ssak mobilny

(porady co kupić, wymiana doświadczeń itp.)

Moderator: Moderatorzy

asik
Lekarz Stomatolog

ssak mobilny

Postautor: asik » 12 lipca 2017, 13:11

[/i]Czy ktoś z Was używa przenośnego ssaka,czy to się sprawdza i czy hałasuje?

Awatar użytkownika
Piotr100
Firma Zaopatrująca Gabinety

Re: ssak mobilny

Postautor: Piotr100 » 13 lipca 2017, 16:07

Każdy ssak generuje hałas, mniejszy lub większy ale zawsze. Osobną kwestią jest o jaki mobilny ssak pytasz. Ssak stomatologiczny (np. Aspina) to tak naprawdę taka sama pompa jak przy ssaku montowanym w unicie. Tylko ta pompa stoi pół metra od głowy Twojej i pacjenta. Ssaki przenośne chirurgiczne mają mniejszą wydajność i co za tym idzie mniejsze "pompki" co generuje mniejszy hałas. Ale konia z rzędem temu, kto takim ssakiem jest w stanie pracować podczas piaskowania, skalingu czy szlifowania zęba. Przy zwykłym ubytku jest to już praca poza możliwościami takiego ssaka.

I jeszcze jeden problem przy ssakach mobilnych tak stomatologicznych jak i chirurgicznych, mianowicie opróżnianie zbiornika z ... no właśnie, leci tam wszystko i widok jest mało atrakcyjny. Nawet jak na osoby przyzwyczajone do widoku niemytych zębów.
"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

asik
Lekarz Stomatolog

Postautor: asik » 16 lipca 2017, 10:29

sklep zaproponował mi aspine (słowacki),twierdząc,że to lepsze niż kucie i adaptacja do unitu,mam sprawny adec performer niestety bez ssaka.Nie wiem ,co robić, bo brak ssaka dokucza mi coraz bardziej

bulbaoculi
Lekarz Stomatolog

Postautor: bulbaoculi » 13 sierpnia 2017, 20:56

Asik,mam podobny problem.Nie chcę kucia i mam dylemat czy umieścić tą całą pompę w szafce obok unitu a rura będzie leżała na podłodze (nie mam piwnicy)i wchodziła do rury kanalizacyjnej.Będziemy z asystentką musiały przez nią przechodzić-głównie ona.Nie wiem jak to będzie wyglądało i czy nie będzie bardzo huczało jak włączę.Z drugiej strony przecież na okrągło nie będę go używać. Aspinę od razu odrzuciłam gdyż nie mam dużego gabinetu i nie mam tego "koromysła" gdzie postawić ...Może ktoś coś podpowie ? :roll:

Awatar użytkownika
Piotr100
Firma Zaopatrująca Gabinety

Postautor: Piotr100 » 14 sierpnia 2017, 10:09

Rurę ssaka spod unitu można wyprowadzić w bok w lewo (pod blokiem spluwaczki) albo do przodu (wzdłuż unitu, najczęściej pod okno). W jednym z tych przypadków nie będzie (nie powinno być) konfliktu w komunikacji.
Pomijam względy estetyczne ciągnięcia rur po podłodze, nawet zabudowując je ale czasami warunki zmuszają do takich rozwiązań.
Innym rozwiązaniem, kiedy pracuje się sporadycznie ssakiem jest pompa w obudowie:
pompa sucha z separatorem http://cattani-polska.com.pl/index.php?page=monojet
obudowa do pompy suchej (separator do zabudowy w unicie) https://www.cattani.it/categorie-prodot ... mobiletto/
obudowa DUO http://www.ekom.sk/produkty/dentalne-ko ... ackou-duo/
pompa uniwersalna https://www.duerrdental.com/pl/produkty ... scor-vs-2/
"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

bulbaoculi
Lekarz Stomatolog

Postautor: bulbaoculi » 13 września 2017, 08:14

Dziękuję Panie Piotrze, na Pana można zawsze liczyć.Wezmę wszelkie Pana podpowiedzi pod uwagę. :)

Wróć do „Sprzęt i materiały”