Nietypowe powikłania po ekstrakcji + dziwna narkoza

Moderator: Moderatorzy

Poznaniak

Postautor: Poznaniak » 29 stycznia 2003, 17:35

Witam wszystkich! Ponieważ jestem laikiem (pacjentem) proszę wybaczyć mi pewne ewentualne nieścisłości i niefachowy opis zagadnienia. Po kolei:Przed dwoma dniami tj.27 stycznia usunięto mi dolną siódemkę i górną szóstkę. Zabieg został wykonany w tzw.narkozie był przy tym anestezjolog podający dożylnie jakiś środek... Rzeczywiście tuż po jego podaniu miałem całkowity odlot jednak PAMIĘTAM MASĘ SZCZEGÓŁÓW z samego wyrywania (np.ze probowalem zasygnalizowac anestezjologowi by podal wiecej tej mikstury dożylnie - starałem się to robić wolną prawą ręką a nawet powiedzieć - te stękania potwierdza zresztą moja żona która była za drzwiami gabinetu) - niby narkoza a jednak człowiek jest chwilami świadomy, jednak pozbawiony pełnej kontroli nad własnym ciałem...Prawdziwy koszmar zaczął się jednak gdy spojrzałem w lustro.... Ja nie wiem być może tak ma być - nie mam doświadczenia w tych sprawach (34 lata i pierwsze dwie ekstrakcje przed dwoma dniami) - MAM NA ZEWNĘTRZNEJ CZĘŚCI LEWEGO POLICZKA Z D A R T Y NASKÓREK - zmierzyłem: naskórek jest zdarty na ogromnej powierzchni (na wysokość 2cm na szerokość 3cm), to na zewnątrz a wewnątrz ust: ROZDARTY kącik ust! (tak jak by mi stomatolog chciał uśmiech powiększyć...). Wewnątrz ust skóra jest w wielu miejscach lekko uszkodzona lecz jest jedno naprawdę bardzo duże nacięcie - górna warga około 2cm rozcięte. W tej chwili po 2 dniach nie mogę niczego jeść ponieważ otwarcie ust na więcej niż ok.1cm jest niemożliwe (boleśnie pękają strupy na spojeniu górnej wargi z dolną). Czuję się jakby tam była twarda skorupa.Na zakończenie pragnę jeszcze dodać, że znalazłem przy pomocy języka w okolicy usuniętego zęba 2 jego kawałki - większy z nich ma wymiary 2x3mm.Pomijając fachowość tak wykonanej usługi (która kosztowała 400PLN), bo to sobie każdy sam może ocenić, mam pytanie do wszystkich ludzi dobrej woli: czy idzie przyspieszyć proces gojenia kącików ust (nie mogę jeść!!! i z trudem mówię) i zdartego naskórka na policzkach (jak ja się ludziom pokażę - to wygląda jak po przegranym meczu bokserskim). Aha może to też jest ważne - dobę po ekstrakcji miałem temperaturę 38,1stC. Pozdrawiam wszystkim uczestników forum...

Wojciech

Postautor: Wojciech » 30 stycznia 2003, 16:51

Usunięcie zębów -jak wygląda z opisu-było dosyć traumatyczne i można z tego powodu tylko współczuć.Rozumiem,że pacjent nie chce oglądać więcej ostrego doktora po takim przyjęciu,chociaż kontrola byłaby wskazana.Dobrym preparatem ułatwiającym gojenie jest Solcoseryl Dental Adhesive Paste ,który to preparat można nabyć w aptece.Goi i osłania śluzówkę.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i unikanie kolejnych ekstrakcji.

Poznaniak

Postautor: Poznaniak » 30 stycznia 2003, 20:47

Dziękuję za opinię i poradę! Dzisiaj poszedłem do mojego starego stomatologa (to zresztą kobieta ale nie wykonuje nic w nark). Stomatolożka współczuła mi szczerze, powiedziała, że nie wypada jej komentować pracy innych stom. choć ta praca była wykonana niedokładnie - TRZEBA BYŁO ŁYŻECZKOWAĆ (na lekkim znieczuleniu) zębodół po siódemce - to nie boli aż tak jak myślałem. Powiedziała, że może się goić długo nawet 6-8tyg. Stwierdziła też, że wielkość rany jest jak po leżącej ósemce a nie jak po zwykłej siódemce i cytuję jeśli zrobił taką orkę to powinien to zaszyć. Dostałem też receptę na Solcoseryl + Doxycyclinum i Mefacit. A teraz najważniejsze: goi się, nie boli po łyżeczkowaniu, nie mam gorączki. I na zakończenie: kupując w aptece leki i widząc moją twarz farmaceutka spytała się: co się Panu stało w twarz? opowiedziałem w skrócie, zasugerowała, że nie powinienem tego tak zostawić... Rzeczywiście widać że wielkiej rzeszy dobrych stomatologów kilku takich fuszerów psuje opinię. Pozdrawiam

Wróć do „Dla wszystkich”