wybory 2011

Ankiety, ankiety...

Dento Wybory

Czas głosowania minął 09 października 2011, 20:01

Numer 1 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2
2%
Numer 2 - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
2
2%
Numer 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1
1%
Numer 4 - Komitet Wyborczy Ruch Palikota
20
19%
Numer 5 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
3
3%
Numer 6 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80
0
Brak głosów
Numer 7 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
53
50%
Numer 8 - Komitet Wyborczy Nasz Dom Polska - Samoobrona Andrzeja Leppera
0
Brak głosów
Numer 9 - Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
17
16%
Numer 10 - Komitet Wyborczy Prawica
1
1%
Oddam głos nieważny
1
1%
Nie idę na wybory
5
5%

Liczba głosów: 105

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Wyjątkowy Doktor

Postautor: soltys » 17 października 2011, 10:30

mówiać szczerze chciałem Ci coś udowodnić, znalazłem to co chciałem
potem odpusciłem
ale przyznaję że kilka lat temu dużo lepiej się czytało qwerta
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
ketchup
Lekarz Stomatolog

Postautor: ketchup » 17 października 2011, 11:16

soltys, czy Ty w ogóle wiesz kto to jest transseksualista? Jeśli wrzucasz do jednego wora geja, pedofila i osobę transseksualną zaczynam podejrzewać, że nie masz zielonego pojęcia o czym gadasz :sad: To już nie jest homofobia...

Transgender, transwestyta, transseksualista, homoseksualista- widzisz różnice...?

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog

Postautor: soltys » 17 października 2011, 11:45

ketchup, przyznaję nie mam tak rozległej wiedzy
przyznaję ze pojecie transgender spotkalem pierwszy raz, temat nie interesuje mnie z z żadnego aspektu

kwestia przynajmniej dla mnie dotyczy tolerancji
czy to jest złe ze cos powoduje u mnie taką reakcję i jestem w stanie się do tego przyznać niż stwarzać wrażenie zupełnie czegos innego. Czemu na siłe wszyscy próbują mi coś udowadniać , ja toleruję problemy seksualne innych czy jak wolisz odmienną seksualność. Nie interesuje mnie to ale nie sprawia ze nagle te osoby przekreslam

Paradoksalnie od dłuzszego czasu staram sie coś udowaniać
moja seksualność sprawia że mam podejscie do kwestii , a tego nie tolerujecie
czy niedługo będzie wstyd być hetero
czy jesli jako mężczyżnie podobają mi się i pociagają kobiety to znaczy ze jestem homofobem.
czy fakt ze nie odbieram innych mężczyzn w aspekcie seksualnym jest homofobią, czy moze moja estetyka która sprawia ze coś jest dla mnie obrzydliwe jest homofobią

tolerujcie moją seksualność nawet jesli robicie to z odrazą

według mnie tutaj jest fałszywa walka o tolerancję, która sama w sobie nie jest celem a przedmiotem potrzebnym do walki. te same osoby które walczą o "tolerancję" osób trans , homo nie są w stanie zaakceptowac i tolerować seksualnosci osób hetero.
Te same osoby które tutaj są takie "tolerancyjne" nie potrafią tolerowac religijnosci innych. Czemu atakujecie katolickości Łosia ??
Qwert i Optimal robia tą wrecz z wyrazem wyższosci , odbierając prawo do logiki osobom wierzacym.
To tez jest tolerancja??

to jest poza , nic poza tym
pisanie o kwestiach z pozornym zaangazowaniem , manifestując stanowisko gdzie niewazna jest ani osoba zainteresowana ani kwetia podejmowana to pozerstwo.

Mam uczciwosc napisac ze coś mnie niesmaczy, niż udawac ze jest inaczej, jednoczesnie nikomu nie odbieram jego praw. Uwazam za tak samo wartosciowego człowieka , kwestii nie przyjmuję w aspekcie wartości. zwyczajnie nie jestem zaintrsowany .

ciekawi mnie jednak jak powinnismy traktowac takie osoby aby nie urazic, jak tolerowac skoro sami jestesmy przez nietolerowani

jestem pierwszym który będzie walczył o tolerancję, nawet rzeczy które mnie niesmaczą.
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
ketchup
Lekarz Stomatolog

Postautor: ketchup » 17 października 2011, 11:58

Sorry soltys, ale taką ingnorancję w temacie (nierozróżnianie geja i pedofila), u osoby z tytułem lekarza trudno mi tolerować :sad: To po prostu obciach :razz: !

