Dieta Paleo

(wątki luźne i wesołe)
chilli
Lekarz Stomatolog

Re: Dieta Paleo

Postautor: chilli » 09 stycznia 2017, 22:04

qwert pisze:przykre, że tak starasz się wszystko ośmieszyć a sama w sumie niewiele wnosisz. Dla mnie koniec dyskusji z Tobą.
i.

Przeciez to ty drwisz z badan naukowych, a wstawiasz jako autorytet fundacje jakiegos filmowca.Wez sie powaznie zastanow nad merytoryka swoich postow.

Jeden z prelegentow sympozjum pod patronatem wskazanej przez ciebie fundacji-dokładnie pisze to samo,o czym wspomniałam wcze sniej-badania na modelach mysich obiecujece ,potrzeba wiecej badan w przyszłosci.

University of Florida Health researchers have slowed a notoriously aggressive type of brain tumor in mouse models by using a low-carbohydrate diet.

A high-fat, low-carbohydrate diet that included a coconut oil derivative helped reduce the growth of glioblastoma tumor cells and extended lifespan in mouse models by 50 percent, researchers found. The results were published recently in the journal Clinical Cancer Research.

Glioblastoma, the most common brain tumor in adults, has no effective long-term treatment and on average, patients live for 12 to 15 months after diagnosis, according to the National Cancer Institute.

The findings are a new twist on an old idea: The so-called ketogenic diet has been used for nearly 90 years to help reduce epileptic seizures. Now, a high-fat, low-carbohydrate version of the ketogenic diet has been shown to slow glioblastoma tumors by cutting back on the energy supply they need to thrive, said Brent Reynolds, Ph.D., a professor in the Lillian S. Wells Department of Neurosurgery. A glioblastoma tumor requires large amounts of energy as it grows, and the dietary intervention works by drastically limiting the tumor’s supply of glucose, Reynolds said.

“While this is an effective treatment in our preclinical animal models, it is not a cure. However, our results are promising enough that the next step is to test this in humans,” Reynolds said.

The modified diet tested by Reynolds’ group included a coconut oil derivative known as a medium-chain triglyceride, which plays a crucial role because it replaces some carbohydrates as an energy source.

Reynolds said the modified high-fat, low-carbohydrate diet also has another distinct advantage: Cancer patients could potentially find it more palatable because they can eat more carbohydrates and protein than they could on a classic ketogenic diet.

“When you’re sick, you need as many comforts in your life as you can get and food is a huge comfort. That’s the idea: Could we develop a beneficial diet but make it much easier for patients?” Reynolds said.

Using human-derived glioblastoma cells in a mouse models, researchers found that the modified high-fat, low-carbohydrate diet increased life expectancy by 50 percent while also reducing tumor progression by a similar amount. In addition to diminishing the tumor’s energy supply, the diet slows the growth of glioblastoma cells by altering a cellular-signaling pathway that commonly occurs in cancers, according to the researchers. The modified diet provided just 10 percent of its calories from carbohydrates, compared with 55 percent of calories from carbohydrates in a control group.

While both the ketogenic and modified high-fat, low-carbohydrate diets showed similar effectiveness against tumors in the mouse models, Reynolds said the latter is more nutritionally complete and potentially more appealing to cancer patients because it offers more food choices.

Although researchers don’t yet know exactly why it was effective, Reynolds said preliminary data show that the modified diet also appears to make glioblastoma tumors more sensitive to treatment with radiation and chemotherapy. He sees the diet as a supplemental therapy that could complement chemotherapy and radiation.

While more research is needed, the diet could also be a potentially effective secondary treatment for other cancers, such as those affecting the breast, lung and pancreas, he said.

“This simple dietary approach may be able to reduce tumor progression and enhance standard of care treatments in cancers that are highly metabolically active,” Reynolds said.

Next, Reynolds wants to start testing the modified high-fat, low-carbohydrate diet in a clinical trial. It typically takes many years to initiate such trials because of the stringent safety testing that must be done before testing in humans begins, but Reynolds said it may be possible to move faster as the therapy only involves modifying a patient’s dietary intake and supplementing with a medium-chain triglyceride oil, both of which have no known side effects.

Funding for the research was provided by the Evelyn F. and William L. McKnight Brain Institute of the University of Florida, UF’s Lillian S. Wells Department of Neurosurgery, the Florida Center for Brain Tumor Research, the National Brain Tumor Society, the National Institutes of Health and the American Cancer Society.
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: nikt
Podziękował: 4 razy

Postautor: bea » 11 stycznia 2017, 07:55

Iza, mogłabyś napisać, jak wyglądają Twoje posiłki ? mam na myśli- jak do tak małej ilości węgli i białek dodajesz odpowiednią ilość tłuszczu. Mi zwykle białka trudno pilnować.
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 11 stycznia 2017, 09:47

Bea z białkiem rzeczywiście ludzie mają największy problem.

