mamą byc

(wątki luźne i wesołe)
bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 16 czerwca 2016, 18:59

Odkopalam watek , bo zastanawiam sie nad swoja reakcja.Wiem ze tutaj najmadrzejsi ludzie swiata :)))) wczoraj , okazalo sie ze moja 8 latka nie bedzie miec swiadectwa z czerwonym paskiem.zrobilo mi sie potwornie przykro ,poczulam sie zawiedziona tym stanem rzeczy .ogolnie jest dobra ale z muzycznych przedmiotow dostala silna czworke a ze uczeszcza do szkoly muzycznej wiec ta ocena wplywa na swiadectwo.wiem ze problem banalny i moze glupi ale zastanawiam sie czy Wy byscie odpuscili czy jednak ja zdyscyplinowac do nauki? Moja intuicja podpowiada mi ze musze od niej zaczac wiecej wymagac ? ona zawsze uczy sie sama , nigdy nic jej nie pomagamy , zawsze gdy pytam to odpowiada ze "to jest banalne , to proste ,ktoby tego nie wiedzial , juz zrobilma zadanie , potem zrobie , wiec ma totalny luz.Nie chce zeby spelniac swoich ambicji ale wiem ze ona kompletie nie poczuwa sie do jakichkolwiek obowiazkow i nie ma ochoty sie wiecej uczyc niz to co sobie sama wymysli...Czy Wy zmuszacie/szaliscie swoje dzieci do nauki czy innych obowiazkow np sprzatania ? czy to olac? nie mialabym tego dylematu , gdyby nie fakt ze moi rodzice byli bardzo surowi i prawdopodobnie sama mam ochote powielic ten schemat , a to np zle wplynelo na moje zdrowie psych (niska samoocena , anoreksja itp) ale z drugiej strony ten luz z bezstresowego wychowania mnie przeraza

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 16 czerwca 2016, 19:36

Ale 4+ to przeciez dobra ocena?
Ja nie mialem nigdy swiadectwa z paskiem ( to z 7klasy to wypadek przy pracy) i co z tego? Ci co mieli to nawet konta na fb nie mają ;)
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

chilli
Lekarz Stomatolog

Postautor: chilli » 16 czerwca 2016, 20:30

Do muzyki nie da się zdyscyplinować. Albo się ma predyspozycje ,albo nie. A poza tym prymusi z reguły kariery nie robią. :wink:
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 17 czerwca 2016, 07:16

qwert, ja zawsze mialam czerwone pask(pods i lo)i i stad mi sie wlaczylo to wielkie niezadowolenie...:(((
chilli, przedszkolanka zasugerowala szkole muzyczna potem zdala egz jako jedna z dwoch na maksymalna ilosc punktow wiec dlatego jest w szkole muzycznej,,,lubi grac , ladnie spiewa ,tylko to naprawde trzeba duzo ale jej sie nie chce,,,tak jak pisalam nie zmuszmy jej ,do nauki tez,,,jest katastrofa gdy cos jej kaze zrobic , np wczoraj zalecilam jej czytac gdy byla w gabinecie podczs gdy ja przyjmowalam pacj,,,ona oczywiscie nie czytala bo slyszalam szelesty.zapytalam o czym ksiazka , a ona zeo Ukrainskim uchodzcy (a ksiazka byla o Dalajlamie :mrgreen: )zasugerowala sie obrazkiem na ksiazce ,,,,pozniej zalecilam jej napisac ktory 10razy i napisala 10razy przez u otwarte i takie przyklady moglabym tak na peczki....musialabym byc dla niej duzy katem (zreszta moj facet uwaza ze jestem) dla niej ,,obaiwam sie ze gdy odpuszcze to bedzie slabo a z autopsji wiem ze dyscyplina tez nie jest wskazana bo moze skrzywic psyche na cale zycie ,,zwlaszcza ze bedzie za chwile wkraczac w wiek dojrzewania w kt dziewczynki sa podatne psychiczne ,,wiem ze pewnie myslicie ze wymyslam ale gdy popatrze na swoje zycie to jednak czkawka dziecinstwa odbija mi sie do dzisiaj .Dziekuje Wam za opinie:)))
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 07:16 przez bbasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasja
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: seryjny zabójca
Kontaktowanie:

