Forum DENTOnet.pl
Forum dyskusyjne

Dla wszystkich - smierdzacy martwy zab...:/

gosc - 2006-12-18, 23:16
Temat postu: smierdzacy martwy zab...:/
Witam wszystkich mam problem ze smierdzaca dwojka. zab juz martwy i leczony kanalowo ale chyba cos z nim nie tak skoro smierdzi...jak przejade po nim palcem pare razy to czuc :P jak sie leczy z takiego smrodu?do dentysty sie wybiore za dwa tygodnie najwczesniej bo teraz musze lezec w domu:/
Gość - 2006-12-19, 18:58

ja mam to samo, ale z siodemka. wyleczona kanalowo 2 miesiace temu, szczoteczka elektryczna, irygator codziennie 2,3 razy, a wciaz smierdzi... nie wiem jak to sie dzieje..
romanomi - 2006-12-19, 19:15

Zrobcie RTG przed pojściem do dentysty bo w ciemno nikt wam nie pomoże
Gość - 2006-12-19, 19:29

ale powiedz mi, czy z zeba leczonego kanalowo calkowicie usuwa sie prochnice? mi sie wydaje, ze mi dentysta zostawil prochnice, bo juz kilka dni po zakonczeniu leczenia smierdzial mi ten zab i wydawalo mi sie, ze to normalne...
romanomi - 2006-12-19, 22:54

Czasami zdazają sie niestandardowe ilości kanałow.Np w siodemkach juz zdazalo mi sie znajdywac 4-5 kanałow a rekordem było 6 to była trudna sprawa.Jesli nie zostały dokladnie przeleczone to smrodek może być z nich czuć.
Prochnice powinno sie usunąć w całości i założyć szczelne wypełnienia bez nawisow na dziąsłach.Wszystkie te przyczyny mogą wywoływać "zapaszek".
Bez wglądu w usta lub choćby RTG trudno jednoznacznie powiedzieć.Wiem że zabzmi to jak slogan ale trzeba sie przejść do dentysty i sprawdzić.
Powodzenia

Co do mojej pisowni to prosze sie nie czepiać jestem "dyplomowanym" dysgrafikiem i dyslektykiem ale jakos udalo mi sie przejsc całe studia tak ze raczej analfabetą nie jestem a nadwrażliwcow jezykowych mam w :oops:
Wszyscy którzy mają pod nickiem napisane Lekarz Stomatolog są specjalnie weryfikowani i nie da sie podszyć.Zaś używanie nicka Gość świadczy o tym że boisz sie ujawnić nawet tą swoją forumową tożsamość. :twisted: Potem nie wiadomo z kim się rozmawia a do kogo nie warto sie zwracać.

Gość - 2006-12-20, 09:21

romanomi napisał/a:
Czasami zdazają sie analfabeci podszywający pod dentystów. Wiem że zabzmi to jak slogan ale częste mycie skraca zycie, więc wietrz zębiska

Gość - 2006-12-20, 10:47

romanomi dzieki z odpowiedz;)
Gość - 2006-12-20, 10:48

a swoja droga dodam jeszcze ze jak pocieram tego zeba od przodu to nic nie czuje ale z tylem jest juz gorzej:P
Gość - 2006-12-20, 12:47

mialam robione rtg zeba zarowno przed leczeniem kanalowym jak i po, wykryto 3 kanaly i rowniez 3 przeleczono (podobno bez problemow, ale kto go tam wie...). nie zebym tu kogos podejrzewala, ale pare lat temu mialam robiona szostke... po rtg 3 miesiace temu okazalo sie, ze pani dr przeleczyla mi tylko 1,5 kanalu.. a pozostale 1,5 pozostawila (1 kanal byl zakrecony, wiec wyczyscila i wypelnila go tylko do polowy). teraz juz przynajmniej wiem, ze zawzse trzeba robic rtg, ale skad mialam wiedziec 6 lat temu... a tak na marginesie to z tego zle zaleczonego zeba mi nie smierdzi, a z tego "niby" dobrze tak...
Gość - 2006-12-20, 12:50

dodam jeszcze, ze przez te 6 lat zylam w swiadomosci "dobrze zrobionej roboty", bo i sporo zaplacilam za tego zabka biorac pod uwage spartaczona robote (teraz przynajmniej juz wiem). mimo, ze bylo to 6 lat temu i leczone w miescie 130 000 mieszkancow, to zaplacilam niewiele mniej niz w warszawie w 2006
Gość - 2006-12-20, 19:34

nie zawsze da sie wypelnic kanal kt jest "zakrecony"-tak naprawde to bardzo rzadko a te 6 lat temu to na 100% nie bo jeszcze na rynku nie bylo odpowiednich narzedzi

