Dieta Paleo

(wątki luźne i wesołe)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontaktowanie:

Re: Dieta Paleo

Postautor: losiu » 15 lutego 2017, 17:00

Bea spoko nie nabijam sie z tego uważam to za przesade ale oki to moje zdanie jest .Bez napinania :)
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 15 lutego 2017, 18:00

Pomiary są konieczne by stwierdzić czy jest się na keto i na jakim i by ustalić poziom ketozy, na któej najlepiej się dany osobnik czuje.
Bez pomiarów nie da się stwierdzić czy jest się na keto. Samo nie jedzeenie cukrów to za mało.

Na glejaka dobra jest ketodieta. Musi poczytać, nikt za niego tego nie przerobi a lekarze nie pomogą. Dla lekarzy to szarlataneria.

Sniadanie to wymysł człowieka żyjącego w dobrobycie, nadmiarze, rozpuście i obfitości.
Większość ludzi na świecie nie je śniadań i żyje.

Chodzi o to by odczuć głód. Głód to stan fizjologiczny, z którego płynie wiele pro zdrowotnych korzyści.

Większość z nas nie zna tego uczucia, nie była głodna przez całe lata. Tymczasem, głód jest nam potrzebny do prwidłowego funkcjonowania jak powietrze, woda, jedzenie.

Długo by można o tym, ale najlepiej jak ktoś chce sie dowiedzieć, to niech sam poszuka.
Inaczej to będzie polemika na którą szkoda energii.
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 20 lutego 2017, 20:54

Kurcze qwert znowu mnie zainspirowałes ta dieta ketogeniczną:))co najlepiej o tym przeczytac?
Patrze na rodzinke tego mojego kolegi no masakra w tydzien po gościu glejak 4 st wcześniej zadnych objawów :(((((Może to przedłuzyło by mu zycie choc o jeden dzien???Teraz jest po operacji i chyba ma uszkodzony ośrodek sytości i je cały czas bez opamietania:((((Żał cżłowieka ściska ze nic ie można zrobić gośc 42 lata.......

qwert
Lekarz Stomatolog

Postautor: qwert » 21 lutego 2017, 13:56

Łosiu, nie wiem, czy jest sens człowiekowi, który stoi nad grobem mieszać w głowie. Gdyby miał kontakt z praktykującym tę metodę onkologiem, to sens widzę. Ale nam cywilom chyba nie bardzo można mieszać się w tak delikatne spawy.
Mi zajeło zgłębianie tej wiedzy 5 lat. Nie zrobię Ci kursu przez internet w 3 dni. To nie sprowadza się do tego by powiedzieć co jesc a co nie.
To jest masa wiedzy z zakresy biochemii, genetyki, epigenetyki,itd. Można wdrażać się powoli samemu, namawiać rodzinę, ale obcych bym w to nie mieszał.
Bea jest super wdrożona, zobacz ile jej to zajęło by zrozumieć.
Jak rozmawiam z obcymi, np na FB, to pukają się w głowę. Ludzie nie mają pojęcia o czym piszemy. Cóż, ich glejaki, ich sprawa. Świata nie zbawimy.
Jak zaczniesz "leczyć" onkologicznego pacjenta a on umrze (co bardzo prawdopodobne, że stanie sięto z powodu choroby a nie diety), to nie tylko beda sie pukać w głowę, ale oskarżą Cię o.... boję się mówić.
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 22 lutego 2017, 20:57

Niestety mam takie same przemyslenia jak ty .........chyba nie mam zamiaru im cos mieszac i pokazywac ...bardziej mysle teraz o swoim pogłebianiu wiedzy ....

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 01 kwietnia 2017, 21:57

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 02 kwietnia 2017, 12:55

Losiu przestałam czytać po stwierdzeniu " dominuje w niej tłuszcz i białko", tzn. że p. profesor kompletnie nie wie o czym mówi.
Wielu z tych, co wyprzedzili swój czas, musieli nań czekać nie w najwygodniejszych pomieszczeniach.

Stanisław Jerzy Lec

qwert
Lekarz Stomatolog

Postautor: qwert » 04 kwietnia 2017, 07:37

ciekawe, że p.prof nie czuje żenady pisząc takie nonsensy:
Jeżeli człowiek obcina radykalnie podaż węglowodanów, to musi skądś brać energię, którą jego organizm nieustannie zużywa. Rzeczywiście, początkowo pobiera on energię z zapasów tkanki tłuszczowej. Ale jednocześnie musi gdzieś magazynować nadmiary tłuszczu z pożywienia. I te ciała ketogenne, produkty przemiany tłuszczowej krążące we krwi, jednocześnie zaczynają odkładać się w naczyniach krwionośnych. Dlatego to tak niebezpieczne, bo owszem, można na tej diecie zeszczupleć, ale co z tego, skoro zachorujemy na zawał?

widać, ze nie ma kompletnie biochemiczynych podstaw.

i jeszcze to:
Ale to niejedyny problem. Te ogromne ilości tłuszczu krążące w organizmie są przyczyną stanów zapalnych. Nie tych podobnych do wirusowych czy bakteryjnych, ale wywoływanych przez nasz organizm i leżących u podłoża chorób miażdżycowych oraz nowotworowych.

qwert
Lekarz Stomatolog

Postautor: qwert » 04 kwietnia 2017, 07:39

perełka ;)))
wstyd pani prof.!

