Program do gabinetu!

(porady co kupić, wymiana doświadczeń itp.)
Awatar użytkownika
narwal
Lekarz Stomatolog

Postautor: narwal » 03 stycznia 2015, 23:26

Przywrócę temat do życia , od ponad roku używam darmowego Medinci.pl

Jest rozwijany przez naszego kolegę z Wrocławia który cały czas go rozwija.

Mam go na 3 stanowiskach w 2 oddzielnych gabinetach (w sumie 5 komputerów) , pracuje na nim 3 lekarzy ,higienistka i 3 asystentki.Nikt nie narzeka. ?Ciekawe ile kosztował by program płatny?
Można tam samemu wrzucać symbole. Jakby ktoś chciał potestować to mam własnoręcznie zrobione ikonki do programu.

Na dniach będzie duży update.

Jest fajny bo prosty i intuicyjny, dwoma kliknięciami wprowadzam cały zabieg.

qki27
Lekarz Stomatolog

Postautor: qki27 » 06 stycznia 2015, 22:15

wow, dzięki za medinci.pl :)

Awatar użytkownika
narwal
Lekarz Stomatolog

Postautor: narwal » 06 stycznia 2015, 22:48

Żeby było jasne nie mam żadnych plusów z programu oprócz tego że go używam.

Jest to jedyny twórca oprogramowania który słucha użytkowników. Rozmawiałem z innymi swojego czasu i nikt nie wykazywał chęci uczynienia swojego programu bardziej przyjaznym.

Ostatnio zrobił update z pdf , i usprawnił kilka rzeczy.

Całą swoją bazę można zassać w xml. Czyli do siebie na kompa.

Jakby ktoś chciał to powiem jak skonfigurować by praca była przyjemnością.

Na start proponuję zrobić tak jak ja : najpierw instalacja testowa , robimy kilka kodów testujemy a potem start z właściwą instalacją bez śmieci.

Do moderatorów :Program jest cały czas do wzięcia jeżeli chodzi o reklamy czy inne wsparcie . Na razie utrzymuje go gabinet ale prace poszły by szybciej jakby znalazł sponsor. A pomysły chłopak ma fajne.

Awatar użytkownika
Loozak
Lekarz Stomatolog

Postautor: Loozak » 09 stycznia 2015, 21:40

Ja używam PL-Med i jest ok

Awatar użytkownika
narwal
Lekarz Stomatolog

Postautor: narwal » 09 stycznia 2015, 22:25

Trochę skąpy jestem a przy tylu komputerach i dwóch lokalizacjach to bebechy wychodziły w większości wersji.

Pl-med

Ma magazyn to + , w medinci ma być za jakiś czas. Coś co mnie ostatnio ściga.Z tym że musiłby by być w wersji online.

teka
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: lekarz stomatolog

Postautor: teka » 03 lutego 2015, 10:41

Witam,

Narwal czy są gdzieś wyniki Twoich testów z wątku o niezgodności z ustawą, gdzie pod uwagę miałeś wziąć programy dostępne na rynku?
Smartdental http://software-clinic.pl , Prodentis http://prodentis.com.pl, Estomed http://estomed.pl/ i inne.

Wydaje mi się że medinci wypada przy nich bardzo blado, zwłaszcza przy pierwszym. Taki skrypt jak medinci student informatyki przygotuje w tydzień. Miał być w pełni funkcjonalny w ciągu kilku miesięcy, tymczasem niewiele się zmieniło. Czyżby jego autor nie słuchał użytkowników, co zarzucałeś słusznie czy niesłusznie innym producentom?

Gdyby tak było, że darmowe narzędzia, typu Gimp, Inskape, OpenOffice mogły w pełni zastąpić komercyjne odpowiedniki z pewnością takie firmy jak Adobe przestały by istnieć. Może dla zabawy tak, ale tam gdzie liczy się szybkość, wydajność, ergonomia i jakość z pewnością nie?

Wydaje się, że głównym kryterium Twojego wyboru stała się cena i funkcja automatycznego dodawania procedury po kliknięciu w zęba. Sprawdziłem medinci i ta funkcja bardzo kuleje. Co gdy chcemy szczegółowo opisać rozpoznanie i procedurę, aby móc to wykorzystać w dalszym leczeniu pacjenta. Idea dokumentacji elektronicznej nie polega na znalezieniu jak najtańszego rozwiązania, żeby ustawodawca sie odczepił. Chodzi o sprawne leczenie i prowadzenie naszych praktyk. A program drogi czy tani, jeżeli będzie dobry zwróci się wielokrotnie.

