyby wszyscy stomatolodzy mieli"normalne i ludzkie"podejscie do pacjenta nie byłoby żadnych fobii bo coś takiego nie bierze się z powietrza.Moja córka ma uraz po szkolnej Pani stomatolog,no ale cóz sie dziwić skoro ta Pani pracuje za niską pensje i nikt premii jej nie daje za bycie miłym i cierpliwym :| Wiele wysiłku kosztowało mnie namówienie dziecka na wizyte u innego stomatologa.Udało sie i chodzimy sobie prywatnie do miłej Pani stomatolog. Sucha Beskidzka jest dla tych którzy bardzo boja sie dentysty i ciekawe DLACZEGO???
    Katarzyna1234 - 2005-12-12, 13:55

Dodam jeszcze że moja znajoma też tam była i wróciła bardzo zadowolona.Co prawda protezke trzeba było wymienic za kilka tygodni(o czym została poinformowana przed zabiegiem i była na to przygotowana)ale nie doznała tam żadnego strachu czy bólu oraz została przemile i grzecznie"obsłużona"i to za bardzo małe pieniądze.Cała wyprawa kosztowała ją 500zł(podróż,nocleg,usuwanie i protezka)
    Gość - 2006-01-04, 00:15

Cytat:
    Beskidzka jest dla tych którzy bardzo boja sie dentysty i ciekawe DLACZEGO???

Należy przytoczyć definicje fobii na to się nie choruje nagle musi być po prostu jakiś impuls

Mnie osobiście ddwie wizyty i dwa niewypały jeden wyrywając mi szóstke wygrażał że dobrze mi tak że trzeba było wcześniej chodzić to by mnie teraz nie bolało, drugi w wojsku mając problem z usówanym zebem z tekstem " co ku*wa nie wyjdzie"

Żebyscie mnie krajali nie uwierze żadnemu jaskiniowcowi dentyscie.
    Słowo daję na 100 % dentystów 98 % nie ma zielonego pojęcia na temat psychiki ludzkiej.

Mam piekne skorupki w swojej gębie niejeden dentysta oblizał by sie językiem obliczając ile kasy jest w mojej buźce do zarobienia, chcąc aby mój syn uniknął mojego losu wsłalismy go do dumnnie brzmiąco polikliniki stomatologicznej na ścianach aż kipi od dyplomów i podobnych.

I co własnie w momencie znieczulania "siekła" go az zawył z bólu znieczulają komputerowo w tej firmie i co wystarczył JEDEN !!!!! impuls żeby ten chłopak następnym razem siadał na fotel juz z pewnym stresem.

Dlatego razi Was tak cholernie ta Sucha bo faktycznie każdy kto sie SAM !!!!! dceyduje ma komfort psychiczny nie tak jak w waszych cholernych gabinetach gdzie w 21 wieku żaden z was dentysci NIGDY nie powie że 100 % nie będzie bolało.

Żenada, ohyda jak ja nie nienawidze tego dialogu w gabinecie:

Pacjent - a nie będzie bolało ???
    dendysta - no hmm tak no nie powiedzmy bleble ależ niepowinno uhmm no bynajmniej blebleble

Katarzyna1234 - 2006-01-05, 01:46

No właśnie to miałam na myśli.Dentofobie wywołują sami stomatolodzy(najczęściej u dzieci) co owocuje późniejszym stanem ich uzębienia w wieku dorosłym!
    neli - 2006-01-05, 09:04

a ja za dzisiejsze problemy z zebami winie po czesci moich rodzicow, ktorzy do dentysty "pogonili" mnie w wieku 12 lat....gdy juz mialam kilka powaznych ubytkow i wtedy rzeczywiscie byl horror na fotelu, ktory jest w mojej glowie do dzis...

za to moje dzieci poszly do dentysty pierwszy raz w wieku dwoch lat- bez stresu, z wielka ochota i tak jest do dzisiaj, choc starszy syn mial wykonywane zabiegi bolesne to i tak uwielbia swojego dentyste jak dobrego kumpla:-)
    odkrylam tez metode na moje dzieci- wystarczy,ze nie ma rodzicow w gabinecie, wtedy wszystko idzie dobrze, wiec ja do gabinetu w ogole z nimi nie wchodze :wink:
    ps. niestety ten komfort slono mnie kosztuje, bo to oczywiscie gabinet prywatny

chilli - 2006-01-05, 09:17

Niestety stomatologia to nie masaz erotyczny :mrgreen: Wszystko zalezy od wrazliwosci pacjenta ma bodzce dotykowe i jego aktualny stan psychiczny.Pacjent łatwiej akceptuje sytuacje bolową,jesli sie iego wczesniej uprzedzi i krotko opisze ,jak zaboli-uklucie,przycisniecie, problem z oddychaniem w czasie wycisku -w XXIw stomatologii to jest najczestszym problemem,W 100% nie da sie wyeliminowac bólu do zera,takze pozabiegowego.Jama ustna ,usta, policzki,sa obszarem najwiekszego unerwienia w ciele człowieka-gdyby tak nie było nikt by sie nie chciał całować :mrgreen: Żeby NIE MIEC PROBLEMOW Z ZEBAMI WYSTARCZY BARDZO DOBRZE WYMYC ZEBY PO KAZDYM POSIŁKU,WYNITKOWAĆ,PO WIECZORNYM POSIŁKU WYMYC ZEBY I NIC JUZ NIE JESC ,ANI NIE PIĆ\mozna tylko wode nieslodzona\ I 2 X W ROKU ZGLASZAC SIE DO KONTROLI I NA PROFESJONALNE CZYSZCZENIE ZEBOW.Dotyczy takze dzieci od 1r.ż.poza czyszczeniem i nitkowaniem.Paste stosujemy od ukonczenia2 lat życia. Słodycze nalezy ograniczac do jednorazowych porcji, po czym zeby umyc.Nie podawac soczkow i slodkich napojow przez butelke ze smoczkiem do zasypiania-tragiczny w skutkach błąd.

[ Dodano: 2006-01-05, 09:20 ]
    Czyszczenie w gabinecie i nitkowanie zaczynamy od 3 roku zycia.

qwert - 2006-01-05, 11:00

Gość napisał/a:
    Mam piekne skorupki w swojej gębie niejeden dentysta oblizał by sie językiem obliczając ile kasy jest w mojej buźce do zarobienia, chcąc aby mój syn uniknął mojego losu wsłalismy go do dumnnie brzmiąco polikliniki stomatologicznej na ścianach aż kipi od dyplomów i podobnych.

I co własnie w momencie znieczulania "siekła" go az zawył z bólu znieczulają komputerowo w tej firmie i co wystarczył JEDEN !!!!! impuls żeby ten chłopak następnym razem siadał na fotel juz z pewnym stresem.

przyczyną stresu u dzieci są zaniedbani rodzice. sami nieświadomie wywołują atmosferę zagrożenia i stresu.

poza tym częstują swoje dzieci próchnicą / choroba zakaźna!/i bez wyleczenia całej rodziny leczenie dzieci to syzyfowa praca.

neli - 2006-01-05, 11:04

cała smutna prawda...
    Gość - 2006-01-05, 21:02

No wlasnie Neli, podzielam Twoje zdanie, ja rowniez odkrylam te prawde za pozno, rodzice nie uczyli mnie higieny jamy ustnej, malo tego uwazali, ze wizyty u stomatologa to moja sprawa, tylko jaka swiadomosc mialo dziecko?( szczegolnie w latach siedemdziesiatych).
    Dzisiaj dbam o zeby, ale nie wszysto da sie nadrobic, chodzac na konsultacje, czesto wstyd mi przed lekarzem, przeciez on nie wie dlaczego tak sie stalo, na pewno mysli, ze to moje zaniedbanie.

neli - 2006-01-05, 22:00

masz racje, mi tez jest wstyd...ale wiem tez,ze czesc winy za to ponosze ja sama, strach utrzymywal sie przez dlugie lata i nadal tak jest, ale i tak conajmniej o 10 lat za pozno wzielam sie za leczenie, teraz mam za swoje...
    jak przypomne sobie moja mame-juz jako dosc mloda kobieta nosila protezy...bardzo sie boje,ze dotknie to rowniez mnie, bo juz teraz widze, ile stracilam..a jestem dopiero na poczatku leczenia :(

a tak na marginesie- jako 8 letnie dziecko bylam przywiazywana do fotela skorzanymi pasami, bo gryzlam i bilam dentystke szkolna :mrgreen: , ona na palcach miala kastety i nie raz dostalam "szturchanca" za zle zachowanie na fotelu. moja mama pozwolila na takie traktowanie mnie przez kilka mcy, choc tyle razy mowilam jej o tym...
    i jak tu byc normalnym pacjentem dzisiaj???

qwert - 2006-01-06, 10:29

znamienne jest to, ze ludzie, którzy są makabrycznie zaniedbani wchodząc do mejgo gabinetu pierwsze co mówią, to, że "nienawidze tego smrodu"
    ludzie, którzy dbają o zęby często mówią "jak u Państwa ładnie i nowocześnie"
    to sa dwie różne mentalności, które przekazywane są następnym pokoleniom.
    tej pierwszej grupie łatwo jest potem tłumaczyć swoje zaniedbania strachem, złym lekarzem, złym podejściem itd.
    ta druga grupa też się boji, ale mają w sobie więcej rozumu aby ten strach pokonać.
    tak jak bicie dzieci, głodzenie, zaniedbywanie szkoły jest karalne, tak zaniedbywanie stomatologiczne również powinno być. bo czasami to już tylko kij na takich rodziców może coś zdziałać.

neli - 2006-01-06, 10:35

mozesz mi wierzyc qwert,ze tej pierwszej grupie wcale nie jest latwo...
    naleze do niej, choc wcale smrodu nie czuje :mrgreen:

Gość - 2006-01-06, 12:17

Pamietam z dzecinstwa, jak prosilam moja mame, zeby poszla ze mna do dentysty, powiedziala, zeby poszla sama, bylam wtedy dziewczynka i czulabym sie pewniej gdyby byla przy mnie, a kiedy zdecydowalam sie juz pojsc, komentarz byl taki:" Dobrze, ze lekarz chce to leczyc", tak jakby oczywiste bylo, ze zebow nie da sie ratowac, innym argumentem bylo to szkola mogla mnie nauczyc dbac o zeby. Jest mi bardzo smutno, za takie podejscie osob do ktorych jako dziecko mialam bezgraniczne zaufanie. jednym z przykladow jest to, ze pomylono zdowy trzonowy zab z mlecznym i zostal usuniety, efekt-przesuniete zeby juz w wieku dzieciecym, ten przyklad to tylko "wierzcholek gory lodowej" bledow i zaniedban.
    Dzisiaj wchodzac do gabinetu, nie moge wyjsc z podziwu, jakimi srodkami dysponuje wspolczesna stomatologia, chodzilabym tam codziennie gdybym tylko mogla wszysto naprawic i miec zdrowe zeby.

qwert - 2006-01-06, 12:38

wszystko można naprawić!! głowa do góry!!

[ Dodano: 2006-01-06, 12:38 ]
    nawet tę szóstkę błędnie usuniętą można mieć nową

neli - 2006-01-06, 13:09

dajcie mi ludzie lekarzy z takim entuzjazmem jak tutaj na forum :roll:
    a nie,ze zamiast "glowa do gory" w przypadku ewentualnego wstawienie mostu zamiast 4 i 5 slysze "u pani to tylko protezka ruchoma"(zgrabnie to nazwala "most ruchomy" :mrgreen: ,ale juz mnie tutaj uswiadomili,ze czegos takiego nie ma), albo "wiekszosc do usuniecia"(bez rtg,zeby z malymi ubytkami) .Moze oszukuje siebie a moze sie czepiam, w kazdym razie czekam jak na zbawienie na wizyte u nowej pani doktor, ale to dopiero w przyszlym tygodniu...Tak latwo w wieku 31 lat nie dam sobie wyrwac polowy zebow i zalozyc protezy!!!

johe - 2006-01-06, 16:46

No to brawo i głowa do góry.

[ Dodano: 2006-01-06, 16:49 ]
    Gość napisał/a:
    Żebyscie mnie krajali nie uwierze żadnemu jaskiniowcowi dentyscie.
    Słowo daję na 100 % dentystów 98 % nie ma zielonego pojęcia na temat psychiki ludzkiej.

Chyba nikt nie lubi gdy się go publicznie szkaluje bez szansy obrony. Zdenerwowałeś niejednego dentystę, to odpowiem ci,żebyś zamienił w tym zdaniu słowo dentystów na pacjentów, a psychika ludzka na higienę jamy ustnej.

