Poprzedni temat «» Następny temat
opuchniety policzek
Autor Wiadomość
truciak22
Pacjent

Wysłany: 2008-06-13, 11:04   opuchniety policzek

witam
od miesiaca ponad mam opuchniety jeden policzek opuclizna zaczyna sie 0,5 cm od nosa ..

bylem na przeswietleniu zatok - mam idealnie czyste ...

possedlem do dentysty otworzyla mi kanal w tym zebie zalozyla lekarstwo .. zdanego stanu zapalnego , ropnia tylko ze bolal zab... nastepna wizyta na leczenie i wyjecie lekarstwa za ponad miesiac.. a opuchlizna dalej jest ..

czy to napewno od tego zeba mimo iz nie ma nic poza tym ze wymaga leczenia kanalowego ? :(

jak zmniejszyc ten obrzek ? nic nie boli teraz ani nic , mam uczucie rozpierania w tym miejscu ...

kawa24 
Lekarz Stomatolog
lekarz stomatolog

Wysłany: 2008-06-13, 20:05   

normalne to nie jest,ale bez zdjęcia nic nie można powiedzieć ,jaki ząb ,czy był antybiotyk, co na to lekarz prowadzący?

truciak22
Pacjent

Wysłany: 2008-06-13, 22:32   

dentysta powiedzial ze nie widzi tam nic , jedynie ze zab boli a czy to od tego czy nie to nie wie bo nie ma zadnych zmian na dziaslach . bedzie go leczyla kanalowo narazie zalozyla jakas truciznea za 3 tyg kolejna wizyta.... poczym pod koniec lipca dopiero leczenie....
nie dala zadnych antbiotykow nic

juz mi sie skonczyly lekarzo skoro to nie od zatok to musi byc od zeba ale ona tweirdzi ze watpi bo nie ma ropni nie ma nic eh tylko ten opuchniety policzek i to ze zeba treba leczyc kanalowo ... ale koljna wizyta za 3 TYG a nie chce lazic caly czas z opuchnietym policzkiem

kawa24 
Lekarz Stomatolog
lekarz stomatolog

Wysłany: 2008-06-14, 09:42   

proponuję ,konsultacja u innego lekarza stomatologa? ,czy było zdjęcie?

truciak22
Pacjent

Wysłany: 2008-06-14, 12:28   

zdjecie bylo ale tez mowila ze nic nie widzi a lekarz jeden z najlepszych w mojej okolicy , dokladny , solidny , badajacy zawsze wszystkie mozliwosci .. wiec jak ona mowi ze wszystko ok to martwie sie coraz bardziej ... bo juz u wszystkich specjalistow bylem z tym policzkiem...

moje pytanie brzmi : zab wymaga leczenia kanalowego , juz nie boli , jest otwarty kanal i zalozona trucizna na 3 tyg - czy przyczyna moze byc wlasnie to ze bedzie leczony kanalowo ?
bo opuchlizna jak byla tak caly czas sie utrzymuje a juz bylem u rodzinnego , dermatologa , laryngologa i wszyscy mowia ze nie maja pojecia od czego to

kawa24 
Lekarz Stomatolog
lekarz stomatolog

Wysłany: 2008-06-14, 15:42   

ciężko jest mi powiedzieć cokolwiek wiecej ponieważ nie widzę ciebie i zeba co tam sie dzieje , a twój opis też jest dla nas stomatologów nie jasny 1.,trucizna na 3 tyg. przy opuchliżnie to troche nie tak,2.ja pacjenta z obrzękiem kontroluję na drugi dzień tzreci najpozniej za tydzień.

truciak22
Pacjent

Wysłany: 2008-06-14, 16:44   

tez mnie to martwi bo jak by nie patrzec obrzek jest po stronie gdzie bedzie mi leczyla zeba kanalowo .... chyba uznala ze skoro nie ma zmian na dziaslach , zadnych ropni to pewnie opuchlizna nie jest od tego.... ale skoro ona tez twierdzi ze to nie od zeba to gdzie ja biedny mam isc ? czekac 1,5 miesiaca na kolejna wizity i pewnie kolejne 1,5 na ostateczna wizyte a do tego czasu zacznie mnie bolec albo nie daj boze stanie sie cos nieodwracalnego.... dodam jeszcze ze byla to jedyna dentyskta ktora wpuscila mnie na fotel ... nawet u prywatnych terminy na sierpien a mieszkam w duzym miescie ...

