Wstyd i strach przed pójściem do dentysty

Moderator: Moderatorzy

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 17 stycznia 2007, 07:03

Sroda :roll:
Czesc Zadowolona, wpadaj tu do mnie prosze, bedzie mi razniej :grin:

[ Dodano: 2007-01-17, 09:55 ]
cholera...przewraca mi sie w brzuchu, chce mi sie wymiotowac,nic nie moge przelknac, nie mowiac juz o wypiciu porannej kawy. wiecie co...urodzilam 2 dzieci, porody mialam bardzo latwe, moglabym rodzic codziennie zamiast takiej jednej wizyty. wychodze wiec, jestem dorosla osoba i wydaje sie to smieszne, ale nie przypominam sobie, bym sie w zyciu czegokolwiek tak bala. wyc mi sie chce...trzymajcie kciuki, ide :roll:

zadowolona

Postautor: zadowolona » 17 stycznia 2007, 11:34

Trzymaaaaam :D Będzie dobrze :lol:

zadowolona

Postautor: zadowolona » 17 stycznia 2007, 11:53

Majuśka...Wiem, co czujesz...jakbym sama siebie z przed dwóch lat widziała :D A jeszcze jak zobaczyłam "gmach", do którego mam iść...to był szok :P

Mam nadzieję, już Jesteś na fotelu :D

Iga_Iga
Pacjent

Postautor: Iga_Iga » 17 stycznia 2007, 11:59

Cześć.Ostatnio też zdecydowałąm sie na wizytę u stomatolga po paru ładnyc latach niechodzenia. Tez sie bardzo bałąm ale jestem już po 3 wizytach i jak na razie jest ok. Mój problem polega jednak nie na strachu ( na tym etapie) lecz na tym czy ten stomatolog rzeczywiście dobrze wykonuje swoją pracę. Może jeśli ktoś ma podobne doświadczenia podzieli się z mną nimi bo ja juuż naprawdę nie wiemco myśleć. A mianowicie: jestem już po 3 wisytach albo dopiero wydałam już prawie 1000 zł a tak naprawdę nie mam wyleczone ani jednego zęba. Mam usuniętą 7 na dole + usuwanie kamienia + znieczulenie i za to było 310 zł. Następnie po drugiej stronie na dole usunięta złamana korona zęba 4 (mocno krwawiło ząb a właściwie korzeń do usunięcia ale jeszcze nie został usunięty) 5,6 i 7 do leczenia kanałowego ale zostały tylko oczyszczone z próchnicy (podobno bo ja widzę po bokach jakieś czarne kropeczki) i wycięcie dziąsła narastającego na ubytku a następnie zaklejenie wszystkich tych 3 zębów jakąś białą twardą substancją (nie wiem doprawdy po co skoro ma być tam robione leczenie kanałowe a jeszcze nie zostało zaczęte) za to wszystko tym razem 460zł. No i na ost wizycie ubytek w górnej 5. Myślałm, że wyleczony ale w domu okazało się , że jest wypełniony tą samą białą substancją co te zęby na dole.Ząb ten robiono mi ok 50 minut a koszt tej wizyty to 120 acha no i eszcze ten korzeń z dolnej 4 też został w końcu zalepiony tym "białym" bo (tak myślę) bardzo krwawiło.
Opis może się wyadawać haotyczny ale ja już sama nie wiem co mam myśleć. Pomóżcie Błagam ...

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 17 stycznia 2007, 12:16

Iga, ja na pewno nic nie poradze, ale trzymam kciuki, by wszystko sie dobrze ukladalo, zaufaj temu lekarzowi, przeciez na pewno wie, co robi , zreszta pytaj na kazdej wizycie co i po co, w koncu slono pewnie za to placisz :roll:

Zadowolona, dziekuje, chyba dusza bylas przy mnie :lol:
Wrocilam przed chwilka i zaraz pisze...
Dzisiaj usuwanie kamienia, piaskowanie, zdjecie = 190 zl :roll:
Bylo ok, nic nie bolalo, momentami tylko nieprzyjemnie, stomatolog przyjemna, bardzo konkretna, odpowiedziala na wszystkie moje pytania. Jedyne pocieszenie to,ze do usuniecia mam tylko jednego zeba :mrgreen: . No,ale opisuje dalej:
do kanalowego -chyba 8 zebow (leczenie jednego kolo 250 zl)
usuniecie- 1 zab (100zl)
korony -kolo 8 - beda porcelanowe, bo na cerkon bym nie wydolila finansowo...(korona 500zl)+wklady
most - sztuk 1 (tez troche, nie pamietam)
wizyta u paradontologa (wybaczcie jesli przekrecialam nazwe)- stan zapalny w jednym zebie, choc lekarz powiedziala,ze na pozor wyglada dobrze,ale na zdjeciu fatalnie, czesciowy zanik kosci ( pewnie bedzie sporo)
no i do zwyklego leczenia - sztuk kilka, czyt. cala szczeka poza 1,2,3,(4) na dole i gorze
podniesienie zgryzu, bo nie ma miejsca na 2 zeby
suma sumarum...= 11 tysiecy :shock: :mrgreen:
to cena zawyzona troche, lepiej policzyc wiecej niz potem sie zdziwic, powiedziala pani doktor, do tego bedzie rabat na korony, wklady, most- ok 10-15% , wiec pewnie zamknie sie w 8-9 tys.