Postautor: kasja » 17 czerwca 2016, 07:20

Basiu, jest taka grupa przedmiotów, z których nauczyciele nagminnie zaniżają oceny, przedmiotów, które powinny być przyjemnością pomiędzy innymi lekcjami-plastyka, muzyka, technika i religia.
Co do dyscypliny- tej zawsze trochę się przyda. Nie zawsze trzeba cisnąć śrubę jeżeli chodzi o naukę, ale dbanie o porządek, pomoc w obowiązkach domowych- tego trzeba wymagać.
No i czy nie jest tak,że świadectwo z czerwonym paskiem największą satysfakcje daje...rodzicom?- powiedziała matka dzieci ze średnią 5,08 i 5,45

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 17 czerwca 2016, 08:08

I tak sie w ogole zastanawiam kiedy ty Baśka to dziecko widzisz .....

chilli
Lekarz Stomatolog

Postautor: chilli » 17 czerwca 2016, 08:36

bbasia pisze:,tylko to naprawde trzeba duzo ale jej sie nie chce,j

Sam słuch nie wystarczy,do muzyki trzeba sie urodzic.Znam wiele osob,ktore pokonczyły licea muzyczne,a potem poszły na medycynę czy stomatologię. Wogole nie graja,ani nie śpiewają.Dzieci są onmipotencjalne do ok 6-7 r.ż.Potem zaczyna sie juz specjalizacja mózgu i widac do czego ich naturalnie ciągnie, a do czego nie.
Poza tym dzieci najcześciej kopiuja rodzicow,wiec czytanie w gabinecie,gdy mama pracuje to prawdziwa męka dla psychiki :cool:
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 08:36 przez chilli, łącznie zmieniany 1 raz.
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 17 czerwca 2016, 09:10

kasja, gratuluje :)))Pieknie:) pilnujesz ich czy same sie ucza????
wizz, to zupelnie inny problem , ale lubie jak wbijasz ludziom gwozdzie:PP
chilli, tak nam polecili zeby szla do muzycznej , zaznaczylismy ze jej nic nie pomozemy , nasz gust muzyczny uksztaltowal sie na poziomie komercyjnego chlamu i jestesmy raczej beztalenciem muzycznym , nie sadze zeby muzyka byla dla niej przyszloscia , ona duzo rzeczy robi z pasja np swietnie plywa ,smiga na nartach z takich stokow ze ja wymiekam ,windsurfing czy tenis uwielbia manualne robotki chodzi na zajecia plastyczne dodatkowo , tez teatralne ,wszystko w formie tylko przyjemnosci wiec jeszcze jest omnipotencjlna,,,jedno wiem , dentysta nie bedzie:))) ,,,,,
tak mysle ze narazie odpuszcze ,,,bo jestem potepiana za ta ostra dyscypline chociaz jest to wbrew mojej intuicji ,,,,moj facet byl wychowywany bezstresowo , ma luzackie podejscie do zycia , hedonizm w czystej postaci i ma napewno latwiej w zyciu niz ja(jedynie ja go troche zniszczylam )
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 09:10 przez bbasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: nikt
Podziękował: 4 razy

Postautor: bea » 17 czerwca 2016, 09:13

Byłam dzieckiem, które chodziło do szkoły muzycznej. Tak normalnie - po lekcjach, do podstawówki chodziłam normalnej. I mimo, że niby mam trochę słuchu- wspominam ten czas bardzo źle. Mam nawet trochę żalu do rodziców, że zamiast gonić mnie do fortepianu, mogli posłać mnie np na naukę jeżyka obcego.

