Wstyd i strach przed pójściem do dentysty

Moderator: Moderatorzy

aniulka11
Pacjent

Wstyd i strach przed pójściem do dentysty

Postautor: aniulka11 » 12 stycznia 2007, 12:10

Witam!!!

Sama nie wiem od czego zacząć...
Mam 25 lat i strasznie zniszczone zęby. Problem mój zaczął się już w dzieciństwie. Moja dentystka, do której chodziłam będąc dzieckiem, doprowadziła mnie do takiego stanu, że musiałam wylądować w szpitalu i przejsc zabieg czyszczenia zatoki. Przez to wszystko teraz strasznie boje sie dentysty, ciagle umawiam sie na wizyte, ale jak juz nadchodzi ten dzien to ja poprostu panikuje i strach bierze gore nad zdrowym rozsądkiem. Jakies 3-4 lata temu miałam naprawdę piękne zęby, a teraz... :oops: :???: Tragedia. Z przodu nie jest zle, nie widac ze tak u mnie fatalnie z zebami. Ale tył już wygląda nieco gorzej. Mam braki w uzębieniu, brakuje mi 5-ciu zębów. Ja naprawdę nie chce wyglądać jak dziewczyna Shrek'a. Jak o tym pomysle to poprostu zaczynam płakac, bo to dla mnie bardzo wazne miec zdrowy i ladny usmiech, ale strach wygrywa. Moze wyda Wam sie to smieszne, ale ja nie potrafie przekroczyc progu gabinetu dentystycznego, a do tego jeszcze ten ogromny wstyd. Chyba bym sie pod ziemie zapadła jakbym miała pokazac moje uzebienie. Pewnie by sobie pomyslal, ze taka elegantka a do takiego stanu doprowadzila swoje zeby. Wstyd!!! Wiem, ze im dluzej bede zwlekac tym bedzie gorzej... :sad:

Nie wiem jak z tego wybrnąć...

mamba
Pacjent

Postautor: mamba » 12 stycznia 2007, 12:27

mieszkasz w jakims wiekszym miescie ??masz pieniadze na leczenie, bo jesli nie to bedzie Tobie ciezko niestety przebrnac przez caly proces leczenia.

aniulka11
Pacjent

Postautor: aniulka11 » 12 stycznia 2007, 12:50

Mieszkam pod Warszawą, ale z dojazdem do niej nie ma problemu. Z pięniędzmi pewnie też nie, myslę, że pomału jakoś bym wyrobiła z kasą.

Ale problem jest w tym, ze strach i wstyd przewyzszaja wszystko i nie pozwalaja mi pojsc normalnie do dentysty i pozałatwiac to co najpilniejsze...

Gość

Postautor: Gość » 12 stycznia 2007, 13:07

po prostu zamiast pisac takie posty, które tylko potęgują twój strach, weź się w garść i idź, nikt tego za Ciebie nie zrobi, bo potem będzie tylko gorzej. Kropka.

aniulka11
Pacjent

Postautor: aniulka11 » 12 stycznia 2007, 13:15

Drogi gościu!

Uwierz mi, ze gdyby to bylo takie latwe i proste jak piszesz, to juz dawno cieszylabym sie zdrowym usmiechem i nie pisalabym tu na forum. Tez tak mysle jak Ty, ale tylko do momentu jak wybija godzina mojej wizyty, wtedy koniec zdrowego rozsadku i nic nie jest takie proste jak piszesz.

Problem lezy chyba w mojej psychice. Ja na ogoł nie jestem osoba panikujaca i strachliwa, rodzilam bez znieczulenia i jakos przezylam, chociaz moj porod nie nalezal do latwych i krotkich. Ale jeseli chodzi o dentyste robi sie ze mnie totalny tchorz i nie ptrafie sobie z tym poradzic. Ale gorsze od tego jest to, ze ja sie poprostu wstydze.

lamika
Student Medycyny

Postautor: lamika » 12 stycznia 2007, 13:23

jaki wstyd? kazdemu pacjentowi-to naturalne, wydaje sie ze jest cudacznym przypadkiem i tematem rozmow lekarzy na najblizsze kilka dni. tak nie jest. przez nasze rece przewija sie naprawde duza liczba ludzi i niejedno sie juz widzialo. nie mysl wiec ze kogos wielce zaszokujesz. zaloze sie ze nie jest tak zle jak ci sie wydaje. sama wiesz ze musisz sie przelamac bo niedlugo gryzc pozostanie ci dziaslami. przed wizyta ladnie wyczysc zabki, nie jedz szczypiorku, cebulki czy czosnku-brak higieny jest bardziej dla lekarza frustrujacy niz zeby z prochnica

aniulka11
Pacjent

Postautor: aniulka11 » 12 stycznia 2007, 13:55

:grin: Lamika ja wiem...

