Poprzedni temat «» Następny temat
Usuniecie zeba na życzenie pacjenta?
Autor Wiadomość
kaskas
Pacjent

Wysłany: 2009-02-10, 14:27   Usuniecie zeba na życzenie pacjenta?

Mam problem z zębem Nie pierwszy raz Doskonale wiem, ze to sie skonczy wyrwaniem ale za miesiac gdy juz wydam kilkaset zlotych na leczenie i sie wycierpie Chce skrocic meki i poprosic o usuniecie bolacego ( zatruty ale nic to nie dalo bo boli jeszcze gorzej) zeba Jesli pojde prywatnie lekarz zgodzi sie na usuniecie mimo ze w jego oczach ząb bedzie się nadawał do leczenia?

sęk w tym ze moje kanałówki zawsze koncza sie ekstrakcja
podobno mam za duze cisnienie w zebach + alergie na to cos co sie wkladac do kanalu... jeszcze zaden martwy zab mi sie nie uchował a mecze sie przy tym okropnie Nie wspominajac o pieniadzach i stracie czasu

dafnis 
Pacjent
dafnis

Wysłany: 2009-02-10, 14:37   

Witam,
a dlaczego nie? porozmawiaj jaka jest sytuacja, czemu mieliby nie usunąć? to Twoje zęby, tym bardziej, że masz takie a nie inne kłopoty...kwestia dogadania się,a gabinetów jest wiele tym bardziej prywatnych.mnie w poniedziałek czeka ekstrakcja 6:)
pozdrawiam i głowa do góry

kaskas
Pacjent

Wysłany: 2009-02-10, 14:41   

wybieram sie na dyzur prywatny i boje sie ze trafie na takiego stomatologa ktory zacznie bronic zeba jak niepodleglosci
a to nie ma najmniejszego sensu Wole to miec za soba W sobote nie odwazylam sie powiedziec Zreszta nie wiedzialam ze mi go zatruje i to bedzie kanalowka Ale dzis juz wiem ze trzeba go usunac

a boli strasznie :cry:

chiquita
Pacjent

Wysłany: 2009-02-10, 15:21   

hm, pewnie jak sie uprzesz to usunie, ale moim zdaniem to nie jest rozwiązanie. Wiem, ze teraz jak Cie boli trudno Ci myslec o czym innym jak tylko o pozbyciu sie bólu, ale jesli kazdy zab, ktory wymaga u Ciebie leczenia kanalowego bedzie usuwany to jest straszna strata.

Moze jesli masz taką mozliwosc zadzwon do ktregos z gabinetów zajmujących sie typowo endodoncją, powiedz jaka jest sytuacja, jak wyglądalo to do tej pory itd. Moze znajdzie sie jakies inne rozwiazanie niz kolejna ekstrakcja.

kaskas
Pacjent

Wysłany: 2009-02-10, 15:46   

wszystko juz przerobilam
odwiedzilam wiele gabinetow, wydalam koszmarnie duze pieniadze i nic to nie dalo

[ Dodano: 2009-02-10, 17:07 ]
usunął... i dzięki Bogu
teraz jeszcze pół roku z suchym zębodołem powalczę i spokój :mrgreen: (oby nie ale tak juz mialam )
trafiłam na takiego który kiedyś 25 latce wszystkie zeby usuwal ( nie pamietal dlaczego)

dafnis 
Pacjent
dafnis

Wysłany: 2009-02-10, 17:23   

Gratuluję!!!I po krzyku :cool:

anna t 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2009-02-10, 21:10   

Własny ząb lub korzeń nadający się do odbudowy ,to darmowy implant dany przez naturę ,dlatego jest bardzo cenny . Implant to wysokie koszty ,a własne zęby mamy za darmo dane. :smile:
Ostatnio zmieniony przez anna t 2009-02-10, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  

wizz
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2009-02-10, 21:15   

szkoda ze mozgu niektorym nie moga neurolodzy na zyczenie pacjenta usunac. Niektorym przydaloby sie usuniecie wlasnych genow z ogolnej puli genowej srodowiska

anna t 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2009-02-10, 21:24   

Orzełku ,kocham Cię. :lol:

kaskas
Pacjent

Wysłany: 2009-02-11, 11:33   

Stomatolog po usłyszeniu mojej historii ( niektorzy tu ją też mniej wiecej znaja Duzo tu o tym pisalam pod nickiem Apo ) nie mial zadnych watpliwosci ze nalezy zab usunac
Dzis nadal uwazam ze to byla sluszna decyzja
U mnie jest ten problem ze boli od korzenia wiec ,,darmowy implant,, zupelnie odpada

