mamą byc

(wątki luźne i wesołe)
Awatar użytkownika
ketchup
Lekarz Stomatolog

Postautor: ketchup » 20 czerwca 2016, 15:35

8lat to czas kiedy kończy się wpływ rodziców na dziecko i trzeba z tego korzystać, dawać dobry przykład, wymagać od nich wyrzeczeń i wychodzenia poza strefę komfortu. Jeśli się rozleniwi będzie żyć jak krowa. Szkoła muzyczna uczy dyscypliny i pracowitości, nawet jak nie będzie potem korzystać z umiejętności gry na instrumencie to zaprocentuje. Wiem bo chodziłam i tam dopiero zrozmiałam która ręka jest prawa a która lewa :wink:

[ Dodano: 2016-06-20, 20:40 ]
Pozatym nie obwiniaj się o powielanie wzorca rodziców dyscyplinując dziecko, życie pełne jest stresów, im szybciej się z nimi oswoi tym lepiej
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2016, 15:35 przez ketchup, łącznie zmieniany 1 raz.
Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam.
Bohumil Hrabal

Awatar użytkownika
raszefka
Lekarz Stomatolog
Podziękował: 1 raz

Postautor: raszefka » 21 czerwca 2016, 07:49

Moja Zocha jest goniona do nauki, choć ze strony ojca przybiera to karykaturalne formy. Uważam, że stać ją na dużo i jest bystra, tylko nie umie się zmobilizować. Czemu trudno się dziwić, skoro ma taki wzorzec, jak ja.

Ale z tym paskiem Basia, to coś kręcisz :mrgreen: Nie ma pasków w klasach 1-3
"Pieniądze są po to, żeby dentysta, który potrzebuje chleba nie musiał za każdym razem piekarzowi zęba wyrywać."/by dzedlajga/

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 21 czerwca 2016, 09:47

raszefka, maja juz czerwone paski , ale tylko w klasie muzycznej,,w pozostalych klasach nie:)
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2016, 09:47 przez bbasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 21 czerwca 2016, 16:04

Tak , tak róbcie .....

W robocie po 13 godzin , własne ambicje , sporty i cuda wianki ......
A dzieci wychować nie ma kto .....
I potem dlatego PiS wygrywa ....;)

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 21 czerwca 2016, 16:51

Myśle podobnie jak Wizz ....za wyjątkiem tego PISu ;)))
Zobaczcie co sie dzieje z naszymi rodzinami ..wystarczy tu na dentonecie spojrzec wśród naszych znajomych i nie tylko ...dzieciaki nie w "modzie" cały czas pracujemy ...nie rozmawiamy ze soba ...co troche jakis rozwód i rozpad rodziny.....zamiast rozmawiac wolimy uciekac w prace i pójsc do gabinetu bo nie chce mi sie z drugim rozmawaic i mu tłumaczyc jak i co....coraz wiecej cichych dni coraz wiecej spraw przemilczamy coraz czesciej nie dzilimy sie z drugim naszymi radościami i smutkami:(((I najwazniejsze nie umiemy przebaczac i mówic przepraszam nawet jak czasem nie mamy racji .......moze czasem trzeba przekreślic własne ambicje i egoizm i wyjśc na przeciw powiedziec przepraszam mimo ze moze moja racja jest???Przeciez kochamy kogogs i musimy o niego walczyc ...potem juz bedzie za pozno i bedziemy coraz dalej od siebie.........Potem juz tylko ta druga osoba jest "dziedem"jak napisał Jacek .....potem juz tylko my mamy racje :cry:
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

abcd
Lekarz Stomatolog

Postautor: abcd » 21 czerwca 2016, 18:18

Brawo losiu! Może bolesna- ale prawda.

