implanty a skutki uboczne

Moderator: Moderatorzy

Ktoś znany lecz....!

Postautor: Ktoś znany lecz....! » 24 maja 2004, 20:55

A więc należy się liczyć z rożnorodnymi koncepcjami?!

Magda

Postautor: Magda » 25 maja 2004, 15:47

uff, wlasnie skonczylam lekture calego watku, troche mi sie w glowie koluje ... . Mam pytanko, wiem, ze sie ono pojawilo juz nie raz, ale wprost odpowiedzi nie znalazlam. Chodzi oczywiscie o pieniadze.Rozumiem, ze koszt calego implantu, generalnie sklada sie z dwoch czesci: zabieg wszczepienia implantu + implant, oraz drugi nazywany tutaj praca protetyczna (czy dobrze rozumiem, ze chodzi tu o koszt lacznika oraz tego ladnego nowego zabka ?). Jesli jest tak ja to zrozumialam, to czy ktos z Was moglby mi objasnic slowa pani doktor, ktora powiedziala, ze obie czesci zabiegu (implant + protetyka) wykonuje w sys. Branemarka. Rozumiem, jak sie ma Branemark do implantu, ale nie bardzo jak sie ma do tego drugiego etapu. (czy chodzi tutaj o ten slawny lacznik ?).Po drugie, ile kosztuje taki CALY zabieg (implant, lacznik, abutment, koronka i pewnie jeszcze inne cudenka). Nie chodzi mi oczywiscie o kwote co do grosza, wiem ze to zalezy od kliniki, ale przeciez musi byc jakis uczciwy, rynkowy przedzial cenowy.Cena ktora mi przedstawiono w warszawie, powolujac sie na to, ze calosc ma byc wykonana w systemie Branemarka, rzekomo najlepszym, wynosi 6 000 pln.Czy to jest cena rynkowa dla tego typu implantu ??Z gory dzieki, za wszelkie informacje.

ggmm
Lekarz Stomatolog

Postautor: ggmm » 25 maja 2004, 16:48

pozdrawiam szanownych pacjentow oraz lekarzy!uwazam, ze Jacek udzielil kompetentnych oraz profesjonalnych odpowiedzi. rzeczywiscie jest troche zamieszania terminologicznego wokol srob i lacznikow. jednak ja bym rozroznil pojecie sruby gojacej od lacznika. lacznik protetyczny z definicji sluzy do umocowania konstrukcji protetycznej do implantu, a przez to ze graniczy z dziaslem rowniez je formuje. nizej podaje odnosnik gdzie jest wiecej na ten temat: http://www.nobelbiocare.com/global/en/A ... s.htmsruba gojaca, to sruba o zupelnie innym ksztalcie, niz w przypadlu lacznikow protetycznych, ona pelni wylacznie funkcje modelujaca dziaslo (ok.2tyg) i ma zastosowanie najczesciej przy tradycyjnej dwuetapowej implantacji. cower screw, sruba zamykajaca - to taka sruba, ktora zamyka swiatlo implantu, ktory nastepnie pokrywa sie sluzowka i pozostaje on w kosci na okres gojenia.

ggmm
Lekarz Stomatolog

Postautor: ggmm » 25 maja 2004, 16:57

do Magdy:1/w prawie kazdym systemie implantologicznym sa dostepne implanty i laczniki protetyczne. niektorzy lekarze lacza implanty firmy A z tanszymi lacznikami firmy B. takie rozwiazanie nie do konca wydaje sie byc rozsadne...2/podana cena moim skromnym zdaniem nie jest wygorowana, Pani wybiera drogi i skuteczny system, ktory ma najwiecej udokumentowanych naukowo powodzen.3/nie jestem jakos zwiazany z firma NB. jestem lekarzem, ktory chce spokojnie spac i zyc zgodnie z sumieniem.pozdrawiam!

Magda

Postautor: Magda » 25 maja 2004, 20:42

do ggmm, bardzo dziekuje za informacje, rozumiem, ze Branemark jest polecany przez fachowca ; )

Magda

Postautor: Magda » 25 maja 2004, 20:48

jeszcze jedno pytanko: jak taki laik jak ja ma miec pewnosc, ze implant i cala reszta jest wykonany met. Branemarka badz tez inna ? Dla mnie implant to kawalek metalu, o laczniku uslyszalam dzis po raz pierwszy w zyciu. Czy w przypadku implantu dostaje sie jakas pisemna gwarancje ???