Coz za wspaniala sroda- na wlasne zyczenie, przez wlasna glupote i doswiadczenia dziecinstwa...
Kolejna wizyta w ten piatek - usuwanie 4 gornej a potem juz 2-3 razy w tyg ...
Hmm ciekawe czy ktos z was, jakis lekarz tutaj moze oszacowac ile to zajmie czasu?ile miesiecy?????zapomnialam zapytac...

Jak sie pewnie domyslacie , w zbyt duzym szoku jestem,zeby napisac dzisiaj cos jeszcze

Staje przed lustrem i patrze na zeby - piekny, bialy przod, teraz po piaskowaniu gladziutkie az blyszcza, tak zaluje ,ze tak sie zaniedbalam.
No to teraz pora poszukac sposobu na zdobycie tych kilku tysiaczkow :lol:

Rozloza mi wszystko na raty, pocieszajace...
Ciesze sie,ze tam trafilam, jestem dobrej mysli, choc drze na mysl o przyszlosci, ale pierwsza wizyta juz za mna

Pozdrawiam :grin:

[ Dodano: 2007-01-17, 12:29 ]
Ach, sluchajcie, pytania rodza mi sie z minuty na minute.
Jesli nie we wszystkich miejscach, gdzie beda korony trzeba robic wklady to jak to jest?Zeby zrobic korone to trzeba zab usunac i wstawic sztuczny na wkladzie, dobrze rozumiem?
To dlaczego lekarz powiedziala mi,ze "na szczescie ma pani tylko 1 zeba do usuniecia" (tam bedzie pozniej most) Jak to jest z tymi koronami?Zeby te 8 koron zrobic to trzeba usunac te 8 zebow...czy ja cos zle rozumuje? :sad:
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2007, 13:40 przez majuska, łącznie zmieniany 1 raz.

Iga_Iga
Pacjent

Postautor: Iga_Iga » 17 stycznia 2007, 12:40

Dzięki może masz rację ale ja cos tracę zaufanie. Wizytę mam w piątek więc o wszystko dokładnie wypytam.
A jeśli chodzi o twoje wątpliwości to raczej nie trzeba usuwać pozostałych 8 zębów. Po prostu korzenie nie są jeszcze na tyle zniszczone, że trzeba je usunąć lecz zostały przeznaczone do leczenia kanałowego czy jakiegoś innego a na tych korzeniach będzie mozna odbudowć koronę.

[ Dodano: 2007-01-17, 12:52 ]
A tak teraz sobie pomyślałam, że on może przygotował te zęby do leczenia knałowego i je po prostu oczyścił. Dziwi mnie tylko, że do oczyszczania nie uzył mikroskopu. Fakt, że powiedział mi, że są wyczyszczone i że nie ma juz w nich próchnicy więc może to to.

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 17 stycznia 2007, 13:46

Iga, moze zajrzy tu jakis fachowiec i odpowie na nasze pytania :wink:
A do piatku juz niedaleko..ja tez w piatek...

Hmm moja lekarz powiedziala,ze dzisiaj mi nie pokaze na ekranie zabiegu (normalnie pokazuja tam,co robia na zyczenie pacjenta) bo bym sie zalamala juz kompletnie :roll:

Wytlumaczcie mi prosze jak wyglada zalozenie takiej korony???Ja bylam przekonana,ze kazdy zab, by zalozyc korone trzeba usunac a jesli ma korzen ok to zab do usuniecia a na korzeniu korona, jesli korzen sie nie nadaje to tez do usuniecia, ale zamiast korzenia - wklad. Pokrecilam w takim razie, prawda?Pomozcie w zrozumieniu tego mnie ciemnej masie :lol:
A jeszcze jakbyscie mi drodzy lekarze powiedzieli na jakiej zasadzie podnosi sie zgryz za pomoca koron (bede miala to robione) to bylabym ogroooomnie wdzieczna!

zadowolona

Postautor: zadowolona » 17 stycznia 2007, 22:06

Majuska supcio, że już po pierwszej wizycie ;)
Teraz tylko na chwilkę "wpadłam" i nie mam czasu pisać...Ale Wiedz, że wszystkie wkłady i krony założą Ci na Twoje ząbki...a wkłady zakłada się hmm..jakby to wytłumaczyć.."do środka" korzenia...chyba tak najprościej...wytłumaczyć...