Czy MeDinci spełnia wymogi dokumentacji elektronicznej i inne o które pytałeś w wspomnianym wątku odnośnie niezgodności z ustawą komercyjnych rozwiązań?

Awatar użytkownika
narwal
Lekarz Stomatolog

Postautor: narwal » 04 lutego 2015, 00:16

Od 2 lat pracuje na nim i wg mnie ergonomia jest super .
Pozostałe mnie odrzuciły komplikacją .

Jeżeli chodzi o grafikę -to tak nie zmieniło się , inne funkcje jest przepaść . Gość nie ma czasu wpisywać zmian w aktualnościach .

Jeżeli potrzebujesz lepszej grafiki szukaj gdzie indziej , prostoty polecam.
Jak chcesz wpisać pacjenta w 3 sek. to tu .

Może dla zabawy tak, ale tam gdzie liczy się szybkość, wydajność, ergonomia i jakość z pewnością nie?

Tu się nie zgodzę , moja żona poległa na kilku innych z prodentisem na czele a medinci pokochała za intuicyjność .
Kwestia odpowiedniej konfiguracji . Po 28 lutego nagram tutorial jak na nim pracuję , jak dodać swoje ikony , i inne grafiki. Do tego czasu robię poważniejsze tutki:)

Narwal czy są gdzieś wyniki Twoich testów z wątku o niezgodności z ustawą,

Na laptopie co siadł rok temu . Mam je gdzieś odzyskane ale w olbrzymim śmietniku z innymi danymi. Wg. mnie teraz są nieaktualne bo firmy dużo zmienił łojąc użytkowników.

Jak chcesz zrobimy aktualne ale dopiero w marcu. Mogę zrobić jeden program i opracwać kryteria . Prowadzę teraz 4 projekty i jeszcze gabinet i się nie wyrabiam . Czekam czasu aż będę miał czas na normalną książkę.

Taki skrypt jak medinci student informatyki przygotuje w tydzień. Miał być w pełni funkcjonalny w ciągu kilku miesięcy, tymczasem niewiele się zmieniło.

Nie znasz studentów informatyki , pracuje nad nim kilku gości już 2 lata . I zmienia się ja to widzę ty nie. Grafika dla mnie jest może archaiczna ale w tym wypadku to nie jest istotne.

Gdyby tak było, że darmowe narzędzia, typu Gimp, Inskape, OpenOffice mogły w pełni zastąpić komercyjne odpowiedniki z pewnością takie firmy jak Adobe przestały by istnieć.

Sorry ale nie wiesz co mówisz. Ja pracowałem na Photoshopie i teraz odrzuciłem go na korzyść o wiele przyjaźniejszego Gimpa ! W OOficce jest kilka opcji których nie ma w MOfiice co zmusza mnie do przenoszenia prezentacji do OO . Znam wiele poważnych firm o obrotach dla nas niedostępnych które w pełni przeszły na OO. Samsung linuxa w telewizory pakował.

Osobiście jestem fanem Blendera który ściga się z 3D maxem i często go wyprzedza.Stosunek ceny to 0 do 16 123zł . Goście ilustracje do albumów na nim robią, wizualizacje osiedli itp .

Teraz szlag mnie trafił bo kupiłem już drugi płatny (top 5 na rynku, poprzedni był też do d..) program do video i nie da się na nich pracować . Ponad 1000 zł wydałem i edytuje filmy w darmowym Blenderze błogosławiąc że komuś chciało się stworzyć tak genialne narzędzie . Testowałem wszystko z najwyższej półki na rynku płatnego prg do video . Open source Blender rządzi(ten sam co do 3D) . Swoją droga z w nim zrobiłem logo :)

Co do wymogów to pewne musi podciągnąć, na 100% nie będzie w nim nfz.

Kupiłbym płatny program do gabinetu ale żaden mi nie spasował .

Popieram takie projekty gdzie komuś się chce ,pomijam fakt że dzięki programom open source które mam na laptopie nie muszę wydać ok 25'000 na płatne odpowiedniki.