Gość - 2006-01-06, 17:03

Dziekujemy za slowa otuchy. Ja w przeciwienstwie do osoby, ktora rozpoczela watek jestem wdzieczna mojemu lekarzowi, miedzy innymi za to ze nie upieral sie przy usunieciu zeba, mimo ze nie rokowal najlepiej, tylko powiedzial; "zrobie wszystko co bede mogl, zeby ten zab uratowac" i udalo sie, w wiekszosci wypadkow spotkalam sie w gabinetach z wyrozumialoscia ze strony lekarzy, zwlaszcza mlodych, zdolnych ludzi, oby takich jak Wy bylo jak najwiecej.
    5 - 2006-04-13, 20:09

:D
    Lenka39 - 2006-05-21, 10:54

Kilka dni temu wróciłam z Suchej B. i naprawde nie żałuje że tam pojechałam.Polecam wszystkim bojącym się!!!!!
    Gość - 2006-05-21, 11:54

Nie oceniam bo nieznam Pani, ale niewielka to sztuka usunąć, czy leczyc zęby w narkozie (wiem co mówie bo miałam jedną ekstrakcje w narkozie) :) .
    Bardziej jednak cieszy przezwyciężenie strachu, wyleczenie zaniedbań i spowodowanie tym samym, ze wizyty u stomatologa pomimo, ze obciążone delikatnym stresem to jednak przyjemne.
    Pozdr wszystkich nie dentystka :)

hubro - 2006-05-21, 12:15

Ale bzdury.Skoro jest możliwość usuwania zębów w narkozie to po co narażać się na stres i usilnie przezwyciężać strach?Po to istnieją takie gabinety z narkozą żeby Ci najbardziej strachliwi się tam udawali.Każdy ma wolny wybór.
    nie Dentystka - 2006-05-21, 12:26

Do hubro

Masz prawo do własnego zdania, jeśli chodzi o ścisłość to ja tez do bardzo odważnych nie należę :) i zaniedbania były.
    Zęby w narkozie leczyłam i rwałam (kiedyś), problem jest jednak w tym, ze strach musisz opanować.
    W razie ponownych problemu znów narkoza, wybacz, ala ja dziekuje. pzdr

Gość - 2006-05-21, 12:44

a moze teraz ktos zrobi wyklad na temat (negatywnego) wplywu narkozy na organizm? niedlugo to ludzie zacznac chodzic na przeglady paszczy i prosic o narkoze?
    nie Dentystka - 2006-05-21, 13:08

Wypowiadali się już dentyści na temat narkozy, ale niektórzy myślą, ze jak raz „porządek zrobią” w buzi to do końca życia nie musza lekarza odwiedzać. pzdr gościa wyżej :)
    hubro - 2006-05-21, 20:58

Przemądrzałe baby jestescie.Ja miałem do usuniecia 8-mki i zrobiłem to pod narkozą bo nie musze nikomu udowadniać swojego "BOHATERSTWA"ani kozactwa.
    nie Dentystka - 2006-05-22, 07:00

A czy ktoś tu powiedział, ze jeśli jest konieczność usunięcia w narkozie, to rwać na żywca. :roll:
    Może trochę wyluzuj, tu nie chodzi o bohaterstwo tylko o zdrowie i dalsze leczenie zabków.
    Powtórzę się, ale czekanie, aż wszystkie żeby będą do wyrwania, a potem tania klinika i usuniecie, to nie jest metoda.
    Wcale ty nie chce oceniać tych ludzi, bo nie o to chodzi, ale czasem warto wcześniej pomyśleć.
    Tez BOHATEREM nie jestem.
    pzdr :)

Gość - 2006-05-22, 07:16

ja nie znam nikogo, kto by sobie wyrwal osemki pod narkoza. wszystkim rwali na zywca i jakos to przezyli. ja osobisie mialam rwane dwa razy po dwie na zywca i zyje.
    viv - 2006-05-22, 07:26

„Przemądrzałe baby „ cóż za sformułowanie, była na forum już taki jeden (Hubert) zwolennik „narkozy na wszystko”.
    Gość - 2006-05-29, 07:51

Niejednemu dentyscie "leży " kamieniem ta sucha.
    Najchętniej zlinczowali by wszystkich którzy sie tam udają jak bo po prostu psuja biznes.

Każdy ma wolny wybór i i nie trafiłem jeszccze na takiego kto narzekałby na usługi z Suchej NIE MÓWIE O PROTEZACH !!!! tylko usówaniu w narkozie.

Więcej takich gabinetów, mniej stresu mniej bojących się ludzi, nie moge pojąc że w tym wieku w zwykłym gabinecie nie zapewniają idealnego znieczulenia ŚMIESZE ŻENUJĄCE

malinkaaa - 2006-05-29, 09:37

Proponuje wszystkie wyrwać w narkozie, ze tez ci durni ludzie tyle pieniędzy wydają na leczenie i jeszcze boli co poniektórych :lol: :lol: :wink:
    .
    Najlepiej całość bezstresowo usunąć i do końca życia gościu będziesz miał błogi spokój i zęby w szklance :D .
    powodzenia

ps. do dentysty chodzi sie dobrowolnie, a znieczulenia sa dobre, poszukac gabinetu trzba tylko :)

Gość - 2006-06-08, 16:48

Jurek 73 napisał/a:
    jestem zadowolony i nie żałuje pieniędzy,bo naprawde warto.Cena 210 zł.

Jurek, gdybyś ty policzył ile będzie kosztowało wstawienie nowych 11, to lepiej bys na tym wyszedl

Bodo - 2006-06-28, 15:31

Witam.
    Mam kilka pytan do tych ktorzy juz byli w tym osrodku.
    na poczatek chce zapytac:

1.jak sie mam umowic na wizyte jakie sa terminy?

2.jak zorganizowac przejad(wawa) i nocleg?, wiem ze proteze trzeba wsatwiac w innym gabinecie

3.Ile trwa cała akcja z ekstarkcja i proteza (musze wziac urlop na te konkto)

4.Jakie sa koszta calej akcji (slyszalem cos okolo 500zlotych)

ew jakies wskazowki i sugestje tez mile widziane.

z gory dzieki :wink:

Gość - 2006-06-28, 15:48

A takie urządzenie jak telefon, znasz ? :smile:
    bodo - 2006-07-07, 00:54

chetnie poznam twoj to ci wyjasnie co to jest brak gornej jedynki po szybkim mawaszi :cool:
    Gość - 2006-07-07, 09:11

Pomoc ci chciałam bodo :grin: , naprowadziac, telefon to bardzo przydatne urządzenie :grin:
    Czy to groźba z ta jedynka? :shock: :lol: :grin: :wink:

bodo - 2006-07-14, 13:56

nie no luz taki zart :wink: juz wszytko wiem , odpisali mi mejla z dokladnymi wskazowkami:)
    Gość - 2006-07-31, 15:10

http://www.sucha-beskidzk...php?mode=0:4:25
    Gość - 2006-07-31, 15:37

Dromeda - 2006-10-18, 19:41

Zna ktoś może obecne ceny z Suchej Beskidzkiej? Ile kosztuje usunięcie a ile protezka?????
    Marta 40 - 2006-12-31, 00:10

Ja mam tam umówioną wizyte na styczeń i przez tel podali mi cennik.Usunięcię+zastrzyk z narkozą 200zł,proteza tymczasowa 220zł.Na miejscu robią zdjęcie panoramiczne i kosztuje to 50zł.Nocleg ok.30zł i trzeba jechać z osobą towarzyszącą.
    Gość - 2006-12-31, 09:14

romanomi napisał/a:
    Zapraszamy do praktyk w krajach zachodnich i zobaczysz jakie są ceny.... :twisted: !!

tylko, że w krajach zachodnich zarabiasz pensję zachodnią a nie 600zł za 12h charówy...

Jantar - 2007-01-13, 02:39

Ja dziś wróciłam Z Suchej Beskidzkiej.Jestem zadowolona.Usuwali mi cały dół.Zero bólu ,strachu.Ceny niskie.Za usunięcie 11 zębów w narkozie i zrobienie dwóch protez zapłaciłam 640zł.Dodatkowo-20zł za rentgen panoramiczny i 25zł za nocleg.Dziąsła po wyrwaniu nie są poszarpane,nie bolą.W drodze do domu zjadłam obiad-placek po węgiersku już nowymi zębami. :grin:
    Gość - 2007-01-13, 15:39

Jantar napisał/a:
    Ja dziś wróciłam Z Suchej Beskidzkiej.Jestem zadowolona.Usuwali mi cały dół.Zero bólu ,strachu.Ceny niskie.Za usunięcie 11 zębów w narkozie i zrobienie dwóch protez zapłaciłam 640zł.Dodatkowo-20zł za rentgen panoramiczny i 25zł za nocleg.Dziąsła po wyrwaniu nie są poszarpane,nie bolą.W drodze do domu zjadłam obiad-placek po węgiersku już nowymi zębami.

gratulacje, nawet placek sobie zjadlas...a ja glupia tyle kasy wydalam na leczenie :roll:

Gość - 2007-01-13, 18:27

Anonymous napisał/a:
    gratulacje, nawet placek sobie zjadlas...a ja glupia tyle kasy wydalam na leczenie :roll:

głupota nie boli, więc ciężko ją rozpoznać

Gość - 2007-01-13, 18:35

Gość napisał/a:
    Anonymous napisał/a:
    gratulacje, nawet placek sobie zjadlas...a ja glupia tyle kasy wydalam na leczenie

głupota nie boli, więc ciężko ją rozpoznać

mam nadzieje, ze uwaga Twoja skierowana jest ku Jantar

moj post - gosc wyzej mial byc ironiczny :mrgreen:

Gość - 2007-02-26, 13:56

Cytat:
    Ja dziś wróciłam Z Suchej Beskidzkiej.Jestem zadowolona

Dzięki za poztytwny opis, ja tam jade za tydzień nie robie protez tylko samo usówanie, dobrze że jest taka stomatologia już od ponad 20 lat.

Ale jak czytam posty to cholernie boli istnienie tej instytucji biednych dętystów którzy za 100 zł "drą" jednego zęba.

mariner - 2007-02-27, 10:12

ciekawy jestem o czym został pionformowany każdy,kto korzystał z usług w Suchej,oczywiście po zabiegu usunięcia i oddania protez natychmiastowych.
    ja taki zabieg miałem robiony w miejscu zamieszkania. i lekarz pionformował mnie o : konieczności wizyt kontrolnych po usunięciu,o konieczności korekt protezy,o konieczności jej wymiany lub poprawienia w przypadku zaniku kosci po ekstrakcji.
    jak takie rzeczy mozna zrobić w Suchej,bedąc przyjezdnym.inni lekarze nie chcą ruszać nie swojej pracy. i czy taka wiadomość została przekazana.

miodek - 2007-02-27, 17:05

co to znaczy "drą" ?
    nie dętysta a dentysta
    nie usówanie a usuwanie. jak to dobrze,że są zadady ortografii

Gość - 2007-02-27, 18:26

Gość napisał/a:
    dobrze że jest taka stomatologia już od ponad 20 lat.

:shock: :???: :shock:

Gość - 2007-02-27, 19:54

Cytat:
    ciekawy jestem o czym został pionformowany każdy

wpadasz na forum, czytasz jeden post i zadajesz dziwne pytania, wystarczyło cofnąć się parę stron i masz dokładnie napisane o czym informują w Suchej.

Zresztą ile jeszcze będzie istnieć gabinet w Suchej tyle negatywnych wypowiedzi i BZURĄ !!! jest że chodzi o dobroć pacjentów chodzi o KASE !! hehe

Do miodka:

racja z tą ortografią jedyne usprawiedliwienie to takie że gdy przeważają emocje i jakieś uczucia to nie obchodzi mnie czy bliskiej osobie mówię "kocham cię" czy "koham cię"

zdaje się że forum to dyskucja i naprafde gópotom jest branie pot ófage zasaty ortografi

miodek - 2007-02-28, 10:02

lepiej by było,żebyś bliskiej osobie raczej mówił,że ją kochasz a nie pisał.bo gdybyś pisał to mógłbyś ją zrazić. a nad emocjami trzeba umieć zapanować,bo nie ma tutaj nic szczególnego aby się podniecać. a jeśli uważasz,że ortografia to głupota...no cóż.
    Gość - 2007-02-28, 10:50

pomijam fakt że to nie na temat ale poza przywiązaniem do ortografi powinieneś zwrócić uwagę na treść napisałem wyraźnie że na forum mniej sie bierze pod uwagę ortografię...

