Poważny Problem z zębami prosze o pomoc

Moderator: Moderatorzy

moniaked
Pacjent

Poważny Problem z zębami prosze o pomoc

Postautor: moniaked » 20 listopada 2009, 13:04

Witam bardzo proszę o pomoc mój problem polega na tym ze mam leczoną dolna siódemka kanałowo tzn na pierwszej wizycie założono mi preparat do zatrucia w tym samym dniu bolało tak sobie na drugi dzień ból zaczął się nasilać poszłam do dentysty założył mi znowu coś i przez jeden dzień no dwa dni było oki ale potem znowu to samo ból niesamowity taki jakby w środku tego zęba było ciśnienie które rozpychało mi zęba i tylko ketanol pomagał i kolejna wizyta u dentysty siedziałam 3 godziny a lekarz wkładam mi lekarstwo czekaliśmy czy będzie oki a tu to samo jak zamykał zęba to rwało jak ;/ w końcu po 6 próbach zostawił go otwartego a dodam ze zadnego ropnia czy torbiel nie ma zostawił na 4 dni zęba przez dwa dni bolało a następna dwa nie i następna wizyta u niego znowu próbował coś włożyć przez 4 godziny było oki a później znowu to samo;/ i teraz stwierdził ze narazie go zostawimy otwartego ale nie wie naprawdę co zrobić;/ a ząb nie nadaje się do wyrwania proszę pomóżcie poradźcie coś jestem bezradna a ząb nadal boli

chiquita
Pacjent

Postautor: chiquita » 22 listopada 2009, 13:09

nikt ci nie odpowiada, bo nikomu się nie chce czytać ciągu słów bez przecinków, kropek i duzych liter

artur_borubar
Pacjent

Postautor: artur_borubar » 22 listopada 2009, 14:57

niezły bełkot. może ją tak boli, że nie może się skupić na pisaniu? ;)

Awatar użytkownika
burak
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: rwe co podejdzie...

Postautor: burak » 22 listopada 2009, 17:47

ciężko stwierdzić jaka jest przyczyna.mi sie wydaje że;
-albo w kanałach została zapalnie zmieniona miazga(nerw),trzeba usunąć resztę nerwu
-albo nie został odnaleziony kanał.tak akurat było z taką pacjentką której wymieniano wkładki w zębie przez pare tygodni i trafiła do mnie.okazało sie ze dystalny kanał dolnej 6 rozdwaja sie jakiś 1 mm od wejścia i nie był oczyszczony.oczyściłem.na następny dzień dzwoni ze jest ok.myślę ze to jest przyczyną.
Gdy coś nam się nie udaje,najwygodniej zrzucić swoje niepowodzenia na dyskryminację,znajomości czy koneksje.Nie oszukujmy się–konkretne zadania wymagają konkretnych predyspozycji,wyjątkowych cech i nie wszyscy się nadają do ich realizacji.

moniaked
Pacjent

Postautor: moniaked » 22 listopada 2009, 20:39

Witam dziękuje doktorze za odpowiedz jutro znowu czeka mnie wizyta ciągle mam otwarty ten ząb ale znowu boli. Stomatolog rozkłada ręce nie wie co robić za każdym razem czyści kanały wkłada lekarstwo a ząb przez dwie godzinki nie boli a później jest tragicznie ciśnienie rozpycha zęba.Popadam w depresje od tego zęba a najgorsze jest to że nie może mi pomóc. Powiedział ze ostatecznością będzie znieczulenie przewodowo i wyciągniecie wszystkiego;/ ale podobno do piątego zęba wykonuje się taki zabieg ale z siódemką może być problem jak stwierdził na dwoje babka wróżyła. Nie wiem czy iść do kogoś innego;/ ale boje się że znowu będzie to samo wkładanie lekarstwa ból i tak w kółko.Przepraszam za chaotyczne wypowiedzi ale nie jestem wstanie normalnie funkcjonować od tego bólu.

Awatar użytkownika
burak
Lekarz Stomatolog

Postautor: burak » 22 listopada 2009, 21:26

[quote="moniaked"] Powiedział ze ostatecznością będzie znieczulenie przewodowo i wyciągniecie wszystkiego;/
mam nadzieję że tak nie powiedział.ostatecznością to jest usunięcie zęba.
siódemkę dolną standardowo sie znieczula przewodowo.no i standardem tez jest, ze sie z kanałów wszystko "wyciąga",bo jak sie nie wyciągnie to boli.
Gdy coś nam się nie udaje,najwygodniej zrzucić swoje niepowodzenia na dyskryminację,znajomości czy koneksje.Nie oszukujmy się–konkretne zadania wymagają konkretnych predyspozycji,wyjątkowych cech i nie wszyscy się nadają do ich realizacji.

moniaked
Pacjent

Postautor: moniaked » 26 listopada 2009, 18:33

witam doktorze ciągle męczę się z tą dolną siódemką <zmieniłam dentystę>niby usunięto mi wszystkie nerwy z tego zęba założono wodorotlenek <tak pod słyszałam> Miałam 3 kanały jeden jest dobrze udrożniony a dwa pozostałe krótkie i cienkie zostaną udrożnione na następnej wizycie ale dalej cholernie boli.Kolejny dentysta stwierdził że nie powinno boleć a boli że jestem ciężkim przypadkiem i będziemy leczyć metodą prób i błędów masakra mam już dosyć tego zęba gdybym miała 6-stke a wyrwano mi kiedy byłam mała to bym ta siódemkę już też usunęła;/