W naszym kraju jest olbrzymie lobby anty Open Source. I to się przenosi na inne rzeczy.
Czasami komuś się po protu chce.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2015, 00:16 przez narwal, łącznie zmieniany 1 raz.

anmed
Lekarz Stomatolog

Postautor: anmed » 04 lutego 2015, 09:17

przyglądałem się temu programowi (Medinci) i niestety mam podobne odczucia jak forumowicz teka. Poza tym po raz kolejny odnoszę wrażenie narwal, że Twoje posty mają charakter reklamy- jest to wątek o programach ogólnie a nie temat dotyczące update'ów i nowości w programie MeDinci. Nie jesteś obiektywny w swoich wypowiedziach. No ale cóż- reklama dźwignią handlu wiadomo. Poza tym ja nie ufam żadnym produktom, które są za darmo, ale niestety jesteśmy narodem skąpym- co w nawiązaniu do naszej profesji wydaje się kompletnie nieuzasadnione. Szukamy oszczędności nie tam gdzie trzeba, dlatego uważam, że m.in. program, który polecasz to "badziew". Wolę zapłacić i zainwestować w coś porządnego.

Awatar użytkownika
narwal
Lekarz Stomatolog

Postautor: narwal » 04 lutego 2015, 09:59

Nie jestem związany z tym programem w inny sposób jako użytkownik .
A tym bardziej finansowym .

Jestem fanem wszystkich inicjatyw które są potencjalnie korzystne dla społeczności.
Przekonałem się że produkty stricto komercyjne często są niewiele warte, często mniej niż darmowe lub open source.

Na pewno produkty płatne mają swoje plusy ale istnienie liczącej się darmowej alternatywy zmienia rynek.

Proponuje udział w testowaniu
wszystkich produktów które są na rynku, pokaże to rynek i pozwoli rzeczowo ocenić stan na dziś dzień.

Każdy by testował coś na czym nie pracuje.

Są chętni ??

ale niestety jesteśmy narodem skąpym-

Mało znasz inne nacje.
A największe firmy opierają się na open source. Ja natomiast przejechałem się kilka razy na płatnym oprogramowaniu i mile zaskoczyłem projektami open source i darmowymi.
Stąd popieram jak się komuś chce.

Pracowałeś kiedyś na mmedice ??
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2015, 09:59 przez narwal, łącznie zmieniany 1 raz.

teka
Lekarz Stomatolog

Postautor: teka » 04 lutego 2015, 12:09

... stricto komercyjne często są niewiele warte...

Narwal uogólniasz, może powinieneś uczestniczyć w wątku OpenOffice a nie oprogramowania stomatologicznego. Miałeś okazję przetestować programy i napisać o ich wadach, koledzy się udzielali podając swoje propozycje, testy wyparowały razem z laptopem, co za przypadek. Na pewno dzwoniłeś do producentów? Nawet jeżeli, to nie dziwie się czemu nie chcieli wprowadzić tej cudownej funkcji kliknięcia w zęba w celu dodania rozpoznania czy procedury, przynajmniej w formie jaka jest w medinci. Mogę temat dalej rozwinąć, jaka powinna być dokumentacja elektroniczna czy papierowa, ale wspomnę, że na pewno rzetelna - dla naszego i pacjenta dobra.

Chcesz umieścić baner reklamowy w medinci, gratuluję pomysłu na przejrzystość programu, zwłaszcza gdy kiedyś medinci może będzie bardziej rozwinięty i będzie liczyło się miejsce na ekranie. Brak okienek to kolejna duża wada tego skryptu. Może jednak autor po jakimś czasie wpadnie na pomysł chcesz usunąć baner - zapłać 1500 zł.

Testy zginęły bo pojawiła się medinci, która o dziwo ma funkcję na której Ci zależało, ale kompletnie nie spełnia podstawowych wymagań, łącznie z obietnicami producenta co do rozwoju. Dziwne jest to, że często używasz pierwszej osoby. Napiszesz instrukcję a oni ją wyślą. Napiszesz tutorial itd. Prosisz moderatorów o wsparcie. To chyba działka twórców, no chyba że...

Medinci jest jeszcze w powijakach i daleko mu do bycia programem do prowadzenia gabinetu. Być może będzie to jakiś zamiennik (wątpię), jeżeli oczywiście kiedyś spełni wymagania. Już sam fakt gromadzenia danych różnych klinik w jednej bazie danych może być problemem ze względu na wytyczne z ministerstwa dla systemów medycznych.