A zresztą to jest bez sensu gadanie, podobnie jak zaakceptowanie przez stomatolorzków usług z Suchej i kolejny raz trzeba dodać że nie o protezy chodzi, a o komfort usówania zębów, i cenę za to.

miodek - 2007-02-28, 15:40

i tak na koniec,żeby zakonczyc ta nierówną walkę. dlaczego "na forum mniej sie bierze pod uwagę ortografię... " ? i Sucha i ta zła ortografia pasuje do co niektórych. ale innym ciezko z nimi dyskutować. życze komfortu w suchej
    Gość - 2007-02-28, 18:03

Zgadzam się z miodkiem, każdy ma to na co zasłużył, a stomatologom akurat na TAKICH pacjentach nie zalezy :mrgreen: ...

miodek napisał/a:
    Sucha i ta zła ortografia pasuje do co niektórych

Gość - 2007-03-06, 20:51

Cytat:
    a stomatologom akurat na TAKICH pacjentach

Ani pacjentom na takich stomatolorzków.

Cały "jad" wypisywany na tym forum pod względem chirurgów z Suchej jest stekiem bzdur i bezradnością stomatologów na swoją pazerność.

Byłem tam, i z całą stanowczością stwierdzam że gabinet i usługa usuwania zębów w znieczuleniu ogólnym jest POEZJĄ i i namiastką raju na ziemi.

Jest dwóch chirurgów specjalistów i dwóch anestezjologów z specjalizacją, zabiegi poprzedzone są DOKLADNYM badaniem i niema szans na zabieg jeżlei są jakieś problemy z zdrowiem.

Sam zabieg do "śliczna bajka" drzemiesz i budzisz się szczęśliwy z nie "rozbabranymi" dziąsłami jak to zawsze bywa w tradycyjnych ekstrakcjach
    Było tam mnóstwo ludzi i gadka że moda na Suchą mija jest śmieszna, terminy są po 2 miesiące do przdu pozajmowane.

Co się dotyczy protez to jest to WOLNA NIEPRZYMUSZONA WOLA każdego pacjeta, i chyba "milion" razy słyszałem że jest to proteza tymczasowa, na dodatek każdy kto się zdecyduje musi to potwiedzic podpisem.

Całość kosztuje 220 zł + 20 zł panoramiczne zdięcie i to własnie jest najgłówniejszym powodem że "trafia" stomatologów i wypisują kretyńskie teksty na temat "szarlatanów" z suchej.

Wierzę że będą służyć ludziom do końca świata bo są świetni i NIE PAZERNI .

Tyle !!!

Gość - 2007-03-07, 16:15

zacytowałeś post mojego autorstwa i czuje się zobligowana do odpowiedzi na te brednie, które wypisujesz. Nie jestem stomatologiem, ale uważam, ze przekroczyłeś już dopuszczalny poziom głupoty i zaczynasz ocierać się o śmieszność.

Gość napisał/a:
    usługa usuwania zębów w znieczuleniu ogólnym jest POEZJĄ i i namiastką raju na ziemi.

Gość napisał/a:
    budzisz się szczęśliwy
    :shock: :shock: :shock:
    Gość - 2007-03-07, 21:44

Gość napisał/a:
    Sam zabieg do "śliczna bajka" drzemiesz i budzisz się szczęśliwy

Albo wcale sie nie budzisz a twoje organy idą na przeszczepy :twisted:

dentystka - 2007-03-09, 07:12

A może to doktor z Suchej????
    Edyta163 - 2007-03-09, 15:57

"A może to doktor z Suchej????" ..doktor, pewnie po kursie "komunikacja z pacjentem specjalnej troski" -:))))))
    Gość - 2007-03-09, 16:07

nie kumam jak można cieszyć się z bezzebia :roll: , mam 3o lat , przez głupotę straciłam 1 (słownie jednego zęba!!) i bardzo tego żałuje, nie rozumiem TYCh ludzi :shock:
    Gość - 2007-03-09, 19:43

Śmiesznością na tym forum, jest takie zaciekłe atakowanie każdej osoby która w jakikolwiek sposób wyraża się pozytywnie o zabiegach w Suchej.

Obrażacie się bo jak można wyśmiewać się z stomatologów oni przecież pomagają ludziom leczą ich ząbki, i tak musi być wszelkie dyskusje przecz bo toż świetość przecież

Jak można szydzić z kogoś kto wybrał taki a nie inny sposób na naprawę swojego uzebienia, bo ktoś ma akurat ochotę mymłać dziąsłami a nie gryść, mieć protezę czy jednego zęba, to już jest człowiekiem drugiej kategori.

Czyli pogłębia się nadal kompletna znieczulica ludzka, zupełny brak zrozumienia....

Zresztą szkoda gadać, bawcie się nadal superdentysci i superpacjenci, a my debile głupi bojący się śmieszni bezzębni ludzie pójdziemy w cień nie będziemy psuć statystyk.

Ciao Darwin

markela - 2007-03-20, 15:32

śmiać mi się chce jak czytam niektóre posty :grin: byłam w Suchej dwa razy i mogę plowiedzieć uczciwie polecam każdemu . To że przyjmują tyle osób nie tylko z Polski świadczy o czymś prawda? gdyby tak partolili robotę jak piszecie to chyba ich gabinety świeciłyby pustkami ? to chyba jasne?
    Zupełnie bezbolesne usuwanie zębów -po wcześniejszym zakwalifikowaniu sie czyli badaniach ,prześwietleniu szczęki oraz u niektórych osób EKG serca .
    Zresztą trzeba się samemu przekonać a potem rzucać kamieniami . Poza tym piszcie na przykładach najlepiej swoich a nie ze słyszenia baju baju .... :wink:

Gość - 2007-03-20, 16:40

markela napisał/a:
    świadczy o czymś prawda?

swiadczy niestety tylko otym, ze ludzie w Polsce nie dbaja o zeby :evil:

markela napisał/a:
    uczciwie polecam każdemu

polecasz wszystkie usunac, czy jak :shock:

Gość - 2007-03-20, 16:43

najlepiej wszystkie :mrgreen:
    lekarz praktyk - 2007-09-08, 12:14

Szanowni Państwo określenia drą lub targaja jednoznacznie zdradza że autor postu jest związany z praktyką w Suchej i stanowi przeciwwage dla krytyki. Czyli innymi słowy nagania chetnych. Nie każdy wie, a powinien że narkoza nie jest obojetna i ryzykiem nigdy nie powinna przekraczać zabiegu. Po drugie protezy z szybkopolimeru na dzisiejsze czasy to prawie " zbrodnia " !!! A ceny wynikaja tylko z wyzysku. Brak pracy na podbeskidziu umożliwia za cene hurtu i masówki tego typu działalność. Bez odpowiedzialności bo pacjent jedzie potem do miejsca zamieszkania i truje swojemu dentyście:):)
    Moge pisac jeszcze wiele...... Ale może nastepnym razem bo zaobserwuje oddzwięk.
    Życze wszystkim zdrowia.

lekarz praktyk - 2007-09-08, 12:14

Szanowni Państwo określenia drą lub targaja jednoznacznie zdradza że autor postu jest związany z praktyką w Suchej i stanowi przeciwwage dla krytyki. Czyli innymi słowy nagania chetnych. Nie każdy wie, a powinien że narkoza nie jest obojetna i ryzykiem nigdy nie powinna przekraczać zabiegu. Po drugie protezy z szybkopolimeru na dzisiejsze czasy to prawie " zbrodnia " !!! A ceny wynikaja tylko z wyzysku. Brak pracy na podbeskidziu umożliwia za cene hurtu i masówki tego typu działalność. Bez odpowiedzialności bo pacjent jedzie potem do miejsca zamieszkania i truje swojemu dentyście:):)
    Moge pisac jeszcze wiele...... Ale może nastepnym razem bo zaobserwuje oddzwięk.
    Życze wszystkim zdrowia.

Gość - 2007-09-17, 19:51

Cytat:
    autor postu jest związany z praktyką w Suchej..

Tak, w chwilach wolnych "latają" po internecie żeby sobie klientów przysposobić. :mrgreen:

Musiałem usunąć sporo zębów, decyzja była po konsultacji ze znaną kliniką ale u nich cena jaką musiałbym ponieść za usunięcie 10 zebów w tym dwie "trudne" ósemki zwaliła mnie z nóg i przyprawiła o papilacje serca, zabieg usuwania rozłożono na kilka wizyt.

Pojechałem więc do Suchej, opinie pozbierałem od osób które faktycznie tam były, no i co:

Przeprowadzono badania, zdięcia, zabieg trwał niecałe 10 minut przeprowadzany przez dwóch chirurgów i dwóch anestezjologów, wyjechałem naprawdę szczęśliwy na drugi dzień bez problemów mogłem jeść, kosztowało mnie to jak ktoś pisał wyżej coś około 250 zł czyli prawie 700 % taniej niż w klinice i ZEROWYM stresem.

A za zaoszczedzone pieniądze mogłem zafundować sobie porządny stały mostek, niestety wykonany był juz w klinice, pisze niestety bo w Suchej mostów nie robia a prostezy są tylko i wyłącznie tymczasowe.

Rozmawiałem potem na temat opini i naprawdę Ci lekarze traktują te wypowiedzi jak dobry kabaret, i właściwie "lata" im to.

Czytając te negatywne wypociny na tym forum przyznaję im rację dobry kabaret

linek58 - 2007-12-27, 13:59

proszę o dokładne namiary na sucha
    zebowawrozka - 2008-04-10, 13:54

witam- bardzo prosze o opinie osób które tam były-jakie terminy jakie ceny>? gdzie nocleg namiarki??? plisss- i czy koniecznie trzeba być z kimś? bo ja nie mam z kim jechac
    Isaac - 2008-04-10, 18:00

Słuchajcie, a ile mniej wiecej kosztuje, czy powinno kosztować usunięcie ósemki? Takiej normalnej, wyrżniętej, nieskomplikowanej (w miare mozliwości). Pytam z ciekawości, aby potem skonfrontować to z cenami jakie mi będą zaoferowane.
    maldro - 2008-04-10, 18:42

Gość napisał/a:
    zabieg trwał niecałe 10 minut przeprowadzany przez dwóch chirurgów i dwóch anestezjologów, wyjechałem naprawdę szczęśliwy na drugi dzień bez problemów mogłem jeść, kosztowało mnie to jak ktoś pisał wyżej coś około 250 zł

Dla mnie to jest szokujące i coś mi tu "śmierdzi" Nie chce mi sie czytać od początku. Zorientowałam sie tylko o co chodzi i może tylko dołożę swoje skromne zdanie ..
    Cena zdecydowanie nie jest "rynkowa".Bo jak za 250 zł można usunąć 10 zębów w dodatku w narkozie z wcześniejszymi badaniami?? :shock:
    1.Nawet najprostsze usunięcie tylu zębów trwa dłużej (jakkolwiek nie wiem jak uśpiony pacjent to ocenił...)
    2.Szybkie zabiegi chirurgiczne (choć nie wierzęw te 10 min dalej) są wykonywane TRAUMATYCZNIE -inaczej mówiąc ,w pośpiechu dochodzi do rozrywania tkanek,zęby trzeba usuwać DELIKATNIE
    3.mając powyższe na uwadze równie trudno uwierzyć mi w "szczęście na drugi dzień" i możliwość jedzenia : na świeżych ranach,po TRAUMATYCZNYM usuwaniu -mi byłoby diabelsko daleko do szczęścia.
    W dodatku po narkozie -chyba trochę przegiąłeś ...
    4.cena... 250 zł -zastanawia mnie,bo tyle potrafi kosztować pokój hotelowy ,a tu zabieg ,narkoza,opieka lekarzy,pewnie też pielęgniarek
    Dziwne
    Sama zresztą prowadzę praktykę i żeby nie wiem jak kalkulować nie potrafiłabym utrzymać budynków,personelu,opłacić sprzętu itp za te pieniądze.Bo pracy przy pacjencie jest przynajmniej na 2 dni dla kilku osób ,żeby nie wiem jak "po łebkach" to było zrobione..

Kruszynka - 2008-04-10, 19:07

Moja mama tam była i miała usuwane zęby i wstawione dwie protezy. Było to już kilkanaście lat temu, ale z tego, co pamiętam, to pojechała tam jednego dnia, a następnego wróciła już z protezami, więc chyba możliwe jest, że tak szybko usuwają :shock: A czy to nie jest usuwanie laserem :?: - ja przynajmniej tak cały czas myślałam, że mama tak miała - nie wiem, może sie mylę, ale z mamą już niestety nie porozmawiam... :sad:
    maldro - 2008-04-10, 19:15

Nie ..nie ma "laserów " do usuwania zębów :grin:
    Kruszynka - 2008-04-10, 19:32

Naprawdę :shock: :shock: a ja zawsze myślałam, że mama miała tak szybko zrobione, bo to było laserem :oops: :oops: To w takim razie miała normalnie wyrywane zęby, wszystkie w 1 dzień?? Bo na pewno było tak, że wyjechała tam, a następnego dnia wróciła już z protezami :shock:
    maldro - 2008-04-10, 19:38

Można usuwać w jeden dzień jeśli nie ma przeciwwskazań.Potem trzeba zszyć.
    Ale te protezy w jeden dzień ... :shock: Ja robię 5 wizyt.Po ostatniej przymiarce technik "odlewa"je w ciągu 2 dni-na spokojnie.

