Gdzie szukać pomocy ?

Moderator: Moderatorzy

izka88
Pacjent

Gdzie szukać pomocy ?

Postautor: izka88 » 24 stycznia 2018, 01:26

Drodzy forumowicze, jestem zrezygnowana i załamana co się dzieje ze mną..
Zaczęło się od bólu dwójki, która pomimo stosowania różnych środków nie przestawała boleć.
W akcie desperacji i totalnego zrezygnowania (byłam u 3 dentystów którzy zgodnie twierdzili że nie wiedzą czemu boli i nie powinna boleć) usunęłam ten ząb w nadziei, że ból minie. (jedynka też usunięta)
Od razu powiedziałam dentyście , że tam chcę zrobić most.
Ok.
Jedyne co się wtedy skończyło to ból dwójki, której nie było, co jest jakby oczywiste.
Spokój był może z 3-4 dni, zaraz potem zaczął się bol kolejnego zęba obok usuniętego, który miał (i ma) być zębem filarowym.
Decyzja- leczymy kanałowo , wzmocniony włóknem.
Ząb "załatwiony" podczas 1 wizyty.
Mija dzień- nadal boli, ale dentysta mówi że na wskutek grzebania , może pobolewać.
Mija tydzień, 10 dni ząb nadal boli.
Brak reakcji na zimno (a wcześniej była duża), z duża reakcja na dotyk, opuk.
Minęły 2 tyg, które dentysta dawał na poprawę.
Poprawy brak. Potem doszedł też ból szczęki, ucha i kości jarzmowej.
Wizyta u laryngologa- jest w porządku.
Wizyta u neurologa i rezonans magnetyczny - wyklucza problemy od strony neurologicznej.
Jakby wracam do punktu wyjścia.
Od paru dni to mnie boli ta trójka i czwórka , ucho, węzły a przede wszystkim kośc jarzmowa.
Czy aby problem nie leży w stawie skroniowo-żuchwowym?
Na wskutek tych wcześniejszych przebojów - najpierw ból, potem ekstrakcja, leczenie trójki. Pomyślałam, czy ciągłe niedomykanie buzi od paru miesięcy mogło spowodować problem w stawie i stąd ból kilku zębów, szyi, policzka i ucha?
Nie mogę stracić kolejnego zęba i to filarowego, z przodu...
Teraz chodzę z mostkiem tymczasowym, ale ileż można.
Nie jestem lekarzem, ale posiłkuję się internetem i ewidentnie miejsce które mnie boli to kośc jarzmowa (+ucho, szczęka, szyja).
Czy kośc jarzmowa mogłaby powodować ból aż do trójki ? Czy też odwrotnie..?
Ząb który jest w pobliżu tego bólu to siódemka górna , która jest filarem dla mostu . Jeśli ten ząb nie reaguje na opuk i zimne, może być probleme, czy odpada?
Wszystko to dzieje się po jednej stronie twarzy , a ja nie bardzo wiem w którym iśc kierunku, a dotychczasowy dentysta rozłożył ręce i sugeruje wizytę u kogoś innego, bo on nie ma pomysłu.

Podpowiedzcie mi coś proszę, bo w ostatnim czasie ból kieruje moim życiem, co w wieku 30 lat nie jest otymistycznie nastrajające, tym bardziej że nie wiem gdzie szukać pomocy.

31. mam wizytę u innego stomatologa, ale do tego czasu jeszcze dośc daleko.
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2018, 00:36 przez izka88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wozik87
Lekarz Stomatolog

Re: Gdzie szukać pomocy ?

Postautor: wozik87 » 24 stycznia 2018, 16:07

A masz jakieś zdjęcia RTG które możesz wrzucić na forum?

amary
Pacjent

Postautor: amary » 24 stycznia 2018, 23:42

Mam podobne objawy tzn. bol jednej strony twarzy-wczesniej bolalo w uchu przez kilka dni raz na kilka tygodni-miesiecy, co tlumaczylam dysfunkcja ssz a ostatnio pobolewa mnie szczeka czy nawet nad szczeka+taki dyskomfort pod okiem. Z uchem jest spokoj. Czasami zwlaszcza wtedy kiedy mam goraczke bol obejmuje jakby korzen dwojki, podniebienie. Nawet ruszanie policzkiem w bok po tej stronie jest trudniejsze. Rezonans wykluczyl choroby neurologiczne. Jedynie stwierdzono pogrubienie sluzowki sitowia po tej stronie, ale laryngolog stwierdzil, ze to nic. Był to co prawda rezonans mózgu, ale widać na nim całą głowę, daltego sądzę, że gdyby było coś nie tak w obrębie twarzoczaszki chyba radiolog w opisie by to uwzględnił, skoro napisał o sitowiu? Dodam, ze mam plytki po operacyjnej korekcie szczeki i zuchwy. Przed rezonansem, z pantamogramem bylam u specjalisty od ssz i stwierdzil zaciskanie zebow, silnie napiete miesnie i to, ze po tej stronie zgryz jest bardziej obciazony. Ubytkow brak od kilku lat. Zakladam na noc szyne, ktora po tej bolacej stronie jest bardziej popekana, a nosze ja krotko. Zalacze pantamogram poźniej. Zastanawia mnie jedna rzecz - laryngolog pytał mnie czy mam jakieś kanałowe w obebie bólu. Powiedziałam, że nie, ale nie pomyślałam, że czasami boli mnie aż dwójka - ona akurat była leczona kanałowo w dzieciństwie ponad 15 lat temu. Czy to sitowie ma z tym związek? Czy Państwa zdaniem przeprowadzona diagnostyka jest wystarczająca i należy uznać, że przyczyną są mięśnie? Czy są Państwo w stanie polecić jakiegoś fizjoterapeutę z Warszawy i okolic, który powalczyłby z tymi mięśniami?
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2018, 09:21 przez amary, łącznie zmieniany 3 razy.

izka88
Pacjent

Postautor: izka88 » 25 stycznia 2018, 00:39

Niestety mam tylko takie zdjęcie, jeszcze sprzed leczenia tej nieszczęsnej trójki (kiedyś tam je ciachnęłam w połowie, dlatego takie, ale właśnie problem dotyczy tej strony), ale już po ekstrakcji . Na górze 5,6,7 - most.
Zwróccie proszę uwagę na tą górna siódemkę, czy ona wygląda ok ?