Chciałem testy bo jakoś tak dziwnie przeszedłeś od testowania programów do promowania medinci.

Dziwi mnie Twój entuzjazm, medinci jest prosty bo jest ubogi, dobry program jest wtedy kiedy mając liczne funkcje i możliwości konfiguracji pod daną klinikę zachowuje szybkość i intuicyjność. Dwa lata zajęło napisanie kilku stron z kilkoma tabeli w bazie danych? Ja mówiłem o zdolnym studencie.

Intuicyjność i prostota obsługi.

Co robisz jak wpisując pacjenta, zadzwoni pacjent w celu umówienia się na wizytę?
Wracasz do kalendarza a później znów wchodzisz w wizytę pacjenta. Trzeba trochę się na klikać...a dane częściowo wpisane z wizyty zniknęły :(

A jeżeli chcesz dobrać odpowiednią długość wizyty dla dzwoniącego pacjenta, wchodzisz w jego wizytę i patrzysz jak wygląda obecny stan leczenia, później z powrotem do terminarza?

Widzisz to tylko drobne sprawy a ile musisz się naklikać czekając na odświeżanie strony.

W powyższych programach, przynajmniej niektórych masz to błyskawicznie. Możesz otworzyć kilkanaście kart w ciągu kilku sekund. Możesz mieć cały czas otwarty terminarz i inne części programu np. na pasku zadań windows lub przesunięte na bok, lub w łatwy sposób się do nich dostać. Terminarz wyświetli wizyty dla wielu lekarzy jednocześnie w dowolnej konfiguracji. Filtrowanie danych w czasie rzeczywistym. Temat rzeka, jak będę miał więcej czasu to napiszę więcej porównań. Poza tym masz mnóstwo filtrów, zestawień i przede wszystkim szybki dostęp do potrzebnych danych, bo o to chodzi.

Nie skupiał bym się na błyskawicznym wpisaniu rozpoznania i procedury czy ich opisów bo to nasza dokumentacja. Ale przyjrzyjmy się całemu procesowi.

Np. SmartDental - Dotarcie do wpisywania zabiegów.
Główne okno programu > pierwsze litery pacjenta > kliknięcie i jesteś już w karcie > Klikasz utwórz wizytę. 3 Kroki ok 3s
Alternatywnie: Klikasz pacjenta z listy umówionych wizyt > Klikasz utwórz wizytę.
2 kroki ok 2s

MeDinci - Dotarcie do wpisywania zabiegów.
Strona główna > Klikasz pacjenci > pierwsze litery pacjenta > Enter > Klikasz pacjenta > Klikasz wizyty > Klikasz utwórz wizytę
6 kroków ok 10s, zakładając że internet nie szwankuje, oraz że baza nie będzie na tyle obciążona przez innych użytkowników.

SmartDental - Wpisywanie zabiegów
Zaznaczasz zęba lub zęby, które leczysz >
Kilka pierwszych liter rozpoznania ze słownika >
Kilka pierwszych liter procedury ze słownika. Chcesz to możesz dopisać opisy do obu jednego lub wcale lub edytować domyślny opis >
wpisujesz cenę zabiegu lub zostawiasz tą, którą program wyciągnął z bazy.

4 kroki, czas w zależności od rzetelności dokumentacji od kilku sekund.

MeDinci - Wpisywanie zabiegów
wybierasz grupę przegląd lub głowną (??) >
szukasz co oznaczają nieczytelne kwadraty pod diagramem i klikasz (do rozpoznania program proponuje wpisać cenę??) >
zmieniasz grupę na główną >
szukasz odpowiedniego kwadratu i klikasz >
szukasz co jest rozpoznaniem a co procedurą i wpisujesz cenę.

6 kroków, podajesz że 2 sek, to szybki jesteś.

Uważam, że dużym błędem jak na początki medinci jest gromadzenie w tej samej kolumnie rozpoznań(przegląd) i zabiegów(Grupa główna) czyli. tzw. procedury w medinci. Powiedzmy, że mając dużą klinikę chcesz dowiedzieć się ile zabiegów zostało wykonanych w danym czasie przez daną osobę. W takim zestawieniu z medinci otrzymasz obok ubytku, wypełnienie, gdzie tylko wypełnienie zęba jest zabiegiem.