Kruszynka - 2008-04-10, 19:45

maldro napisał/a:
    Ale te protezy w jeden dzień ... :shock:

może dlatego mama zawsze narzekała, że są niedopasowane :???: miała je za luźne.
    A ja nadal nie mogę uwierzyć w to, że nie ma laserowego usuwania zębów :oops: ja cały czas myślałam, że takie coś istnieje :oops: dobrze wiedzieć, że nie :lol:

bea - 2008-04-10, 19:54

Kruszynka napisał/a:
    maldro napisał/a:
    Ale te protezy w jeden dzień ... :shock:

może dlatego mama zawsze narzekała, że są niedopasowane :???: miała je za luźne.

Na pewno dlatego- dziasła po zabiegu są "opuchnięte" , później jak sie goją to robi się ich jakby mniej... dlatego była za luźna. Aby pasowało -trzeba odpowiednio długo odczekać po usunięciu ( aż się wygoi) , albo traktuje sie taką natychmiast wykonaną protezę jako tymczasową.

[ Dodano: 2008-04-10, 20:54 ]
    No i oczywiście nie robi się jej w jeden dzień :shock:

zebowawrozka - 2008-04-11, 09:34

wiec zrobiłam wywiad- koszt usunięcia zebów z jednego łuku to 240zł nie ważne czy jeden ząb czy 15 -koszt protezy 240zł rtg 30zł i nocleg ok 40zł.
    trzeba byc na 13tą po zabiegu podobno ten u którego wykupiło się nocleg zawozi swoim autem do miejscowości obok, gdzie wykonuje sie protezę, mam termin na 16 lipiec a dzwoniłam dzisiaj.
    proszętylko o podpowiedz czy po narkozie ma się jakis ból? czy musze się zaopatrzyć w leki -ja zazywam z reguły nimesil jak mnie zeby bolą.
    nigdy nie mialam narkozy i nie mam bladego pojęcia jak to jest 'po'-
    dziękuję za informację

jagulka - 2008-07-22, 14:58

Do zebowawrozka
    Napisz jak tam było, bo jam termin na października.

[ Dodano: 2008-07-22, 16:02 ]
    Sory z wrażenia źle napisałam , mam wyznaczony termin na października.

dorocik39 - 2008-07-27, 17:42

* Gabinet Chirurgii Stomatologicznej Henryk Świętek http://swietek.dentysta-stomatolog.com/
    * Adres: ul. Spacerowa 22
    * Miasto: 34-200 Sucha Beskidzka
    * Telefony stacjonarne: 874 20 66, 874 14 73
    * Kierunkowy Sucha Beskidzka : 033

GODZINY PRZYJĘĆ
    Sekretariat czynny:
    poniedziałek 8.00 - 16.00
    wtorek 8.00 - 13.00
    środa 8.00 - 16.00
    czwartek 8.00 - 16.00
    piątek 8.00 - 13.00

moskirz - 2008-07-28, 00:34

Włodek napisał/a:
    braku poinformowaqnia pacjenta o fakcie korzystania z protezy natychmiastowej i konieczności jej wymiany po kilku miesiącach,przez co pacjent traktuje ją jako protezę długoczasową!!!!

90% pacjentów traktuje natychmiastówke jako stała... na moje sugestie, ze nalezy prace wymienic na nową po kilku m-cach widze niedowierzanie a nawet dziwne usmieszki pt "o.. chce mnie naciągnąć" albo przytakują po czym znikają z pola widzenia.. :roll:

częśc pacjentó trafia potem do gabinetu B, C i D jak juz maja problemy z uzytkowaniem wciskając,ze napewno nie zostało to powiedziane...

o samej SB nei wypowiadam się.. nie znam gabin etu ( prócz opowieści pacjentó na forum i wypowiedzi lekarzy , którzy pracują w okolicy SB)

slawi - 2009-05-28, 16:09

Zrobilem 11 lat temu gore 3 dni temu dol.
    Nie pojechalem tam bez powodu tylko dlatego ze mialem zeby w fatalnym stanie.
    Latwo twierdzic ze pewnie "z braku higieny" ale ja twierdze ze z niekompetencji konowalow do ktorych chodzilem na leczenie, nabawilem sie tylko dentofobii i koszmarnego stanu zebow i przyzebia. Gorna jedynke leczono mi ponad 25 lat, wydalem na to fortune a jej stan byl coraz gorszy. Podobnie inne zeby. Jadac do Suchej mialem juz wyrwane 50% zebow a reszta w stanie okropnym.

Z gory jestem zadowolony od 11 lat ale i tak wymienilem na nowa jeszcze lepsza.
    Dolna zobaczymy jak opuchlizna zejdzie.
    Narazie jestem zadowolony bo to nic w porownaniu z ciaglym bolem zebow i zapaleniami okostnej.

To ze niektorzy z Panstwa splacaja wysokie kredyty wziete na zalozenie kliniki (unity itp.) to wasza sprawa. Nikt was do tego nie zmuszal. Takze samo nie musicie jezdzic najnowszym Audi A6 , mieszkac w luksusowym domu i miec gabinetu w samym centrum Warszawy.To tez wasza sprawa i wasz wybor.
    To jest biznes taki sam jak inny i to ze ktos z was nie potrafi sprzedawac uslugi w tak niskiej cenie nie oznacza ze nie mozna tego zrobic, oznacza wylacznie tyle ze nie znacie sie na prowadzeniu biznesu, bycie nawet dobrym fachowcem w dowolnej branzy wcale nie implikuje umiejetnosci biznesowych.

Pisze byc moze troche ostre slowa jednakze pozwolcie ludziom wybierac swobodnie.
    To ja jestem klientem i ja wybieram uslugodawce. To ja pozniej bede nosil te zeby a nie wy.
    A z uslug firmy ktora oczernia inna firme nie korzystam nigdy i nikomu nie radze korzystac.

W mojej sytuacji zeby ze sztachet byly by lepsze niz te kikuty ktore mialem.

W Suchej przywrocono mi wiare w zawod dentysty, pierwszy raz w zyciu usiadlem bez strachu a nawet z radoscia na fotelu protetyka.

Nie ma sie co oszukiwac, rany sa ranami a bol jest bolem. Tyle ze to drobnostka w porownaniu z bolem zeba.

Zabieg rwania odbywa sie pod narkoza, calosc trwa kilkanascie minut plus czas na wybudzenie. zadnego szycia nie potrzeba chyba ze ktos ma slaba krzepliwosc - bylem dwa razy - pierwszym razem na okolo 100 drugim na okolo 30 osob nikt takiego przypadku nie mial. W razie jakichkolwiek problemow jest na miejscu pelna opieka medyczna.

Robienie wyciskow na ranach - gora bolala mnie bardzo mocno, dol wlasciwie prawie nic.
    Powtorze - to jest zaden bol w porownaniu z bolem zeba.

Co do jedzenia.
    Kilka godzin po rwaniu jadlem ostatnio zurek i flaczki - nic nie bolalo choc nie bylo komfortowo.
    Pierwszym razem nastepnego dnia jadlem GOLONKE w karczmie, nie bylo lekko ale dalem rade. Nie bolalo i nic nie krwawilo.
    Jedzenie to w ogole osobny temat trzeba sie tego po prostu nauczyc.
    O wiele gorzej z jedzeniem jest kilka dni po zabiegu kiedy rany goja sie i sa troche opuchniete.

Innymi slowy polecam wizyte w Suchej Beskidzkiej kazdemu kto ma taka potrzebe.

Na miejscu odbywa sie szkolenie informacyjne a nawet podpisuje sie oswiadczenia o tym ze zostalo sie poinformowanym o wszelkich niuansach jak np. tymczasowosc protez.
    Jezeli jakikolwiek zab jest caly i zdrowy nie zostanie wyrwany bez powodu.
    Trzeba przedstawic wyniki badan, jest sie takze badanym ogolnie oraz robione jest EKG i panoramiczne RTG.
    Wypowiedzi osob ktore twierdza inaczej to zwykle klamstwa. Fe.

Jest tez strona internetowa gdzie mozna poczytac sobie o wszystkim:
    www.i-stomatolog.pl

zapisy sa prowadzone telefonicznie na 3 miesiace wczesniej ! Tak duza jest kolejka chetnych.

Cala wizyta przebiegala w radosnej atmosferze, az trzeba bylo nas uciszac tak sie smialismy w gabinecie protetyka. Pokazcie jakis gabinet dentysty w ktorym jest rownie wesolo - ja nie spotkalem nigdzie indziej.

Pozdrawiam wszytkich.

buc - 2009-05-28, 20:47

slawi napisał/a:
    Nie pojechalem tam bez powodu tylko dlatego ze mialem zeby w fatalnym stanie.
    Latwo twierdzic ze pewnie "z braku higieny" ale ja twierdze ze z niekompetencji konowalow do ktorych chodzilem na leczenie

Stały tekst pacjentów z ruina w buzi :)
    To w takim razie skąd się biora pacjenci którzy nie maja ruiny w buzi?????
    wiem!!!!! to geny albo maja dentyste w rodzinie :)

[ Dodano: 2009-05-28, 21:51 ]
    lekarz praktyk napisał/a:
    Brak pracy na podbeskidziu umożliwia za cene hurtu i masówki tego typu działalność.

A tu żeś przywalił kula w płot :)
    siędze tu tyle lat i naprawdę poziom życia jest tu wysoki, tyle,że może nie ma takiej tendencji do afiszowania sie samochodami czy innymi gadżetami jak w Warszawie.
    Ale stąc tu ludzi na dośc dużo i nie sa to biedne strony.

slawi - 2009-06-09, 14:46

foto280 napisał/a:

Stały tekst pacjentów z ruina w buzi :)
    To w takim razie skąd się biora pacjenci którzy nie maja ruiny w buzi?????
    wiem!!!!! to geny albo maja dentyste w rodzinie :)

A moze jestes jasnowidzem ze znasz wszystkie przypadki i powody postepowania ludzi?
    Skad sie biora ludzie ze zlamaniami - ja nie mialem zadnego.
    Skad sie biora ludzie po operacjach - tez nie mialem.
    Mozna by mnozyc takie pytania tylko po co.
    Oczywiscie nie mam zadnego lekarza w rodzinie ;-) geny tea raczej nie wchodza w gre jak popatrze na swoich wstepnych.

Moge odpowiedziec wylacznie za siebie - po prostu nie wiem.
    Cos jest nie tak z opieka medyczna skoro sa przypadki takie jak moj.
    Regularne wizyty kontrolne, leczenie, tony pasty i szczoteczek zuzytych a mimo to kompletna porazka. Czyja? Czy aby napewno wylacznie moja?
    Teraz nie ma to juz wiekszego znaczenia.

A przy okazji skoro na tym dobrze zarabiasz to po co szkalujesz taka usluge.
    Byles tam? Robiles sobie ekstrakcje? Proteze sobie robiles?
    Jezeli nie to laskawie nie pisz na watku:
    "Sucha Beskidzka,kto był i wrażenia poproszę. "

Bo wprowadzasz ludzi w blad piszac swoje opinie - tutaj nie na temat.

Ja bylem i opisalem SWOJE WLASNE wrazenia. Nie jestem lekarzem i sie nie wypowiadam na temat czy to dobrze czy zle. Z mojego laickiego punktu widzenia to dobrze.

Jeszcze raz polecam KAZDEMU KTO MA TAKA POTRZEBE a nie jako remedium na wszystkie problemy dentystyczne.

asia28 - 2009-06-09, 19:35

foto280, czemu negujesz kogos kto wyrywa zeby??
    ja tez wyrywam wszystkie na gorze i nie czuje sie przez to gorsza od kogos
    tak zaniedbalam bo sie balam bo zlozylo sie na to jeszcze kilka innych czynnikow ale Ty jako dent. nie powinienes smiac sie z kogos ze wyrywa, no prosze Cie, złośliwy jestes, masz jakies problemy czy poprostu lubisz komus dopieprzyc?????

buc - 2009-06-10, 07:43

asia28 napisał/a:
    foto280, czemu negujesz kogos kto wyrywa zeby??
    ja tez wyrywam wszystkie na gorze i nie czuje sie przez to gorsza od kogos
    tak zaniedbalam bo sie balam bo zlozylo sie na to jeszcze kilka innych czynnikow ale Ty jako dent. nie powinienes smiac sie z kogos ze wyrywa, no prosze Cie, złośliwy jestes, masz jakies problemy czy poprostu lubisz komus dopieprzyc?????

