Ból martwego zęba -co dalej pomocy!!!!!

Moderator: Moderatorzy

jw

Postautor: jw » 09 września 2005, 14:10

mnie martwe zeby zaczely bolec od momentu zalozenia wkladow koronowo-korzeniowych( wczesniej tylko pobolewaly), zaczal sie koszmar wlasnie od tego czasu, zdjecia rtg niczego nie wykazuja pieknie zalozone korony, wszystko w porzadku a ja najchetniej bym usunela te wklady ale co dalej..tym bardziej ze nie znam przyczyny ani ja ani zaden stomatolog - bo odwiedzilam juz paru...

Beata

Postautor: Beata » 09 września 2005, 14:19

A ja czuje moje martwe zeby od czasu do czasu, od kiedy sie zestarzalam. Bardzo porzadny stomatolog - doswiadczenie, praktyka itd, powiada, ze martwe zeby maja prawo reagowac na zmiany pogody, zmiany hormonalne, infekcje w organizmie itd. Mowi, ze jego tez bola i to czasami tak, ze tabletki lyka:-) A ja sie zastanawialam, czy przypadkiem nie jestem uczulona na materiał, który wsadzaja do martwych zębów. Bo jeden taki món ząb jest martwy od adwna i nic sie nie dzieje. Najgorsze, ze czuje te martwe zeby na zmiane, raz jeden, raz drugi:-)

jw

Postautor: jw » 10 września 2005, 07:13

ja tez sie zastanawialam czy przypadkiem nie jestem uczulona na metal z ktorego zrobione sa wklady ale z tego co wiem wtedy jest zupelnie inna reakcja tzn. swedzenie, zaczerwienienie itp.wytlumaczylam to sobie w ten sposob ze wklady metalowe uciskaja sciany kanalu i stad ten bol dlatego nastepny wklad zrobie juz z bardziej elastycznego materialu i zobacze co bedzie sie dzialo...

Beata

Postautor: Beata » 10 września 2005, 14:49

Mój dentysta mówił, że teraz się wkładów nie daje - nie pytałam dlaczego. Może one się mogą złamać?

przestraszona

Postautor: przestraszona » 10 września 2005, 20:08

mnie rowniez bola zeby leczone kanalowo chociaz slowo bola jest za mocne w tym przypadku ytte zeby sa po prostu tkliwe ale ten boj nie wystepuje cally czas tylko od czasu do czasu idzie z nim wytrzymac prawie nie przeszkadza> Tak samo jak pisali moi przedmowcy moja denty. pow. ze zeby leczone mogo sie odzywac podczas zmiamy pogody przed miesiaczka itd i my nic na to nie poradzimy dlatego ludzie jezeli nie boli tak mocno nauczcie sie z tym zyc... bo zeby mozna szybko wyrwac ale to nie jest dobry sposob:) pozdro

Beata

Postautor: Beata » 11 września 2005, 07:38

Niestety cierpienie nie uszlachetnia:-) Powinien być jakiś sposób, żeby temu zaradzić. Jesli ćmią przed miesiaczką lub przy zmianach pogody, to da się żyć, a jesli rypią tak, że trzeba brać jakieś lekarstwa, to powinien być jakiś sposób, żeby temu zaradzić. Bo jeśli nie, to za jakiś czas będziemy leczyć wątrobę i wrzody żołądka

Wróć do „Dla wszystkich”