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog

Postautor: soltys » 17 października 2011, 12:12

ketchup, czyli uważasz że to problem medyczny nazywając mnie ignorantem?
nie miałem na studiach zajęc z ... no własnie czego

ciekawe co by zostało napisane gdybym to ja napisał ze jest to choroba.
ketchup pisze: u osoby z tytułem lekarza trudno mi tolerować :sad:

czyli tytuł lekarza, czytsaj widza medyczna , czyli choroba.

poza tym napisałem ze pierwszy raz spotkałem się z pojęciem transgender.
Jesli nie zwróciłeś/zwróciłas uwagi opisałem mechanizm jaki wykorzystuje się szafowanie pojęciami.

czy chcesz coś dodać. Chcecie uczyć tolerancji a piszecie
nie toleruję!!!

brawo

Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 17 października 2011, 12:44

soltys pisze:czyli co optimal ty jestes homofilem

Nie sądzę ,żeby to była adekwatna nazwa. Ja w kontaktach z tymi ludźmi nie mam złych skojarzeń, wyobraźnia nie podsuwa mi obrazków orgii seksualnych , nie mam więc mdłości ani innych objawów nerwicowych , są dla mnie takimi samymi ludźmi jak Ty , nie oceniam ich przez pryzmat ich seksualności , tak jak nie oceniam Ciebie przez ten filtr. Nie daję sobie prawa by ich istnienie popierać czy tolerować - przyjmuję do wiadomości ,że są i maja takie same prawo tu być jak ja - ani więcej ani mniej.

Poczułeś się dotknięty - rozumiem. Miałeś o sobie lepsze zdanie, a wyszło jak wyszło. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Prawda jest taka , że jeśli ogranicza Cię brak podstawowej wiedzy , nie masz zainteresowania tematem , nie widzisz sensu przekraczać swoich barier pojęciowych i dobrze Ci w systemie jaki sobie wypracowałeś - to raczej nie będzie Cie stać na głębszą refleksję na odnośny temat. Nie jest łatwo pozbyć się uprzedzeń - są zakorzenione jak perz , są częścią kultury w jakiej się urodziliśmy , nadal jest na nie powszechna zgoda - i rozumiem,że przeciętny człowiek wcale nie musi mieć ochoty tego stanu rzeczy zmieniać w sobie - ma do tego lenistwa prawo wolnego wyboru własnej drogi - ale niech też zaakceptuje ocenę swojej postawy, niech ma świadomość kim jest - niech powie - jestem homofobem i dobrze mi z tym . Wtedy wszystko jest na właściwym miejscu, prawidłowo nazwane i wiadomo z czym sie ma do czynienia. Farbowanych lisów, hipokrytów , kłamców , konformistów źle toleruję- dlatego wytknęłam Ci Twój pierwszy post w tym temacie.
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog

Postautor: soltys » 17 października 2011, 13:10

Optimal
ładnie piszesz , ale nadal chcesz mi dokopać w imię obrony ... tylko czego
Agresywność wypowiedzi z zakamuflowanymi przytykami nie przyniesie oczekiwanego efektu, Niestety jest to kolejny dowód na to ze w sprawie wcale nie chodzi o domniemany podmiot twojego zainteresowania

nie wiem jak daleko chcesz posuwać się w swoim zrozumieniu, poznaniu i zbadaniu. Prawda jest taka ze nie będąc jedną z osób o ktorych mowa nigdy ich nie zrozumiesz.
Nie mam ciekawosci poznawczej w tej kwestii, nie wiem co moze myśleć i czuć taka osoba, nie znam takich osób może dlatego ze nie zwracam na to uwagi,
Społecznie takie osoby pozostaną "inne" , nie wiem czy więc zdrowe jest takie przyglądanie się im,

Nie chcę i nie potrzebuję zrozmieć, ale toleruję

Widzisz ja mam tak w tym temacie jak ty ze stomatologią.