Złośliwy charakter mam z natury góralskiej genetycznie uwarunkowany :)
    A neguje każdego kto działa świadomie na niekorzyśc swojego zdrowia.
    Zajmuje sie leczeniem zębów , a nie pomagam w destrukcji uzebienia pacjenta na jego życzenie. Ciekawe co powiedzielibyście o chirurgu który na zyczenia pocjenta obcina mu noge , bo jest krzywa i chce sobie w to miejsce założyc prosta protezę nogi.

[ Dodano: 2009-06-10, 08:45 ]
    slawi napisał/a:
    A przy okazji skoro na tym dobrze zarabiasz to po co szkalujesz taka usluge.

Jakis taki wewnętrzny odruch uczciwości - ale popracuje nad tym ,żeby to zwalczyc

sałymon - 2009-10-05, 17:29

Witam....
    Chciałem tylko napisać iż niektórzy z Państwa nie mają pojęcia o czym mówią...
    Mam 26 lat i niestety moje zęby straciły jakąkolwiek odporność z powodu zatrucia specyficznymi związkami chemicznymi... Próbowano mi je ratować natomiast wypełnienia rozsadzały korzeń itp... Jedyną drogą okazało się usuwanie.... wszystkich
    Zdecydowałem się na Suchą Beskidzką bo polecił mi ją znajomy... Z tego co wiem to ta klinika zdobywa klientów tylko w ten sposób, tzw. pocztą pantoflową...
    Pół roku temu usunąłem całą górę...
    Jestem zadowolony. Brak powikłań, brak problemów... Nie będę pisał iż ostrzegają o tym iż zaznaczają iż proteza jest czasowa.... 6 h po usunięciu jadłem schabowego i bez większych problemów... Jedyny ból podczas odcisku, oraz przez tydzień podczas ściągania i zakładania(należy przez pierwsze 2 tygodnie do miesiąca spać z protezą ściągać tylko do mycia)....
    Za dwa dni jadę usuwać dół...
    Bez cienia strachu, bez obaw. Zaznaczam że nie jestem członkiem obsługi tej kliniki i w żaden sposób nie jestem z nią związany.. Pochodzę z okolic Gdańska i opłacało mi się tam jechać. Polecam każdemu komu jest potrzebna ekstrakcja. I nie wierzcie w bajki... nikt wam zdrowego (lub nadającego się do leczenia) zęba nie wyrwie.
    W razie wątpliwości podaje nr GG 3714821....
    Chętnie udzielę informacji z pierwszej ręki.
    Pozdrawiam

JacekW - 2009-10-06, 10:33

sałymon napisał/a:
    Mam 26 lat i niestety moje zęby straciły jakąkolwiek odporność z powodu zatrucia specyficznymi związkami chemicznymi.
    z zawodowej ciekawości pytam. jakie to związki chemiczne załatwiły zęby u dwudziestosześciolatka ?
    sałymon napisał/a:
    wypełnienia rozsadzały korzeń
    to mnie też ciekawi. jak to się objawiało ?
    Generosus - 2009-10-06, 11:02

JacekW napisał/a:
    jakie to związki chemiczne załatwiły zęby u dwudziestosześciolatka ?
    zasadniczo cukry proste oraz kwasy organiczne z płytki bakteryjnej :cool:
    Generosus - 2009-10-06, 11:04

JacekW napisał/a:
    sałymon napisał/a:

normalnie - siedziało sobie takie wypełnienie i puchlo od wody - i jak przyszedł zamróz to korzeń nagle w srodku nocy trrrrach ! - i pękł - tak się robi VRF :cool:

JacekW - 2009-10-06, 12:42

:mrgreen:
    sałymon - 2009-10-06, 15:13

Odpowiadam:
    Środki chemiczne to między innymi opary tlenku miedzi, opary kwasów, opary lakierów samochodowych.
    A jeśli chodzi o korzenie, pękały /może wcześniej użyłem złego słowa/podczas wpuszczania wypełnienia....
    Generalnie to co pisze to słowa dentysty / a nawet dwóch gdyż też mi się nie chciało w to wierzyć więc poprosiłem o konsultacje u drugiego lekarza/....
    Jeśli uważają państwo że jest to nie możliwe to je proszę grzecznie o jakieś uzasadnienie, czy wskazówki..... Chętnie zwrócę się do sądu o zadośćuczynienie, jeśli lekarze wprowadzili mnie w błąd...
    A do kolegi wspominającego o płytkach bakteryjnych itd... Po pierwsze nie chce mi się wierzyć aby zwykła próchnica z jednego /zaplombowanego ubytku/ w ciągu niespełna półtora roku doprowadziła do całkowitego wyniszczenia zębów.... Po drugie: nie bądź taki cyniczny, z góry zakładając że każdy kto ma problemy z zębami to ich nie myje... Nim zaczniesz oceniać postaraj się zyskać cały obraz sytuacji....

bea - 2009-10-06, 15:22

sałymon napisał/a:
    nie bądź taki cyniczny, z góry zakładając że każdy kto ma problemy z zębami to ich nie myje...
    bakterie są czynnikiem koniecznym powstania próchnicy . Przy idealnej higienie kwas może nadtrawić ząb ale nie spowoduje próchnicy ,chyba że coś się zmieniło ....
    Generosus - 2009-10-06, 16:54

żeby wypełnienie rozsadziło korzeń musiało by zwiększyć swoją objętość - tymczasem podczas polimeryzacji mamy do czynienia ze skurczem polimeryzacyjnym a nie ekspansją materiału.
    niuniek - 2009-10-06, 21:20

Generosus napisał/a:
    tymczasem podczas polimeryzacji mamy do czynienia ze skurczem polimeryzacyjnym

może to były, amalgamatowe wypełnienia

Generosus - 2009-10-07, 07:08

mogły by być - trza by wydrążyć korzeń i wypełnić amalgamatem po sam apex :cool:
    bea - 2009-10-07, 15:58

A tam od razu po apex, IMO wystarczy do połowy :roll: :cool:
    Generosus - 2009-10-07, 16:06

ale tylko tam , gdzie są mroźne zimy :cool:
    izaa - 2009-10-07, 21:33

sałymon napisał/a:
    grzecznie o jakieś uzasadnienie, czy wskazówki.....

poprosimy o zdjęcie pantomograficzne, które zlecono przed wykonaniem ekstrakcji

bossbusko - 2009-10-07, 21:56

Generosus napisał/a:
    JacekW napisał/a:
    sałymon napisał/a:

normalnie - siedziało sobie takie wypełnienie i puchlo od wody - i jak przyszedł mróz to korzeń nagle w srodku nocy trrrrach ! - i pękł - tak się robi VRF :cool:

Gen, kochany jestes, najlepszy tekst jaki ostatnio czytalem

Generosus - 2009-10-08, 07:42

to jak Ci się tak pdooba to słowo mróz zamienię na zamróz - będzie lepsze literacko :cool:
    bea - 2009-10-08, 11:29

Generosus napisał/a:
    jak Ci się tak pdooba to słowo mróz zamienię na zamróz
    większości facetów bardziej niż zamróz spodoba się Jamróz :cool: ,a że będzie bez sensu.... :P i tak zasadniczo jest :cool:
    straal72 - 2012-03-01, 14:56

romanomi napisał/a:
    Zjechać z cen? A może jeszcze za darmo mamy robić? Doktor Judym się skończył bo z glodu umarł.I tak mało zarabiamy w stosunku do innych krajów.Zjechać z cen można już tylko kosztem pacjenta a to by sie chyba nikomu nie podobało.Pacjenci żądają najlepszej jakości za ceny które urągają naszej godności.a materiały tylko drożeją.

Tak się składa że mieszkam w Holandii, moje ubezpieczenie tutaj nie obejmuje usług dentystycznych i proszę Pani zaskoczyło mnie że za odbudowę praktycznie całego zęba zapłaciłam 40 euro ( złamała mi się dwójka), czy to drogo ? hmmm.... w Polsce więcej płaciłam za małą plombeczkę, leczenie kanałowe jednego kanału kosztuje 150 euro czy w Polsce wyjdzie mnie taniej ? nie sądzę , zaznaczam nic nie pokrywa mi ubezpieczalnia, a teraz porównajmy dochody tu i w kraju więc gdzie jest taniej, no i przede wszystkim podejście do pacjenta, panicznie się boję dentysty dzięki Pani koleżance po fachu która na dzień dobry zaczęła się po mnie drzeć jak opętana, dla dziecka w wieku 10-12 lat na które w domu rodzice nie podnoszą głosu to jest dość ciężkie do przebrnięcia. Mile zaskoczyła mnie wizyta w tutejszym gabinecie, gdzie dentysta był polakiem i wiedział jak podejść do pacjenta z tak wielką fobią jaką ja mam. Dlatego to wszystko co piszą Państwo przeciw SB uważam za zwykłe oszczerstwa, sama znam osoby które robiły tam zęby , mają piękny uśmiech i nie narzekają na wykonanie, to od nich dowiedziałam się o tej klinice i sama tam się wybieram w najbliższym czasie. A co do cen , można tanio i solidnie ale trzeba chcieć ...

i1305 - 2012-03-01, 19:33

straal72 napisał/a:
    A co do cen , można tanio i solidnie ale trzeba chcieć ...
    Witaj, z racji wykonywanego zawodu również świadczę usługi. I uwierz mi nie raz i nie dwa chciałam przedstawić zleceniodawcy cennik niewygórowany, ale coś za coś. NIe da się zrobić po najniższych kosztach żeby było solidnie. Taniej będzie, owszem, ale produkt wchodzący w skład zlecenia będzie marnej jakości. Bo tak jak i u stomotaloga tak i w moim zawodzie materiał dobry kosztuje...
    Można jedynie coś "ugrać" na samym wykonaniu ale umiejętności też kosztują... I koło się zamyka.
    Takie życie. Pozdrawiam.

Veronika - 2013-02-06, 12:49

Tak, kazdy gada ale nikt nie porusza tematu kasy, ja akurat mam takie szczescie ze mam dzume w japie, ogolnie to juz ze 20 tysia wydalam na stomatologow, ostatnio dentysta powiedzial ze da sie cos zrobic ale to pol roku systematycznego chodzenia do niego i okolo 30 tysia, zarabiam 2,5 miesiecznie, rachunki i *** to zostaje mi jakies 500 zeta , moge sobie to w pupe wsadzic i do konca swoich zasranych dni sie nie wyplace i tego nie zrobie, dla normalnych ludzi sucha beskidzka jest dobrym wyjsciem jakby nie patrzec, wie to kazdy kto codziennie szamie paczke proszkow przeciwB.
    jaszczurkaXXL - 2013-02-06, 17:43

Veronika napisał/a:
    Tak, kazdy gada ale nikt nie porusza tematu kasy, ja akurat mam takie szczescie ze mam dzume w japie, ogolnie to juz ze 20 tysia wydalam na stomatologow, ostatnio dentysta powiedzial ze da sie cos zrobic ale to pol roku systematycznego chodzenia do niego i okolo 30 tysia, zarabiam 2,5 miesiecznie, rachunki i *** to zostaje mi jakies 500 zeta

Co to za dżuma? bo ja mam paradontozę i myślałam, że moja "dżuma" jest najdroższa :mrgreen:

ewcia1 - 2013-03-30, 00:32

bylam, jestem b.zadowolona-profesjonalna obsluga,bezbolesnie,szybko i tanio-za usuniecie zebow z gornej szczeki z narkoza-350zl,focia-40zl,nowa protezka-250zl no i nocleg-30zl,na drugi dzien wyjechalam z nowymi, bielutkimi zabkami i niech nikt nie wierzy "szarlatanerie" itp. opisy,po 7 miesiacach zmienilam wg. zalecen protezke natychmiastowa na docelowa i jestem happy :grin:

[ Dodano: 2013-03-29, 23:38 ]
    straal72 napisał/a:
    romanomi napisał/a:

Tak się składa że mieszkam w Holandii, moje ubezpieczenie tutaj nie obejmuje usług dentystycznych i proszę Pani zaskoczyło mnie że za odbudowę praktycznie całego zęba zapłaciłam 40 euro ( złamała mi się dwójka), czy to drogo ? hmmm.... w Polsce więcej płaciłam za małą plombeczkę, leczenie kanałowe jednego kanału kosztuje 150 euro czy w Polsce wyjdzie mnie taniej ? nie sądzę , zaznaczam nic nie pokrywa mi ubezpieczalnia, a teraz porównajmy dochody tu i w kraju więc gdzie jest taniej, no i przede wszystkim podejście do pacjenta, panicznie się boję dentysty dzięki Pani koleżance po fachu która na dzień dobry zaczęła się po mnie drzeć jak opętana, dla dziecka w wieku 10-12 lat na które w domu rodzice nie podnoszą głosu to jest dość ciężkie do przebrnięcia. Mile zaskoczyła mnie wizyta w tutejszym gabinecie, gdzie dentysta był polakiem i wiedział jak podejść do pacjenta z tak wielką fobią jaką ja mam. Dlatego to wszystko co piszą Państwo przeciw SB uważam za zwykłe oszczerstwa, sama znam osoby które robiły tam zęby , mają piękny uśmiech i nie narzekają na wykonanie, to od nich dowiedziałam się o tej klinice i sama tam się wybieram w najbliższym czasie. A co do cen , można tanio i solidnie ale trzeba chcieć ...
    popieram-tez mieszkam w NL i bylam w Suchej B.-mam piekny usmiech i polecam dr.Swietka wszystkim znajomym i nieznajomym.
    Arsa - 2013-10-19, 00:26

ewcia1 napisał/a:
    bylam, jestem b.zadowolona-profesjonalna obsluga,bezbolesnie,szybko i tanio-za usuniecie zebow z gornej szczeki z narkoza-350zl,focia-40zl,nowa protezka-250zl no i nocleg-30zl,na drugi dzien wyjechalam z nowymi, bielutkimi zabkami i niech nikt nie wierzy "szarlatanerie" itp. opisy,po 7 miesiacach zmienilam wg. zalecen protezke natychmiastowa na docelowa i jestem happy :grin:

.