2 x wizyta + usuniecie + dojazd do stomatologa = 310 zł
a przedtem i 1500 zl mi szlo na jednego zeba i zab szedl do kosza
chociaz kasa tu najmniej wazna Ten bol jest nie do zniesienia

teraz pewnie czeka mnie suchy zebodol Tradycyjnie... :mrgreen:

nikoleczka1987 
Pacjent

Wysłany: 2009-02-11, 13:53   

a ja dzis usunełam 6 dolna lekarz nie mial obiekcji powiedzil ze do mnie decyzja nalzey teraz siedze z wacikiem w buzi i 3 szwami i zastanawiam sie czy bedzie bolec mam nadzije ze nie

joao 
Pacjent

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-02-11, 15:58   

A ja czytając ten wątek zastanawiam się od czego to zależy (wymogi przychodni, widzimisię chirurga, a może coś jeszcze innego) że do jakiegoś chirurga idzie pacjent i ten wyrywa wszystko na życzenie pacjenta, a inny chirurg musi mieć skierowanie od dentysty, żeby coś usunąć.
Tak jest u mnie w przychodni. Chirurg bez skierowania nie rozmawia z pacjentem (czyt. nic mu nie usunie). Jak chciałam usunąć 8, to pani na recepcji zapytała o skierowanie, w mojej karcie dentystka zapisała, że do usunięcia i na tej podstawie chirurg rozmawiał ze mną w innym przypadku by mnie nie przyjął.

optimal 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2009-02-12, 00:06   

joao, czasem trafisz na lekarza , a czasem na kowala :lol: kwestia przypadku , jak sądzę. Usuwanie na życzenie ? rozumiem ,że bez wskazań , przynajmniej względnych. Zaraz , zaraz to chyba tylko w Suchej Beskidzkiej !

kaskas
Pacjent

Wysłany: 2009-02-12, 07:23   

u mnie byly wskazania i to wyjatkowo duze
jestem ewenementem i to widac w karcie
dlatego stomatolog od razu sie ze mna zgodzil
( a bylam prywatnie dlatego skierowania nie musialam miec)

jaszczurkaXXL
Pacjent

Wysłany: 2009-02-12, 09:21   

kaskas napisał/a:

U mnie jest ten problem ze boli od korzenia wiec ,,darmowy implant,, zupelnie odpada
2 x wizyta + usuniecie + dojazd do stomatologa = 310 zł
a przedtem i 1500 zl mi szlo na jednego zeba i zab szedl do kosza
chociaz kasa tu najmniej wazna Ten bol jest nie do zniesienia
teraz pewnie czeka mnie suchy zebodol Tradycyjnie... :mrgreen:

A ja tam walczę jak lew o każdego zęba, choć u mnie też niewesoło mam zagrożone praktycznie wszystkie przez paradontozę. Mam 35 lat i wszystkie swoje zęby (na razie :cry: ). W jednej 6 kanałowo leczonej mam pozostawione 2 narzędzia i chociaż troszkę ząb się chwieje to ZAINWESTUJĘ w niego (300 zł od kanału, a są 3!). Oczywiście sesyjki z wyciąganiem narzędzia nie należą do przyjemnych, ale co tam grunt, że szansa jest! Gdybym miała myśleć kategoriami finansowymi to mogłabym przestać w ogóle leczyć zęby, bo nikt mi nie daje gwarancji, że nie wypadną za kilka lat, a jedynie nadzieję. A jednak wiem, że warto, bo może przeżyję jeszcze 10 lat bez protez (daj Boże więcej), mostów i nie wiem czego jeszcze.
No i oczywiście wiesz, że w każde puste miejsce po wyrwaniu trzeba coś wstawić, bo kość pod spodem zaniknie i inne zęby mogą zmienić położenie, zwyczajnie wędrować, oczywiście nie ustawią się prosto na życzenie...Odbudowa protetyczna też nie jest tania i bezbolesna, nie mówiąc już o komforcie życia/żucia z niewłasnymi zębami. A o implantach to ja nawet nie wspomnę, bo jak ci kość zaniknie to najpierw wydasz kasę na jej odbudowę, a potem na implanta. Zatem dla mnie wybór jest prosty: wolę męczyć się z własnymi (ból mi znosić łatwiej i finansowo lżej) niż walczyć z odleżynami od protez mostów i Bóg wie czego. I choć protetyk robi co może żeby zastąpić naturę i chwała mu za to, to zawsze efekt będzie gorszy od tego co dała natura.
Co to znaczy że boli od korzenia??? Drążyłabym temat bo musi być przyczyna „psucia”(?) od korzenia. Moim zdaniem konieczne ustalenie przyczyny!

Odpowiedz do tematu