Poprzedni temat «» Następny temat
Spuchnięte Dziąsło - Ból
Autor Wiadomość
taks 
Pacjent
Software Engineer

Wysłany: 2010-01-27, 16:43   Spuchnięte Dziąsło - Ból

Witam,
Wczoraj spuchło mi dziąsło, dzis w nocy zaczeło także boleć, spuchnięcie jest z dwóch stron zeba, ktory byl kiedys leczony u dobrego dentysty. Wypelnienie zeba jest "Kompozytowe". Udalem sie do stomatologa, gdyz na bol nie jestem podatny (A i panadolowa dieta mnie nie cieszy), ten powiedzial mi, ze slabo myje zeby i sa slady próchnicy (na zebie jst maly slad próchnicy), powiedzial abym płukał jame ustna uzywajac Corsodyl ( link do strony z opisem: Corsodyl

Problem jest taki, ze boje sie, ze to nie pomoze, lekarz umowil mnie na czyszczenie zebow za 2 tygodne powiedzial ze dziasla same sie zagoja. Czy znane wam są takie przypadki? Czy opuchlizna sama zejdzie? (Nie jest jakas wielka ale jest, boli) Czy nie powinienembyl dostac antybiotyku?
Ile powinno zajac gojenie, jesli to nie przejdzie to udam sie do prywatnej bardzo dobrej przychodnii stomatologicznej (Mieszkam w UK), niestety zanim sie tam wybiore wole wiedziec, czy samo płukanie Corsodylem pomoze.
Co poradzicie?

[ Dodano: 2010-01-27, 17:57 ]
Aktualnie opuchlizna zaczela bolec bardziej, wszystko jeszcze bardziej spuchło..

81annak
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2010-01-27, 21:22   

Myślę że ząb jest do leczenia kanałowego chociaż na 100% można to stwierdzić podczas badania zła higiena mogła się do tego przyczynić.

Echelon 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2010-01-27, 22:23   

Właściwej oceny musi dokonać lekarz widząc co dokładnie dzieje się w Twoich ustach, dysponując dodatkowo zdjęciem radiologicznym i zebranym od Ciebie wywiadem. "Spuchnięte" dziąsła mogą być wynikiem stanu zapalnego który wytworzył się z powodu zalegania płytki bakteryjnej. Bakterie mogły z jednej strony wdzierać się do zęba (stąd próchnica), a z drugiej drażnić dziąsło.

Jeśli sprawa jest zaawansowana i bakterie dotarły do miazgi zęba możliwa jest opcja opisywana przez 81annak- leczenie kanałowe. Jeśli natomiast przyczyna zapalenia dziąseł leży bliżej mojej teorii, to natychmiastowa poprawa stanu higienicznego może okazać się wystarczającym zabiegiem leczniczym (plus oczywiście usunięcie próchnicy).

Czy ból nasila się po spożyciu ciepłych pokarmów lub gdy leżysz, a słabnie przy obniżeniu temperatury (np. zimny napój, wyjście na zewnątrz)? Czy dziąsła krwawią?

taks 
Pacjent
Software Engineer

Wysłany: 2010-01-28, 11:18   nowe dane

Więc tak,
pojawiła się gorączka, ból jest nie do zniesienia, opuchlizna jest większa, zdecydowalem sie iż pojde dzisiaj do platnej profesjonalnej kliniki dentystycznej (prawdopodobnie koszt bedzie okolo 2tys zl) ale ja nie moge juz trzezwo myslec przez ból. Mam do napisania powazny projekt a ja ledwo na oczy widze i jestem strasznie rozdrazniony.

Co do detali: okolo miesiac temu obok zeba na dziasle pojawila sie mala opuchlizna, czasem schodzila czasem wracala (taki bąbel) (po wewnętrznej stronie) ignorowalem to. Teraz po obu stronach pojawila sie pouchlizna, na zebie są małe slady próchnicy, jednak ząb w całosci wyglada na "cały".

Musze przyznac ze higienia mojej jamy ustnej w ostatnich kilku tygodniach nie byla rewelacyjna, szybkie mycie "byleby umyc". Przyznaje sie do głupoty i załuje.

