Poprzedni temat «» Następny temat
ząb a śmierć.
Autor Wiadomość
fiolek
Pacjent

Wysłany: 2009-07-15, 17:59   ząb a śmierć.

czy znane są współczesne przypadki śmierci osób które "chodziły" z chorym zębem? słyszałam że mężczyzna zmarł po dwóch tygodniach i w czasie sekcji okazało się że całe płuca miał wypełnione ropą , i to właśnie od zęba, a nic na to nie wskazywało. czy to możliwe? jakie objawy mogą występować?

Echelon 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2009-07-16, 22:06   

Ja osobiście byłem 2 lata temu na sekcji zwłok człowieka (jeżeli dobrze pamiętam, to miał 35 lat), który umarł właśnie z powodu zakażenia pochodzącego z nieleczonego zęba. A więc odpowiedź brzmi - tak, takie przypadki się zdarzają.

fiolek
Pacjent

Wysłany: 2009-07-16, 23:56   

jak to się stało? czy są jakies wcześniejsze objawy? jaki był stan jego zebów?

Echelon 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2009-07-17, 00:08   

Sprawdziłem to dokładniej - to był 43-letni mężczyzna. Pod nieleczonym od dłuższego czasu zębem wytworzył się ropień, który przedostał się do śródpiersia. Przyczyną zgonu było rozlane zakażenie bakteryjne.

Facet miał poważnie zaniedbane zęby, których widocznie nie leczył. Dentysta na pewno wyłapałby tak poważny stan. Natomiast jeżeli chodzi o objawy, to mogą być różne. Do śmierci nie doprowadza w tym przypadku jakaś konkretna choroba zęba, tylko ropa i bakterie, które miały okazję skutecznie się namnożyć i przedostać do krwiobiegu.

Patty 
Pacjent

Wysłany: 2009-07-17, 01:30   

to jest przerazajace!!!
Slyszalam, ze zeby moga byc przyczyna chorob i infekcji, ale do tego stopnia :shock:
Okropne!

Generosus 
Lekarz Stomatolog
302!

Wysłany: 2009-07-17, 06:55   

znam pacjenta , który otarł się o śmierć z powodu nieleczonych zębów. Kilka lat temu trafił do mnie z gorączka powyżej 40 C , sztywnym karkiem , zaburzeniami postrzegania i rozumienia otoczenia i jakiś spowolniony. Chciał leczyć ząb kanałowo. Wysłałem do szpitala ( pojechał nie bez oporów rodziny, która uważała ,że przesadzam ...) wylądował na OIOMie. Ząb usunięto. Miał leczyć lub pousuwać pozostałe. Nawet próbował się zarejestrować dwa razy ale zawsze strach był silniejszy. Pewnie któregoś dnia jednak nie uda mu się dotrzeć do szpitala....
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

aries 
Pacjent

Wysłany: 2009-07-17, 10:29   

A czy inne dolegliwości mogą być związane z zębem? Po wypadnięciu wypełnienia z dolnej lewej szóstki zaczely sie problemy z lewym uchem( wydzielina ropna) antybiotyki pomagały tylko chwilowo. Kilka dni po odstawianiu antybiotyków zawsze problem powracał. Dopiero przeleczenie zeba pomogło i było ok aż do teraz. Od pewnego czasu znowu pojawiły sie problemy z uchem takie same jak wtedy. I znowu była wizyta u laryngologa i znowu antybiotyki. Poszłam do stomatologa to usłyszałam że jest wszystko ok. Ząb ma założone wypełnienie (ten sam amalgamat od 8 lat) ale mimo to problemy z uchem powróciły. Zab nie był leczony kanałowo. I teraz pytanie czy wypełnienie mogło się rozszczelnić?

fiolek
Pacjent

Wysłany: 2009-07-17, 10:35   

Boże, ja mam dziurę tak głęboką że aż lejkowatą... ze trzy nasiona kukurydzy by weszły. tak się boję...

Generosus 
Lekarz Stomatolog
302!

Wysłany: 2009-07-17, 11:38   

aries napisał/a:
I teraz pytanie czy wypełnienie mogło się rozszczelnić?

jak najbardziej mogło
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

czytelniczka 
Pacjent
BYŁY DENTOFOB :D

Wysłany: 2009-07-17, 15:43   

przerazajace..
coz..prawda jest taka ze czlowiek oslepiony lekiem przed stomatologiem nie mysli o tym jaki wplyw na niego maja bakterie wijajace sie wokol psujacych sie zebow
dla takiego kogos jest problem tylko w TYM zebie..ze boli..psuje sie i czasami zbiera sie ropa...
a ze oczy..uszy..czy inne wew narzady dostaja po dupie ? :shock: taakie mysli wogole nie kraza po glowie..nie ma takich opcji...
..niestety..... :neutral: mozna to nazwac zacofaniem informacyjnym w tej dziedzinie...
ja swoje nauki juz pobralam....z przerazeniem w oczach..ale w koncu pre do przodu ;) ..kiedys bede mogla byc z siebie dumna..na swoj sposob :oops: ..
UFFF
start -->16.VI.2009pon. godz.9:45 :twisted: <---- początek uśmiercania sparaliżowanego emocjonalnie dentofoba aparatka-->12.VII.09 do ... wydana kasa aktualnie=7200zł

Madeleine 
Pacjent
pszczo.lenka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-07-17, 19:53   

Echelon napisał/a:
Ja osobiście byłem 2 lata temu na sekcji zwłok człowieka (jeżeli dobrze pamiętam, to miał 35 lat), który umarł właśnie z powodu zakażenia pochodzącego z nieleczonego zęba. A więc odpowiedź brzmi - tak, takie przypadki się zdarzają.

To na studiach stomatologicznych też przeprowadza się sekcje zwłok, pracuje w prosektorium?
Operacja: na żuchwie- 21.06.2011
klinika: ASzK Wrocław, dr P&N

anna t 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2009-07-17, 20:23   

pszczola85 napisał/a:
To na studiach stomatologicznych też przeprowadza się sekcje zwłok, pracuje w prosektorium?

Tak ,na pierwszym roku na anatomii prawidłowej ,na drugim na anatomii patologicznej i na piątym roku na sądówce. Osobiście nie przeprowadza się ich ,bo robi to anatomopatolog.

fiolek
Pacjent

Wysłany: 2009-07-17, 21:42   

ile trwają objawy przed śmiercią?

czytelniczka 
Pacjent
BYŁY DENTOFOB :D

Wysłany: 2009-07-18, 02:24   

fiolek, czy ty obawiasz sie o swoje zdrowie? :roll: skad takie pytanie ?
start -->16.VI.2009pon. godz.9:45 :twisted: <---- początek uśmiercania sparaliżowanego emocjonalnie dentofoba aparatka-->12.VII.09 do ... wydana kasa aktualnie=7200zł

Echelon 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2009-07-18, 11:24   

fiolek, jak chcesz sprawę przyspieszyć, niecierpliwisz się itp. to są lepsze i szybsze metody, niż spokojne oczekiwanie, aż Cię ząb wykończy.

A jeżeli to co masz w ustach, tak poważnie Cię martwi, to przejdź się do dentysty, a nie zadawaj pytania o to, jak technicznie wygląda sprawa umierania od zęba. ...wygląda do kitu i na pewno to nic przyjemnego.

Odpowiedz do tematu