Poprzedni temat «» Następny temat
Ból zęba po wizycie u stomatologa
Autor Wiadomość
kasztan
Pacjent

Wysłany: 2008-08-30, 15:02   Ból zęba po wizycie u stomatologa

Witajcie!

Byłem dziś u stomatologa i miałem rozwiercaną górną dwójkę i niestety boli mnie teraz ząb, a przed wizytą nie bolał :( Podczas borowania momentami mnie mocno nawalało. Teraz czuję podobny ból troszkę słabszy, ale mimo to denerwujący. Nie mam już jak skontaktować się z tym stomatologiem, a za usługę troszkę zapłaciłem i teraz nie wiem czy to normalne po takim zabiegu czy nie? Proszę o pomoc.

Dodam jeszcze, że patrzyłem z lusterkiem jak to wygląda i widzę taką jakby ciemną kropkę. Nie wiem czy to dziura czy co w każdym razie boli :(

Mimo wszystko mam nadzieję, że samo przejdzie ...

Hugo86 
Pacjent

Wysłany: 2008-08-30, 16:12   

Mysle ze nikt ze specjalistow moze Ci nie pomoc, bo nie piszesz czy amsz cos zalozone (polombe, czy jakies tymczasowe wypelnienie...), czy amsz jeszcze do niego przyjsc czy juz nie.... Na moje za malo sczczegolow, ale moze sie czepiam, zboczenie prawnicze .... :P

kasztan
Pacjent

Wysłany: 2008-08-30, 16:51   

Miła Pani kazała mi przyjść za 4 miesiące na kontrole. Jest to białe, a przy robieniu tego przykładała jakieś dziwne pikające urządzenie. Po zabiegu mnie nie bolało, ale w pewnym momencie chciałem sobie wyciągnąć jakiś syf pomiędzy zębami. Nie palcem tylko ta zasysając :D Ciężko mi to opisać, ale myślę, że wiadomo o co chodzi. Potem poczułem taki ból przez chwile, że aż mnie zamroczyło.

Teraz mam tak, że nawet jak nabieram takie zimne powietrze to mnie to boli, więc na zdrowy rozum Pani stomatolog zrobiła dziurę i źle zakleiła i przez to muszę się męczyć :( Nie chcę jechać do innego dentysty, bo nie po to wykładałem kasę, żeby ktoś poprawiał czyjeś błędy za dodatkowe pieniądze.

Pozostaje mi poczekać do poniedziałku. Nie znam się na stomatologii, ale może takie rzeczy się zdarzają. W każdym razie nie jestem zadowolony z tego, że ząb mnie wcześniej nie bolał, a po niby leczeniu boli, w szczególności, że dziś ostatnia sobota wakacji i chciałem się zabawić dlatego też chciałbym się zapytać czy alkohol może pogorszyć sprawę ? :P

Generosus 
Lekarz Stomatolog
306 !

Wysłany: 2008-08-30, 16:57   

wygląda na to , że sam sobie "wyssałeś" opatrunek z ubytku :twisted: Zęby czyści się szczotką i nitką , ewentualnie irygatorem a nie SSANIEM :mrgreen:
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

kasztan
Pacjent

Wysłany: 2008-08-30, 17:03   

ojeju :P ssaniem no ssaniem :P Chyba wiesz o co mi chodzi :P Tak językiem coś wyssać no :P Zresztą co to za plomba, że mogę ją sam wyssać :P Nikt o zdrowym rozumie nie nosi w kieszeni nitki i szczoteczki :P

Mam nadzieję, że przeboleje do poniedziałku.

Mimo wszystko bardzo proszę o odpowiedź na pytanie jak się ma sprawa z alkoholem xD Na filmach rambo (albo ktoś podobny do niego) jak wyciągał kule z ciała to pił spiryt żeby mniej bolało :P Ja dziś mam zamiar się zabawić, ale czasami ból mnie paraliżuje i nie wiem czy po alkoholu nie umrę z bólu :P Ja się mało znam dlatego pytam :P Z góry dziękuję za odp.

izaa
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2008-08-30, 19:01   

Co do zęba-może to być tzw. nadwrażliwość pozabiegowa daj jej trochę czasu [tej 2] niech ochłonie.

Co do alkoholu to z bólu ani w bólu się po nim nie umiera. I zębom nie szkodzi, bardziej wątrobie.Także życzę udanej zabawy.

Stanisław Jerzy Lec

kiniak95
Pacjent

Wysłany: 2008-08-30, 19:52   

witam.5 dni temu mialam dolną 7 leczoną kanałowo za pomoca mikroskopu,poniewaz nie mozna bylo znalesc 3 kanalu.Kanały już wszystkie wyczyszczone,ale po puszczeniu znieczulenia zaczela mnei okropnie bolec szczeka i kosci kolo ucha i zuchwy. Nie moglam buzi otworzyc.Juz moge lepiej otwierac ale boli mnei bardzo ta 7.duzo bardziej boli gdy wdycham powietrze ,tak jaby od spodu i prominieje ten bol na caly zab.lekarz mowi ze jest tam stan zapalny i nic nie mozna zrobic.Ból jets nie do wytrzymania.Bola rowniez wezly chlonne pod zuchwa jak dotykam.i kolo ucha samoistnie caly czas.O dotknieciu 7 nie ma mowy.Jak dlugo ten bol moze sie jeszcez utrzymywac? :cry:

kasztan
Pacjent

Wysłany: 2008-08-31, 17:26   

izaa napisał/a:
Co do zęba-może to być tzw. nadwrażliwość pozabiegowa daj jej trochę czasu [tej 2] niech ochłonie.

i chyba tak faktycznie jest, bo dziś już mnie bardzo mało boli. Tylko zastanawiam się dlaczego bolał jak nabierałem ustami głębszy oddech. Na zdrowy rozum świadczy to o tym, że jest jakaś dziura i dostaje się tam powietrze.

izaa napisał/a:
Co do alkoholu to z bólu ani w bólu się po nim nie umiera. I zębom nie szkodzi, bardziej wątrobie.Także życzę udanej zabawy.

Dziękuję, zabawa była udana :) Wszystko szkodzi :P Myślę, że jak się nie nadużywa alkoholu to nie ma problemu :)

Odpowiedz do tematu