Ewcia1 - zaglądasz tu jeszcze?? Ile Ci tych zębów wyrwali za jednym razem?? Pytali dlaczego czy usuwali jak chcialas??? Oni mają strone www???

[ Dodano: 2013-10-19, 01:41 ]
    slawi napisał/a:
    Gorna jedynke leczono mi ponad 25 lat, wydalem na to fortune a jej stan byl coraz gorszy. .

:shock: A ja myslalam, ze cierpliwa jestem :lol: :lol: :lol: i ona bolala te 25 lat????

kasias. - 2013-10-19, 07:10

Arsa, miej litosc, przestan o tych protezach I wyrywaniu!!! Glowado gory, bedzie dobrze!!!
    Arsa - 2013-10-19, 14:40

W tym momencie trudno mi juz w to uwierzyć :cry:
    ewcia1 - 2013-10-19, 16:17

Arsa napisał/a:
    ewcia1 napisał/a:

.

Ewcia1 - zaglądasz tu jeszcze?? Ile Ci tych zębów wyrwali za jednym razem?? Pytali dlaczego czy usuwali jak chcialas??? Oni mają strone www???
    wyrwali mi wszystkie z gornej-tak chcialam; pytali tylko czy dobre zostawic-www maja; ale musze wszystkich zasmucic-bylam w tym miesiacu ze znajomymi-po smierci dr.Swietka sa nowe zasady-wyrywaja nadal w narkozie ale tylko zeby nie nadajace sie do leczenia,zeby nie wiem jak prosic o usuniecie dobrych-nic z tego-szkoda; reszta bez zmian tylko ceny protez o 50zl w gore-i tak sie oplaca-nic nie czujesz,spisz sobie,bez bolu.

[ Dodano: 2013-10-19, 01:41 ]
    slawi napisał/a:
    Gorna jedynke leczono mi ponad 25 lat, wydalem na to fortune a jej stan byl coraz gorszy. .

:shock: A ja myslalam, ze cierpliwa jestem :lol: :lol: :lol: i ona bolala te 25 lat????

Arsa - 2013-10-19, 16:29

Dziękuję Ewca za odpowiedz! Strone juz znalazlam i napisalam zapytanie.
    No to mnie dobilas z tym doktorem Swietka... :mad: Już widzialam światelko w tunelu i znowu doopa :mad:
    Swoją drogą to jest chore, ze tylko lekarz może decydowac co jest do wyrwania a co nie

ewcia1 - 2013-10-19, 18:01

Arsa napisał/a:
    Dziękuję Ewca za odpowiedz! Strone juz znalazlam i napisalam zapytanie.
    No to mnie dobilas z tym doktorem Swietka... :mad: Już widzialam światelko w tunelu i znowu doopa :mad:
    Swoją drogą to jest chore, ze tylko lekarz może decydowac co jest do wyrwania a co nie

no wlasnie ale nie rezygnuj-najlepiej wyslij e-maila ze swoimi pytaniami-odpowiadaja i to szybko lub po prostu zadzwon; moze akurat byl lekarz z takimi przekonaniami...a przeciez jest ich tam kilku-sprobuj; ktorys z pacjentow mowil, ze w Suchej ale na ul.Szkolnej tak samo zaczeli robic,maja strone www-mozna dryndnac i napisac...i nie zalamuj sie,prosze.

Arsa - 2013-10-19, 18:09

Wyslalam maila, pewnie w poniedzialek odpiszą. Jaką Ty masz proteze? Normalną? Elastyczną?
    Dobrze się z nią czujesz? Czy ktos jest w stanie zauwazyc ze to proteza?

ewcia1 - 2013-10-19, 19:10

[quote="Arsa"]Wyslalam maila, pewnie w poniedzialek odpiszą. Jaką Ty masz proteze? Normalną? Elastyczną?
    Dobrze się z nią czujesz? Czy ktos jest w stanie zauwazyc ze to proteza?[/quote
    normalna,ale b.ladnie zrobiona-zeby nie sa idealnie rowniutkie-wygladaja jak prawdziwe-kto nie wie to ciezko mu sie domyslic hahahaaa

[ Dodano: 2013-10-19, 19:12 ]
    poczatkowo czulam sie dziwnie ale b.szybko sie przyzwyczailam i jest ok.

anna t - 2013-10-19, 19:19

jak jest możliwość ratowania własnych zębów to proteza ruchoma zawsze będzie najgorszym rozwiązaniem. Z biegiem czasu dochodzi do zaników kości i śluzówki i warunki do utrzymania protezy pogarszają się. Często wchodzi pod nią jedzenie a szczególnie małe ziarenka maku itp. Po za tym jak mocno kichniesz to proteza może wylądować na podłodze i rozlecieć się na kawałki .Może też oderwać się od podniebienia przy śmiechu lub jak jesz np. lepkie kluchy .Po za tym brak zębów to jest inwalidztwo.

[ Dodano: 2013-10-19, 20:20 ]
    ewcia1 napisał/a:

Arsa a jak Ty się nie przyzwyczaisz ? Płyta protezy pokrywa całe podniebienie.

ewcia1 - 2013-10-19, 20:09

anna t napisał/a:
    jak jest możliwość ratowania własnych zębów to proteza ruchoma zawsze będzie najgorszym rozwiązaniem. Z biegiem czasu dochodzi do zaników kości i śluzówki i warunki do utrzymania protezy pogarszają się. Często wchodzi pod nią jedzenie a szczególnie małe ziarenka maku itp. Po za tym jak mocno kichniesz to proteza może wylądować na podłodze i rozlecieć się na kawałki .Może też oderwać się od podniebienia przy śmiechu lub jak jesz np. lepkie kluchy .Po za tym brak zębów to jest inwalidztwo.

ewcia1 napisał/a:

zawsze mozna zrobic klicka-bez podniebienia-b.wygodna-kolezanka ma taka /i gore i dol/-jest b.zadowolona-nie wiem jak to wyglada w PL ale w NL jest powszechna/sama mam zamiar taka sobie zrobic jak z moja zacznie sie cos dziac; brak zebow to inwalidztwo-hahahahaaa-tutaj mlodzi ludzie wola zrobic klicka i miec spokoj na wiele, wiele lat-no tak-dla stomatolodzy mogliby miec problem-nie wszyscy lubia leczyc zeby hihihiii

dr_feelgood - 2013-10-19, 20:18

zróbcie sobie wszyscy klicka, brzmi rewelacyjnie :mrgreen:
    Arsa - 2013-10-19, 20:19

anna t napisał/a:

ewcia1 napisał/a:

Pani Aniu , ja generalnie spędzam dużo czasu w domu , moi podopieczni z którymi pracuję to zwierzęta więc wcale jej nosic nie musze :lol: bo im to obojętne jak wyglądam , a jak juz wychodzę to nawet w niewygodnej się przemęcze te pare godzin- to bylby pikus w porównaniu z odczuciami jakie mam teraz. Ogólnie straszne wszystko to co Pani pisze o protezie - na pewno lepsze bylyby moje wlasne brzydkie zęby ale ja juz ich nie mam - mam tylko kikutki w koronach cierniowych :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: 2013-10-19, 21:22 ]
    ewcia1 napisał/a:

zawsze mozna zrobic klicka-bez podniebienia-b.wygodna-kolezanka ma taka /i gore i dol/-jest b.zadowolona-nie wiem jak to wyglada w PL ale w NL jest powszechna/sama mam zamiar taka sobie zrobic jak z moja zacznie sie cos dziac; brak zebow to inwalidztwo-hahahahaaa-tutaj mlodzi ludzie wola zrobic klicka i miec spokoj na wiele, wiele lat-no tak-dla stomatolodzy mogliby miec problem-nie wszyscy lubia leczyc zeby hihihiii

znów cos nowego się dowiedzialam :razz: ten klick pewnie jeszcze lepszy niz elastyczna???
    Ewcia ja poleczylam zęby :lol: ale wlasnie po leczeniu sie moje klopoty zaczely

anna t - 2013-10-19, 20:32

ewcia1 napisał/a:
    zawsze mozna zrobic klicka-bez podniebienia-b.wygodna

a co to ? :roll:

[ Dodano: 2013-10-19, 21:33 ]
    i jak to się trzyma bez podniebienia ,przy bezzębiu ?

ewcia1 - 2013-10-19, 21:03

[quote="anna t"]
    ewcia1 napisał/a:
    zawsze mozna zrobic klicka-bez podniebienia-b.wygodna

a co to ? :roll:

[size=9][ Dodano: 2013-10-19, 21:33 ][/siz
    no i lekarz- a nie wie :o caly garniturek zabkow pieknie przylega do dziasel i trzyma sie na 2 jakby bolcach, ktore " wklikuje "sie w kosc-mozna je wyjmowac.

Arsa - 2013-10-19, 21:06

ewcia1 napisał/a:
    caly garniturek zabkow pieknie przylega do dziasel i trzyma sie na 2 jakby bolcach, ktore " wklikuje "sie w kosc-mozna je wyjmowac.

brzmi to obiecująco :razz:

ewcia1 - 2013-10-19, 21:08

Arsa napisał/a:
    ewcia1 napisał/a:
    caly garniturek zabkow pieknie przylega do dziasel i trzyma sie na 2 jakby bolcach, ktore " wklikuje "sie w kosc-mozna je wyjmowac.

brzmi to obiecująco :razz:

przejdz na priv

[ Dodano: 2013-10-19, 21:20 ]
    dr_feelgood napisał/a:
    zróbcie sobie wszyscy klicka, brzmi rewelacyjnie :mrgreen:

ale wtedy co Pan by mial do robotki :wink:

kasias. - 2013-10-19, 21:32

Arsa, na milosc Boga, przestan rozmowe z Ewcia. To, o czym ona pisze to proteza na implantach, I nie bolce mozna z kosci wyjmowac, tylko proteze, ktora ma specjalne "uchwyty", ktore robia click przy wkladaniu. Zeby gorna proteza mogla byc bez podniebienia, potrzeba ich 6-szesc w kosci. Jest to swietne rozwiazanie dla ludzi, ktorzy stracili uzebienie jakis czas temu, I na skutek braku zebow I noszenia protez maja duze zaniki kosci. A brak zebow to jest INWALIDZTWO-uznane nie przez polskich stomatologow, lecz przez Miedzynarodowa Organizacje Zdrowia-WHO.
    Niezaleznie jakie jest podejscie Ewci do stomatologow, pamietaj, sa tez uczciwi, chcacy pomoc I troszczacy sie o pacjenta, dla ktorych skladana na poczatku kariery medycznej przysiega nie jest czcza formulka. Pamietaj, ze w naszym zawodzie obowiazuje zasada "primum, non nocere"-"po pierwsze nie szkodzic" I dlatego kazdy szanujacy sie lekarz dba o dobro pacjenta. Ten, ktory ta sieczke z dziasel Ci zrobil, chyba z NL pochodzi???
    Moze tam ta zasada nie obowiazuje :?: :?: :?:
    A przypuszczam, ze my wszyscy lekarze, ktorzy czytamy wpisy Ewci, zastanawiamy sie, kiedy przyjdzie do dentysty I wyglosi slynna formulke posiadaczy protez: "gdybym wiedzial/a, to nie pozwolil/a bym usunac ani jednego zeba". Od tego momentu, ten watek jest na loiscie watkow ignorowanych przez Ciebie, bo wpisy Ewci zakrawaja na samoreklame, o zenujaco niskim poziomie.