Swojemu synowi nawet nie proponowałam tego typu zajęć, zresztą nie wyrażał chęci, ani nie widzę u niego talentu, więc problemu nie ma.

Uważam, ze należy dać Asi wybór, ale absolutnie nie zmuszać do ukończenia tego rodzaju szkoły, jeśli nie lubi. Ogólnie uważam, że dziecko (nawet już w wieku Asi) powinno mieć decydujący wpływ co do wyboru zajęć dodatkowych - szkolnych i poza. Np mój Tomek w tym roku zrezygnował z niemieckiego i nie pozwolił się zapisać w szkole na Wychowanie do Życia w Rodzinie.

Szkoły za to musi pilnować, na szczęście mu to przychodzi bez trudu. Poza tym został mu angielski, matematyka, pływanie i "ministrantowanie". Robi to, co chce.

Teraz czeka nas od nowa wybieranie zajęć dodatkowych - w gimnazjum trzeba będzie wszytko poukładać po nowemu.

Co do ocen- moim zdaniem rzadko oddają rzeczywistą wiedzę i umiejętności ucznia. Np moim zdaniem Tomek zasluguje na 6 z WF, ale pani powiedziała , że zawodów pływackich i rowerowych nie może brać pod uwagę bo to sporty niszowe :roll: ( jakby kopal piłkę to by miał 6) za to nie sądzę aby rzeczywiście jego prace plastyczne były tak wybitne, że zasługują na ocenę celującą. Do matematyczki też mam trochę żalu - dała mlodemu "z łaski" szóstkę, choć on bezbłędnie rozwiązuje część matematyczną egzaminu gimnazjalnego, będąc w 6 klasie.

kasja pisze:dbanie o porządek, pomoc w obowiązkach domowych- tego trzeba wymagać.
Racja po trzykroć . W tym tygodniu, jak jest mniej nauki, mlody mi zdążył wyplewić ogródek i umyć auto. Jak to komentuje moja asysta, mająca syna w tym samym wieku - "Powinnam Tomka całować po tych jego brudnych nogach" :lol: taki jest grzeczny. Na razie- gimnazjum ma swoje prawa podobno.
Aczkolwiek pasek musi być :cool:
kasja pisze:No i czy nie jest tak,że świadectwo z czerwonym paskiem największą satysfakcje daje...rodzicom?- powiedziała matka dzieci ze średnią 5,08 i 5,45
hehe... może racja, choć jak już się chwalimy :wink: 5,81 to wynik, który nawet zaskoczył niektórych nauczycieli w naszej szkole.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 09:13 przez bea, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

Awatar użytkownika
dr_feelgood
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: rach ciach ciach

Postautor: dr_feelgood » 17 czerwca 2016, 09:44

bea pisze:5,81 to wynik, który nawet zaskoczył niektórych nauczycieli w naszej szkole.

Ja bym sprawdził czy nie wciąga koksu lub chociaż amfy, bo to nie jest normalne :roll:

Nie przypominam sobie zeby na świadectwie mieć 6tkę więcej niż z 1-2 przedmiotów, z których miało się jakieś osiągnięcia na olimpiadach. A celujące z humana i ścisłych to już w ogóle nie ogarnę.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 09:44 przez dr_feelgood, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog

Postautor: bea » 17 czerwca 2016, 09:50

Feel młody jest matematyczno- przyrodniczy. Trochę przysiadł nad historią i mial drobne sukcesy w konkursach, ale to dlatego, że historia jest teraz bardzo okrojona w szkole podstawowej. Zdolny uczeń z dobrą pamięcią, uczący się na bieżąco- ogarnie w dwa weekendy.

[ Dodano: 2016-06-17, 10:51 ]
Podobnie angielski - przysiadł do konkursów, ale on idzie do gimnazjum dwujęzycznego i i tak się uczył - miał egzamin wstepny z angielskiego.

W gimnazjum chce się skupić na matmie.