Muszę Cię zmartwić, możemy testować ale każdy program. Tylko, no właśnie... Medinci nawet nie nadaje się do testów, bo co mamy porównywać z medinci skoro nawet nie spełnia podstawowych wymogów ustawy o dokumentacji medycznej o których sam wspominałeś :(

Każdy ma wolny wybór. Proponuje Kolegom i Koleżankom, ponieważ jest dość czasu do wprowadzenia dokumentacji elektronicznej, na ściągnięcie wersji demonstracyjnych i sprawdzenie jak wykonuje się dane czynności gabinetowe.

Czy jak kupujesz sprzęt do gabinetu na którym zarabiasz to szukasz darmowych rozwiązań. Przecież to po części biznes, gdzie nie liczy się tylko obniżanie kosztów, ale uzyskanie dobrego bilansu, przy zachowaniu wysokiej jakości. Często kupujemy lepsze droższe urządzenia, żeby zwiększyć wydajność, zaoszczędzić cenny czas. Co z tego że wydam 1000 zł, jak dzięki temu zarobię 3000 zł. No chyba, że boli gdy inny zarabia, ale to już osobny wątek.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2015, 12:09 przez teka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
narwal
Lekarz Stomatolog

Postautor: narwal » 04 lutego 2015, 19:37

Projekt mi się podoba. Wspieram gościa i się w niego zaangażowałem. Wiele pomysłów wynika z moich nacisków . Widzę jego minusy i naciskam słyszę odzew -pompuje moje ego :).

Pierwszy i najważniejszy punkt to był eksport całej bazy w xml , to był warunek wdrożenia programu w moim gabinecie.

Dzięki temu mogę zrobić migrację bezproblemowo do większości programów komercyjnych , wiem że taką opcję kilka z nich oferowało. A przejrzysty xml to ułatwi. Swoją drogą wszyscy to powinni mieć-ustawa .

Dlaczego w pierwszej osobie , bo jak coś jest fajnego to popieram to na maxa mimo że może wystąpić opcja z banerami i ja nic z tego nie będę miał. Tylko się wścieknę :) .Lubię się angażować w takie projekty na których wszyscy zyskują.

Dzwoniłem do kilku firm / producentów swojego czasu -efekt tego było to że krótko po jednej z rozmów pewna firma wdrożyła update rozwiązujący moje wątpliwości a wcześniej mówili że gadam głupoty. Szlag mnie trafił. Wystarczyło dziękuję .

Wiele punktów o których piszesz jest rozwiązanych. Ale szkoda czasu na przerzucanie się argumentami . Ikonki zrobiłem sobie sam w Gimpi-e (drżyj Adobe) i są już czytelne (można je importować).

Co są warte testy sprzed ponad roku ?

Większość firm wprowadziły update (duże).
Proponuje zrobić grupę testerów (na jednego to za dużo) , ustalić punkty, i przetestować to co jest na rynku teraz.
Każdy wziąłby program z którym nie miał styczności.
Wtedy zobaczymy co jest ok a co nie .

Swoją droga są chyba w stomatologii 2 światy przez internet - bogaci dentyści i w realu Ci co liczą każdy grosz. Twarzą twarz każdy płacze że nie ma kasy.

Pewien profesor informatyki mówił albo mysz albo kalwiatura -to ergonomia
SmartDental - Wpisywanie zabiegów
Kilka pierwszych liter rozpoznania ze słownika >
Kilka pierwszych liter procedury ze słownika.

Pracuje na tym systemie (myszowym ) od pewnie 10 lat i to potwierdzam albo mysz albo kalwiatura w prostych systemach. Sorry ale kilka liter ....
A nie lepiej jedno kliknięci na rozpoznanie i procedurę ?