[ Dodano: 2013-10-19, 15:36 ]
    ewcia1 napisał/a:
    dr_feelgood napisał/a:
    zróbcie sobie wszyscy klicka, brzmi rewelacyjnie

ale wtedy co Pan by mial do robotki
    leczenie tych, ktorzy maja troche oleju w glowie. :!: :!: :!:
    ewcia1 - 2013-10-19, 21:55

kasias. napisał/a:
    Arsa, na milosc Boga, przestan rozmowe z Ewcia. To, o czym ona pisze to proteza na implantach, I nie bolce mozna z kosci wyjmowac, tylko proteze, ktora ma specjalne "uchwyty", ktore robia click przy wkladaniu. Zeby gorna proteza mogla byc bez podniebienia, potrzeba ich 6-szesc w kosci. Jest to swietne rozwiazanie dla ludzi, ktorzy stracili uzebienie jakis czas temu, I na skutek braku zebow I noszenia protez maja duze zaniki kosci. A brak zebow to jest INWALIDZTWO-uznane nie przez polskich stomatologow, lecz przez Miedzynarodowa Organizacje Zdrowia-WHO.
    Niezaleznie jakie jest podejscie Ewci do stomatologow, pamietaj, sa tez uczciwi, chcacy pomoc I troszczacy sie o pacjenta, dla ktorych skladana na poczatku kariery medycznej przysiega nie jest czcza formulka. Pamietaj, ze w naszym zawodzie obowiazuje zasada "primum, non nocere"-"po pierwsze nie szkodzic" I dlatego kazdy szanujacy sie lekarz dba o dobro pacjenta. Ten, ktory ta sieczke z dziasel Ci zrobil, chyba z NL pochodzi???
    Moze tam ta zasada nie obowiazuje :?: :?: :?:
    A przypuszczam, ze my wszyscy lekarze, ktorzy czytamy wpisy Ewci, zastanawiamy sie, kiedy przyjdzie do dentysty I wyglosi slynna formulke posiadaczy protez: "gdybym wiedzial/a, to nie pozwolil/a bym usunac ani jednego zeba". Od tego momentu, ten watek jest na loiscie watkow ignorowanych przez Ciebie, bo wpisy Ewci zakrawaja na samoreklame, o zenujaco niskim poziomie.

[ Dodano: 2013-10-19, 15:36 ]
    ewcia1 napisał/a:
    dr_feelgood napisał/a:
    zróbcie sobie wszyscy klicka, brzmi rewelacyjnie

ale wtedy co Pan by mial do robotki
    leczenie tych, ktorzy maja troche oleju w glowie. :!: :!: :!:

ojoj, alez sie ktos zirytowal-otoz nie-nie pisalam o protezie na implantach-ale specjalnie dla Pani przygotuje przetlumaczony plik na ten temat,nie robie tu samoreklamy o ktora Pani mnie osadza; jestem po prostu jedna z wielu zadowolonych pacjentow dr.Swietka; o swoich zebach niech kazdy sam decyduje-co chce z nimi robic-czy leczyc czy wyrwac a czy zastanowila sie S.P. nad tym, ze sa przerozne schorzenia i z tego powodu ludzie musza wyrywac zeby; zeby bylo jasne- z moich dziasel nikt mi sieczki nie zrobil, a skad pochodze-to chyba nie ma nic tutaj do rzeczy; choc tylko w jednym przyznaje Pani racje-na rzeczywiscie dobrego stomatologa trafic, trzeba miec dobrego farta,obojetnie czy to w PL,czy w D czy w innym kraju.

kasias. - 2013-10-19, 22:16

ewcia1 napisał/a:
    a skad pochodze-to chyba nie ma nic tutaj do rzeczy
    skad Ty pochodzisz mnie to guzik obchodzi. Dlaczego ludzie usuwaja zeby tez raczej wiem. I jesli jest do tego uzasadnione medycznie wskazanie, to sama takie zabiegi wykonuje. Mam nadzieje, ze plik bedzie w jezyku angielskim, I poparty literature naukowa. Z checia przeczytam.

Ja tego watku nie wrzucam do ignorowanych tylko dlatego, ze bede pilnowac, zeby Arsa sie tu nie pojawila :razz: Ja nie mam zadnego biznesu z jej leczenia, za daleko do mnie :smile: . Natomiast chcialabym, zeby jej dalsze leczenie przebiegalo w pelnym zaufaniu do lekarza, ktory ja teraz prowadzi, I zadne bzdurne informacje na temat clickow nie macily jej w glowie, zwlaszcza, ze osoba o nich piszaca sama nie bardzo wie o co chodzi.

ewcia1 - 2013-10-19, 23:01

kasias. napisał/a:
    ewcia1 napisał/a:
    a skad pochodze-to chyba nie ma nic tutaj do rzeczy
    skad Ty pochodzisz mnie to guzik obchodzi. Dlaczego ludzie usuwaja zeby tez raczej wiem. I jesli jest do tego uzasadnione medycznie wskazanie, to sama takie zabiegi wykonuje. Mam nadzieje, ze plik bedzie w jezyku angielskim, I poparty literature naukowa. Z checia przeczytam.

Ja tego watku nie wrzucam do ignorowanych tylko dlatego, ze bede pilnowac, zeby Arsa sie tu nie pojawila :razz: Ja nie mam zadnego biznesu z jej leczenia, za daleko do mnie :smile: . Natomiast chcialabym, zeby jej dalsze leczenie przebiegalo w pelnym zaufaniu do lekarza, ktory ja teraz prowadzi, I zadne bzdurne informacje na temat clickow nie macily jej w glowie, zwlaszcza, ze osoba o nich piszaca sama nie bardzo wie o co chodzi.

Watek jest dla wszystkich i kazdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie-niekoniecznie musisz zgadzac sie z moim;nie jestem stomatologiem i nie musze fachowo opisywac klicka znajomej,ale jesli masz tylko takie wiadomosci na ten temat wiec jako specjalista sie doucz;dobrze, ze zaznaczylas opcje jezyka bo jeszcze przez pomylke wyslalabym ci go po polsku;czy ty wykonujesz uzasadnione medycznie zabiegi to mnie wcale nie interesuje; jak pisalam wczesniej-kazdy ma wolny wybor co zrobi ze swoimi zebami,pewnie ze lepiej jak ma faktycznie dobrego dentyste ale jesli ma zlego, to lepiej jak ma dobrego protetyka;zycze ci, by twoi pacjenci mieli dobre zdanie o tobie i uwazali cie za swietnego fachowca; pilnowac mozesz zwierzatek a nie ludzi,kolorowych snow ci zycze i spokojniejszego tonu w wypowiedziach.

dr_feelgood - 2013-10-19, 23:14

ewcia1 napisał/a:
    jesli masz tylko takie wiadomosci na ten temat wiec jako specjalista sie doucz

dla takich wpisów warto czytać fora :mrgreen:

Dobrze, ze nie jestem specjalistą to mogę żyć w błogiej niewiedzy. :lol:

kasias. - 2013-10-19, 23:16

ewcia1, a gdzie ten artykul. Trudno sie douczac jak nie skad. Kilck to w zaden sposob nie jest miedzynarodowe okreslenie medyczne, stad troche trudno znalezc wiadomosci na ten temat. Nawet wujek Google sobie z tym nie radzi, zwlaszcza w zakresie terminologii medycznej. Poprosze o artkul zatem, przeciez to proste, wystarczy stosowny link I wszyscy bedziemy usatysfakcjonowani. A kogo i dlaczego pilnuje, to nie Twoja sprawa, niestety. Jeszcze raz prosze o artykul!!!
    dr_milva - 2013-10-20, 02:49

ale tu ciekawie :) )))))))))))) sama się douczę o clickach

leczenie zębów to nie dobór pary spodni by to konsultować z koleżanką z forum , której znajoma jakieś dziwne nieistniejące w fachowym języku rozwiązanie.....

ale skoro panie wolą się uśmiechać do płci przeciwnej plastikowymi zębami niż własnymi
    i czaic się z wyjmowaniem, przechowywaniem , czyszczeniem przed partnerem w domu.....no to czemu nie..... nie każdego stać nie tyle finansowo ale i "emocjonalnie" na posiadanie zębów......

kasias nie wszyscy zrozumieją sens Twojej troski....to jak walka z wiatrakami.....lepiej kupić okulary w markecie niż pójść do optyka i dobrać je profesjonalnie , indywidualnie do siebie.......przecież to żadna filozofia.....kawałek drutu i dwa szkła.........sąsiadka mówiła ze w Tesco są najlepsze......

kasias. - 2013-10-20, 03:05

dr_milva, Ewcia1 to bzdury wypisujaca "zadowolona" pacjentka, chociaz niekoniecznie chce w to wierzyc, Arsa to pacjentka wykonczona problemem z zebami. Obawiam sie, ze wiem rowniez, kto jest sprawca tego problem, i, pomimo pewnej sympatii, a moze wlasnie dlatego, uwazam, ze ta osoba powinna poczuc sie do odpowiedzialnosci cywilnej i zawodowej. Generalnie jestem dosc mocno "emocjonalnie zwiazana" z Arsa, bo mi jej szkoda i rozumiem jej frustarcje. I dlatego taki przypadek jak Ewcia1 nie jest adekwatna osoba w udzielaniu rad. A zwlaszcza, jesli pisze o klickach, o ktorych sama nie ma pojecia. Mam bardzo powazne watpliwosci, czy mlodzi zdrowi Holendrzy na potege usuwaja zeby w celu wymiany na "klicka"
    Ja wiem, ze posiadanie zebow "nie jest obowiazkowe" i zdecydowanie "przereklamowane" :razz: ale Arsy mi szkoda, a ona chyba jednak todocenia. Mam taka nadzieje :smile:

anna t - 2013-10-20, 07:00

ewcia1 napisał/a:
    no i lekarz- a nie wie

Nie musi znać metod niesprawdzonych i niedopuszczonych do stosowania .Jedyne click dentures jakie znalazłam to te ,które znam czyli zatrzaski na implantach lub na korzeniach własnych zębów.

ewcia1 - 2013-10-20, 14:17

a moze juz tak zejdziecie ze mnie,co ? rozpetalam burze jak widze na swoj temat-tytul watku-Wrazenia z Suchej Beskidzkiej...na pytanie forumowiczki odpisalam,bo tam bylam; powtarzam raz jeszce-tak, jestem zadowolana,klicki- to nazwa potoczna-moze i sa to protezy na implantach,nie wiem-jak pisalam wczesniej-nie jestem fachowcem i absolutnie ich nie polecalam Arsie-wspominalam, ze takie sa-wiec nie przeinaczajcie moich slow;jak rowniez nie napisalam, ze mlodzi, zdrowi Holendrzy NA POTEGE usuwaja zdrowe zeby-otoz b.wiele osob tak robi i dodam, ze 8 zazwyczaj usuwaja jak najszybciej bo wszyscy wiedza, ze sa najbardziej nietrwlale. Takze drogie panie trzymajcie sie tematu watku a dyskusje na temat protez przeniescie gdzie indziej; od 2008 roku obserwuje posty i wszystkie wpisy pacjentow Suchej Beskidzkiej sa torpedowane i negatywnie komentowane przez lekarzy -sol w ich oku czy zazdrosc zawodowa-to juz nie moja sprawa ale przypuszczam, ze wlasnie dlatego pacjenci z Suchej po prostu tu przestali zagladac a szkoda...
    kasias. - 2013-10-21, 01:16

Cytat:
    -no to wyrywaja ci mlodzi ludzie te zeby czy nie-oczywiscie, zeby miec spokoj na wiele lat :shock: :shock: :shock:

Cytat:
    no i lekarz- a nie wie caly garniturek zabkow pieknie przylega do dziasel i trzyma sie na 2 jakby bolcach, ktore " wklikuje "sie w kosc-mozna je wyjmowac.
    to jest Twoja wiedza na temat klicka(Ty nawet nie wiesz jakie bzdury piszesz)

Cytat:
    To, o czym ona pisze to proteza na implantach, I nie bolce mozna z kosci wyjmowac, tylko proteze, ktora ma specjalne "uchwyty", ktore robia click przy wkladaniu.
    tu zostalo wyjasnione co to jest ow klick, ale Ciebie to nie usatysfakcjonowalo, po czym piszesz
    ewcia1 napisał/a:
    klicki- to nazwa potoczna-moze i sa to protezy na implantach,nie wiem-
    no to jak wiesz czy nie wiesz, bo jak do tej pory nam zarzucasz niwiedze I pazernosc finansowa, a to bardzo nieladnie
    Ciagle czekam na plik na temat klicka-ponoc mam sie douczyc, a literatura fachowa tej informacji nie podaje-
    ewcia1 napisał/a:
    nie jestem stomatologiem i nie musze fachowo opisywac klicka znajomej,ale jesli masz tylko takie wiadomosci na ten temat wiec jako specjalista sie doucz

1.
    ewcia1 napisał/a:
    otoz nie-nie pisalam o protezie na implantach-ale specjalnie dla Pani przygotuje przetlumaczony plik na ten temat

2.
    ewcia1 napisał/a:
    klicki- to nazwa potoczna-moze i sa to protezy na implantach,nie wiem-jak pisalam wczesniej-nie jestem fachowcem

to ktora z wypowiedzi jest prawdziwa???