Ale ja i tak sie wstydze, ze tak zaniedbalam zeby. Chciałabym to jak najszybciej zalatwic, poniewaz nie chce, aby w przyszłości moj syn wzial ze mnie przyklad, no bo jak mama nie chodzi to ja tez nie bede.

A moze ma ktos namiary na dobrego stomatologa w Warszawie?

[ Dodano: 2007-01-12, 14:38 ]
hop :roll:

Gość

Postautor: Gość » 12 stycznia 2007, 14:49

zapytaj o dentyste Gie, ona tez sie bardzo bala i wstydzila - watek „droga bez meki”, znalazla w wawie b fajna pania dr , powodzenia :smile:

Gosc

Postautor: Gosc » 12 stycznia 2007, 14:57

Gość pisze:zapytaj o dentyste Gie, ona tez sie bardzo bala i wstydzila - watek „droga bez meki”, znalazla w wawie b fajna pania dr , powodzenia

Bardzo watpie. Gie jest bardzo tajemnicza i trzyma to tylko dla siebie. I tacy sa ludzie :shock: :shock: :shock: Chyba ze ....

Gość

Postautor: Gość » 12 stycznia 2007, 15:07

Gość pisze:zapytaj o dentyste Gie, ona tez sie bardzo bala i wstydzila - watek „droga bez meki”, znalazla w wawie b fajna pania dr , powodzenia

Gabinet Stomatologiczny lek. stom. Grażyna Chwiłoc

02-787 Warszawa, Chłapowskiego 49

nie jestem pewna, ale chyba to jest ta p dr dla cykorow :grin:

tel. +22 644-16-21; fax: +22 644-99-54;
tel. kom. 601343035

Godziny pracy: 8.00-21.00

Gość

Postautor: Gość » 12 stycznia 2007, 15:24

Dziękuje Wam bardzo. Zapytam sie Gie o te namiary i zobaczymy czy to sa te same. Wiecie co dzisiaj zawzielam sie w sobie i postanowiłam, ze jak najszybciej pojde do stomatologa poki jest jeszcze co leczyc.

Niestety sama doprowadziłam sie do takiego stanu, no i trudno by bylo sie nie wstydzic. Zreszta jestem dorosła osobą i musze odpowiadac za swoja głupote i bledy. No i jezeli chce aby moj synek nigdy ich nie powielil musze pokazac mu dobry przyklad i jak najszybciej naprawic zebole. Poki jeszcze Dawidek jest mały, bo nie chcialabym kiedys uszlyszec od niego pytania w stylu "Mamo a dlaczego masz takie brzydkie zeby?" :lol: :lol: :lol:

Gosc

Postautor: Gosc » 12 stycznia 2007, 16:01

Gość pisze:ze jak najszybciej pojde do stomatologa poki jest jeszcze co leczyc.

i to jest wlasnie najbardziej wazne , powodzenia

ona1

Postautor: ona1 » 12 stycznia 2007, 16:30

wiesz, ja mam podobnie, ale z nieco innego powodu

mam dość krzywe ząbki i dużą wadę zgryzu - więc wizyta u ortodonty jest baardzo krępująca

mówię sobie jednak, że muszę coś z tym w końcu zrobić i tylko fachowiec mi powie co właściwie da się poprawić i jak :)
a poza tym podejrzewam, że stomatolodzy widzieli już tyle nieciekawych przypadków, ze nikt nie zemdleje na mój widok ;)

najgorsze jest jedynie trafić na naprawdę dobrego lekarza - u mnie to idzie na razie jak po gruzie..ech

ale myślę, że warto się przemóc i trochę powalczyć :)

Gość

Postautor: Gość » 12 stycznia 2007, 16:39

Ona 1 ja wiem, ze nie zemdleje, ale człowiek o tym nie mysli, mysli tylko jak jest mu glupio.

Mam nadzieje, ze u Ciebie sprawa ruszy i bedziesz miala piekny usmiech

No i u Ciebie nie jest to Twoja wina, ze masz takie zeby, a ja sama doprowadzilam sie do takiego stanu i to jest najbardziej krepujace. A Ty nie masz sie czym martwic...

Gość

Postautor: Gość » 12 stycznia 2007, 20:54

moja czy nie nie ma to większego znaczenia :)

zresztą moja na pewno jest taka, że długo zwlekałam

w każdym razie wstyd przed lekarzem trzeba w sobie przemóc i pójść :) w końcu lepiej żeby lekarz to sobie obejrzał i zajął się leczeniem niż wstydzić się szerzej otworzyć buźkę przed innymi osobami ;)

zresztą obie o tym pewnie wiemy

Wróć do „Dla wszystkich”