co do tego 3 to pewny jestes ze nie zostal wypelniony? moga 2 kanaly sie nakladac albo zdjecie moze byc zrobione pod takim katem ze material sie slabo cieniuje

romanomi - 2006-12-20, 23:20

Dlatego kiedy sie ma wątpliwości trzeba poprosić o zdjęcie skośno boczne (niestety nie wszędzie wiedza jak to wykonać :sad: ) przez co zostaną zobrazowane korzenie w innym rzucie i łatwiej bedzie to zweryfikować.W sumie może sie to przydać w waszych przypadkach!Napiszcie ktore to były dokładnie zęby.
Dwojki dolne mogą np miec 2 kanały a 7 dolne i gorne po 4.

Generosus - 2006-12-21, 00:25

taki smrodek występujący po potarciu zęba czy dziąsła raczej wskazuje na problemy z przyzębiem - albo masz jakieś patologiczne kieszonki albo nawisające wypełnienia pod którymi zbierają się resztki pokarmowe wraz z bakteriami. Po źle zrobionym leczeniu kanałowym nie śmierdzi tylko powstaje przetoka albo potężna zmiana w kości ( często bezobjawowa ) albo ząb zaczyna po jakimś czasie boleć na nagryzanie i na ciepło.
Gość - 2006-12-21, 09:29

romanomi napisał/a:

Co do mojej pisowni to prosze sie nie czepiać jestem "dyplomowanym" dysgrafikiem i dyslektykiem

gratulacje dyplomu trzeba powiesić na ścianie w gabinecie by przyciągał pacjentów
romanomi napisał/a:

używanie nicka Gość świadczy o tym że boisz sie ujawnić nawet tą swoją forumową tożsamość. :twisted: Potem nie wiadomo z kim się rozmawia

a niby po twoim nicku to wiadomo z kim się rozmawia? też nie i efekt jest taki sam jeśli ja podpiszę się jako gość (tzn. nie podpiszę się wcale) oraz gdybym się podpisał personalnie andrzej pepper- i tak nic to nikomu nie mówi, więc czegóż mam się bać?

Kamil - 2006-12-21, 10:26

panowie nie sluchajcie tego pana powyzej...ja Wam dziekuje za odpowiedzi!rozjasnily mi sprawe teraz pozostalo wybrac sie do mojego "zebowego mentora":]
romanomi - 2006-12-21, 22:16

Ja sie nie kryje pod anonimem jestem rozpoznawalny.
Co do dyplomow to można sobie ściane obwiesić czymś lepszym ja pomimo posiadania certyfikatow wolę powiesić na ścianie ładny widoczek a dysgrafia nie ma absolutnie żadnego wpływu na zdolności manualne a chyba to jest ważniejsze w moim zawodzie niż poprawna pisownia.
Generosus napisał/a:
taki smrodek występujący po potarciu zęba czy dziąsła raczej wskazuje na problemy z przyzębiem - albo masz jakieś patologiczne kieszonki albo nawisające wypełnienia pod którymi zbierają się resztki pokarmowe wraz z bakteriami

RACJA Gen
Generosus napisał/a:
Po źle zrobionym leczeniu kanałowym nie śmierdzi tylko powstaje przetoka albo potężna zmiana w kości ( często bezobjawowa ) albo ząb zaczyna po jakimś czasie boleć na nagryzanie i na ciepło.

Chyba że masz 2 w jednym kanalik zgorzelinowy i nieszczelne wypełnienie.Zdazają sie takie przypadki :cry:
Pozdrawiam wszystkich przedświątecznie!
Bo pewnie nie znajde w ten weekend czasu na net

Gość - 2006-12-22, 00:16

postraszyl a teraz pozdrawia :D
romanomi - 2006-12-22, 00:34

Nie mow ze sie przestraszyłes/aś :grin: :twisted: :twisted: :mrgreen:
Gość - 2006-12-22, 14:05

romanomi napisał/a:
Ja sie nie kryje pod anonimem jestem rozpoznawalny.

jak niby jesteś rozpoznawalny?poprzez nick?chłopcze toż to nic nikomu nie mówi- równie dobrze pod tym nickiem może się ukrywac jakiś małolat jak i rozpoczynająca przygodę z komputerem babcia emerytka
romanomi napisał/a:
dysgrafia nie ma absolutnie żadnego wpływu na zdolności manualne a chyba to jest ważniejsze w moim zawodzie niż poprawna pisownia.

chyba jednak ma-kumpela z dysleksją wyjątkowo kiepsko radziła sobie z plastyką i techniką- za c by się nie zabrała wychodziło brzydkie i niekształtne w podstawówce a uformowanie kształtnego zęba chyba zręczności wymaga, ale to już nie mój problem. Wesołych świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa.