Jak pokażesz mi za rozsądne pieniądze program co pobije to z wacomem kupuję

1.Otwierasz okna(ile chcesz ) .
Kalndarz
Pacjenci
2Jak masz gościa w bazie + i jesteś w wizycie w nowym oknie
jak nie masz gościa w bazie dajesz zapisz i zapisuje>jesteś w nowej wizycie
3 wybierasz ząb/powieszchnię
4 wybierasz z grupy głównej ikonę np czerwone x (ja tak mam ) wpisuje się :
K04 Znieczulenie Xylonor 3 % Ekstrakcja
Utwórz -finał

Lub
1.Otwierasz okna(ile chcesz ) .
Kalndarz
Pacjenci
2Jak masz gościa w bazie + i jesteś w wizycie w nowym oknie
jak nie masz gościa w bazie dajesz zapisz i zapisuje>jesteś w nowej wizycie
3 wybierasz ząb
4 wybierasz grupę protetyka
5 klikasz ikonę korony z ulubionym kolorem masy pojawia się :
Opracowanie zęba pod koronę. Wyciski. Korona tymczasowa
utwórz

Z boku jest miejsce na uwagi, ww piszesz ile chcesz.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2015, 19:37 przez narwal, łącznie zmieniany 1 raz.

teka
Lekarz Stomatolog

Postautor: teka » 04 lutego 2015, 23:36

To może wyłącznie chodzi o Twoje ego i odrzucasz inne programy bo goście olali twoje propozycje. To nie znaczy, ze ich programy są złe. Może słuchają setki innych lekarzy i wybierają konstruktywne propozycje, a pomysły, które podajesz zostały skrytykowane przez większość Klientów.

Eksport do XML ma sens jeżeli twój program poprawnie selekcjonuje dane. Jeżeli w jednej kolumnie zapisujesz i rozpoznania i procedury, to na nic Ci xml bo będzie i tak problem z poprawną migracją. Powtarzam to wielokrotnie, ale omijasz to co dla Ciebie niewygodne (patrz testy).

Popieraj co tylko chcesz, możesz nawet uważać, że medinci jest fajny. Ale nie wtłaczaj swoich podglądów innym, i nie rób z siebie autorytetu w tej dziedzinie, bo fakty przeczą.

Ale szkoda czasu na przerzucanie się argumentami . Ikonki zrobiłem sobie sam w Gimpi-e (drżyj Adobe) i są już czytelne (można je importować).

To się nazywa standaryzacja. Powiedzmy że będzie u Ciebie pracował lekarz, który w poprzednim gabinecie pracował na medinci. Podobnie chyba zrobił Prodentis. Może w takim razie będą zestawy świąteczne ikonek, tak aby urozmaicić nam czas, albo lepiej, lekarze w zamian za darmowy program będą sobie musieli przygotować zestaw ikonek.

Potrzebujesz podziękowań. To, że ktoś wdrożył to co chciałeś powinno Ci wystarczyć. To obopólna korzyść. Korzystaj jeżeli ktoś wykonał dla Ciebie pracę. Dziękujesz pacjentowi, że wskazał gdzie go boli?

Testy sprzed roku są tyle warte, żeby udowodnić, że Twoje wywody są niczego nie warte. Wystarczy wziąć testy i Twoje ówczesne słowa krytyki wobec innych programów i zobaczyć czy miałeś rację czy blefowałeś, żeby promować swój pomysł.

Proponuje zrobić grupę testerów

Już raz "testowałeś", twoi studenci testowali, daj spokój … laptop zginął. Ale wybrałeś zwycięzcę - medinci, ubogi w funkcje, niezgodny z ustawą.

Nie ma ogółu zadowolonych lub niezadowolonych. Każdy może wpisać w wyszukiwarkę "oprogramowanie stomatologiczne" i testować każdy program. Każdy lekarz ma doświadczenie w dokumentacji papierowej, będzie wiedział który program jest dla niego intuicyjny oraz czego potrzebuje dodatkowego do swojego gabinetu kliniki.

Wiele punktów o których piszesz jest rozwiązanych

Które?
Edytowanie dokumentacji medycznej zgodne z rozporządzeniem? Czy w ogóle w meinci można poprawić coś co się już dodało?
Czy pozostałe podstawowe wymogi ustawy o dokumentacji medycznej?
Przytoczyłem z głowy tylko przykłady.
Czy recepcjonistka ma ten sam login i hasło do programu? To by znaczyło brak poufności danych, zarówno medycznych jak i np. finansowych.
Swoją droga są chyba w stomatologii 2 światy przez internet - bogaci dentyści i w realu Ci co liczą każdy grosz. Twarzą twarz każdy płacze że nie ma kasy.

