Poprzedni temat «» Następny temat
proteza nylonowa
Autor Wiadomość
jerzyf
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2005-03-09, 00:17   

higiena

0123
Gość
Wysłany: 2005-03-11, 01:57   

Jeżeli spotkacie jakiegoś dentystę z II st. z protetyki reklamującego osiadające protezy akrylowe lub nylonowe jako najlepsze uzupełnienia protetyczne - proszę o personalia - sam osobiście złożę doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

123,,,,
Gość
Wysłany: 2005-03-11, 11:00   

Zgadzam sie z moimi przedmówcami na temat uzupełnien protetycznych.Dobre uzupełnienie to takie które jest dostosowane do naszych warunków w ustach.Najlepiej w tym ceku zgłosić się do dobrego lekarz,który uczciwie i rzetelnie oceni nasz stan, wszystkie za i przeciw.Każde uzupełnienie ma swoje wady np.implenyt które sa jak wiadomo drogie nie koniecznie przyjmie nasz organizm,mogą zostac odrzucone.Protezy szkieletowe to uzupełnienie na które pozwolić może sobie osoba która ma część swoich własnych żębów.Akryl jest w miare tanim uzupełnieniem lecz ma podniebienie ,klamry do których niektórzy nie moga sie przyzwyczaić.Mosty i korony musza być wykonane niezwykle staranie i dokładnie aby mogły służyć wiele lat.Decyzja należy do lekarza i pacjenta po wnikliwej analizie stanu zdrowia.Proponuje udac się do dobrego dentysty .

jja
Gość
Wysłany: 2005-03-11, 11:16   

Rozumiem,że protezy szkieletowe są dobre(a nie obciachowe)tak jak niektórzy mówią o akrylowych?I,że nie wstyd jest być posiadaczem takowej?

Asia
Gość
Wysłany: 2005-03-11, 16:12   

Tak, zgadzam sie z tym, ale jak znalezc dobrego dentyste, ja juz nie wiem gdzie szukac.

Kasia
Gość
Wysłany: 2005-03-11, 16:29   

Jezeli moge zadac takie pytanie: slyszalam o protezach typu ( moglam cos pokrecic) rygiel, ktore moga byc uzupelniem ostatnich zebow; np. 7, 8 i sa alterantywa dla implantow;( co specjalisci myla na ich temat? ) Trudno znalezc jest informacje na ten temat.

0987
Gość
Wysłany: 2005-03-11, 22:19   

Przy rozwiązaniu typu Rygiel trzeba oszlifować 2 ząby i je okoronować.Stosuje się to uzupełnienie przy brakach skrzydłowych.Dostawiamy do 2-3 zębów.Trzeba przychodzić na kontrolę co pół roku do gabinetu i ewentualnie podścielić protezę.Innym rozwiązaniem przy braku skrzydłowym może być implant albo szklane podparcie.Ale wszystko to zależy od warunków w jamie ustnej.

jerzyf
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2005-03-11, 22:35   

0123 ATAKUJ Przytaczam cytat z ''Newsweeka'' pod tytułem Nylonowy zgryz.CytatProtezy dentystyczne z nowego materiału przynoszą ulgę pacjentom: są miękkie, dobrze przylegają i łatwo je umocować.Krystyna Kadej, aktywna kobieta biznesu, nie może wyjść z podziwu dla materiału, z którego zostały wykonane jej nowe zęby. Cieszy ją wszystko: ich wygląd i kształt oraz to, że są tak wygodne. Nowe protezy są bowiem mniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe od stosowanych dziś powszechnie uzupełnień akrylowych. Mają same zalety i właśnie kilka tygodni temu dotarły do Polski. Jako pierwsi zaczęli je wykonywać warszawscy protetycy.Nowe protezy wytwarzane są z nylonu, czyli takiego samego tworzywa sztucznego, z jakiego robi się między innymi struny do gitar, żyłki dla wędkarzy czy rajstopy. Są elastyczne, a dzięki temu wytrzymałe. Nylonowej protezie nie grozi zatem pęknięcie, nawet gdy ktoś przez nieuwagę na nią nadepnie lub usiądzie. W przypadku protez akrylowych tego typu usterki zdarzają się niezwykle często. Aby dzisiejsze protezy można było trwale zamocować w jamie ustnej, ich podparcia muszą zostać poprowadzone pod podniebieniem. Jeśli brakuje górnych zębów, taką konstrukcję wykonuje się z masy akrylowej. Kiedy zaś pacjent nie ma zębów na dole, tworzony jest metalowy szkielet podtrzymujący protezę, który zazwyczaj przebiega pod językiem. Rozwiązania takie nie są jednak wygodne - konstrukcje uciskają podniebienie lub język oraz zasłaniają kubki smakowe, co powoduje, że noszące je osoby nie czują wszystkich smaków. Na dodatek protezy wymagają filarów. Najczęściej stosuje się niezbyt estetyczne klamry metalowe, obejmujące zdrowe zęby. Można też zastosować ukryte zamki, ale w tym celu trzeba poświęcić zdrowy ząb, szlifując go. Nowy system pozbawiony jest tych wad. Metalowe druty mocujące zastąpiono nylonem znakomicie przylegającym do dziąsła. Tak skonstruowana proteza jest bardzo cienka i znacznie przyjemniejsza w dotyku. Ponadto, co jest nie mniej istotne, ma taki sam kolor jak dziąsło, dzięki czemu staje się praktycznie niewidoczna. Krzysztof Polanowski, stomatolog z warszawskiego Żoliborza, który nową technologię sprowadził w lipcu do Polski, uważa, że nylonowe protezy mają szansę odnieść sukces z jeszcze jednego powodu: materiał, z którego są wykonane, jest niezwykle plastyczny, a to pozwala precyzyjnie wykorzystywać wszystkie naturalne zagłębienia w jamie ustnej.