[ Dodano: 2016-06-17, 11:01 ]
A co z tą amfą? Ona pomaga naprawdę się uczyć? Nie próbowałam, to nie wiem. Wydawalo mi się że pomaga tylko nie spać.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 09:50 przez bea, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 17 czerwca 2016, 10:02

bea pisze:Aczkolwiek pasek musi być
Gratuluje!!!! i widze ze nie tylko ja mam schize :mrgreen:
bea pisze:Uważam, ze należy dać Asi wybór, ale absolutnie nie zmuszać do ukończenia tego rodzaju szkoły, jeśli nie lub
lubi grac , musze tego sluchac bo ja to cieszy a teraz nawet planuja z tata nagrac plyte z kolysankami dla nowowrodkow , tylko zeby miec piatke musialaby duzo wiecej i taki niesmak w postaci oceny ,,,czas odpuscic moje chore ambicje :)))

[ Dodano: 2016-06-17, 11:10 ]
bea, a moze kiedys zesfatamy ja z Tomkiem to mialaby meza i geniusza i pracowitego :razz: :wink: a ja super tesciowa :))) nie ma co sie martwic w takim razie :wink: :smile: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 10:02 przez bbasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog

Postautor: bea » 17 czerwca 2016, 10:13

Basiu, ja myślalam że ten mariaż jest już zaplanowany :) Z tym geniuszem nie przesadzaj, a widziałam na fotce kiedyś że Asia gotuje:) I ładna synowa by była :) Tylko Tomek je bezglutenowo i dużo warzyw. :)

[ Dodano: 2016-06-17, 11:29 ]
bbasia pisze:i widze ze nie tylko ja mam schize

Uważam że bystre dziecko jest w stanie opanować materiał szkolny na poziomie 4/5 bez nadmiernej pracy - poświęcając na naukę w domu (bez zadań pisemnych) kilka godzin tygodniowo. Jeśli dodatkowo jest uczone systematyczności -pasek nie jest problemem.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 10:13 przez bea, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasja
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: seryjny zabójca
Kontaktowanie:

Postautor: kasja » 17 czerwca 2016, 11:55

bbasia pisze:kasja, gratuluje ))Pieknie:) pilnujesz ich czy same sie ucza????

Agnieszka praktycznie uczy się sama, odpytamy ja tylko przed sprawdzianami typu przyroda, historia. Na początku pomagałam jej z niemieckiego (którego nie znam kompletnie), ale szybko załapała, poszła na konkursy i dlatego ma szóstkę. Czasem odpytuję ją ze słówek z dodatkowego angielskiego. Uczy sie jeszcze hiszpańskiego, ale traktujemy to jako hobby bez napinki.
Kuba w zasadzie tez uczy się sam, czasami nie przyzna się,że ma jakiś sprawdzian, czasem załapie się na odpytkę- tak samo przyroda i historia, kiedy przygotowywał się do olimpiady pomagałam mu w polskim, bo nauczycielka miała to w d..e. Języków nie lubi, ale uczy sie dodatkowo angielskiego- w szkole ma bardzo dobre oceny, na zajęciach dodatkowych kiepskie i żałuję,że w tym roku go przy tym kompletnie nie pilnowałam.

Osobiście mam wrażenie,że przy tych mozliwościach, które mają mogli by więcej osiągnąć. Ale skoro nie chcą :) ich życie. Wkurw czasami jest, jak coś zawalą, zwłaszcza Kuba. Teraz tylko czekam na wyniki naboru do gimnazjum.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 11:55 przez kasja, łącznie zmieniany 1 raz.

maggie
Lekarz Stomatolog

Postautor: maggie » 19 czerwca 2016, 06:52

Ja uważam , ze należy od dziecka wymagać , jesli wiemy,ze na wiecej je stać niż robi.
A pasek na świadectwie?
Nie zawsze oznacza b dobrego ucznia
ja podchodzę z przymróżeniem oka do ocen i szóstek z niektórych przedmiotów ( technika wf religia muzyka plastyka...)
A podnoszą średnią

Wróć do „Po godzinach”