Poprzedni temat «» Następny temat
alkohol a znieczulenie
Autor Wiadomość
dziki dzik
Pacjent

Wysłany: 2007-11-16, 11:36   alkohol a znieczulenie

Moja stomatolog, zwana dalej moja druga polowa szyderczo mowi, jakoby spozywanie alkoholu po znieczuleniu punktowym bylo wysoce naganne-nie wierze jej :-)
Poniewaz bedac o wiele setek km stad nie chce zebym sie dobrze abwil najwodoczniej bez jej obecnosci.

Prosze o obiektywna odpowiedz na to pytanie.
Czy mozna pic alkohol po znieczuleniu punktowym w odstepie 5-6 godzin.
Ja rozumiem ze znieczulenie punktowe jest do tkankowe i bezposrednio nie wchodzi w krwioobieg i reakacja nie ebdzie taka jak po lekach przeciwbolowych i alkoholu.
To tylko pkt widzenia laika studenta prawa.
Motywacja tego posta jest to ze jutro wypada mi wizyta u stomatologa a wieczorem... sami wiecie ;-)
Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za odpowiedz.

JacekW 
Lekarz Stomatolog
protetyk

Wysłany: 2007-11-16, 11:54   

dziki dzik napisał/a:
Ja rozumiem ze znieczulenie punktowe jest do tkankowe i bezposrednio nie wchodzi w krwioobieg

niestety także się wchłania, co prawda w ilosci mniejszej niż po podaniu dożylnym,ale się wchłania
dziki dzik napisał/a:

pić zawsze można,tylko reakcje organizmu moga być nieprzewidywalne.
dziki dzik napisał/a:
Motywacja tego posta jest to ze jutro wypada mi wizyta u stomatologa a wieczorem... sami wiecie

zawsze mozna poprosić o zabieg,bez podania znieczulenia :grin:

samotnik
Pacjent

Wysłany: 2007-11-20, 16:10   Re: alkohol a znieczulenie

dziki dzik napisał/a:

Wielokrotnie testowałem - zarówno małe ilości (lubię sobie wieczorem strzelić piwko na koniec dnia), jak i większe, 'imprezowe'. Nigdy szczególnie odmiennych od normy reakcji nie zauważyłem. Natomiast zauważyłem zależność między 'wczorajszym' alkoholem (czy też może produktami jego przemiany?), a skutecznością znieczuleń punktowych. Po jakiejś większej imprezie znieczulenie działa dużo słabiej. Teraz już staram się nawet tego jednego piwa poprzedniego dnia przed wizytą u dentysty nie pić. :)

P.S. W żadnym wypadku nie mieszaj ibuprofenu z alkoholem. Pomijając oczywiste medyczne przeciwskazania, to po drugim-trzecim piwie nie tyle się szybciej upijasz, co niespodziewanie urywa się film. Fatalne uczucie. Kiedyś się faszerowałem tym po 'zatruciu' zęba i jakoś tak bez głębszego pomyślunku poszedłem na imieniny kolegi. Współimprezowicze raportowali potem, że zachowywałem się całkowicie zwyczajnie, tylko że ja niestety nic nie pamiętałem z wieczoru.

Cholera, zabrzmiało jak pamiętnik alkoholika. :) ))

Abigail
Pacjent

Wysłany: 2007-12-27, 23:38   

Tak, stres, alkohol, wysiłek fizyczny mają wpływ na działanie znieczulenia, miałam takowe znieczulenie przy zabiegu chirurgiczno-kosmetycznym w obrebie jamy ustnej.....masakra. Czułam, jak w przeciągu kilku minut znieczulenie odchodzi, mrowienia, chłód, czułam wszystko a Dr już więcej nie chciał mi podać znieczulenia bo podobno i tak podał dużą dawkę. Potem dopiero się mnie pytał, czy ćwiczę siłowo, żle spałam lub czy piłam, bo podobno te rzeczy mają wpływ na znieczulenie miejscowe, także najlepiej iść na zabieg wyspanym, zrelaksowanym i kilka dni nie pić.

Odpowiedz do tematu