Mam też płytkę z rezonansu i TK szczęki z tej strony problematycznej, ale tego chyba w żaden sposob tutaj nie wrzucę.

Dodam- że jak założże ten mostek tymczasowy to trójka boli jeszcze bardziej.
Po każdorazowym obciążeniu tego zęba, on bardzo reaguje, nawet jak w tej chwili popchnę go językiem .
Reakcji na zimne brak .
A chyba nie wyjaśniłam wcześniej, że ten mój obecny most tymczasowy był przymocowany tak, że ja go nie mogłam ruszyć, ale teraz bardziej on wygląda jak proteza, bo go zakładam na dzien i zdejmuję na noc. Dentysta tak sugerował, żeby upewnić się czy winę za ból trojki ponsi na pewno obciązenie mostem, czy po jakimś czasie odciążenia, jest lepiej.
Po tym eksperymencie stwierdzam, że ząb wciąż reaguje na dotyk/opuk, jednak mniej po odciążeniu, ale dyskomfort wciąż jest . Różnica jest nieznaczna.
Tylko nawet gdyby...rozwiązaniem było nieobciążanie go, to jak zrobić most ?
Ząb jest oszlifowany już , tylko jak będzie wciąż bolał i tak reagował to nie wyobrażam sobie założenia na nim filaru dla mostu.

Mam pewne wątpliwości co do górnej siódemki. Jak sobie ją wezmę między palec wskazujący a kciuk i próbuję poruszać, przechodzi mi taki dziwny prąd przez szczękę. Ale może to wszystko jest wywołane wcześniejszymi problemami...

Chcę zrobić też badanie SSŻ, tylko bardziej obrazowe będzie USG czy jednak RTG?Jutro się zapiszę, może uda się zrobić szybko.
Zależy mi na taki komplecie badań ,żebym była już przygtowana na wizytę, ale jeśli macie jakieś sugestie to bardzo chętnie przyjmę podpowiedzi, bo jestem naprawdę zrozpaczona!
Załączniki
sq — kopia — kopia.png

amary
Pacjent

Postautor: amary » 25 stycznia 2018, 09:18

izka88 pisze:
Chcę zrobić też badanie SSŻ, tylko bardziej obrazowe będzie USG czy jednak RTG?Jutro się zapiszę, może uda się zrobić szybko.
Zależy mi na taki komplecie badań ,żebym była już przygtowana na wizytę, ale jeśli macie jakieś sugestie to bardzo chętnie przyjmę podpowiedzi, bo jestem naprawdę zrozpaczona!

Mnie zapisując się do specjalisty od ssż - akurat do doktora K. z Legionowa proszono o przyniesienie pantamogramu.

izka88
Pacjent

Postautor: izka88 » 25 stycznia 2018, 20:08

Więc dzisiaj prześwietliłam się na amen:-)
Mam nowy pantomogram oraz osobne 2 zdjęcia celowane.
Na pantomogramie widać już leczoną trójkę -która jest już na gotowo zrobiona- kanałowe+założone włókno szklane.
W jedynce jest dexadent ponoć.

Celowane zrobiłam żeby wykluczyć kłopot z górną i dolną siódemką .
Co myślicie.

izka88
Pacjent

Postautor: izka88 » 25 stycznia 2018, 20:10

Pierwsze od góry zdjęcie to- doł. Zależało mi na 7, ale wyszły 5,6,7.
Środkowe panto
Ostatnie- górna siódemka

Zrobiłam też zdjęcie stawu skroniowo-żuchowwego, ale będzie na jutro wynik.

Zdjęcie żle odwróciłam przy robieniu fotki telefonem, więc nie jest ono na opak jak zwykle bywa tylko tak jak jest naprwdę. Wasza prawa, to też moja prawa.

Dołożyła jeszcze jedno, gdzie zaznaczyłam kwadratem która część jest tą problematyczną.
Ostatnio zmieniony 22 marca 2018, 00:08 przez izka88, łącznie zmieniany 1 raz.

izka88
Pacjent

Postautor: izka88 » 27 stycznia 2018, 00:20

WItam ponownie.
Mam wynik RTG stawu SŻ . opis:
W stawie skroniowo żuchwowym prawym nie stwierdza się zmian patologicznych w obrębie uwidocznionego układu kostnego.

Więc kolejna rzecz do eliminacji.

Laryngolog stwierdził że mam zapalenie trąbki i przepisał mi lek recepturowy -4 skłądniki, ale dwa pierwsze to Efedryna i Deksametazon.
Wzięłam wczoraj , dzis rano i powiem tak - odczułam różnicę w bólu w okolicy ucha. Jest lepiej, ucho jakby się odetkało (choć mam brać 10 dni), niestety ból w szczęce na prawym dole jest wciąż.

Wróć do „Dla wszystkich”