Strona 1 z 1

Ból szczęki podczas jedzenia

: 07 lutego 2017, 07:48
autor: Ola90
  Witam,

  Od 2 miesięcy boli mnie szczęka przy jedzeniu. ( W grudniu byłam chora i przepisano mi antybiotyk, po tym również bol przeszedl, niestety miesiac później znów zaczęłam mieć spiętą lewą stronę twarzy). Gdy ziewam również boli- odczuwalna lewa strona przy uchu. Czym to może byc spowodowane? Dyskomfort nasila się nad ranem. Będę wdzięczna za wszelkie rady. Może powinnam się wybrać do chirurga szczękowego?

  Polecacie kogoś ze Szczecina?
  Pozdrawiam

  Re: Ból szczęki podczas jedzenia

  : 08 lutego 2017, 23:05
  autor: Acetylocysteina
  Takie bóle mogą dotyczyć stawu skroniowo - żuchwowego, ból zwykle spowodowany chorobą okluzyjną. W szczecinie nikogo nie znam, ale polecam w Poznaniu dr Marcinowskiego z gabinetu Galammsmile Poland. Sama zajmuję się takimi przypadkami, ale jestem ze śląska. Pozdrawiam!

  Re: Ból szczęki podczas jedzenia

  : 02 marca 2017, 21:00
  autor: Anonimka
  Sugeruje wykonać szynę relaksacyjną

  Re: Ból szczęki podczas jedzenia

  : 25 lipca 2017, 10:28
  autor: GaleriaUsmiechu
  Wskazane objawy mogą sugerować bruksizm, czyli podświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. Jego symptomy są często mylone z objawami innych schorzeń, a najbardziej charakterystyczne są starte zęby oraz rożnego rodzaju bóle. W takim przypadku szyna relaksacyjna byłaby najlepszym rozwiązaniem. Zniweluje dyskomfort szczeki oraz zapobiegnie możliwym uszkodzeniom. W bardzo zaawansowanym stadium stosuje się zastrzyki z toksyny botulinowej. Myślę, że w takim przypadku najrozsądniej byłoby udać się do stomatologa, który ustali przyczynę problemu i zaleci ewentualne leczenie.

  Re: Ból szczęki podczas jedzenia

  : 12 września 2017, 11:06
  autor: Anonimka
  A gdzie można otrzymać zastrzyki toksyną botulinową? U neurologa, chirurga, dentysty? Pytałam stomatologa, jednak nie wiedział. Mam całą kaskadę objawów związanych z SSŻ, planowana punkcja stawu ale dopiero za pół roku - szyna nie pomaga.. Cierpię na bez przerwy trwające bóle głowy i skroni, okolic stawu oraz szyi i karku :(

  Re: Ból szczęki podczas jedzenia

  : 13 września 2017, 11:59
  autor: dr_feelgood
  Anonimka, pojedź na kosultację do:
  - Jacka Głębockiego (Łomża)
  - Pietruskich (Bialystok)
  - Marcina Jońca (?)

  Najpierw się zdiagnozuj potem lecz, oni są dobrzy w tym.