Zaden z moich wpisow nie dotyczy ciebie, Ewcia, zbyt narcystycznie do siebie podchodzisz!!!
    Moje wpisy dotycza tematu usuwania zdrowych zebow I zasadnosci robienia w to miejsce protezy, natomiast twoje posty traktuje jako bardzo niskich lotow, wrecz ohydna, jak tez z bardzo niskich pobudek propagowana, reklame gabinetu w Suchej Beskidzkiej-pytanie tylko kim ty tam jestes-wspolwlascicielem :?: , asystentka :?: , kims, kto ma placone od zaagitowanego pacjenta :?:
    Ciagle czekam na plik!!!

ewcia1 - 2013-10-21, 08:34

kasias. napisał/a:
    Cytat:
    -no to wyrywaja ci mlodzi ludzie te zeby czy nie-oczywiscie, zeby miec spokoj na wiele lat :shock: :shock: :shock:

Cytat:
    no i lekarz- a nie wie caly garniturek zabkow pieknie przylega do dziasel i trzyma sie na 2 jakby bolcach, ktore " wklikuje "sie w kosc-mozna je wyjmowac.
    to jest Twoja wiedza na temat klicka(Ty nawet nie wiesz jakie bzdury piszesz)

Cytat:
    To, o czym ona pisze to proteza na implantach, I nie bolce mozna z kosci wyjmowac, tylko proteze, ktora ma specjalne "uchwyty", ktore robia click przy wkladaniu.
    tu zostalo wyjasnione co to jest ow klick, ale Ciebie to nie usatysfakcjonowalo, po czym piszesz
    ewcia1 napisał/a:
    klicki- to nazwa potoczna-moze i sa to protezy na implantach,nie wiem-
    no to jak wiesz czy nie wiesz, bo jak do tej pory nam zarzucasz niwiedze I pazernosc finansowa, a to bardzo nieladnie
    Ciagle czekam na plik na temat klicka-ponoc mam sie douczyc, a literatura fachowa tej informacji nie podaje-
    ewcia1 napisał/a:
    nie jestem stomatologiem i nie musze fachowo opisywac klicka znajomej,ale jesli masz tylko takie wiadomosci na ten temat wiec jako specjalista sie doucz

1.
    ewcia1 napisał/a:
    otoz nie-nie pisalam o protezie na implantach-ale specjalnie dla Pani przygotuje przetlumaczony plik na ten temat

2.
    ewcia1 napisał/a:
    klicki- to nazwa potoczna-moze i sa to protezy na implantach,nie wiem-jak pisalam wczesniej-nie jestem fachowcem

to ktora z wypowiedzi jest prawdziwa???

Zaden z moich wpisow nie dotyczy ciebie, Ewcia, zbyt narcystycznie do siebie podchodzisz!!!
    Moje wpisy dotycza tematu usuwania zdrowych zebow I zasadnosci robienia w to miejsce protezy, natomiast twoje posty traktuje jako bardzo niskich lotow, wrecz ohydna, jak tez z bardzo niskich pobudek propagowana, reklame gabinetu w Suchej Beskidzkiej-pytanie tylko kim ty tam jestes-wspolwlascicielem :?: , asystentka :?: , kims, kto ma placone od zaagitowanego pacjenta :?:
    zejdz juz ze mnie-niby piszesz ogolnie ale prawie we wszystkich twoich wypowiedziach jest moj nick-tak cie to meczy? urazona lekarska ambicja? zakonczylam juz dyskusje poprzednim wpisem; twoje czepialstwo swiadczy o twoim poziomie, jak traktujesz moje posty to twoja sprawa,narcyzem nie jestem i zadnej reklamy nie robie a moze chcialabys, by twoi pacjenci tak cie chwalili...bardzo niskie pobudki, ohydne posty-o ironio..zmien kobieto podejscie, bo to swiadczy tylko o twojej zacietosci i zgryzliwosci-moze meliski na uspokojenie..jestes przeze mnie ignorowana wiec zmien watek.
    Ciagle czekam na plik!!!

jaszczurkaXXL - 2013-10-21, 11:39

Arsa napisał/a:
    generalnie spędzam dużo czasu w domu , moi podopieczni z którymi pracuję to zwierzęta więc wcale jej nosic nie musze :lol: bo im to obojętne jak wyglądam , a jak juz wychodzę to nawet w niewygodnej się przemęcze te pare godzin- to bylby pikus w porównaniu z odczuciami jakie mam teraz.

"ZALECENIA DLA PACJENTÓW UŻYWAJĄCYCH PROTEZY

Aby noszenie protez poprawiało komfort życia a nie stało się męką, należy przestrzegać
    pewnych zaleceń. Oto większość z nich.

PRZED WYKONANIEM PROTEZ
    - nie pozbywać się lekkomyślnie ostatnich zębów dolnych
    - należy wykonać protezy w komplecie - na pewno będą lepiej pasowały niż robione oddzielnie
    - jeżeli jest taka konieczność lepiej wcześniej poddać się plastyce wyrostka zębodołowego
    niż potem męczyć się z dopasowaniem protez.

PO WYKONANIU PROTEZ

ADAPTACJA - czyli przyzwyczajanie się do protez

• uwieranie, ból
    Po odebraniu protez należy nosić ile się da, jeżeli uwierają to wyjmować i dać odpocząć dziąsłom.
    • odruch wymiotny
    Początkowo proteza (zwłaszcza górna) może wydawać się za długa.
    Przeważnie jest to tylko nieprzyjemne wrażenie. Niekiedy może powstawać odruch wymiotny.
    Aby przyzwyczaić się do połykania w protezach dobrym sposobem jest ssanie miętowego cukierka.
    Jeżeli odruch pojawia się przy wkładaniu protezy, dobrze jest przedtem wypłukać jamę ustną
    oraz gardło zimną wodą.
    Jeżeli to nie pomaga i odruch się utrzymuje stomatolog skoryguje protezę lub zaleci żel znieczulający.

• korekty
    Wizyty, na których lekarz koryguje protezę należy cierpliwie odbywać, aż protezy nie będą sprawiały
    bólu czy innych kłopotów uniemożliwiających ich użytkowanie.

USZKODZENIA
    Czasem zdarza się, że proteza spadnie na podłogę lub pogryzie ją pies.
    Jeżeli proteza złamie się lub ukruszy, należy zebrać wszystkie kawałki i przyjść do stomatologa.
    Nie wolno samodzielnie sklejać protez - będą do wyrzucenia !
    Podobne zalecenie dotyczy przypadku kiedy z protezy odklei się ząb.
    Nie wolno także samodzielnie doginać klamer - służą do tego specjalne kleszcze.

HIGIENA - CZYLI CZYSZCZENIE PROTEZ
    Protezy powinno się czyścić miękką szczoteczką (taką jak do mycia rąk) w wodzie z mydłem.
    Trzeba starannie usunąć z protezy wszelkie resztki jedzenia i przepłukać usta wodą.
    Nie powinno się myć protezy szczoteczką i pastą do zębów ponieważ przestanie być gładka.
    Myć protezę należy w zasadzie po każdym posiłku, a co najmniej rano i wieczorem.
    Jeżeli nie można umyć protezy powinno się ją chociaż przepłukać pod bieżącą wodą.
    Preparatów do czyszczenia można używać dodatkowo a nie zastępczo do ręcznego czyszczenia
    protezy
    Na noc powinno się wyjąć protezy i przechowywać je w pojemniku z czystą wodą.
    Można dodać trochę wody utlenionej lub preparatów do odkażania protez.

UTRZYMANIE PROTEZY (stabilność)
    Aby proteza dobrze się trzymała, nie wypadała czy spadała należy:
    - wyćwiczyć przysysanie protezy górnej
    - wyćwiczyć język i policzki w utrzymywaniu protezy dolnej
    - nie nagryzać kęsów jedzenia przednimi zębami protezy - prawie zawsze
    spowoduje to spadnięcie protezy w tylnym odcinku

- ewentualnie można stosować kleje do protez - dostępne w aptekach
    - zdecydować się na implanty lub rewelacyjne i niedrogie mini implanty

INNE ZALECENIA
    - wizyty kontrolne przynajmniej raz w roku
    - w razie konieczności podścielenie protezy
    - nie nosić zamiennie starych protez z nowymi
    - co kilka lat (maksymalnie 7) robić nowe protezy
    - jeśli istnieje duża trudność w gryzieniu pokarmów stałych (twardych), należy przejść na pokarmy płynne lub półpłynne, czyli zupy lub przeciery.
    - jednym z najbardziej irytujących skutków ubocznych noszenia protezy są małe części pokarmu, które trafiają pomiędzy protezę a dziąsła dlatego zaleca się unikanie potencjalnie niebezpiecznych produktów takich jak owoce z drobnymi pestkami (jagody, truskawki), mak czy bakalie.
    - klej idealny: powinien być na tyle mocny, żeby ruchy mięśni, pracujących podczas żucia, nie spowodowały odklejenia się protezy ; ważną cechą jest brak przepuszczalności – tak, by niechciane kawałki pokarmu nie trafiały w szczeliny pomiędzy protezą a dziąsłami ; obecnie wiele klejów ma w sobie komponentę zapachową lub smakową, co zwiększa komfort użycia i eliminuje „chemiczny” zapach specyfiku."

Te opisy wystarczą, żeby wyobrazić sobie komfort życia z protezą.
    Dziękuję, nie życzę nawet wrogowi. I obym nigdy nie musiała z tego korzystać. Tak mi dopomóż Bóg! :mrgreen:

Adam112 - 2013-11-22, 21:31

CZEMU PISZECIE O PROTEZACH SKORO TEMAT BRZMI:''Sucha Beskidzka,kto był i wrażenia poproszę." Takze prosze trzymac sie tematu!!!

Sam zastanawiam sie nad ta kliniką bo mam pare zębów z dołu i z góry do usunięcia a niestety kiedys czesto chodziłem do dentysty az do momentu jak pielegniarka trzymała mi
    głowe a rzeznik rwał az mi łzy leciały same po policzkach--- prawdziwy horror ! I od tego czasu pójde do dentysty ale tylko pod narkoze .Niestety polscy dentysci tak sie cenią ze mnie na to nie stac i zastanawiam sie nad ta kliniką bo myslałem ze wszyscy dentysci polscy to robili tez specjalizacje z ekonomii.
    NAPISZCIE CZY WARTO TAM JECHAC ???

natalia2418 - 2013-11-22, 22:49

Adam112 napisał/a:
    CZEMU PISZECIE O PROTEZACH SKORO TEMAT BRZMI:''Sucha Beskidzka,kto był i wrażenia poproszę." Takze prosze trzymac sie tematu!!!

Sam zastanawiam sie nad ta kliniką bo mam pare zębów z dołu i z góry do usunięcia a niestety kiedys czesto chodziłem do dentysty az do momentu jak pielegniarka trzymała mi
    głowe a rzeznik rwał az mi łzy leciały same po policzkach--- prawdziwy horror ! I od tego czasu pójde do dentysty ale tylko pod narkoze .Niestety polscy dentysci tak sie cenią ze mnie na to nie stac i zastanawiam sie nad ta kliniką bo myslałem ze wszyscy dentysci polscy to robili tez specjalizacje z ekonomii.
    NAPISZCIE CZY WARTO TAM JECHAC ???
    nie wiem kiedy usuwales tamtego zeba ale zapewniam Cie, ze metody te nie są stosowane w żadnym cywilizowanym gabinecie i narkoza jest zbędna... Narkoza sama w sobie jest chyba mniej przyjemna niż zwykle rwanie. Nie mówiąc o cenie..
    fufa8 - 2014-01-05, 13:07

Witam, a czy może ktoś podać numer telefonu do tej kliniki ?? Albo jakiś inny namiar??
    Byłabym wdzięczna

Pozdrawiam