-->
Poprzedni temat «» Następny temat
Laserowe usuwanie zębów - czy jest wogóle cos takiego?
Autor Wiadomość
adam88
Pacjent

Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-08-11, 19:44   Laserowe usuwanie zębów - czy jest wogóle cos takiego?

Witam.
Mam da Was takie pytanie.
Otoż ostatnio ktoś mi wspomniał coś o laserowym usuwaniu zębów.
Czy istnieje wogóle coś takiego?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Adam
 
 
czytelniczka  
Pacjent
BYŁY DENTOFOB :D


Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 305
Skąd: ze strachu - 3mia100
Wysłany: 2009-08-11, 21:02   

pierwsze slysze :shock:
_________________
start -->16.VI.2009pon. godz.9:45 :twisted: <---- początek uśmiercania sparaliżowanego emocjonalnie dentofoba aparatka-->12.VII.09 do ... wydana kasa aktualnie=7200zł
 
 
adam88
Pacjent

Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-08-11, 21:14   

http://pytamy.pl/question...usuwanie-z-ba/1
takie cos znalazlem i tez mnie to dziwi dlatego pytam tu moze ktos cos bedzie wiedzial;)

[ Dodano: 2009-08-12, 17:22 ]
no lasrowoego chyba nie ma z tego co pytalem
ale czy ktos mi moze powiedziec na czym polega usuwanie metodą atraumatyczną?
 
 
Fazzzi
Pacjent

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-09-15, 22:56   

Mnie również interesuje ten temat. Może znajdzie się ktoś, kto wie o tym coś więcej?
 
 
optimal  
Lekarz Stomatolog


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 6281
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-09-15, 23:35   

" komputerowe znieczulenia" " Bezbolesne zabiegi" Atraumatyczne metody" i wreszcie hit bzduro-reklamowego bełkotu " laserowe usuwanie zębów" - to są wszystko proszę państwa chwyty reklamowe trochę poniżej pasa , ale za to jakie skuteczne :lol:
_________________
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem
 
 
Fazzzi
Pacjent

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-09-16, 17:23   

Nie jestem stomatologiem, ale wybaczy Pani...

jedna z najlepszych klinik stomatologicznych w Polsce, poważna klinika, opisuje na swojej stronie znieczulenie podawane przez komputer, z dawką kontrolowaną na bieżąco przez mikroprocesor. Nie byłem jeszcze w tej klinice, nie widziałem tych cudów, ale nie mam powodów by poddawać w wątpliwość to, co tam piszą. Zwłaszcza, że klinika pracuje na super-hiper-nowoczesnym sprzęcie.

Wobec powyższego zastanawiam się, czy tak samo nie jest z tytułowym laserowym usuwaniem, choć dotąd opisu takiej usługi nie znalazłem na żadnej wiarygodnej stronie.
 
 
gandalf  
Lekarz Stomatolog


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Wrz 2004
Posty: 942
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-09-16, 17:47   

Nie neguję potrzeby postępu w stomatologii, ale:

Optimal ma rację. Mimo wprowadzania nowych, niezwykle rozleklamowanych urządzeń, nadal podstawowym narzędziem lekarza dentysty jest wiertło.
Wprowadzanie nowych urządzeń nie jest chwytem marketingowym, ale opisywanie ich jako metod lepszych czy dużo lepszych od stosowanych w innych gabinetach już tak. Np. komputerowe znieczulenia (najczęściej Wand lub Quick Sleeper): mikroprocesor pilnuje bardzo powolnego podawania znieczulenia aby nie powodować rozrywania tkanek, ale nadal forma znieczulenia jest ta sama: igła i iniekcja. Wprawny i delikatny lekarz poda znieczulenie tak samo bezboleśnie, ale policzy za to około 5 - 10 razy mniej. Naprawdę trzeba niezłych chwytów marketingowych żeby zachęcać do korzystania z takich "komputerowych" znieczuleń.

Albo pacjent musi być skrajnym dentofobem :wink:
 
 
Fazzzi
Pacjent

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-09-16, 18:06   

ok, dziękuję za informacje.

Co w takim razie z wiadomościami od pacjentów, znajdującymi się w wyżej podanym linku http://pytamy.pl/question...usuwanie-z-ba/1 ?
Kilka osób pisze, że było u tego Pana w Lesznie, rzekomo posługiwał się laserem i po prostu wyjął ząb.
Historie wyssane z palca??
 
 
gandalf  
Lekarz Stomatolog


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Wrz 2004
Posty: 942
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-09-16, 18:50   

Tak. Wyssane z palca.

[ Dodano: 2009-09-16, 18:57 ]
A jak napiszę że u mnie w gabinecie mam płyn, którym jak zwilżę zęba i potrzymam w takim stanie dwie minuty, znikają z niego wszelkie tkanki próchnicowe to uwierzysz? Oczywiście podam adres, telefon i inne dane które były podane w przedstawianym forum.

Internet jest anonimowy a trolli nie brakuje.
 
 
Fazzzi
Pacjent

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-09-16, 20:21   

Nie wiem czy bym uwierzył, postęp w medycynie widać gołym okiem i jest znaczny. Dziś drobne zmiany próchnicowe leczy się ozonem w stanie gazowym. Ozon może być też zawarty w płynie. Więc czy ten przykład brzmi aż tak bardzo futurystycznie i nieprawdopodobnie? :wink:
 
 
anna t  
Lekarz Stomatolog


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2003
Posty: 21944
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-16, 20:27   

Fazzzi napisał/a:
zmiany próchnicowe leczy się ozonem

Ozon nie leczy próchnicy tylko ją dezynfekuje ,a czarna dziura jest nadal. Po ozonowaniu trzeba stosować trzy preparaty trzy razy dziennie i być może dojdzie do mineralizacji i odbudowy tkanki. Obecnie używanie ozonoterapii w stomatologii jest mocno zawężone i szuka się możliwości nowych zastosowań np. do dezynfekcji kanałów korzeniowych.
_________________
Lekarze są od leczenia a urzędnicy od siedmiu boleści.
 
