Poprzedni temat «» Następny temat
kanały wyczyszczone i niewypełnione
Autor Wiadomość
Lara20
Pacjent

Wysłany: 2008-10-23, 19:52   kanały wyczyszczone i niewypełnione

Cztery dni temu miałam czyszczenie kanałów w trzonowym zębie, kanały jeszcze nie są wypełnione, mam założony fleczer.
Czy to normalne, ze ząb przy nagryzaniu reaguje lekkim bólem, czy powinnam sie zgłosic wczesniej do lekarza?
Druga sprawa która mnie nurtuje to lekkie bóle zębów po sciągnięciu aparatu orto-tydzień temu, ból czuje naciskając zęby palcem.
Nie wiem czy to przypadek, ale po leczeniu orto okazało się, że kilka leczonych wczsniej zębów jest do powtórnego przeleczenia z powodu nieszczelnosci i próchnicy wtórnej jak w przypdku trzonowca.
Bardzo prosze o odpwiedz.

[/list]

izaa
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2008-10-23, 22:36   

Lara20 napisał/a:
Druga sprawa która mnie nurtuje to lekkie bóle zębów po sciągnięciu aparatu orto-tydzień temu, ból czuje naciskając zęby palcem.

Takie bóle utrzymują się około miesiąca.

Natomiast reakcja po opracowaniu kanałów może wystąpić, przyczyny nieszczelności wypełnień to albo od początku były nieszczelne albo słaba higiena w trakcie noszenia aparatu.

Stanisław Jerzy Lec

Lara20
Pacjent

Wysłany: 2008-11-02, 13:00   

Niepokoi mnie ciag dalszy mojego leczenia endo.
Po pierszej wizycie i czyszczeniu kanalow zab stopniowo sie wyciszal i byl juz prawie bezbolesny.....az do następnej wizyty, podczas której mialam ponownie czyszczony i plukany kanal( podczas zabiegu czyszczenia poczulam uklucie, jak wyjanil lekarz bylo to przejscie poza kanal :?: )
Od tej pory ból się nasilil, zab reagowal już nie tylko przy nagryzaniu.
Zglosilam się więc ponownie do gabinetu, gdzie kanaly zostaly ponownie oczyszczone i przeplukakane. Pani doktor zalozyla do zeba wate, aby zab nie bolal do następnej wizyty we wtorek, na której mam miec wykonane wypelnienie :?: .
Tymczasem zab nadal boli przy nagryzaniu-ból jest silny. Mam poważne watpliwosci czy takiego obolalego zęba można zamykac?
Na pytanie dlaczego boli, lekarz wspomnial cos o zapaleniu kosci.
Po co to przechodzenie narzędziem poza wierzcholek? Wczesniej ten zab nie bolal.
Czy nie powinnam dostac antybiotyku?
Czy pozwolic sobie wypelnic kanaly w bolacy zębie?
Może zmienic gabinet ( niechętnie, bo nie lubię takich kombinacji)?

Bardzo proszę o odpowiedz lekarzy.

i1305 
Pacjent

Wysłany: 2008-11-02, 13:22   

ja mam leczona teraz gorna szostke. Mialam zalozone lekarstwo - mialam sie zglosic za dwa tygdnie ale bol nie dawal mi spokoju wiec poszlam po 4 dniach. Od piatku mam zalozony srodek odkazajacy :?: i mam sie zglosic jutro. Zab mnie boli, caly czas taki ćmiacy bol, natomiast w nocy sie nasila. dziaslo nad zebem mnie swedzi aprzy uciskaniu boli. Nie wiem co moze byc przyczyna.
Nie wiem czy tak jak u ciebie lekarz planuje wypelnienie i nie wiem czy ozna takowe robic podczas gdy zab boli - nie wiem tez czym jest spowodowany bol. Podczas wkrecania szpilki (nie znam fachowego okreslenia) w jeden z kanalow nie czulam bolu, natomiast w drugim owszem. Nawet przed wlazoeniem szpilki dentystka powiedziala, ze tu pewnie mnie bedzie bolalo.
Odczuwam dyskomfort bo caly czas czuje tego zeba. Wczesniej mialam leczona kanalowo czworke (gorna) i nie odczuwalam zadnego bolu.

Lara20
Pacjent

Wysłany: 2008-11-04, 12:42   

Cos z tym zabkiem jest nie tak, wciaż boli przy nagryzaniu i lekko cmi w nocy.
Przeczytalam na innym forum, ze przyczyna bólu zęba w trakcie leczenia kanalowego sa:
- niedokladne oczeszczenie kanalów,
-przepchnięcie materialu poza wierzcholek,
-przejscie narzędziem poza wierzcholek korzenia.
W takim razie jaki sens ma celowe przechodzenie poza kanal( jak mnie poinformowal lekarz).

Mam pytanie, jak się postępuje w takim przypadku, kiedy ten zab nadal boli.
Jestem coraz bliższa decyzji zmiany lekarza i gabinetu, co o tym myslicie?

[ Dodano: 2008-11-10, 15:06 ]
Kanalowe u specjalisty endodonty z uzyciem endometru i mikroskopu w przypadku trzonowca wynosi od 1200 do 2000 Euro :grin: . To prawie w cenie implantu.
Tutaj tylko skomplikowane endo robi się u specjasty, to duża kwota, nie tylko dla emigrantów.

Odpowiedz do tematu