dzis bylem raz jeszcze u rodzinnego i laryngologa i znow uslsyzalem ze zatoki mam czyste , wezly chlonne zdrowe , gardlo czyste , nos czysty , gdyby to bylo cos z nerwami twarzy bylo by dretwienie , albo porazenie tej polowy twarzy wiec tez to napewno nie to

ps. idac na NFZ na leczenie kanalowe place cos?
bo jak tak to pojade do katowic 30 km i tam znajde prywatnego bo tam wiekszy wybor a zrobi mi to od reki a nie za 3 miesiace a jesli mam dac na NFZ 100 zl a prywatnie 200 to juz wole prywatnie byle by rozwiazac problem z tym policzkiem ?!

a co moge stosowac na ten policzek jakies oklady ? bo sam za leki sie nie biore

http://www2.speedyshare.c...30891431/ds.JPG

http://www2.speedyshare.c...55421172/sd.JPG

tak wygladaja dziasla..... moze cos ktos dojrzy

VesT 
Lekarz Stomatolog
Wujek Samo Zło

Wysłany: 2008-06-14, 20:09   

nieostre zdjecia , jesli mozesz zrob lepsze

truciak22
Pacjent

Wysłany: 2008-06-15, 13:24   

lepszego nie da rady zrobic :(

http://www3.speedyshare.c...8/4560995/z.JPG

a ile kosztuej usuniecie kamienia z reszty zebow bo to tragicznie wyglada

CZY MOZLIWE JEST TAKIE ZJAWISKO JAK TEN OPUCHNIETY NIEBOLACY , BEZ ZADNYCH GRUDEK POD SKORA POLICZEK JEST WINIKIEM NERWU ? I ZNIKNIE DOPIERO PO WYCZYSZCZENIU KANALU BO SAMO ZATRUCIE NIE DALO ZADNYCH EFEKTOW A TERMIN MAM DOSC DLUGI ...

[ Dodano: 2008-06-16, 18:41 ]
po ciezkich bataliach udalo sie dostac do dentysty innego !! :D

stwierdzil ze to od tego ze w kanale sie cos robi i gromadza sie bakterie , przpeisal antybiotyk i zostawil otwartego zeba a za tydz poczatek leczenia kanalowego ...

wiec od czegos takiego moze puchnac policzek?

woman_27
Pacjent

Wysłany: 2008-06-17, 21:04   

witam, czy na opuchnięty policzek od zęba skuteczniejszy jest augmentin 875mg czyForcid 1000 875mg. Od wtorku chodzę oblała i napuchnięta i nic mi nie pomaga. jeden lekarz przpisał ten lek drugi forcid. nie wiem sama juz który brać.

[ Dodano: 2008-06-17, 21:05 ]
Pomyłka wcześniej nie od wtorku a od niedzieli

bea 
Lekarz Stomatolog
nikt

Pomogła: 51 razy
Wysłany: 2008-06-17, 21:34   

Właściwie to to samo. A który bierzesz? Od niedzieli upłyneły raptem 2 dni- antybiotyk miał prawo jeszcze nie zadziałać, robisz zimne okłady? A co z zębem? Do leczenia czy usunięcia?

truciak22
Pacjent

Wysłany: 2008-06-18, 18:31   

odpowie mi ktos ?:( odnosnie tej opuchlizny (dodam ze nie boli ani zab ani opuchniete miejsce)

jedna dentyskta powiedziala ze nic nie widzi a zeba trzeba leczyc kanalowo
druga ze ewidentnie widac ze to od zeba gdyz bakterie zasyfily kanal , dala antybiotyk i zapare dni na leczenie kanalowe ... mozliwe ze to od tego ta opuchlizna?

bea 
Lekarz Stomatolog
nikt

Wysłany: 2008-06-18, 19:42   

możliwe

woman_27
Pacjent

Wysłany: 2008-06-18, 21:01   

biorę augmentin, ale byłam dziś u dentysty i usunęłam zęba maaasssakrra:). A teraz trochę głupawe pytanie ale możektoś się orientuje- kiedy zejdzie opuchlizna?

bea 
Lekarz Stomatolog
nikt

Wysłany: 2008-06-18, 21:06   

pewnie za kilka dni

Odpowiedz do tematu