aparat orto na jednym luku

Moderator: Moderatorzy

Olaf

aparat orto na jednym luku

Postautor: Olaf » 28 maja 2007, 15:08

Czy ktos nosil aparat ortodontyczny na jednym luku? jeden ortodonta twierdzi ze mozna u mnie zalozyc na jeden luk a drugi twierdzi ze nie mozna.. zglupialem.. czy zaklada sie to na jeden w ogole? mial tak ktos?

ryku
Pacjent

Postautor: ryku » 29 maja 2007, 00:02

tak, moja siostra tak ma, dol miala OK trzeba bylo dopasowac i wyprostowac gore..

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 29 maja 2007, 14:19

Olaf pisze: jeden ortodonta twierdzi ze mozna u mnie zalozyc na jeden luk a drugi twierdzi ze nie mozna.. zglupialem..

hm, można założyć na jeden łuk, przecież skoro można na oba to na jeden tym bardziej.

domyślam się, że chodzi tu raczej o efektywność leczenia aparatem założonym na zęby szczęki i aparatem na obu łukach zębowych.

jeśli tak, to doświadczenie i wiedza mówią, że leczenie jednym aparatem to nie leczenie. brak możliwości dopasowania łuków zębowych do siebie ,skazuje leczenie jednoszczękowe na porażkę i często na problemy z retencją ,czyli utrzymaniem wyników leczenia.

w każdym przypadku powinny być założone aparaty na oba łuki zębowe.
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

ryku
Pacjent

Postautor: ryku » 30 maja 2007, 12:02

qwert :

slyszalem ze ten aparat INCOGNITO to straszna lipa, mojej ciotce ( lek. stom) to totalnie popsulo zeby..

nie chce siac plotek bo nie znam szczegolow, ale tak po prostu bylo

olaf

Postautor: olaf » 30 maja 2007, 12:22

ryku pisze:slyszalem ze ten aparat INCOGNITO to straszna lipa, mojej ciotce ( lek. stom) to totalnie popsulo zeby..
nie chce siac plotek bo nie znam szczegolow, ale tak po prostu bylo

w jaki sposob jej popsul zeby?

zmartwiliscie mnie w sumie. wolalbym by bylo mozliwe u mnie leczenie jednej szczeki. podejrzewam ze jak wada jest mala to mozna leczyc tylko jedna szczeke a jak wada jest wieksza to moze to byc niebezpieczne.

olaf

Postautor: olaf » 30 maja 2007, 13:48

qwert pisze:
jeśli tak, to doświadczenie i wiedza mówią, że leczenie jednym aparatem to nie leczenie. brak możliwości dopasowania łuków zębowych do siebie ,skazuje leczenie jednoszczękowe na porażkę i często na problemy z retencją ,czyli utrzymaniem wyników leczenia.

w każdym przypadku powinny być założone aparaty na oba łuki zębowe.

problemy z nawracaniem wady moga wystapic w kazdym przypadku i przy 2drutach i przy 1drucie, slyszalem.

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 30 maja 2007, 15:31

ryku pisze:slyszalem ze ten aparat INCOGNITO to straszna lipa, mojej ciotce ( lek. stom) to totalnie popsulo zeby..

to ciekawe, a gdzie szanowna ciocia uczęszczała?

skuteczność aparatu w większej części zależy od lekarza a nie od samego aparatu.

aparat incognito jest rewelacyjny, choć oczywiście tradycyjnym też można osiągnąć wspaniałe efekty.
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

olaf

Postautor: olaf » 30 maja 2007, 17:09

qwert pisze:

to ciekawe, a gdzie szanowna ciocia uczęszczała?

a ten incognito nie poniszczyl szkliwa po prostu? ogolnie wyglada tak samo jak zwykly tylko ma jakies wieksze zamki. mi sie tez wydaje ,ze miala ta ciocia lewego ortodonte.

qwert pisze:skuteczność aparatu w większej części zależy od lekarza a nie od samego aparatu.

otoz to. mam takie wrazenie ,ze u mnie mozna nawet aparat czesciowy 1/4 zalozyc (umiem sobie wyobrazic jak cos takiego skonstruowac).
jest to kwestia lekarza.

qwert pisze:aparat incognito jest rewelacyjny, choć oczywiście tradycyjnym też można osiągnąć wspaniałe efekty.

na oko incognito to to samo co zwykly tylko ze od tylu szczeki zalozony i inne zamki, indywidualnie zrobione.

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 30 maja 2007, 20:15

olaf pisze:zmartwiliscie mnie w sumie. wolalbym by bylo mozliwe u mnie leczenie jednej szczeki

Możliwe bywa leczenie 1 szczęki a nawet części szczęki [mam pacjenta po 50 , któremu wprowadzam do łuku ząb górny 5 przy pomocy 3 zamków czyli 1/4 aparatu] .Wszystko zależy od konkretnego przypadku.
Wielu z tych, co wyprzedzili swój czas, musieli nań czekać nie w najwygodniejszych pomieszczeniach.

Stanisław Jerzy Lec

olaf

Postautor: olaf » 30 maja 2007, 21:12

czy mozna przesuwac ortodontycznie 8ki do tylu jesli jest miejsce w zuchwie?

krzykacz

Postautor: krzykacz » 31 maja 2007, 11:18

Ja nosiłam aparat tylko na górnym łuku i mój ortodonta stwierdził, że zakładanie na dwa to są niepotrzebne koszty. Skoro masz skrzywienie tylko na jednym to nie ma sensu zakładania aparatu na dwa. Ja juz od roku nie noszę aparatu. I powiem szczerze, że pomimo korekcji tylko góry efekt jest niesamowity. I zastanów się, bo prawdopodobnie ortodonta, który chce założyć ci aparat na dwa łuki chce po prostu więcej zarobić :razz:

chilli
Lekarz Stomatolog

Postautor: chilli » 31 maja 2007, 17:47

aparat na jedna szczeke, to tak jak but na jedna noge :roll: chodzic mozna :mrgreen:
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

olaf

Postautor: olaf » 31 maja 2007, 17:53

chi pisze:aparat na jedna szczeke, to tak jak but na jedna noge :roll: chodzic mozna :mrgreen:

znowu mnie zmartwiliscie..
to od czego to zalezy w koncu czy na jedna czy na dwie? czy sam pantomogram wyjasni sprawe czy cefalometria i dokladniejsze obliczenia dopiero?

olaf

Postautor: olaf » 31 maja 2007, 17:55

do krzykacza: a jaka mialas wade dokladnie? nie wiem czy moglabys opisac.

Gość

Postautor: Gość » 31 maja 2007, 19:29

mi pierwsza orto tez założyła aparat tylko na gore, twierdzac ze na dól nie trzeba, po roku zmienilam ja naszczescie, teraz mam aparat na dwoch łukach. Zmarnowalam tylko rok i kupe kasy

Wróć do „Dla wszystkich”