Asia
Gość
Wysłany: 2005-03-12, 00:39   

0987 dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. Czy moglbys cos jeszcze na temat szklanego podparcia - nie slyszalam o takim rozwiazaniu?Mam dylemat co w moim przypadku byloby najlepszym rozwiazaniem, wiem, ze korespondencyjnie nie da sie przeprowadzic leczenia, ale moze jakies wskazowki. Posiadam brak skrzydlowy 6-ki i 7-ki (osemka zatrzymana i nie usunieta). Przeraza mnie troche koniecznosc szlifowania dwoch zebow ( tam tez sa wypelnienia). Implanty? - slyszalam opinie, ze w tym miejscu gorzej sie przyjmoja . A moze lepiej proteze szkieletowa - posiadam brak 4-ki po przeciwnej str. Braki te dotycza zuchwy.

bobeczek
Pacjent

Wysłany: 2009-02-19, 17:07   

A jaki jest na chwile obecna koszt zrobienia takiej protezy nylonowe?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

asia28
Pacjent

Wysłany: 2009-06-04, 17:05   

ok, odswierzam :wink:
no wiec tak juz wiekszosc przeczytala, zostane we wtorek juz bez zebow na gorze, no i za nim zrobie inplanty(około 2 lat) to musze z czyms w bizi chodzic :oops:
no i wlasnie zastanawialam sie nad proteza nylonowa, moj dent ogolnie nie jest za nylonowa proteza, powiedzial ze przyjde za 3 miesiace na wymiane;/ ale nie wdawalam sie w dyskusje bo wiadomo przed rwaniem znieczulenie po rwaniu opatrunek w buzi :neutral:
dzwonilam do protetyka i powiedzial ze odradza bo one i tak twardnieja po ok 3 miesiacach i beda latac, ze sa miekkie i ze jak bede jadla to bedzie mi sie ruszac cala ze droga jest bardzo naprawa itp
wiec czy moge prosic o opinie kogos kto ma albo kogos kto sie tym zajmuje :wink:
a i czyto prawda zemusze czekac ok 3 tyg. od wyrwania ostatniego zeba na pierwszyodlew? protezy?? ze wtedy dopiero dziasla beda na tyle wygojone ze bedzie mozna mi zrobic proteze :cry:
bardzo prosze o odpowiedz liczna i twórczą :lol:

anna t 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2009-06-05, 17:14   

Nie wykonuje się protez elastycznych całkowitych.

VesT 
Lekarz Stomatolog
Wujek Samo Zło

Wysłany: 2009-06-06, 13:20   

wykonuje Aniu :) z diflexu konkurent valplasta

anna t 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2009-06-06, 14:25   

Mnie wiadomo o dwuwarstwowych ,czyli twarda na zewnątrz ,a miękka dodziąsłowo .Cała elastyczna nie ma sensu bo
asia28 napisał/a:
dzwonilam do protetyka i powiedzial ze odradza bo one i tak twardnieja po ok 3 miesiacach i beda latac, ze sa miekkie i ze jak bede jadla to bedzie mi sie ruszac cala ze droga jest bardzo naprawa itp

VesT 
Lekarz Stomatolog
Wujek Samo Zło

Wysłany: 2009-06-06, 21:15   

anna t napisał/a:
Mnie wiadomo o dwuwarstwowych ,czyli twarda na zewnątrz ,a miękka dodziąsłowo .Cała elastyczna nie ma sensu bo
asia28 napisał/a:

nic nie twardnieje , moj technik tego mnostwo robi , ale fakt valplast , najbardziej znany sie do tego nie nadaje

Odpowiedz do tematu