Poprzedni temat «» Następny temat
leczenie kanałowe pod mikroskopem
Autor Wiadomość
animkusia
Gość
Wysłany: 2004-08-03, 17:34   

Zgodnie z radą udzieloną mi na forum znalazłam gabinet z mikroskopem, co nie było łatwe bo jest tylko jeden w całym mieście noi cena okazała się dość wysoka za taką usługę :( Czy ktoś miał przeprowadzane takie leczenie? proszę o opisanie mi odczuć od strony pacjenta, jakie są efekty? warte tych niemałych pieniędzy?

jerzyf
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2004-08-03, 21:57   

Jakie to są te duże pieniądze i za którego zęba.Jeśli spodziewasz się specjalnych doznań to możesz być rozczarowana. Komfort dla pacjenta i lekarza podczas leczenia endodontycznego uzyskuje się natomiast dzięki osłonięciu leczonego zęba koferdamem ,dobrze jest też założyć pacjentowi okulary na oczy aby niektóre preparaty do płukania nie prysnęły do oczu.

animkusia
Gość
Wysłany: 2004-08-03, 22:48   

Kwota o której wspomniałam to 500zł.Dla niektórych ta niemała kwota może się okazać mała, ale nie dla mnie, gdyż staram się zaleczyć tego zęba ( górna trójka ) już od kwietnia i wydałam już wiele pieniążków i jak widać bez efektów. Pytając o odczucia miałam na myśli czy czuje się ból itp. Słyszałam już różne opinie na temat skuteczności tej metody leczenia i są ze sobą sprzeczne :( więc co ja mam robić? kogo słuchać gdy każdy dentysta mówi coś innego? Ta metoda to dla mnie ostatnia szansa ucieczki od resekcji korzenia :( Pomóżcie !

norad
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2004-08-03, 22:58   

to jest kwota za całe leczenie z odbudową zę ba czy tylko za kanał?

jerzyf
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2004-08-03, 23:19   

Leczenie pod mikroskopem niczym istotnym nie różni się od leczenia bez mikroskopu jeśli chodzi o doznania pacjenta.Do prawidłowego wyleczenia trójki mikroskop najczęściej nie jest potrzebny aczkolwiek może być pomocny w trudniejszych przypadkach.Co wchodzi w skład ceny - być może znieczulenie zdjęcia rtg , odbudowa ubytku ITD....jeśli to tylko za wypełnienie kanału to faktycznie trafiłaś na Profesora.Chociaż jesli za 500zł całość to być może jakiś Docent .Musisz się jeszcze liczyć z tym że niemal każdy ząb po leczeniu kanałowym powinien być odbudowany koroną protetyczną a to następny wydatek.Byc może są w Twoim mieście też dobrzy lekarze którzy zrobią to taniej ale pamiętaj że strata trójki wiąże się z dużymi kłopotami - jest to bardzo ważny ząb. !!

animkusia
Gość
Wysłany: 2004-08-03, 23:29   

Stomtolog powiedzial ze tyle bedzie kosztowac cale leczenie, o dokladne szczegoly jeszcze nie pytalam gdyz umowiona jestem na przyszly tydzien w celu zapoznania sie z moim zebem, narazie dr widzial tylko zdjecie RTG i na tej podstawie wysunal taka cene. Mysle ze to jest bardziej skomplikowany przypadek gdyz 2 proby zwyklego leczenia sie nie powiodly :( podobno mam bardzo zawezony kanal ku wierzcholkowi zeba i nie widac go na zdjeciu, badz bardzo zapchany bakteriami i przy wypelnianiu kanalu dentysta nie wykonal wypelnienia do konca.

animkusia
Gość
Wysłany: 2004-08-03, 23:33   

co do innych lekarzy w moim miescie to tak się składa że znalazłam tylko tego jednego na całą Częstochowę :( chciałam nawet udać się do Kielc w celu wykonania tego leczenia ale goni mnie data wyjazdu z kraju (26 sierpnia) i niestety nie bylo wolnych terminów wizyt na sierpień :( wrócę za pół roku i nie mogę chyba na taki czas odkładać dalszego leczenia??