ReBoK - smutny i zły

Postautor: ReBoK - smutny i zły » 26 maja 2004, 15:58

Witam ponownie, dawno mnie tu nie było, ale widzę, że pan Jacek dyżur pełni wzorowo!Mam dzisiaj okropnie zły dzień, jak za oknem tak i w sercu, dlatego przenoszę sie tutaj, może będzie ktoś miły i odpowie mi na moje pytanko! Czy pacjenci są bardzo zadowoleni z efektu końcowego, czyli protetyki jeśli chodzi o implanty, czy wrażenia są różne, łacznie z żalem, że nie wygląda to jak naturalny ząb!

ggmm

Postautor: ggmm » 26 maja 2004, 22:48

2 Magda. przepraszam, troche mnie nie bylo.ad gwarancja: wszystko zalezy od zaufania do lekarza. ty masz prawo wiedziec co tobie wkladaja do jamy ustnej, mozesz poprosic lekarza aby pokazal tobie sam implant wraz z lacznikiem. podczas zabiegu prawdopodobnie tego nie zobaczysz, okrycie z chusty chirurgicznej bedzie przeszkadzalo. medycyna jest nauka nie scisla. tutaj nie zawsze 2+2=4. nie umiemy przewidziec reakcji organizmu. mozemy dac gwarancje na np. 95%. ale co z tego? jesli zawsze moga wystapic te 5% niepowodzenia. uwazam, ze jesli lekarz daje 100% gwarancji to jest nie powazny. co nie zwalnia lekarzy aby dazyc do tych 100%. pozdrawiam

ggmm

Postautor: ggmm » 26 maja 2004, 22:56

2 Magda cd. przepraszam, odruchowo przeszedlem na ty :) pisemna gwarancja? wydaje sie, ze zwykly dowod wplaty i wpis w karcie pacjenta o wykonanym zabiegu w przypadku ewentualnych roszczen wszystko zalatwia. lacze wyrazy szacunku

gabinetmc
Lekarz Stomatolog

Postautor: gabinetmc » 26 maja 2004, 23:31

do Magdy: jeśli masz wątpliwości co do tego co ci wszczepiono zawsze możesz poprosić lekarza o opakowanie. Nawiązując do wypowiedzi GGMM, mój dawny nauczyciel mawiał: miedicina eto tiomnoje dieło i niestety trzeba o tym cały czas pamiętać. My jako lekarze staramy się leczyć w taki sposób, aby nie można się było nijak przyczepić, że coś pomineliśmy, albo wyrządziliśmy szkodę pacjentowi (gorąco w to wierzę), więc jeśli chodzi o gwarancję nigdy nie można być pewnym w 100% efektów leczenia. Ja osobiście nie daję gwarancji a jedynie rękojmię na to, że to czego się podjąłem wykonałem z największą starannością i z najświeższą wiedzą jaką posiadam i uświadamiam pacjentowi, że reszta zależy już wyłącznie od niego (tzn jak będzie dbał o moją pracę i o to z czym jest ona powiązana). pozdr m

GG1

Postautor: GG1 » 27 maja 2004, 00:03

proszę mi powiedzieć co oznacza pulsowanie w miejscu wszczepionego implantu?

GG1

Postautor: GG1 » 27 maja 2004, 00:12

oczywiscie a

X

Postautor: X » 27 maja 2004, 13:51

właśnie czy są jakieś reakcje? czy organizm reaguje jakoś w miejscu gdzie wszczepiona jest śróba? może odczuwa się właśnie pulsowanie, lub ucisk, lub jeszcze coś innego np. przy piciu gorącego lub podaczas zmiany ciśnienia, przecież martwe zęby też reagują np. na zmiany pogodowe! a może ktoś kto ma implant nam powie?

X

Postautor: X » 27 maja 2004, 13:53

przepraszam: śruba pisze się tak

T

Postautor: T » 27 maja 2004, 14:02

do GG1: ja mam zostawiony kawałek narzędzia w zębie, złamany w taki sposób, że podczas resekcji nie zdołano usunąć go całkowicie i powiem Ci, że odczuwam właśnie takie pulsowanie prawie codziennie, zdjęcie RTG nie wykazało żadnych anomalii. Wiem, że takie narzędzie to nie to co implant, ale może ma to związek z materiałem obcym w organizmie?!

Wróć do „Dla wszystkich”