de besciaki naszej stonki

(wątki luźne i wesołe)
Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Wyjątkowy Doktor

Postautor: soltys » 22 października 2014, 23:16

Dobry Wieczór .... kto mnie tutaj wywołał ? Dzizas jak mnie dawno nie było. Człowiek się zaszył w swoim wsiowo-fejsbuczanym świecie i zapomniał o portalu co to na nim nie takie rzeczy się działy. Basieńko są trzy stałe dentonetowe : Wizz nie polubi pabla i na odwrót, to se ne vrati... mowa o tym co było 4 lata temu... i jesli coś mnie zawodowo jest w stanie zaskoczyć to tylko Twoi pacjenci :D . Lubie ironię i suspens twoich opowiesci , no co zrobić lubię i już . Wielopoziomowość historii które piszesz moze nie jest dla wszystkich , ale czy o to chodzi co autor miał na myśli. Ostatnio myslałem o dentonecie.. ze skapsalismy już jako grupa. Kiedyś było fajowo imprezowo i alkoholowe ... ze z tego nie ma dzieci to nie cud ale wiara w medycynę . Jak to się mówi medycyna oparta na faktach , a kolankowo- łokciowa to bardzo stabilna pozycja. CO my tu mieliśmy za słabe krzesła... w innej kulturze i kusidełka non stop. Jezzu czasem mi tego brakuje. Ero-privów , telefonów przez 2 h i nasiadówki u jedynej takiej co to miała cyferki kiedys w nicku... jak kto nie wie o czym piszę to znaczy ze jest dento-gimbaza i tyle. Byly chrzciny , sluby rozwody były pogrzeby .. jak to w życiu. Teraz czasem widac ze sa zajecia w podgrupach.. ktoś sie spotka , ktoś przejazdem .. czasem kurs i cholera wie co jeszcze. Moze sam sie zmieniłem i mnie nie ma, a moze jestem tylko nie wiem czy wracac jest do czego. Się kiedy na dento obraziłem , chyba mi przeszło. Pamieta się to dobre... a ten watek to ja założyłem jeszcze jak wizz uzywał periopack , Helga nie była na specjalizacji , Boss poznał gradie właśnie a Basia... nikt w to nie uwierzy .. Baśka nie biegała tylko pracowała po kilkanascie godzin. C.U>
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
raszefka
Lekarz Stomatolog
Podziękował: 1 raz

Postautor: raszefka » 23 października 2014, 07:36

O, impreza się chyba wcześnie skończyła. Ale dobrze opita chyba była ;)
"Pieniądze są po to, żeby dentysta, który potrzebuje chleba nie musiał za każdym razem piekarzowi zęba wyrywać."/by dzedlajga/

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog

Postautor: soltys » 23 października 2014, 16:33

Gosiu... tradycyjnie pijaną zawsze Cie ochronie.. i nie wydam
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
dr_feelgood
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: rach ciach ciach

Postautor: dr_feelgood » 28 października 2014, 21:45

Dziś ja zostałem debeściakiem...

Przyszła pacjentka od znajomej dentystki ze skierowaniem na usunięcie.

Wszystko pięknie, pani pyta i implanty a ponieważ sie nie znam to się wypowiem to zaczynam opowiadać...schodzę na temat higieny i mówię, ze trzeba kamień usunąć i dokładnie czyścić zęby (bo jeszcze perio problem) i wskazuje na dolne siekacze.

Pokazuje zapalenie dziąsła i recesje od kamienia...i ten kamień nawisający na dziąśle od strony wargowej (często to widuję).

Pacjentka coś wspomina, ze ona leczy te zęby i to są plomby. ALe pokazuje jej i mówie nie mozliwe, taki biały i nawisający to kamień...

I w tym momencie jak zwykle nadgorliwy dotykam nakładaczem tego, jak mi się zdaje jeszcze kamienia. On elegancko odpada a pacjentka na to, ze to "funkiel nówki plomby".

Patrze na to co odpadło...faktycznie blomba :shock:

Drugiego "kamienia" zostawiłem.