Tak, inna prawda jest taka, że co tanie, to drogie. Jest jeszcze tzw. zwrot z inwestycji - twój czas i zwiększenie efektywności poprzez dostępność do danych, o których wcześniej nie miałeś pojęcia – ile zarabiasz i na czym, kto jest Twoim pacjentem, jak przeprowadzić kampanie reklamową itd.
Myszka czy klawiatura?
W Smartdental i pewnie w innych możesz wszystko robić myszką lub klawiaturą. W czym problem? To co istotne a o czym nie śmiałeś wspomnieć to rzetelność dokumentacji medycznej, o której pisałem.
Pracuje na tym systemie (myszowym ) od pewnie 10 lat i to potwierdzam albo mysz albo kalwiatura w prostych systemach. Sorry ale kilka liter ....

Tak samo możesz działać w innych programach. Zastąp 'kliknięcie' Enterem lub Tab'em. Ograniczasz lekarza do zastępowania różnych rodzajów diagnozy i zabiegów słowami typu ubytek lub wypełnienie. Może ktoś chce sobie ułatwić życie i poświęcić dodatkowo 2 sek. żeby szybko wybrać ze słownika próchnica głęboka albo średnia, albo ubytek niepróchnicowy. Zaprocentuje mu to w dalszym leczeniu pacjenta i oszczędzi o wiele więcej czasu. W medinci jest tak, kliknij po prawej stronie, teraz na środku, teraz rozpoznaj co kryją pod sobą dziwne prostokąty, kliknij w prostokąt, teraz kliknij w komórkę opis, teraz kliknij w cenę, teraz w kod. Wspomniany SmartDental - przez wszystkie pola przechodzisz tabem chcesz wpisujesz, niechcesz nie wpisujesz - na końcu enter.

Czyli dwa kliknięcia + trzecie do zmieny grupy + czwarte do zaznaczenia zęba, kolejne do ceny, opisu itd. Zrobisz to szybciej w innych programach w dodatku będziesz miał rzetelną dokumentację.

A co jeżeli opracowałem zęba, ale nie pobrałem wycisków, bo nie zdążyłem albo chciałem żeby dziąsła odpoczęły? Jest taka ikonka? Widzisz upraszczasz i spłycasz to co jest istotne i powinno dawać lekarzowi duże pole manewru. I tak nie jest szybciej, ale gdyby było 2,3,5 sek. to stracisz czas później na szukaniu odpowiedzi, co autor miał na myśli pisząc tą dokumentacją.

Nie będę Ci niczego polecał, bo nie wiem czy zrobiłbym komuś przysługę. Od tego są producenci, żeby rozwijać ich programy, bo mają w tym interes. Jak widać nie ma na tym rynku monopolu i to dla nas dobrze. Ci co mają instynkt posłuchają lekarzy, przeanalizują i zrobią tak jak ma być. Niektórym podziękują innym nie.

Używaj czego chcesz, nie zmienię Twojego sposobu myślenia, ale forum jest po to żeby sobie pomagać a nie wprowadzać w błąd. Medinci może mieć dużą wartość edukacyjną, jak czegoś nie robić. Ten wątek z kolei, że lepiej samemu przetestować różne rozwiązania.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2015, 23:36 przez teka, łącznie zmieniany 1 raz.

maxcem
Lekarz Stomatolog

Postautor: maxcem » 05 lutego 2015, 07:21

Narwal, skąd wiesz, że będzie update Medinciego? Ja program ten testuję od kilku miesięcy i już parę razy pisałem do autora aby pozmieniał/dodał parę rzeczy, bo niektóre sprawy strasznie denerwują. Na razie cisza. Ciekawe czy baza danych nie będzie szwankowała jak wpisze się kilka tysięcy pacjentów? Podobno nie (wg autora), ale może masz jakieś już doświadczenie w tym temacie?

Awatar użytkownika
narwal
Lekarz Stomatolog

Postautor: narwal » 05 lutego 2015, 20:20

ze ich programy są złe.

Nie piszę że są złe . Tylko mi odpowiada prosty sposób wprowadzania danych.

Sam jesteś związany z programem , współtwórca ? Za mądrze piszesz. Poza tym jesteś na forum od 2007 a tu nagle wyskakujesz z walką w jednym temacie .
Ale czy to źle -po to jest to forum.

Testy -Od tygodnia jestem na nartach i nawet nie mam czasu sprawdzić starych danych.