MAGDA_MAY
Gość
Wysłany: 2004-08-04, 08:37   

A propos koferdamu to raczej chyba komfort dla lekarza bo ślina nie leci ,natomiast dla pacjenta raczej mocno średni :-)Miałam zakładany -rozciąga usta i wygląda sie dziwnie ,szczególnie jak się w nim paraduje z jednego gabinetu do drugiego żeby zrobić RTG i oczekujący pacjenci Cię oglądają .Ale na serio to leczenie w gabinecie z mikroskopem , możliwością wykonywania zdjęć radiowizjograficznych + oczywiście dobry specjalista to dobre rozwiązanie . Moją 7 mkę przeleczoną w takim właśnie gabinecie wszyscy inni lekarze chwalą .

MAGDA_MAY
Gość
Wysłany: 2004-08-04, 08:45   

Dodam że ta 7-mka to był właśnie taki trudny ząb ,z jednym kanałem krótszym - było podejrzenie perforacji i dopiero mikroskop wyjaśnił ostatecznie sytuację .A co do odczuć podczas leczenia ,to oprócz wspomnianego koferdamu to tak jak każde kanałowe . Leżysz na fotelu z otwartą buzią i dentysta ogląda kanały poprez mikroskop na statywie , potem robi zdjęcia zęba z wypełnionym kanałami , ja miałam kilka- dwa radiowizjograficzne + 2 RTG. To on się musi więcej nagimnastykować niż Ty . Także powodzenia .

jerzyf
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2004-08-04, 12:36   

Dzięki koferdamowi nie miałaś wymienianych co chwilę wałków ligniny a podchloryn i inne płyny płuczące nie upływałuy do jamy ustnej i gardła. a w czasie gdy robiłaś zdjęcie ślina nie zainfekowała oczyszczonych już kanałów.

MAGDA_MAY
Gość
Wysłany: 2004-08-04, 12:50   

jeśli chodzi o podchloryn to niestety wpływał mi do gardła az się zadłwawiłam na fotelu , nie twierdzę że koferdam to zły pomysł ,ale z autopsji wiem że wolałabym miec ząb leczony bez niego . Ale wiem że czasem trochę trzeba pocierpieć i do nikogo nie mam pretensji , chyba do siebie że zęba wcześniej nie leczyłam :-)

Generosus
Gość
Wysłany: 2004-08-04, 21:04   

podchloryn neutralizuje siię sokiem winogronowym ...aaaalbo wodą z dodatkiem smaku miętowego :-) Ino trza powiedzieć lekarzowi .

chilli 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2004-08-04, 21:38   

czy winem gronowym tyz?

jarek
Gość
Wysłany: 2004-08-06, 02:04   

Umów się na wizytę do tego lekarza ,pod warunkiem ,że praktykuje dłużej niż 5 lat.(Moze tatuś kupił mu mikroskop?)Sprawdz przed leczeniem warunki gwarancji .Cena jest uczciwa ,jesli lekarz wie że poradzi sobie z problemem(2-3 lata po studiach wydaje się wszystko proste)-ja mam 20-letni staż pracy.

animkusia
Gość
Wysłany: 2004-08-06, 08:08   

zrezygnowałam z wizyty u tego stomatologa :( podeszłam do tego właśnie w ten sam sposób jak Pan. Bałam się że jest niedoświadczony w takim leczeniu, gdyż jest młodym człowiekiem a do tego ktoś mi wspominał że zajmuje się tym od niedawna. Na początku zdecydowałam się na niego bo jak już pisałam to był jedyny mikroskop w Częstochowie, ale udało mi się umówić na wizytę u świetnego fachowca w Kielcach więc jestem pełna nadziei na powodzenie leczenia :)

Odpowiedz do tematu