wybielające pasty do zębów

Moderator: Moderatorzy

bolek_anna
Pacjent

wybielające pasty do zębów

Postautor: bolek_anna » 23 września 2014, 10:42

Jak w temacie :) Czy stosujecie wybielające pasty do zębów? Macie swoje ulubione? W drogeriach oraz aptekach jest ich tak dość spory wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować... Jestem miłośniczka kawy, przez co najbardziej cierpią moje ząbki. Chciałabym najpierw spróbować wybielających past do zębów zanim zdecyduję się na profesjonalne wybielanie w gabinecie. Koleżanka z pracy poleca mi pastę email diamant, ale ciężko jest z jej dostępnością (znalazłam jedynie na atosmm.com.pl i allegro). Stosowała któraś z Was tą pastę? A może macie jakieś swoje faworyty?

Awatar użytkownika
fejk
Pacjent

Postautor: fejk » 23 września 2014, 22:47

Witaj, ja akurat mam dosc biale zeby choc bardziej niz ja zauwazaja to inni :-) Tym niemniej z racji bycia kawoholikiem uzywam past wybielajacych w celu lepszego oczyszczenia z osadow. Osobiscie uzywam np. Elgydium wybielajaca, znam ja od wielu lat i polecam, np. moja mama zauwazyla u siebie rozswietlenie. Dla mnie jest troche mocna (konkretnie dla dziasel), wiec uzywam od czasu do czasu (mama uzywa codziennie bez problemow). Elgydium dostepna jest w aptekach i na allegro, w necie sa opinie na jej temat. Stosuje sie na sucha szczotke i jest bardzo gesta. Na co dzien natomiast uzywam Vademecum oxy white, przede wszystkim dlatego ze jest polplynna bo ja nie lubie typowych past. Testowalam swego czasu pearl drops tea&coffee i zeby byly po niej super rozswietlone a uczucie czystosci jakiego nigdy dotad po zadnej pascie nie mialam. Niestety mam na nia uczulenie i bardzo nad tym ubolewam... Inaczej bylaby to moja faworytka ;-)
Email Diamant tez znam, testowalam kilka lat temu. Ona nie wybiela tylko oszukuje barwiac dziasla na intensywnie czerwony kolor przez co zeby wydaja sie bielsze (taki sam efekt jak przy pomalowaniu ust czerwona pomadka). To zabarwienie jest dosc nienaturalne, szczerze to w pracy kolezanka zapytala mnie czy nie mam zapalenia dziasel bo takie przekrwione... Takze ja nie polecam.

Marta G
Pacjent

Postautor: Marta G » 24 września 2014, 07:28

Ja po rozmowie z moją dentystką jestem przeciwniczką past wybielających. Sama chciałam kupić, ale najpierw stwierdziałamm, że pogadam z moją dr. I dowiedziałam się, że pasty te są naszpikowane chemią, która wyniszcza szkliwo. A więc ładne, bielutkie zęby, ale za cenę ich osłabienia, co się może zemścić i to szybko. Używam więc tylko bledamedów, colgateów czy innych, które mają opcję wybielania, bo są mniej szkodliwe i tańsze niż te specjalne wybielajace.
`To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.`

A gdy mówię, to tylko dobrze - dla fanów zdrowych ząbków https://www.facebook.com/pages/Like-My- ... 814?ref=hl

Awatar użytkownika
kowal
Lekarz Stomatolog

Postautor: kowal » 25 września 2014, 07:53

Tzw pasty wybielające zwykle są bardzo ścierne. Rzadkie użycie raczej nic nie szkodzi. Częste natomiast ściera zęby i przyczynia się do wytworzenia ręką pacjenta ubytków kinowych przy dziąsłach jak również ścierania całych powierzchni licowych zębów. Pasty wybielające nie zmieniają koloru zęba. Ząb w środku jest żółty. Jego kolor biały zależy od koloru i grubości szkliwa. Ścieranie szkliwa powoduje, że ząb staje się co raz bardziej żółty. Usuwanie osadów warto pozostawić dentystom i higienistkom. Usuną to co brudne. Działanie przypadkowe. nieukierunkowane jest mało skuteczne i doprowadza do stopniowego zniszczenia zębów a nie do wybielenia.
W sumie użycie tych past jest najmniej szkodliwe w porównaniu do super pomysłów typu mycie zębów sodą oczyszczoną, silą, popiołem itd. Efekt - powierzchnie zębów i plomb wyglądają jak po przetarciu płytą chodnikową.

cranberry
Pacjent

Postautor: cranberry » 12 listopada 2014, 09:58

dobrą pastą wybielającą jest podobno biała perła :p ale chyba najlepiej jest się wybrać do dentysty z tym :p

tarabula
Pacjent
Kontaktowanie:

Postautor: tarabula » 13 listopada 2014, 13:38

Jeśli chodzi o pasty, mam do nich ograniczone zaufanie. Zamiast tego wolę od czasu do czasu odwiedzić swojego stomatologa na zabieg wybielania zębów. Efekt w moim przypadku jest długotrwały, a regularne szczotkowanie zębów nawet 'zwykłą' pastą jest w zupełności wystarczające. Pasty wybielające kiedyś próbowałem, lecz bez wymiernego efektu. Lepsza klasyczna, z dobrą wartością fluoru.

sloneczko_12
Pacjent

Postautor: sloneczko_12 » 01 kwietnia 2016, 09:36

Jeżeli chcesz wybielić zęby to powinnaś ograniczyć picie kawy. Używałam różnych past ale efekt mnie nie urządzał. Wybieliłam swoje zęby dopiero dzięki metodzie Martuni. Więcej o tej metodzie można poczytać w necie

JuliannaTrzecia
Pacjent
Kontaktowanie:

Postautor: JuliannaTrzecia » 13 kwietnia 2016, 13:15

Jeśli chodzi o pasty wybielające, to stosowałam te http://mec24.pl/pasty-wybielajace/9-wyb ... 30-ml.html Tę pastę stosuję naprzemiennie z żelem, który zazwyczaj zamawiam w internecie http://allegro.pl/blanx-white-shock-zel ... 34052.html
Żele są droższe, wiec najlepiej kupować je w większych paczkach lub ogólnie w większym opakowaniu. Są też na rynku fajne płukanki, ale akurat używam ich okazjonalnie a jak już to wolę np. te które mają właściwości wzmacniające szkliwo, aby nie dublować poprzednich właściwości produktów.

GaleriaUsmiechu
Lekarz Stomatolog

Re: wybielające pasty do zębów

Postautor: GaleriaUsmiechu » 20 września 2017, 13:40

Odpowiednia dieta z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość naszych zębów. Nawet najlepsza pasta nie zastąpi zabiegu wybielania wykonanego w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Nie jest to bardzo tania sprawa, jednak efekty utrzymują się długo i potrafią spełnić nasze oczekiwania. O wybielaniu za pomocą lasera można przeczytać na http://www.galeria-usmiechu.pl/zabiegi. Domowe sposoby wybielania takie jak mycie zębów za pomocą sody oczyszczonej, węgla czy cytryny to tylko szybka droga w kierunku zepsutego szkliwa.

singnoral
Pacjent

Re: wybielające pasty do zębów

Postautor: singnoral » 25 listopada 2017, 15:39

Wybielające pasty do zębów po prostu mocniej ścierają, ale nie zmieniają koloru zębów. Jeśli naprawdę chcesz wybielić zęby, wybrałbym na Twoim miejscu wybielanie nakładkowe.

Wróć do „Dla wszystkich”