Kiretaż i inne problemy - dwa pytania do stomatologow. Pomocy

Moderator: Moderatorzy

ufoczka
Pacjent

Kiretaż i inne problemy - dwa pytania do stomatologow. Pomocy

Postautor: ufoczka » 28 sierpnia 2017, 19:26

Witam!
Mam kilka pytań do stomatologów.
Na jedynkach od wielu lat ma korony. W trakcie ostatniego usuwania kamienia higienistka zasugerowała, że powinnam zrobić kiretaż tych jedynek.
Nie może ich dokładnie doczyścić, według niej dziąsła są zaczerwienione. Stomatolog, który mnie badał również potwierdził słuszność tego zabiegu. Dziąsła raczej nie krwawią ( sporadycznie, gdy za mocno czyszczę nicią ), czasami bywają zaczerwienione i od tyłu również są lekko czerwone. Czy zabieg jest bezpieczny, czy nie spowoduje odklejenia koron. Boje się również, że dziąsło się podniesie i będą widoczne czarne paski od koron przy styku ząb dziąsło. Gdy stanie się to od tylu, to żaden problem. Ale czy jest możliwość że zakończenie koron będzie widoczne z przodu? bardzo się tego boje.

I drugi , niestety bolący problem.
w maju usunęłam szóstkę , dolna, po prawej stronie. Ząb był leczony rok temu kanałowo, pod mikroskopem. Potem założono wkłady do późniejszego założenia korony. Jednak ząb bolał mnie przez rok, raz mocnej, raz słabiej. W maju ból był nie do zniesienia. Dwóch innych dentystów stwierdziło, że prawdopodobnie w trakcie zakładania wkładu kanał został przebity. I z ciężkim bólem serce usunęłam zęba. Był spokój przez miesiąc. Potem zaczęłam mnie boleć siódemka obok usuniętej szóstki. Wydaje mi się, że nie boli mnie ząb ale dziąsło. Ząb był oglądany przez dwóch stomatologów, miałam rtg i tomografię. Był leczony kanałowo lata temu, kanały są podobno do ponownego przeleczenia, ale nie one powodują podobno ten ból. Raz jest on taki w miarę do wytrzymania, takie jakby swędzenie. Raz bolało strasznie, ketonal nie pomógł. nie byłam w stanie spać. Rano poszłam do lekarza, podejrzewał , że to za duża plomba i że wchodziło mi tam jedzenie . Wyczyścił mi kieszonkę, opiłował wypełnienie. I był tydzień spokoju. A teraz znów czuje nie to ból nie to swędzenie. I boję się że znów się rozkręci.
W załączniku ostatnie zdjecie.
Załączniki
P1 (2).jpg

ufoczka
Pacjent

Re: Kiretaż i inne problemy - dwa pytania do stomatologow. Pomocy

Postautor: ufoczka » 28 sierpnia 2017, 20:16

Dodam jeszcze ze boli mnie dziaslo przy tej siodemce od strony policzka, blizej usunietej szostki. Dentysta sprawdzal sonda perio glebokosc kieszonki i ma tam 2.5 mm. Powiedzial ze juz nie ma tam co czyscic, nie ma stanu zapalnego,dziaslo ladnie wyglada. Czemu boli? Dziaslo boli gdy je nacisne palcem.

Awatar użytkownika
wozik87
Lekarz Stomatolog

Postautor: wozik87 » 29 sierpnia 2017, 21:58

Zdjęcie beznadziejnej jakości, ale boli bo masz stan zapalny pod tą siódemką. Do reendo lub ekstrakcji

ufoczka
Pacjent

Postautor: ufoczka » 30 sierpnia 2017, 09:21

Stan zapalny? Dlaczego dentysta nie widzi tego na zdjeciu? Robil zdjecie pojedyncze w gabinecie. Mowil ze kanaly sa nie do konca dopelnione ale to nie jest przyczyna bolu.jestem wlasnie w poczekalni, zobaczymy co powie. Znow bolalo, mialam nieprzespana noc. Nie chce usuwac zeba, mial byc filarem mostu.

ufoczka
Pacjent

Postautor: ufoczka » 30 sierpnia 2017, 10:33

Dentysta rozwiercil zab, sprawdzal czy nie pekniecia. Wszystko ok. Tomografia nie wykazuje stanu zapalnego. Zalozyl lekarstwo i czekamy do kolejnego piatku. Ostatecznie reendo. I wylaczyl zab ze zgryzu. Oby pomoglo

ufoczka
Pacjent

Postautor: ufoczka » 31 sierpnia 2017, 14:10

Znow boli. Czy jest duza szansa ze reendo pomoze? Nie chce tracic kolejnego zęba.

Awatar użytkownika
dr_feelgood
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: rach ciach ciach

Postautor: dr_feelgood » 13 września 2017, 12:03

Zrób zdjęcie pojedyncze 7ki i 6tki, panorama słaba ale dziwnie wygląda miejsce po usunietej 6tce, jakby coś tam zostało...?

ufoczka
Pacjent

Postautor: ufoczka » 18 września 2017, 19:37

Miałam już robione kilka zdjęć tych zębów, siódemki i miejsca po szóstce. Również tomografię.
Oglądało mnie kilku dentystów, ząb był rozwiercony w poszukiwaniu pęknięcia, badany pod mikroskopem. Wszystko ok. Podejrzenie pada na dziąsło przy siódemce. Lekarze sugeruję, że może wchodzić mi pod nie jedzenie i powoduje to stan zapalny. Dziś ma założone nowe wypełnienie od strony tego podejrzanego dziąsła. Jak nie będzie boleć przez dłuższy czas , będę miała zrobiony most. Na razie mam czekać i obserwować.
Ból zaczynał się od takiego jakby swędzenia, potem po kilku godzinach swędzenie zamieniało się w ból. Taki, który ciężko dokładnie sprecyzować. Ale po naciśnięciu dziąsła od strony policzka czułam je.
Czy diagnoza lekarzy jest słuszna? boje się, że zrobię most na kilka tysięcy a ból znów się pojawi.

Wróć do „Dla wszystkich”