Nie wiem czy czekać na telefon od doktorki czy co :roll:
Zaproponowałem ze plombę założę...tylko nie wiem do czego ją przykleje, bo tam nie ma próchnicy ani ubytku klinowego (dziura pod blombe nie wywiercona) tylko recesja dziąsła i nadwrażliwość.

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 29 października 2014, 11:04

hehe przypomnialo mi sie jak to na poczatku kariery zawodowej pod wplywem magii protetyki biomimetycznej zdiagnozowalam prochnice w bruzdach na koronie pelnoceramicznej 47..na szczescie pacjent nie rozumial jezyka polskiego a ja w pore sie zorientowalam ze to ceramika :PPPPech... :neutral:

Rozmowa tel z pytaniem: ile koszt blomba...asystentka odpowiada ze zalezy od sytuacji i zeba a pacjent "pani , o dziure w przednich lopatach mi chodzi" :lol:

Wczoraj po pobraniu wyciskow pacjentka " pani ma taka swietna ta mase , bo nie uwierzy pani ale ostatnio jak mi pobierali wyciski to tak mnie naciagalo na wymioty ze az sie posikalam".. :wink:

"Dobry Wieczór .... kto mnie tutaj wywołał ? Dzizas jak mnie dawno nie było. Człowiek się zaszył w swoim wsiowo-fejsbuczanym świecie i zapomniał o portalu co to na nim nie takie rzeczy się działy. Basieńko są trzy stałe dentonetowe : Wizz nie polubi pabla i na odwrót, to se ne vrati... mowa o tym co było 4 lata temu... i jesli coś mnie zawodowo jest w stanie zaskoczyć to tylko Twoi pacjenci :D . Lubie ironię i suspens twoich opowiesci , no co zrobić lubię i już . Wielopoziomowość historii które piszesz moze nie jest dla wszystkich , ale czy o to chodzi co autor miał na myśli. Ostatnio myslałem o dentonecie.. ze skapsalismy już jako grupa. Kiedyś było fajowo imprezowo i alkoholowe ... ze z tego nie ma dzieci to nie cud ale wiara w medycynę . Jak to się mówi medycyna oparta na faktach , a kolankowo- łokciowa to bardzo stabilna pozycja. CO my tu mieliśmy za słabe krzesła... w innej kulturze i kusidełka non stop. Jezzu czasem mi tego brakuje. Ero-privów , telefonów przez 2 h i nasiadówki u jedynej takiej co to miała cyferki kiedys w nicku... jak kto nie wie o czym piszę to znaczy ze jest dento-gimbaza i tyle. Byly chrzciny , sluby rozwody były pogrzeby .. jak to w życiu. Teraz czasem widac ze sa zajecia w podgrupach.. ktoś sie spotka , ktoś przejazdem .. czasem kurs i cholera wie co jeszcze. Moze sam sie zmieniłem i mnie nie ma, a moze jestem tylko nie wiem czy wracac jest do czego. Się kiedy na dento obraziłem , chyba mi przeszło. Pamieta się to dobre... a ten watek to ja założyłem jeszcze jak wizz uzywał periopack , Helga nie była na specjalizacji , Boss poznał gradie właśnie a Basia... nikt w to nie uwierzy .. Baśka nie biegała tylko pracowała po kilkanascie godzin. C.U>"

Dziekuje Soltys naprawde tak bardzo milo sie wspomina ale jeszcze zyjemy , "jeszcze bedzie przepieknie , jeszcze bedzie normalnie: bardzo sie ciesze ze nie tylko ja mam takie sentymentalne odczucia do tego forum i do ludzi ktorych tutaj poznalam ,,,napisze ze zwykla dla siebie kokieteria ze kofam WAS wszstkich bardzo:)))

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog

Postautor: soltys » 29 października 2014, 20:05

Bbasiu... trzymam CIę za słowo z podsumowania... ale popatrzę raczej niż moc sprawczą jakąs bede miał

