Poprzedni temat «» Następny temat
Proces wstawiania szczęki
Autor Wiadomość
Zhivago
Pacjent

Wysłany: 2007-11-29, 23:34   Re: pytanie do lekarzy

kaskas napisał/a:
mozna Jestem tego najlepszym przykladem i nie tylko ja Zostalo to potwierdzone przez kilku lekarzy i wiele badan wiec nie ma watpliwosci

ten ,,wymysł" mnie obraża poniewaz wiele przez neuralgię wycierpialam i nikomu nie życzę, ale rozumiem Twoje zdziwienie/niedowierzanie bo gdyby mi sie to nie przytrafilo dzis pewnie nie wiedzialabym ze nerw trojdzielny istnieje

nie sugeruje ,ze wymyslilas ,ze masz zapalenie nerwu t. tylko przeciez mozesz na to cierpiec z innych przyczyn. skad wiadomo ze to od leczenia kanalowego?
czy leczenie kanalowe bylo tak przeprowadzone ze ci dentysta cos przepchal poza zeba mocno?

kaskas
Pacjent

Wysłany: 2007-11-30, 10:14   Re: pytanie do lekarzy

Zhivago napisał/a:
kaskas napisał/a:
mozna Jestem tego najlepszym przykladem i nie tylko ja Zostalo to potwierdzone przez kilku lekarzy i wiele badan wiec nie ma watpliwosci

ten ,,wymysł" mnie obraża poniewaz wiele przez neuralgię wycierpialam i nikomu nie życzę, ale rozumiem Twoje zdziwienie/niedowierzanie bo gdyby mi sie to nie przytrafilo dzis pewnie nie wiedzialabym ze nerw trojdzielny istnieje

nie sugeruje ,ze wymyslilas ,ze masz zapalenie nerwu t. tylko przeciez mozesz na to cierpiec z innych przyczyn. skad wiadomo ze to od leczenia kanalowego?
czy leczenie kanalowe bylo tak przeprowadzone ze ci dentysta cos przepchal poza zeba mocno?

Skad wiadomo? wrocilam po leczeniu kanalowym zeba ktory znajduje sie ponizej gałązki nerwu trojdzielnego Weszlam do wanny z gorącą wodą i poczulam przeszywający prąd w tym zębie Tak sie zaczelo...
Wykluczono wszelkie inne przyczyny Mialam rezonans maganetyczny itp
Po prostu jest to stwierdzone przez specjalistow Tez mi na poczatku nikt nie wierzyl ,ale mialam racje Najlpiek wiem jak to bylo Przed tym leczeniem kanalowym bylam zdrowa A poza tym spotkalam w internecie wiele osob ktore nabawily sie neuralgi po kanalowym leczeniu wiec to nie jest nic dziwnego i wcale nie trzeba udowadniac ze ziemia jest okrągła Jest i juz

Kaeppel
Student Medycyny

Wysłany: 2007-11-30, 22:54   

Ferbi, w sumie ja duzo tutaj powiedziec to nie moge, skoro juz udalo sie Ciebie przekonac to leczenia :) dodam tylko tyle ze lepiej miec swoje zeby niz proteze... jak sie nad tym siedzi od strony technicznej to protezy ruchome staja sie chyba ostatnia rzecza jaka sie ma ochote nosic po utracie zebow za ilestam lat :P Dbaj o zabki,zaloz sobie apart i zobaczysz ze wszystko bedzie pieknie za jakis czas :) musisz byc tylko troche cierpliwy.
pozdrawiam :)

Zhivago
Pacjent

Wysłany: 2007-11-30, 23:41   Re: pytanie do lekarzy

kaskas napisał/a:
Skad wiadomo? wrocilam po leczeniu kanalowym zeba ktory znajduje sie ponizej gałązki nerwu trojdzielnego Weszlam do wanny z gorącą wodą i poczulam przeszywający prąd w tym zębie Tak sie zaczelo...
Po prostu jest to stwierdzone przez specjalistow Tez mi na poczatku nikt nie wierzyl ,ale mialam racje Najlpiek wiem jak to bylo Przed tym leczeniem kanalowym bylam zdrowa A poza tym spotkalam w internecie wiele osob ktore nabawily sie neuralgi po kanalowym leczeniu wiec to nie jest nic dziwnego i wcale nie trzeba udowadniac ze ziemia jest okrągła Jest i juz

Przykro mi ,ze cierpisz na to. Mi powiedzial neurochirurg ze to moze byc np od wychodzenia na dwor z mokra glowa, nawet w lecie np. Stad moje pytanie.
W kazdym razie poszukam o tym informacji gdzie indziej bo widze ,ze sie nie dowiem w jaki sposob to mozliwe podczas leczenia kanalowego.
A nie stosowalas naswietlania laserem? moze to by Ci pomoglo?

kaskas
Pacjent

Wysłany: 2007-12-01, 10:39   Re: pytanie do lekarzy

Zhivago napisał/a:
kaskas napisał/a:

Przykro mi ,ze cierpisz na to. Mi powiedzial neurochirurg ze to moze byc np od wychodzenia na dwor z mokra glowa, nawet w lecie np. Stad moje pytanie.
W kazdym razie poszukam o tym informacji gdzie indziej bo widze ,ze sie nie dowiem w jaki sposob to mozliwe podczas leczenia kanalowego.
A nie stosowalas naswietlania laserem? moze to by Ci pomoglo?

radzę sobie z tą chorobą odkad lekarz zmienil mi leki ;) chociaz miewam gorsze i lepsze dni Ci co maja neuralgie a wiem ze tu tacy zagladaja to rozumieją ;)

nie wiem dokladnie jak to sie stalo Mi powiedziano ze musialam miec zakonczenie tego nerwa w nietypowym miejscu Ale znajac tamta dentystke pewnie przepchala kanal bo nie takie cuda jej sie przytrafialy :/