Sprawa z moim podejsciem wynika z tego że społecznie ciągle występuje odrzucenie tematów i osób będacych spektrum tej rozmowy. Pisząc ze czegoś nie lubię , nie znam, nie czuję , ale toleruję jestem szczery do bólu, Nie zmienią jednak tego ze ktos slysząć to źle się czuje, Przykre ale co zrobić
wymaganie ode mnie postawy wobec tematu jakiej oczekujesz jest takim samym brakiem tolerancji jak wytykanie ich palcami i pisanie o chorobach nienormalnosci etc etc

tak więc koleżanko , zanim zaczniesz polowanie na lisy musisz sprawdzić czy za tobą nie idzie już nagonka

Obraza cię pojecie homofil, dlaczego?? Sama rzucasz homofobami bo ktoś nie chce zrozumieć. Własciwie to nie wiem skąd wzięło się w twoim mysleniu podejscie ze aby tolerowac trzeba rozumieć.

ty akceptujesz i piszesz o tolerancji nie rozumiejąc pojęcia tolerancyjności
zaakceptuj moją inność w tej kwestii, nie próbuj zrozumiec , zwyczajnie zaakceptuj,

Awatar użytkownika
ketchup
Lekarz Stomatolog

Postautor: ketchup » 17 października 2011, 13:23

soltys pisze:ketchup, czyli uważasz że to problem medyczny nazywając mnie ignorantem?

ojojoj... niedość, że ignorant, to jeszcze czytać ze zrozumieniem nie potrafi :lol:
soltys, kiedy jesteś w dole, najlepsze co możesz zrobić to odłożyć łopatę

http://www.youtube.com/watch?v=medSZgsoCtQ

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog

Postautor: soltys » 17 października 2011, 13:30

ketchup jak nie chcesz mieć łatki nie przypinaj jej innym

wytłumacz proszę co masz na myśli
ketchup pisze:taką ingnorancję w temacie (nierozróżnianie geja i pedofila), u osoby z tytułem lekarza trudno mi tolerować :sad:

czy tylko ja to tak rozmumiem ??
i ciagle nie odpowiadasz na pytania

za to w temacie z przedmiotu dość łatwo przenosisz się na personalne zagrywki

Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 17 października 2011, 15:12

soltys pisze: nadal chcesz mi dokopać w imię obrony ... tylko czego

mylisz się - nikomu nie chcę dokopać. Po co miałabym to robić?
Ja się tylko sprzeciwiam zakłamaniu , które w Tobie tkwi .
Proponuję kompromis - jesteś tolerancyjnym homofobem. Tak może być?

soltys pisze:Nie mam ciekawosci poznawczej w tej kwestii, nie wiem co moze myśleć i czuć taka osoba, nie znam takich osób może dlatego ze nie zwracam na to uwagi,
Społecznie takie osoby pozostaną "inne" , nie wiem czy więc zdrowe jest takie przyglądanie się im,

Ja też nie wiem co czują i myślą , tak samo jak nie wiem co myślą i czują normalsi - więc można przyjąć , że nie różnimy się pod tym względem między sobą ergo oni myślą i czują podobnie - zatem takie osoby nie są dla mnie inne , ciekawość moja jest taka sama jak wtedy gdy ciekawi mnie sołtys czy bea albo chilli. W zainteresowaniu drugim człowiekiem nie ma nic niezdrowego pod warunkiem ,że się na tego człowieka potrafimy otworzyć .

soltys pisze:wymaganie ode mnie postawy wobec tematu jakiej oczekujesz jest takim samym brakiem tolerancji jak wytykanie ich palcami i pisanie o chorobach nienormalnosci etc etc

Nadinterpretujesz lub źle odczytujesz moje intencje wobec Ciebie personalnie- nic nie musisz, już Ci to z resztą pisałam - masz prawo do wyboru jakiego dokonałeś , tylko nie wmawiaj mi ,że nie jesteś homofobem.

soltys pisze:Obraza cię pojecie homofil, dlaczego??

Nie obraża mnie tylko jest nieadekwatne do mojej postawy - takie określenie sugeruje ,że wprost przepadam, uwielbiam, wynoszę ponad inne nacje , rozpływam się w podziwie dla jakichś nadzwyczajnych cech właściwych wszystkim homo- a ja tak tego wcale nie widzę- to jest włąsnie ten drobiazg , którego nie chwytasz- ja nie dzielę ludzi , nie szufladkuję, nie stygmatyzuję , wszystkich, jesli wogóle oceniam , to robię to wg. tych samych zasad i tą samą miarką. Przykro mi jeśli czujesz się źle w tym samym worku co homo, trans, garbaci, kloszardzi, politycy itd...

btw - przypomniałam sobie co napisałeś o mnie i o qwercie -

soltys pisze:Te same osoby które tutaj są takie "tolerancyjne" nie potrafią tolerowac religijnosci innych. Czemu atakujecie katolickości Łosia ??
Qwert i Optimal robia tą wrecz z wyrazem wyższosci , odbierając prawo do logiki osobom wierzacym.

