Poprzedni temat «» Następny temat
aparat orto na jednym luku
Autor Wiadomość
Olaf
Gość
  Wysłany: 2007-05-28, 16:08   aparat orto na jednym luku

Czy ktos nosil aparat ortodontyczny na jednym luku? jeden ortodonta twierdzi ze mozna u mnie zalozyc na jeden luk a drugi twierdzi ze nie mozna.. zglupialem.. czy zaklada sie to na jeden w ogole? mial tak ktos?

ryku 
Pacjent

Wysłany: 2007-05-29, 01:02   

tak, moja siostra tak ma, dol miala OK trzeba bylo dopasowac i wyprostowac gore..

qwert 
Lekarz Stomatolog
ortek

Wysłany: 2007-05-29, 15:19   

Olaf napisał/a:
jeden ortodonta twierdzi ze mozna u mnie zalozyc na jeden luk a drugi twierdzi ze nie mozna.. zglupialem..

hm, można założyć na jeden łuk, przecież skoro można na oba to na jeden tym bardziej.

domyślam się, że chodzi tu raczej o efektywność leczenia aparatem założonym na zęby szczęki i aparatem na obu łukach zębowych.

jeśli tak, to doświadczenie i wiedza mówią, że leczenie jednym aparatem to nie leczenie. brak możliwości dopasowania łuków zębowych do siebie ,skazuje leczenie jednoszczękowe na porażkę i często na problemy z retencją ,czyli utrzymaniem wyników leczenia.

w każdym przypadku powinny być założone aparaty na oba łuki zębowe.

ryku 
Pacjent

Wysłany: 2007-05-30, 13:02   

qwert :

slyszalem ze ten aparat INCOGNITO to straszna lipa, mojej ciotce ( lek. stom) to totalnie popsulo zeby..

nie chce siac plotek bo nie znam szczegolow, ale tak po prostu bylo

olaf
Gość
Wysłany: 2007-05-30, 13:22   

ryku napisał/a:

slyszalem ze ten aparat INCOGNITO to straszna lipa, mojej ciotce ( lek. stom) to totalnie popsulo zeby..
nie chce siac plotek bo nie znam szczegolow, ale tak po prostu bylo

w jaki sposob jej popsul zeby?

zmartwiliscie mnie w sumie. wolalbym by bylo mozliwe u mnie leczenie jednej szczeki. podejrzewam ze jak wada jest mala to mozna leczyc tylko jedna szczeke a jak wada jest wieksza to moze to byc niebezpieczne.

olaf
Gość
Wysłany: 2007-05-30, 14:48   

qwert napisał/a:

jeśli tak, to doświadczenie i wiedza mówią, że leczenie jednym aparatem to nie leczenie. brak możliwości dopasowania łuków zębowych do siebie ,skazuje leczenie jednoszczękowe na porażkę i często na problemy z retencją ,czyli utrzymaniem wyników leczenia.

w każdym przypadku powinny być założone aparaty na oba łuki zębowe.

problemy z nawracaniem wady moga wystapic w kazdym przypadku i przy 2drutach i przy 1drucie, slyszalem.

qwert 
Lekarz Stomatolog
ortek

Wysłany: 2007-05-30, 16:31   

ryku napisał/a:

to ciekawe, a gdzie szanowna ciocia uczęszczała?

skuteczność aparatu w większej części zależy od lekarza a nie od samego aparatu.

aparat incognito jest rewelacyjny, choć oczywiście tradycyjnym też można osiągnąć wspaniałe efekty.

olaf
Gość
Wysłany: 2007-05-30, 18:09   

qwert napisał/a:
ryku napisał/a:

to ciekawe, a gdzie szanowna ciocia uczęszczała?

a ten incognito nie poniszczyl szkliwa po prostu? ogolnie wyglada tak samo jak zwykly tylko ma jakies wieksze zamki. mi sie tez wydaje ,ze miala ta ciocia lewego ortodonte.

qwert napisał/a:

skuteczność aparatu w większej części zależy od lekarza a nie od samego aparatu.

otoz to. mam takie wrazenie ,ze u mnie mozna nawet aparat czesciowy 1/4 zalozyc (umiem sobie wyobrazic jak cos takiego skonstruowac).
jest to kwestia lekarza.

qwert napisał/a:

aparat incognito jest rewelacyjny, choć oczywiście tradycyjnym też można osiągnąć wspaniałe efekty.

na oko incognito to to samo co zwykly tylko ze od tylu szczeki zalozony i inne zamki, indywidualnie zrobione.

izaa
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2007-05-30, 21:15   

olaf napisał/a:
zmartwiliscie mnie w sumie. wolalbym by bylo mozliwe u mnie leczenie jednej szczeki

Możliwe bywa leczenie 1 szczęki a nawet części szczęki [mam pacjenta po 50 , któremu wprowadzam do łuku ząb górny 5 przy pomocy 3 zamków czyli 1/4 aparatu] .Wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Stanisław Jerzy Lec

olaf
Gość
Wysłany: 2007-05-30, 22:12   

czy mozna przesuwac ortodontycznie 8ki do tylu jesli jest miejsce w zuchwie?

krzykacz
Gość
Wysłany: 2007-05-31, 12:18   

Ja nosiłam aparat tylko na górnym łuku i mój ortodonta stwierdził, że zakładanie na dwa to są niepotrzebne koszty. Skoro masz skrzywienie tylko na jednym to nie ma sensu zakładania aparatu na dwa. Ja juz od roku nie noszę aparatu. I powiem szczerze, że pomimo korekcji tylko góry efekt jest niesamowity. I zastanów się, bo prawdopodobnie ortodonta, który chce założyć ci aparat na dwa łuki chce po prostu więcej zarobić :razz:

chilli 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2007-05-31, 18:47   

aparat na jedna szczeke, to tak jak but na jedna noge :roll: chodzic mozna :mrgreen:

olaf
Gość
Wysłany: 2007-05-31, 18:53   

chi napisał/a:
aparat na jedna szczeke, to tak jak but na jedna noge :roll: chodzic mozna :mrgreen:

znowu mnie zmartwiliscie..
to od czego to zalezy w koncu czy na jedna czy na dwie? czy sam pantomogram wyjasni sprawe czy cefalometria i dokladniejsze obliczenia dopiero?

olaf
Gość
Wysłany: 2007-05-31, 18:55   

do krzykacza: a jaka mialas wade dokladnie? nie wiem czy moglabys opisac.

Gość

Wysłany: 2007-05-31, 20:29   

mi pierwsza orto tez założyła aparat tylko na gore, twierdzac ze na dól nie trzeba, po roku zmienilam ja naszczescie, teraz mam aparat na dwoch łukach. Zmarnowalam tylko rok i kupe kasy

Odpowiedz do tematu