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 07 listopada 2014, 11:24

"Czy podjęłaby się pani leczenia czarnego krzyża na zębie ?"
Załączniki
20141107_105459.jpg

Awatar użytkownika
ketchup
Lekarz Stomatolog

Postautor: ketchup » 07 listopada 2014, 11:32

Cyt.:"Moja znajoma miała operowane zatoki stara metodą tego Gwandelupa..."
Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam.
Bohumil Hrabal

Awatar użytkownika
niti
Lekarz Stomatolog

Postautor: niti » 19 listopada 2014, 22:07

Telefon dzisiaj:
-Ile kosztuje plomba światłoutwardzalna?
-W zależności od wielkości, wypełnienie światłoutwardzalne kosztuje od tylu do tylu
-A reszta jest na NFZ?
-Nie współpracujemy z NFZ. Jaką resztę ma Pani na myśli?
-No, czy wiercenie jest na NFZ a plomba prywatnie?
:shock: :shock: :shock: :shock:
may the Force be with me...

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 20 listopada 2014, 20:00

Dzisiaj nawiedzil mnie pacjent z gps w zebie i nie ukrywam ze pogubilam sie w ulicach :mrgreen: Wywiad wygladal mniej wiecej tak :na Jagiellonskiej pilem pepsi i wtedy poczulem tego zeba , na Szwedzkiej pepsi juz mialo inny smak a na moscie helenskim rozmawialem z Frankiem i wtedy rozmowa mi sie juz nie kleila bo mnie cmil a w domu na osiedlu Sloneczko przy jedzeniu kanapki z majonezem kieleckim rozbolal konkretnie itd.....

Awatar użytkownika
raszefka
Lekarz Stomatolog
Podziękował: 1 raz

Postautor: raszefka » 20 listopada 2014, 20:18

niti pisze:-No, czy wiercenie jest na NFZ a plomba prywatnie?
:shock: :shock: :shock: :shock:
Sierotka po Kasie Chorych. Wtedy leczenie zachowawcze było rozpisane na dwie procedury. I nawet wybór między plombą czarną darmową a białą półdarmową miał jakieś uzasadnienie.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2014, 20:18 przez raszefka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pieniądze są po to, żeby dentysta, który potrzebuje chleba nie musiał za każdym razem piekarzowi zęba wyrywać."/by dzedlajga/

shogoon
Lekarz Stomatolog

Postautor: shogoon » 20 listopada 2014, 21:36

Jagiellońska, Szwedzka, hm.... do Tesco na Targówek się udawał :D

Buba2
Lekarz Stomatolog

Postautor: Buba2 » 20 listopada 2014, 21:36

bbasia pisze:majonezem kieleckim

nawet majonez z GPS :roll:
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2014, 21:36 przez Buba2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
anna t
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: anna t » 21 listopada 2014, 15:16

bbasia, rewelacja . :lol: Ja miałam ostatnio też śmieszną sytuację z pacjentką. Umówiona spónia się pół godziny ,myślałam ,że nie przyjdzie ,a Ona dzwoni ,że stoi pod gabinetem już pół godziny .Spytałam ,dlaczego nie dzwoni dzwonkiem ,a Ona ,że nie ma dzwonka. Wyszłam otworzyłam drzwi i pytam czemu wcześniej nie telefonowała .Telefonowałam na ten numer co jest na naklejce na szybie , myślałam ,że parsknę śmiechem bo Pani dzwoniła do ochrony. :lol:
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2014, 15:16 przez anna t, łącznie zmieniany 1 raz.
Lekarze są od leczenia a urzędnicy od siedmiu boleści.

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 17 grudnia 2014, 08:25

A wczoraj dwulatek , patrzac na slinociag mamy , "a dlaczego mamie leje sie piana z buzi?"..chyba chcial zdiagnozowac chora na wscieklizne rzeczywistosc :mrgreen:
a siedmiolatka zadala dwuznaczne pytanie (co prawda patrzac na kubek z woda dla pacjenta)
:"a kiedy mamusia bedzie mogla sie napic?" :mrgreen:

Wróć do „Po godzinach”