W przypadku tej diety, podobnie jak innych diet tłuszczowych, cierpi przede wszystkim wątroba. Dochodzi do jej stłuszczenia, które wywołuje stan zapalny.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: nikt
Podziękował: 4 razy

Postautor: bea » 30 kwietnia 2017, 13:09

Trudno jeszcze w Polsce być paleo w hotelu, o keto można zapomnieć. Myślałam, że na all inclusive zawsze coś sobie wybierzemy. Skończyło się na prośbie do obsługi o serwowanie nam potraw Gf, bo przy bogatym wyborze dań wszystko jest doprawione mąką lub bułką. Nie rozumiem po co " mączyć" wątróbkę lub żeberka.
Oto co dostaliśmy dzisiaj "poza protokołem". Straszne jest, że osoby pracujące w restauracji, w gastronomii nie mają pojęcia w czym może być gluten.
Załączniki
DSC_0032.JPG
To było raczej czyste i prawie wystarczyło na obiad
DSC_0033.JPG
Sałatki były pewnie pełne cukru, więc podeszlam do nich ostrożnie
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 30 kwietnia 2017, 19:48

Chyba najłatwiej być vege w knajpach. Dodałabym do tego kotlecika masła, najchętniej czosnkowego, i gra gitarra. :D

I nie ma co narzekać, bo ja na przykład zostałam sama w domu, z kotem który odchodzi do swojej kociej krainy i nie piszę tego, żeby mi współczuć, nie, nie to dla mnie wielki zaszczyt mu towarzyszyć.

Natomiast jeśli chodzi konsumpcję, to mam zamiar jutra ubić 4 żółtka na kogel mogel i tak usmażyć omlet. Do tej pory dodawałam jeszcze białko i był puchaty, a dzisiaj na fejsie babka pokazała taki z samych żółtek i też był dość wysoki, strasznie jestem ciekawa co z tego wyjdzie, małe a cieszy.
Wielu z tych, co wyprzedzili swój czas, musieli nań czekać nie w najwygodniejszych pomieszczeniach.

Stanisław Jerzy Lec

maggie
Lekarz Stomatolog

Postautor: maggie » 18 maja 2017, 10:59

Proszę Was , jesli macie wiedzę napiszcie co jeść czego unikać przy stluszczeniu wątroby ?
Czy częste posiłki sa zalecane?

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 21 maja 2017, 17:14

maggie pisze:Proszę Was , jesli macie wiedzę napiszcie co jeść czego unikać przy stluszczeniu wątroby ?
Czy częste posiłki sa zalecane?

Po pierwsze przyczyna: leki, dieta, alkohol ?

Do wątroby trafiają wszystkie zjedzone białka, węglowodany i tłuszcze nienasycone. Omijają ją tłuszcze nasycone krotko i długołańcuchowe.

Jeśli chcemy utuczyć gęś na wątróbkę do Francji, czyli stłuszczyć jej wątrobę, to unieruchamiamy ją i napychamy siłą węglowodanami. ( Swoją drogą nie mogę się powstrzymać - większość ludzi z tak zwanego Zachodu robi to ze sobą dokładnie, na co dzień ).

Więc co jeść a co omijać, z powyższego wynika.

Generalnie częste posiłki to taka sama głupota, jak przetworzone jedzenie.
Człowiek się tylko wtedy regeneruje jak robi przerwy w jedzeniu. 13 godzin przerwy już coś daje. Najlepiej robić przerwy 16 godzinne, a raz w tygodniu 24 godzinne.

Stanisław Jerzy Lec

maggie
Lekarz Stomatolog

Postautor: maggie » 22 maja 2017, 09:21

Dziekuję bardzo Iza,
Osoba po 40 tce, w dzieciństwie przeszła wzw A
Alkoholu nie pije,
dieta: duzo węglowodanów
Lubi słodycze ,
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 21:19 przez maggie, łącznie zmieniany 1 raz.

maggie
Lekarz Stomatolog

Postautor: maggie » 22 maja 2017, 09:26

Miewa,, zgagę,,pieczenie i wtedy łyka coś z leków neutralizujacego, innych nie przyjmuje.
Ruch ma, waga w normie.

Czy jest sposób na regeneracje, oczyszczenie wątroby?

Wróć do „Po godzinach”