Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowy ząb... boli?!
Autor Wiadomość
Kamisha 
Pacjent

Wysłany: 2007-11-17, 23:26   Zdrowy ząb... boli?!

Mojego męża od pewnego czasu boli dolna jedynka. Raz mniej, raz bardziej, raz
wcale, a raz tak, że nie może wytrzymać. Ząb jest zdrowy, niespecjalnie
reaguje na ciepło czy zimno, ale boli troche przy dotyku. Najmocniej zaś boli
przy zetknięciu za słodkim... Czasem ten ból tez jest podobny do bólu
spowodowanego wysokim ciśnieniem... Powiedzcie, co to może byc...? :(

Generosus 
Lekarz Stomatolog
306 !

Wysłany: 2007-11-18, 09:42   

ubytek próchnicowy albo obnażona szyjka zęba tak się zachowują. Im szybciej mąż odwiedzi dentystę tym mniej będzie cierpiał. Pozdrawiam.
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

Kamisha 
Pacjent

Wysłany: 2007-11-18, 17:30   

Dziękuje bardzo.
Ząb wydaje się zdrowy, nie widać ubytku, więc może to ta szyjka... ale możliwe, żeby to stało się tak nagle? Z dnia na dzień?

Generosus 
Lekarz Stomatolog
306 !

Wysłany: 2007-11-18, 21:03   

możliwe , tak się dzieje najczęściej.
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

izabela021
Pacjent

Wysłany: 2011-03-17, 14:52   

Witam mam podobny przypadek. Otóż boli mnie górna prawa jedynka, byłam u stomatologa który stwierdził że ząb jest zdrowy. Dostałam także skierowanie na prześwietlenie zęba na którym widać że ząb jest zdrowy. Ale nie wiem dlaczego boli mnie ten ząb, Pani doktor sprawdzała również czy coś się dzieje z dziąsłem ale tu też wszystko jest oki. Mogę powiedzieć że cały czas mnie on boli ale najbardziej właśnie dziąsło pomiędzy jedną jedynką s drugą. dostałam Dentosept ale po nim jeszcze bardziej mnie boli. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, męczę się już rok z tym zębem i nikt nie wie dlaczego mnie boli :cry:

frida
Pacjent

Wysłany: 2012-01-03, 14:27   

Generosus napisał/a:
ubytek próchnicowy albo obnażona szyjka zęba tak się zachowują. Im szybciej mąż odwiedzi dentystę tym mniej będzie cierpiał. Pozdrawiam.

Jak siebie znam to mogłam coś opacznie zrozumieć - czy obnażona szyjka zęba może powodować lekką nadwrażliwość na temperaturę, a oprócz tego niezależny, samoistny ból?
Ostatnio zmieniony przez frida 2012-05-08, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  

dr_feelgood 
Lekarz Stomatolog
rach ciach ciach

Wysłany: 2012-01-03, 20:18   

izabela021 idź do jakiegoś periodontologa, albo jakiegokolwiek lekarza, który wie, że dziąsło w stanie zapalnym (często od wypełnienia między zębami lub próchnicy korzenia) może dawać dolegliwości jak ząb... chociaż teraz doczytuję ze było RTG i dziąsło zdrowe. Hmm... może kiretaż + płukanie kieszonki chlorheksydyną/wod utlenioną/metronidazolem pomoże. Ciężko tu pomóc, nic nie widząc.

Jak masz zdj zęba to wklej.

Odpowiedz do tematu