Zhivago
Pacjent

Wysłany: 2007-12-01, 14:30   Re: pytanie do lekarzy

kaskas napisał/a:

radzę sobie z tą chorobą odkad lekarz zmienil mi leki ;) chociaz miewam gorsze i lepsze dni Ci co maja neuralgie a wiem ze tu tacy zagladaja to rozumieją ;)

nie wiem dokladnie jak to sie stalo Mi powiedziano ze musialam miec zakonczenie tego nerwa w nietypowym miejscu Ale znajac tamta dentystke pewnie przepchala kanal bo nie takie cuda jej sie przytrafialy :/

To wspolczuje Ci.

kaskas
Pacjent

Wysłany: 2007-12-01, 16:07   Re: pytanie do lekarzy

Zhivago napisał/a:
kaskas napisał/a:

To wspolczuje Ci.

dziekuje
ja sama sobie wspolczuję...

karawana
Pacjent

Wysłany: 2009-01-09, 14:52   

witam, mam podobny problem do FERBI z ta różnicą że mam 35 lat, i zęby w tragicznym stanie. wstydzę się tego, nawet się nie usmiecham. chciała bym sie dowiedzieć jak długo trwa proces wyrywania wszystkich zębów, wygojenia dziąseł no i jak długo czeka się na protezę

asia28
Pacjent

Wysłany: 2009-01-12, 15:01   

witam, ja tak samo jak karawana mam duzyyyy problem z zebami na górze, zaniedbałam po 2 porodzie, moze nie zaniedbałam ale poswieciłam całą uwage dziecku bo jest chory i teraz na dzien dzisiejszy mam 2 złamana w połowie, i jedynke z ktorej odleciała z przodu plomba a tył sie kiwa- z tym nie ma bólu bo zab jest martwy i w piatek ide załozyc koronke(wreszcie dostana na to kase...)
ta 2 chce wyleczyc i tez zrobic koronke ale reszta do rwania:(((
boje sie strasznie, ostatnio miałam stycznosc z dentysta 4 lata temu jak starsza córka miała rok i tez zeby zaczeły leciec a ze nie mialam kasy to chodzilam do panstwowego no i w sumie te co zrobil i sie nacierpiłam teraz sa do rwania :sad:
a i mam proteze taka ruchomą? na gorze to jest 1 i 2 :oops:

moze ktos napisze ile trwa rwanie, czy to prawda ze najbardziej boli właśnie po rwaniu na przodzie( nie dopisałam ze tam gdzie mam ta proteze to mam 2 kanały otwarte ale wyleczone)
ile moge za jednym razem wyrwac zebów i co z korzeniami na które wrosło sie dząsło??
dopiero dzis zanalazłam te forum i czytam z zaciekawieniem
pozdrawiam
aska

wstydliwy
Pacjent

Wysłany: 2009-01-12, 16:39   

Ferbi.Ja jeszcze jestem w gorszej sytuacji i nie panikuje.A mianowicie:8 zębow do leczenia (w tym 3 kanałowo),6 do usunięcia(w tym5 chirurgicznie) i do tego na koniec robie sobie most kilku punktowy.Teraz jestem po dwóch miesiącach leczenia i zbliżam się juz do końca.Wprzyszłym tygodniu będe miał robiony most.Oczywiście całe leczenie odbywa sie prywatnie.Wszystko będzie wyleczone i usunięte,zostanie tylko w dolnej szczęce pare ząbków do wprawienia ale dopiero jak się odkuje finansowo.Pozdrawiam.

frubel171 
Pacjent

Wysłany: 2009-01-12, 21:12   

asia28 napisał/a:
moze ktos napisze ile trwa rwanie, czy to prawda ze najbardziej boli właśnie po rwaniu na przodzie( nie dopisałam ze tam gdzie mam ta proteze to mam 2 kanały otwarte ale wyleczone)
ile moge za jednym razem wyrwac zebów i co z korzeniami na które wrosło sie dząsło??
dopiero dzis zanalazłam te forum i czytam z zaciekawieniem
pozdrawiam
aska

Hi, powiem tak: każdy organizm reaguje inaczej, ale u mnie było tak jak piszesz, przód bolał niestety mocniej niż np. trzonowiec. Prawde mówiac po wyrwaniu górnej 7mki, bałam sie pół dnia , że mi znieczulenie nie puściło, bo nic mnie nie bolało, jedynie szwy mi o tym przypominały, albo jak językiem tam dotkłam. A miałam ją usuwaną, nie jestem pewna nazwy ale jakoś poprzez separacje korzeni, tzn. była rozpiłowywana i kazdy korzeń wyciągany z osobna.
Co do zarośnietych korzeni , to też będzie dobrze, o ile nie zjawisz się u stoma w ostateczności spuchnieta jak balonik, wtedy znieczulenie działą słabiej i jakiś tam ból się pojawia. Natomiast gdy nie ma stanów zapalnych, spokojnie, wyrwania zarośniętego korzenia nic nie boli, tylko trwa dłużej, plus najprawdopodobniej nie obedzie się bez szycia rany.
PS. znajdz też najlepiej jakąś dobrą klinikę, bo nie kazdy stmatol. chce sie podjąc rwania takich zarośniętych czy zatrzymanych zabków
pozdrówka
3maj się dzielnie :mrgreen: :mrgreen:

zgaga
Pacjent

Wysłany: 2011-04-09, 17:41   

JacekW, :oops: nieladnie

Odpowiedz do tematu