marta wciąż studentka - 2006-12-22, 16:40

heheheh uśmiałam się z tego smierdzącego wątka,pozdrawiam
Kamil - 2006-12-22, 18:50

Martus to jest powazna sprawa:) ....przynajmniej dla mnie:P moje zycie towarzyskie przez niego kuleje:P
Kamil - 2006-12-22, 18:52

przez niego mam na mysli mojego smierdziocha hehehe
Gość - 2006-12-22, 20:16

kamil: tak ci sie wydaje, ja sie pytalam ciagle moje chlopaka, czy cos czuje, bo mi glupio bylo, ze pewnie cos czuje, ale mi nie chce powiedziec. on mowi, ze nic. to mu mowie, zeby tam jezykiem pomacal. :P . mowi, ze nic nie czuje :P potrzeba naprawde duzo smierdzacych zebow, zeby ludzie, z ktorymi rozmawiasz to wyczuli. jak na moj gust przynajmniej. jesli dbasz o pozostale zeby a ten jeden tylko ci smierdzi of korz.
romanomi - 2006-12-22, 20:16

Jak każda wada dysleksia dysgrafia i dysortografia może być wyrażona w różnym stopniu podobnie jak upor, głupota i brak tollerancji.Poprzez ćwiczenia można osiągnąć biegłość we wszystkim nawet w tollerancji wobec inności.ĆWICZ!!!

[ Dodano: 2006-12-22, 20:19 ]
Co do śmierdziela to dorażnie użyj Listerine zapaszek taki że sie nic nie przebije a dodatkowo działa przeciwbakteryjnie!

Kamil - 2006-12-23, 10:17

dzieki :) czasami jak gadam z kims to czuje podobny zapach no ale wlasnie ...CZUJE GO:D i mi przeszkadza:P
Kamil - 2006-12-27, 22:19

juz rozpoznalem chyba sprawe u siebie;P to nie z zeba zalatuje tylko z przestrzeni miedzy jedynka a dwojka czy prawdopodobnie przetoka(tak wnioskuje:P) samo przejdzie?a jak nie to co sie stanie jak nie pojde z tym do dentysty?:P
Kajtek - 2007-03-17, 19:50

Dr Generosus mi sie podoba! tzn jego rzeczowe wypowiedzi. Doktorze w jaki sposob w zakoronowanym zebie moze powstac prochnica? tj mam na mysli prochnice korzenia? czy wtedy smierdzi czy nie smierdzi?
Gość - 2007-03-18, 08:42

Generosus napisał/a:
patologiczne kieszonki

Wlasnie jestem w trakcie leczenia tej, dość nieprzyjemna dolegliwość, niewielki, ale dość nieprzyjemny ból, no i ten zapach, nie musze chyba pisać jak się z tym czułam :cry: . Doktor zaaplikował do kieszonki alvogyl, sprawdził higienę (ok.) w domu 2, 3 razy dziennie plukam jeszcze dentoseptem i jest o niebo lepiej, nie boli i żadnych nieprzyjemnych zapachów :grin: polecam irygator

Lopez - 2007-09-15, 09:09

Witam

Jestem nowy i mam podobny problem ale moje zęby są raczej zdrowe. Myję zęby często a mimo to czuć nie przyjemny zapach!

Cytat:
albo masz jakieś patologiczne kieszonki albo nawisające wypełnienia pod którymi zbierają się resztki pokarmowe wraz z bakteriami.

Mój problem chyba dotyczy tej zacytowanej wyżej wypowiedzi, Co mam z tym zrobić? Dodam że moje uzębienie jest trochę kszywe.

Bardzo proszę o odpowidź

Gość - 2007-09-15, 15:40

mi smierdzi pomiedzy 5 a 6 juz rok, i nie wiem co z tym zrobic, czyszcze nicia, uzywam irygatora, listerine, myje zeby a tam ciagle smierdzi i nie wiem jak sie tego smrodu pozbyc, zeby mam zdrowe
Lopez - 2007-09-15, 21:16

Co ty sobie wąchasz każdego zęba ze wiesz który śmierdzi? :mrgreen:
Gość - 2007-09-16, 07:25

nienie wacham sobie kazdego zeba, jak czyszcze nicia przestrzen pomoiedzy 5 a 6 lub plucze irygatorem to czuje smrod ropy
Gość - 2007-09-16, 07:36

i jeszcze pomiedzy 5 i 6 mam na gorze na dziasle jakas gulke, bardzo twarda i nie wiem co to jest, nic nie boli i nie wycieka
Gość - 2007-09-17, 13:17

to jak?