Dla ułatwienia: 10 żółtek to 30 g białka, 10 dkg mięsa to od 16 do 20 gram białka. Czyli jak zjesz na śniadanie 5 żółtek to na obiad możesz zjeść 15 dkg karkówki albo 10 dkg wątróbki i masz dzienne spożycie białka.

Z tłuszczem już jest łatwiej bo w 10 żółtkach masz 56g tłuszczu, czyli przewagę, wystarczy jeszcze trochę dodać do smażenia i już masz zachowaną przewagę tłuszczu nad białkiem.
Analogicznie trzeba zrobić z karkówką czy wątróbką.
Wielu z tych, co wyprzedzili swój czas, musieli nań czekać nie w najwygodniejszych pomieszczeniach.

Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog

Postautor: bea » 11 stycznia 2017, 09:58

Jajka jem, niestety, w całości. Wiem ,że Ty i Qwert jadacie zółtka tylko ale ja nie jestem nauczona marnować jedzenia. Czasem zjadam więcej żółtek niż białek , ale wtedy to dodatkowe białko dostaje mój mąż, a tak głupio świadomie dawać chłopu resztki ;) . Czyli jadam 2 całe jajka lub 2 białka 3 żółtka.

Wczoraj jadłam gulasz wołowy i trudno było utrzymać stosunek białka do tłuszczu. Za to dzisiaj - boczek pieczony, więc może będzie łatwiej :)

Dziękuję i pozdrawiam.
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 11 stycznia 2017, 11:24

Bea, skorupkę też wyrzucasz, więc traktuj białko jako skorupkę. Zresztą taką ono pełni także funkcję, czyli ochronną. Jest trujące. Mój pies białka nie tknie. Też próbowałem go na początku podtruwać białkiem z jaj, ale skubana natura wie co złe :)

Mi wychodzi białka w postaci mięsa około 350-400g. Czyli jak zjem rano 2 żółtka, to na obiad kawałek mięsa i jest ok. Często zjadam zupę na śniadanie z wielką łychą oleju kokosowego. Wtedy praktycznie nie jem białka a sam tłuszcz i warzywa. Nie jadam w zasadzie wędlin.
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog

Postautor: bea » 11 stycznia 2017, 11:58

Wyrzucam skorupki, choć Iwona Wierzbicka zaleca ich wykorzystywanie jako źródła wapnia, więc może robię źle ;) . Może do pewnych zmian trzeba dojrzeć, przejść inne etapy. Zobaczymy. Na razie białka jednak jadam. Także dlatego, że nie mam wiejskich jaj pod takim dostatkiem, szczególnie teraz-zimą, żeby żywić się samymi żółtkami. Już i tak mój mąż "zamawia" je gdzie tylko może.

Zupy na śniadanie też lubię, ale ostatnio prym wiodą warzywa na oleju lub maśle z dodatkiem 1-2 jajek sadzonych. O ile jem śniadanie, bo jak nie jestem głodna to odpuszczam.

Dziękuję Wam serdecznie za porady, biorę je sobie do serca i stopniowo wdrażam .

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 11 stycznia 2017, 11:59

Ja białka zbieram do słoika i zawożę pewnej asystentce, która robi z tego bezy. A te na twardo lądują w kompostowniku. Także w sumie też nie marnuję ;) .

https://www.youtube.com/watch?v=dt1DOJXAXFg

Ten gość ma dużo fajnych filmików, również o ketozie.
Wielu z tych, co wyprzedzili swój czas, musieli nań czekać nie w najwygodniejszych pomieszczeniach.

Stanisław Jerzy Lec

qwert
Lekarz Stomatolog

Postautor: qwert » 11 stycznia 2017, 13:17

Skorupki i resztki po warzywach (mnóstwo tego) oddaję sąsiadce, która karmi tym kury, kozy i krowy. Biorę od niej jajka z omega3 od kur biegających po trawie za 1zł/sztuka :)
Białka co WC.
Bea, szkoda podnosić sobie ilość przyjmowanego białka, białkiem z jajek, bo raz,że mało smaczne, dwa nie pełnowartościowe. W to miejsce lepiej zjedz wątróbki :)
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

chilli
Lekarz Stomatolog

Postautor: chilli » 12 stycznia 2017, 09:29

IMO jest tu coś na rzeczy.Tłuszcz to neutralizator i magazyn organicznych związków pierscieniowych.
http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 1e2f293f20
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog

Postautor: bea » 04 lutego 2017, 08:11

Poczytałam trochę o diecie ketogennej i martwi mnie jedna sprawa. Na forach internetowych piszą, że bardzo pogarsza się ludziom lipidogram. Wiem, że cholesterol całkowity to słaby marker, ale ludzie np. od pół roku na keto wklejają fatalne trojglicerydy. Czy to normalne? Jestem na niskich (bardzo) węglach od początku roku, bo uznałam, że przy mojej IO to słuszna droga, ale cukry nadal mam ponad 90, a co za tym idzie - niskie ketony- Do 1,2. Chociaż na paskach +++, czyli organizm je produkuje, tylko wykorzystać nie potrafi. Macie metodę na przyspieszenie tego procesu? IF stosuję - okno najczęściej 10-16. Pozdrawiam.

qwert
Lekarz Stomatolog

Postautor: qwert » 04 lutego 2017, 10:49

Dieta ketogeniczna.
1,2 to bardzo dobry wynik! Z krwi? To poziom, który możesz spokojnie utrzymać, nie musi być więcej, jeśli dobrze się czujesz.
Z czasem paski przestaną wykazywać. Organizm musi mieć czas na ODTWORZENIE szlaków metabolicznych wykorzystujących ketony. Kwestia 3 mcy.
Zły profil lipidowy na pocztku to chyba częsta spawa, nie mrtwiłbym się tym. Mój cukier oscyluje między 70 - 80.
90 to niezły wynik. Szkodliwe są sokoki na 150-200-...
Od klku tygodni stosuję IF rzędu 20-22 h. Rewelacja!
Wydawało mi się, że będzie ciężko, a okazało się,że trochę gorszy był tylko pierwszy dzień.

Co do sprwniejscego wykorzystania CK, to wysiłek fizyczny, taki do porządnego spocenia się bardzo poprawia metabolizm CK.

Powodzeni i trzymam kciuki i witaj w sekcie ;)

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog

Postautor: bea » 04 lutego 2017, 12:05

Na keto- forach piszą że optymalny poziom we krwi to ok 3 , nawet do 5. Powyżej podobno dochodzi do wyrzutu insuliny, u mnie zjawiska niekorzystnego ( ale mi raczej takie poziomy chyba nie grożą )
Co do spocenia się - chodzę prawie codziennie po biezni, krótko, ok 30 minut, ale z dużą inklinacją (niemal maksymalną) i tak szybko, jak potrafie, własnie aż pot cieknie mi... po wszystkim. Wiem, że nie polecasz bieżni , ale dla mnie to najłatwiejsze wyjście. Jak mogę, w weekend biorę towarzystwo i idziemy na 2 godzinny spacer, ale na co dzień niewykonalne. Szczególnie o tej porze roku. Czekam na lato i rower.

Wiem, że ludzie podnoszą sobie ketony siedząc w zimie w przeręblach pół nago, ale jeszcze mi tak nie odbiło ;) .

Fajnie wyglądają nasze rodzinne posiłki- mąż na diecie " klasycznej", syn na paleo ( w lekkiej modyfikacji primal- 1-2 razy w tygodniu pozwala sobie na tłusty nabiał, krowi lub kozi) i ja w kierunku keto... bazą jest moje pozywienie, a chłopaki dodają sobie swoje modyfikacje.
Tylko te ciągłe marudzenia męża że rosołek powinien być chudziutki :(

qwert
Lekarz Stomatolog

Postautor: qwert » 04 lutego 2017, 15:15

nie czytam keto forów, nawet nie wiedziałem, że takie są. Wg mojej wiedzy poziom 1-2-3 jest ok, na 5 wielu czuje się źle. O insulinie pierwsze słyszę, jaki mechanizm? Raczej to jakieś nieporozumienie - pewnie dlatego nie czytam ketoforów, bo tam info często ssane z palca.
Bieżnia ok, nie ma znaczenia jaki wysiłek, ważne,że kardio, choć mi ketony skaczą po długich biegach takich ponad 2h albo rowerze 4h. Podobnie w trakcie IF.
Istotne by wsłuchać się w swój organizm. To podsatwa.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog

Postautor: bea » 04 lutego 2017, 15:35

Takie coś. Myślisz, że wyssane z palca? Dywagacje czysto akademickie- nie wierzę w taki wzrost ketonów u mnie.
Załączniki
DSC_0291.JPG

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 04 lutego 2017, 21:13

Bea sięgnęłam do Harpera, i wyszło że ketoza jest niebezpieczna tylko w : cukrzycy, ciążowym zatruciu owiec i u bydła w trakcie laktacji. A ta wynikająca z głodzenia lub spożywania dominująco tłuszczy jest zupełnie bezpieczna.

Ludzie potrafią być na 20- paro dniowej głodówce czyli ketozie i nie dość, że nic im się nie dzieje to przy okazji pozbywają się wielu chorób z nowotworami włącznie.

Stanisław Jerzy Lec

Wróć do „Po godzinach”