Awatar użytkownika
burak
Lekarz Stomatolog

Postautor: burak » 27 listopada 2009, 08:23

z tego co mówisz to z tych dwóch kanałów nie wyciągnięto wszystkiego bo są cienkie.poczekaj az wyczyszczą dokładnie.a ósemka sie Pani czasem nie wyrzyna?to tez moze być przyczyna.może jest kieszeń kostna za siódemką i przez to tak boli.masz może rtg???

moniaked
Pacjent

Postautor: moniaked » 28 listopada 2009, 14:50

witam doktorze przepraszam że dopiero teraz ale miałam problem z umieszczeniem zdjęcia rtg na komputerze wyśle kilka kopi tego zdjęcia zrobionego rożnymi sposobami a ósemka się nie wżyna bo jest usunięta.Usunęłam ją półtora miesiąca temu gdyż leczona mi ja kanałowo i okazało się później że jest perforacja i dentysta poprzedni kazał usunąć bo z perforacją nie da sie nic zrobić. A dodam że z tą ósemką było podobnie co z ta siódemka chodziłam przez dwa tygodnie codziennie do dentysty a ząb bolał i bolał;. Z ta siódemka z którą aktualnie się meczę jest tak samo w poniedziałek znowu telefon do stomatologa i znowu wizyta a jak wcześniej wspomniałam zmieniłam dentystę ten teraz stomatolog stwierdził ze powinno wszystko być oki a tu znowu boli i będą mi go leczyć metoda prób i błędów a dodam że jest to najlepszy i najdroższy "podobno stomatolog w mieście. A słowa każdego stomatologa ohh współczujemy pani bardzo biedna pani biedna jest pani z tymi zębami widać że zadbane bez próchnicy ubytku a tu się psują a mało tego nie idzie ich wyleczyć metodami standardowymi. Jestem już max max zmęczona nie wiem co robic czy zmienić kolejnego dentyste;/.
Z pozdrowieniami i podziękowaniami za odpowiedzi

[ Dodano: 2009-11-28, 14:51 ]
nastepne rtg może troche leszpe

[ Dodano: 2009-11-28, 14:52 ]
kolejne

[ Dodano: 2009-11-28, 14:56 ]
i jeszcze jedno
Załączniki
5.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG

Awatar użytkownika
burak
Lekarz Stomatolog

Postautor: burak » 28 listopada 2009, 15:22

wyraźnie nie widać,(słabe zdjęcie,albo scan)ale ze zdjęcia wygląda mi na to że przyczyną jest któryś z korzeni bliżej piątki.widac tam poszerzenie dość znaczne szpary ozębnej.zmiany jako takie przy dystalnej nie widzę,natomiast przy bliższych a i owszem.wg mnie tam leży cały problem.trzeba je udrożnić i dokładnie wyczyścić.bez tego będzie boleć dalej :cry: trochę wodorotlenku widzę tylko w dystalnym korzeniu czyli z mezjalnymi musiał być jakiś problem z udrożnieniem.i go tam nie widzę.

moniaked
Pacjent

Postautor: moniaked » 28 listopada 2009, 17:01

Witam doktorze hmm właśnie tylko takie zdjęcia udało mi się zrobić ;/ zadzwonię w poniedziałek do stomatologa może w końcu jakoś zaradzi na ten ból następna wizytę wyznaczono mi na 10 grudnia chyba do tego dnia nie dałabym rady pewnie znowu poczyści znowu coś włoży i to samo;/ehh widocznie taki mój los a mam jeszcze jedno pytanie bo z lewej strony siódemka również była leczona kanałowo i zrobiono mi perforacje poprzedni stomatolog stwierdził ze do wyrwania a ten drugi ze mam zrobić zdjęcie i przyjść ide we wtorek moje pytanie brzmi tak czy da się uratować tego zęba <dobrze że on boli tylko przy nagryzaniu>przeslezdjęcie jeszcze jedno tej siódemki bolącej moze leszpe zdjęcie chociaż nie wiem i tej z perforacją dziękuje doktorze za wsyztskie komentarze pozdrawiam

[ Dodano: 2009-11-28, 17:03 ]
z perforacją

[ Dodano: 2009-11-28, 17:05 ]
2 z perforacją
Załączniki
7 perforacja.JPG
7 perforacja dobre.jpg
t0.JPG

Awatar użytkownika
burak
Lekarz Stomatolog

Postautor: burak » 28 listopada 2009, 17:13

nie widzę zeby ta 7ka była leczona kanałowo.

moniaked
Pacjent

Postautor: moniaked » 28 listopada 2009, 18:07

hmmm była leczona byłam na 3 wizyta w sierpniu pierwsza we wrześniu dwie a później zmiana dentysty i perforacja i co nie da sie nic z tym zrobić do wyrwania?

Andrz3jek
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: PTE-Kanalarz

Postautor: Andrz3jek » 28 listopada 2009, 18:13

No to po kolei. ta 7 samotnik (nie wiem która to strona) jest do wyleczenia. Ta z perforą - nie wiem, trzeba by zerknąć do środeczka. Idź do specjalisty kanalarza, IMO tylko taki tu coś zdziała, przy takich cieniutkich kanałach. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
burak
Lekarz Stomatolog

Postautor: burak » 28 listopada 2009, 18:19

ze zdjęcia az tyle się ne da wyczytac czy się da uratować.musi to zobaczyć dobry endodonta(jak wspomniał Kolega).czyli była leczona ale nie wyleczona kanałowo.

Wróć do „Dla wszystkich”