Ale rachunek Masz wysoki ;) Choć poszczególne zabiegi w podobnych cenach jak w mojej klinice...

Pytaj Pani dr o wszystko, to Ci wytłumaczy...Ja może w niedz. złapię troszkę czasu, to się dopiszę ;)

Mowiłam, że będzie dobrze :D

Pozdrawiam Justyna ;)

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 18 stycznia 2007, 07:35

dzieki Justynko,ze zagladasz :grin:
Rachunek powalil mnie na kolana, wiedzialam,ze bedzie duzo, ale nastawialam sie na kilka tysiecy a tu pewnie kolo 8-9 bedzie...(tez kilka :mrgreen: ) Pocieszajace jest tylko,ze rozloza mi wszystko na raty. No i znieczulenie do kazdego zabiegu mam gratis...

Jesli ktorys z lekarzy znajdzie chwile to bede wdzieczna :wink:

Gość

Postautor: Gość » 18 stycznia 2007, 11:36

naprawdę spora kwota

a ja mam nieco podobny problem z zaufaniem do dentysty :( poszłam żeby sobie wyczyścic ząbki i na tej wizycie dowiedziałam się, że 4 plomby są do wymiany - że są nieszczelne i pod spodem jest próchnica :(

plomby miałam robione jakieś 5 lat temu i teraz boję się, że po tej wymianie znów za jakiś czas się coś rozszczelni - 2 zęby są już mocno połatane i przecież każde nowe wiercenie powoduje ze tego zęba jest mniej : ((((

do tego chcę walczyć z wadą zgryzu - więc niezbędny będzie aparat - nie wiem czy dodatkowo nie będzie źle działał na te plomby

i jeszcze mam jedną wątpliwość - 1 plombę już wymieniłam i ta nowa jest jakaś taka chropowata, w jednym miejscu jest taki jakby haczyk - czy to jest prawidłowe?

są w ogóle jakieś plomby, które się nie rozszczelniają i nie będzie trzeba ich wymieniać za jakiś czas ??? :shock:

zadowolona

Postautor: zadowolona » 18 stycznia 2007, 21:38

Gościu...nie wiem, czy po paru latach plomby się rozszczelniają...moje na szczęście nie ;) ale na pewno trzeba je wymieniać od czasu do czasu...

Majuska-ja dziś też tylko na momencik "wpadłam"...O ile dobrze pamiętam, to jutro znów na fotel Idziesz? Co tym razem? Kanałówka...czy coś innego? Daj znać...po zabiegu... ;) Masz szczęście z tymi ratami...Nie wszędzie tak jest...

Pozdrawiam ;)

Gość

Postautor: Gość » 18 stycznia 2007, 22:08

120 złotych za fleczer-oj trzeba bylo dbac o zęby

Gość

Postautor: Gość » 18 stycznia 2007, 22:09

trzeba bylo iść na nfz-kamień,ekstrakcje są za free

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 18 stycznia 2007, 22:27

trzeba bylo dbac o zeby :neutral: , tak..trzeba bylo...

Zadowolona, ciesze sie,ze tu jestes, szkoda tylko,ze zaden z lekarzy tu nie zajrzy, no coz..
Tak, jutro znow na fotel...12.40 :roll: , nie wiem co, moze kanalowe a moze cos mniej inwazyjnego, bo mam ciezka sobote w pracy i nie wiem czy wydole. napisze jak wroce - o ile wroce :mrgreen:

zadowolona

Postautor: zadowolona » 18 stycznia 2007, 22:37

Wrócisz...spokojnie...a kanałówka nie taka zła...nio może są większe przyjemności w życiu... ale...jak trzeba to trzeba...Podziwiam, że tak od razu wszystko Chcesz zrobić ;) Trzymam kciuki za c.d. Spokojnie..Mozesz robić i na drugi dzień do pracy...Ja tak robiłam kanałówki i jeszcze 6 godzin w autobusie "spędzałam"...a na drugi dzień praca... ;)

Pozdrawiam

Wróć do „Dla wszystkich”