Sorry ale za długie posty są trudne do czytania. Pisz max na 2 okienka. Sorry ale ostatni przeczytam do końca jak wrócę do domu.

Po 10 letniej pracy w 2 programach i próbie wdrożenia 2 dochodzę do wniosku że liczba procedur jest krótka/skończona i mam okienka/ikonki na każdą okazję + na extra okazję gdy jest coś nietypowego poza tym zawsze są uwagi .
Dzięki brakowi problemu zmiany rekordu mogę je spokojnie modyfikować z czym miałem problem w starym programie a znam przypadek takiej zmiany w prodentisie(potem miałem 10-tki nieużywanych procedur).
Można by takie ikonki/wpisy robić na zasadzie wordpress i themów.

Wiele osób robi tutki do programów i nie są ich twórcami ,nie wiem czy o tym wiesz. Na swój pokrętny sposób chcą pomóc innym , znam np. faceta co zrobił całe olbrzymie formum z tut. do blendera i zrobił to nie komercyjnie. Wiem że dla ciebie to chore ale ...

Dlaczego bronisz się przed testami na teraz. Wiem że firmy wprowadziły update po tym jak sprawdzałem programy ostatnio a było to chyba w 2013. Jak wrócę do domu jak je odzyskam to Ci wyśle. Myślę że wygodniej by dentyści nie mieli rzetelnych danych dla wszystkich firm. Łatwo Ci będzie wyśmiać testy z przed lat jako nic nie warte.

Czy Twój program ma podobny problem jak Prodentis tzn . zmieniając rekord zmieniasz go we wszystkich dawnych wpisach ? Co z datą wpisu, czy istnieje możliwość jej zafałszowania?

Narwal, skąd wiesz, że będzie update Medinciego?

Dzwoniłem do gościa, jest ciekawym ortodontą i często z nim dyskutuję na tematy zawodowe . Na oczy go nie widziałem on jest z Wrocławia -ja z Podkarpacia . Zadzwoń do niego i się dowiesz .
Poza tym widzę co się dzieje w programie. Nagle coś się zmienia i tyle. Nie powiem czasami mi jakąś ikonkę przez to wywali.

Może ktoś by się pobawił i zrobił ze mną testy programów na rynku!!

[ Dodano: 2015-02-09, 23:14 ]
Tak samo możesz działać w innych programach. Zastąp 'kliknięcie' Enterem lub Tab'em.

Kliknięcia są domyślne -poza tym łatwiej sponiewierać myszę jakimś prep. do denzynfekcji niż klawiaturę w laptopie . Koszt nowej myszy a laptopa :) .

Ograniczasz lekarza do zastępowania różnych rodzajów diagnozy i zabiegów słowami typu ubytek lub wypełnienie. Może ktoś chce sobie ułatwić życie i poświęcić dodatkowo 2 sek. żeby szybko wybrać ze słownika próchnica głęboka albo średnia, albo ubytek niepróchnicowy

Cierpisz na chorobę -robiłem coś super skomplikowane i teraz muszę przekonać innych że jest git . Jak ułatwić , przez utrudnienie?

Ja cierpię na chorobę - uprośćmy sobie życie. Nienawidzę pisać.
Nie wszedłem w medinci bo jest super tanie ale dlatego że jest domyślne i proste. Jak wcześniej w gabinet stomatologiczny 2.0 -kochany przez wszystkich którzy go używali.

Napisałem obszerne rozpoznania raz a teraz wystarczy 1 kliknięcie by je wpisać.

Po prostu nagraj tutek jak prosto przyjąć pacjenta z wklepywaniem dziesiątek znaków.

Jak zamknę tematy które zajmują mi całe noce czyli ok 1 marca , wezmę się za testowanie Twojego programu i wyrażę opinię . Chyba że będziesz ponad i razem stworzymy kryteria i przetestujemy co jest na rynku.
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2015, 20:20 przez narwal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 18 czerwca 2015, 22:08

podbije temat cos wkoncu polecacie bo juz najwyższa pora sie zabrac za jkis konkretny program:))))strasznie duzo pisaliscie narwal i teka ale co z tego wynika dla zwykłego uzytkownika ktory chce program do gabinetu prosty i tani :cool:
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

Wróć do „Sprzęt i materiały”