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 21 czerwca 2016, 19:34

wizz pisze:W robocie po 13 godzin , własne ambicje , sporty i cuda wianki ......
A dzieci wychować nie ma kto .....
az tak osobiste zarzuty w stosunku do mnie?
z mila checia bym sie usprawiedliwila z tego mojego sportu i pracoholizmu ale nie bede sie licytowac .Wychowywanie dzieci nie jest taka prosta sprawa , mozna polegac na wlasnej intuicji oraz bezgranicznej milosci do dziecka , spedzajac z nim cale dnie i moze z niego wyrosnac roszzczeniowy do zycia egoista , egocentyk itd .Kazdy z nas ma inna osobowosc , wrazliwosc i kazdy tworzy inna rodzine. zasmucilam sie potwiornie z powodu braku czerwonego paska u mojego dziecka ale nie zrobilam z tego powodu awantury w szkole jak moje kolezanka po fachu , ktora ma tez dziecko w klasie Asi ,,,co utwierdzilo mnie tylko w tym , ze mialam powod zeby poczuc zawod :(((( skoro inni az tak reaguja .
Dzisiaj okazalo sie ze Asia miala zawody sportowe w szkole klas od 1 do 3 i zajela pierwsze miesjce na cala szkole :)))) i serce rosnie :))) okazalo sie rowniez ze dzieci ktore mialy piatki z muzycznych przedmiotow , wszystkie pobieraly prywatne dodatkowe korepetycje w tym zakresie .wiec juz nie mam zalu ze jest jak jest.ja ja muzyki nie naucze , bo nie znam sie.

Dziekuje dziewczyny za wsparcie , musze wziasc z Was przyklad i faktycznie w kolejnej klasie na przekor bezstresowemu wychowaniu , bede wiecej wymagac od Asi .
Losiu , zgadzam sie z Toba , rodzina najwazniejsza , jedyne prawdziwe wsparcie w zyciu:)))

ps skasowalam czesc , bo byla zbyt osobista :((
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2016, 19:34 przez bbasia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 21 czerwca 2016, 20:23

Ależ to nie o tobie Basiu !!
Skąd w ogole te przypuszczenia ???

chilli
Lekarz Stomatolog

Postautor: chilli » 21 czerwca 2016, 20:45

Kupiłam sobie gitare :mrgreen:
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 21 czerwca 2016, 23:13

Bbasia nam wogole nie chodzi o ciebie!!!kazdy z nas popełnia błędy my rownież a moze zwłaszcza my !to sie okaże dopiero za kilka lat co bedzie z naszych dzieciaków i czy poświeciliśmy im odpowiednia chwile czasu...sa rożne drogi do dobrego wychowania i ciagle sie uczymy tego a ja zwłaszcza ...co do poświęceń mysle ze kazdy z nas dla rodziny zrobił by wszystko!!!a jesli cos innego jest na pierwszym miesjcu to trzeba to sobie przemyśleć ...ja uważam ze ciagle sie uczę swoje ojcostwa i ciagle dojrzewam do tego i sam widze jak wiele musze sie ciagle uczyć i poprawiać zwłaszcza przy mojej ekipie :)))jedno to pikus Bbasia :))))zawsze sie uśmiecham z jedynaków i ich rodziców jak przychodza to widać na odległość :)))w większej rodzince wyzwania sa większe ale ja chylę czoła przed moja żona ktora to ogarnia :))a ja jestem tylko niedoskonałym pomocnikiem ktory ciagle sie uczy bycia lepszym!

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 22 czerwca 2016, 06:46

Łosiu odwiedził mnie kilka dni temu z dziećmi i była to jedna z grzeczniejszych czwórek jakie miałem okazje widzieć. Ogarniasz i możesz sobie pogratulować :)
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 22 czerwca 2016, 07:50

qwert pisze:i była to jedna z grzeczniejszych czwórek jakie miałem okazje widzieć.
nie wierze ,zapewne obiecal im pepsi za to ze beda grzeczni :wink: Losiu oczywiscie gratuluje :)))) :grin:
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2016, 07:50 przez bbasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 22 czerwca 2016, 11:56

powiedziałem im ze jak beda niegrzeczni to wujek qwert pozakłada im te druty na zeby i nie beda nic mogli pyskowac przez 2 lata:))))))
a propos dzieki qwert było bardzo miło i sympatycznie:)

[ Dodano: 2016-06-22, 12:57 ]
a co do dzieci kurcze gimbaza trudny czas obysmy to przezyli jakos :))ja juz doswiadczam trudów :cool:
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2016, 11:56 przez losiu, łącznie zmieniany 1 raz.

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 22 czerwca 2016, 14:03

chodzi o Zosie? ona już taka na wydanie prawie, prawie ;)
Bardzo fajna dziewczyna, łapie kontakt :)
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

izabela19
Lekarz Stomatolog

Postautor: izabela19 » 22 czerwca 2016, 15:00

Losiu- musisz być fajnym ojcem i mężem,i lekarzem oczywiście.Gratuluję 4!!!Nie wiem dlaczego tak bardzo chcecie,żeby Wasze dzieci miały świadectwa z paskiem?Ja za dużo się uczyłam w szkole,chociaż moim dzieciom tego nie mówię,ale naprawdę szkoda życia:)))

Wróć do „Po godzinach”