Nie oceniam łosia jako katolika , nie mam dla niego szacunku bo wygaduje bzdury , jest nielogiczny, niekonsekwentny , agresywny wobec inaczej myślących co nie przeszkadza mu ubierać się w skórkę baranka jeśli mu się to śmie wytknąć. jest pozbawiony samokrytycyzmu , i wstępuje w niego diabeł wcielony jeśli tylko ktoś śmie polemizować z doktryną kościoła . Dziś można nazwać go nieszkodliwym głuptasem, ale w innych okolicznościach takie postawy jak jego są bardzo niebezpieczne.

Bea też jest katoliczką - mam dla niej wielki szacunek i też nie dlatego ,że należy do grupy wierzących - to nie ma nic do rzeczy. Moja najlepsza przyjaciółka też jest głęboko wierzącą katoliczką - to ją w moich oczach nie dyskredytuje.
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
anna t
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: anna t » 17 października 2011, 15:16

Ciekawa dyskusja z okazji wyborów. :mrgreen:
Ostatnio bliżej przyjrzałam się poglądom Palikota i bardzo mi pasują, zdroworozsądkowe myślenie.
Z tolerancją Polaków wobec odmieńców wszelkiej maści jest chyba trochę lepiej niż dawniej bywało ,a już się ostatnio trochę zmartwiłam np. jak Michał Szpak nie wygrał X Faktor ale teraz w Tańcu z Gwiazdami jest na wysokiej pozycji dzięki SMS-om ,bo Jury go marnie ocenia.
Ja leczę czasami pary gejowskie i przychodzą w parach ale mnie oni nie przeszkadzają ,hołduję zasadzie " Żyj i daj żyć innym"
Lekarze są od leczenia a urzędnicy od siedmiu boleści.

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog

Postautor: soltys » 17 października 2011, 15:45

optimal,
przyznaję chcąc zrozumiec jeżyk oponentów poczytałem i przynajmniej rozumiem wasz sposób myślenia
raz to podejscie zero-jedynkowe czyli albo za albo przeciw. Postawa obojętna nie miesci się w tym rozumieniu , wiec klasyfikujecie ją jako przeciwną

nie pasuje do stereotypu homofoba, nie jestem stary słabo wykształcony ani radykalnie religijny, jak agnostyk wrecz jestem zaprzeczeniem

nie neguję , nie sprzeciwiam się i nie odczuwam uprzedzenia

co wiecej znam osoby homo , no nie znam nikogo trans

mogę podpadać pod homofobię w aspekcie psychiatrycznym, tylko ze ja nie czuję się zagrozony a dodatkowo od jakiesgos czasu homofobia nie jest schorzeniem psychiatrycznym

kim więc jestem
pasowało mi okreslenie heteroseksista , tylko ono ma jakis taki radykalny wydzwiek
tak jakbym walczył w sprawie

Problem w tym ze nie z lenistwa , ale te sprawy są mi obojętne. Zwyczajnie niewiele mnie obchodzą. Postawa zero, zero wrogosci i zero sympatii

Radykalizujesz moja droga , a takie podejscie nikomu nie pomaga. NIestety tak jak napisałem przesadne zarzucanie również jest przejawem braku tolerancji i fobii chociaz jeszcze nieskatalogowanej.

Mam postawę zero wobec tematu. jezeli dla ciebie to homofobia, to tak dla mnie to zwyczajnie heteroseksualizm. Tak to mój wybór i postawa

w aspekcie zrówno społecznym jak i medycznym nie można mnie nazwac homofobem
i fakt ze coś jest dla mnie niesmaczne o niczym nie przeswiadcza ,

mam do tego prawo tak samo jak prawo o tym pisac
pozdrawiam

ps. miło ze chociaz na koniec spróbowałas mnie zrozumiec, przyznaję musiałem coś przeczytac zeby zrozumiec twoją postawę

Awatar użytkownika
cremaster
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Kuc Korwina iks de

Postautor: cremaster » 07 października 2013, 15:27

"Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina niech będzie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech się staną prostymi, a wyboiste drogami gładkimi!"

Wróć do „Ankiety”