 
Echelon  
Lekarz Stomatolog


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 1020
Wysłany: 2009-09-16, 20:48   

Fazzzi: musisz pamiętać, że często o tych wszystkich technikach i technologiach leczenia piszą w gazetach i internecie nie lekarze, a dziennikarze (a często nawet nie dziennikarze), którzy po pierwsze zwykle nie bardzo mają pojęcie o co w tym tak naprawdę chodzi, a po drugie często nie mają nawet ochoty wiedzieć, bo wtedy fajnie brzmiący artykuł musiałby jednak brzmieć tak sobie.
Bardzo często tak jest, że ludzie naczytają się rewelacji w Claudii, Men's Health, Cosmo, czy internecie, po czym spotyka ich zderzenie z rzeczywistością, która nie świeci się tak, jak opisano to w gazecie za 9,90 PLN.
_________________
Każdy idiota potrafi utrudniać i komplikować...
 
 
Fazzzi
Pacjent

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-09-16, 21:20   

Ja to wszystko doskonale rozumiem :mrgreen:

Jednak faktem jest, że cały czas pojawiają się na rynku nowe rozwiązania i metody leczenia, stąd też dla mnie - jako laika :wink: - laserowe usuwanie zębów (zwłaszcza, że lasery są od dawna używane do leczenia) czy specjalny płyn wspomagający leczenie zębów (tak jak i ozon) nie brzmi na tyle futurystycznie, by z miejsca wrzucić to do szufladki z fantastyką.

Stąd też ten temat, który... chyba można już uznać za zamknięty.
Pozdrawiam
 
 
optimal  
Lekarz Stomatolog


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 6281
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-09-17, 02:06   

Fazzzi napisał/a:
jedna z najlepszych klinik stomatologicznych w Polsce, poważna klinika, opisuje na swojej stronie znieczulenie podawane przez komputer,To ,że ta klinika,poważna klinika- cokolwiek to znaczy, używa chwytliwych haseł w celach marketingowych nie przekreśla poziomu jej usług, ale nadszarpuje nieco jej powagę - nie zapominajmy o tym ,że w dużych bogatych klinikach marketingiem zajmują się specjaliści z tej dziedziny i fakt , że stosują takie , a nie inne chwyty reklamowe świadczy jedynie o tym ,że znają się na rzeczy- czyli ,że kierują swoje przesłanie do odpowiedniej grupy potencjalnych pacjentów. Dla mnie jako pacjenta i jednocześnie bardziej świadomego odbiorcę takiej reklamy - oznacza min ,że raczej nie skorzystam z jej usług bo mnie po prostu na nie nie stać. Ja poszukam takiej kliniki czy raczej gabinetu , gdzie jest to co być powinno i gdzie podstawowym wyznacznikiem powagi nie jest posiadanie takiego czy innego gadżetu , ale zatrudnianie takich a nie innych specjalistów.
_________________
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem
 
 
Fazzzi
Pacjent

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-09-17, 04:08   

optimal napisał/a:
To ,że ta klinika,poważna klinika- cokolwiek to znaczy, używa chwytliwych haseł w celach marketingowych nie przekreśla poziomu jej usług, ale nadszarpuje nieco jej powagę - nie zapominajmy o tym ,że w dużych bogatych klinikach marketingiem zajmują się specjaliści z tej dziedziny i fakt , że stosują takie , a nie inne chwyty reklamowe świadczy jedynie o tym ,że znają się na rzeczy- czyli ,że kierują swoje przesłanie do odpowiedniej grupy potencjalnych pacjentów. Dla mnie jako pacjenta i jednocześnie bardziej świadomego odbiorcę takiej reklamy - oznacza min ,że raczej nie skorzystam z jej usług bo mnie po prostu na nie nie stać. Ja poszukam takiej kliniki czy raczej gabinetu , gdzie jest to co być powinno i gdzie podstawowym wyznacznikiem powagi nie jest posiadanie takiego czy innego gadżetu , ale zatrudnianie takich a nie innych specjalistów.


1. Akurat ceny w tej klinice nie są jakieś rażące, nawet specjalnie nie odbiegają od cen w innych klinikach czy droższych gabinetach, choć przyznaję - tanio nie jest.

2. Dlaczego nadszarpuje powagę? Dlaczego w ogóle nazwa usługi, czy raczej potoczne jej określenie, jest uznawane jedynie za marketing, a słowo "marketing" w znaczeniu pejoratywnym? Co w określeniu "komputerowe znieczulenie" jest nieprawdziwe? Jest środek znieczulający i jest komputer, który go dawkuje. Nie wiem czy to znieczulenie jest lepsze niż tradycyjne, nie miałem okazji spróbować (a nie omieszkam), z opisu wynika, że tak. Czy ta Wasza awersja nie jest przypadkiem nieco na wyrost? :wink:

3. Nie uważam, że wyznacznikiem powagi jest posiadanie gadżetów - ta uwaga była zdecydowanie poniżej pasa :???:

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
×
Istotna informacja: ten serwis wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.