Echelon 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2010-01-28, 12:55   

Jeśli możesz, napisz proszę jak się sprawy miały na dzisiejszej wizycie. Jeśli pojawił się ból tak intensywny jak opisujesz, a do tego gorączka... to wszystko przemawia za dość zaawansowanym stanem.

taks 
Pacjent
Software Engineer

Wysłany: 2010-01-28, 15:40   re

Sprawa wyglada tak, poszedlem dzis do prywatnej kliniki dentystycznej, odrazu wykonano x-ray i powiedzieli mi ze jest problem z korzeniem, mam bardzo duzą infekcje i musze natychmiat wziac antybiotyk. Powiedzieli ze bezpiecznie dla mnie bedzie aby usunąc ząb, za tydzien.

Wrócmy do poprzedniego dentysty, był to tani dentysta na słuzbe zdrowia, kazał mi uzywac tylko plynu do płukania jamy ustnej. Prawdopodobnie w ciągu tygodnia bym dostał zakarzenie i sie wykonczyl... Mam zamiar napisac oficjalna skarge. ;/

Dziekuje wam serdecznie za pomoc:) i trzymajcie kciuki prosze. !

[ Dodano: 2010-01-28, 15:41 ]
Ps. Czy sadzicie, ze powinienem napisac skarge ?

Magda88
Pacjent

Wysłany: 2010-01-28, 16:04   

ja też niestety też miałam okazję poznać różnicę między stomatologiem tanim w ramach NFZ a prywatnym- gdy utworzyła mi się przetoka objawiająca się bąblem na dziąśle pani w ramach NFZ kazała mi płukać buzie szałwią ewentualnie jakimś innym płynem- twierdząc, że wtedy wszystko samo minie...
podczas gdy specjalistka, prywatnie od razu mi zęba usunęła, aby nie siał więcej bakterii po organizmie...

a co do skargi to nie wiem czy się opłaca męczyć?
taka skarga pewnie nic nie da, ja bym się przeszła tylko do tamtej dentystki i powiedziała jej co nieco;p

Echelon 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2010-01-28, 16:26   

To raczej nie jest kwestia czy prywatny, czy państwowy. Podstawowa diagnostyka nie jest droga i zwykle zależy tylko od przeprowadzającej ją osoby. Inaczej może wyglądać komfort wizyty, czas jaki będzie miał dla Ciebie lekarz, wyposażenie gabinetu, czy pewne możliwości (choć nie zawsze) ale absolutnie nie jest tak, że jak prywatny to dobry, a jak państwowy to zły. Z tym, jak ze wszystkim, bywa różnie.

Odnośnie skargi - Radzenie na podstawie jednostronnego punktu widzenia nie byłoby właściwe. Sam musisz stwierdzić, czy w Twojej opinii lekarz rzeczywiście mógł dopuścić się zaniedbań, których dopuścić się nie powinien. Może rozsądnie byłoby spróbować porozmawiać z nim na ten temat i poprosić o wyjaśnienie takiego, a nie innego postępowania.

taks 
Pacjent
Software Engineer

Wysłany: 2010-01-29, 11:17   re

Zgadzam sie z poprzednikiem, to nie jest kwestia czy prywatny czy panstwowy. To kwestia czy dentysta jest idiota i idzie na ilosc a nie na jakosc.

Zadzwonilem jednak do poprzedniego dentysty (Do recepcji) i powiedzialem jaki serwis mi zafundowali, to powiedzieli czy nie chce przyjsc jeszcze raz to mi teraz cos "przepiszą", chociaz ząb musi byc usuniety zeby infekcja nie wrocila, to oni chca mnie tylko antybiotykem poczestowac zeby nie bylo ze nic nie zrobili. Zadzwonilem do NHS (narodowa sluzba zdrowia) i powiedzialem im takze, "do jakiego miejsca mnie skierowali", bylo im strasznie przykro (to nie ich wina oczywiscie, wiec podziekowalem Im za pomoc i tak)..

Ból troche ustaje, opuchlizna srednio. Przynajmniej nerwy mam z głowy!

lelokpl
Pacjent

Wysłany: 2010-05-11, 09:29   

Witam was drodzy forumowicze mam maly problem :( :(:(wczoraj zaczol bolec mnie znow zab wziolem ibum forte lekka ulga byla wieczorem kolejna dawke :( ledwo spalem :(

a dzis rano wstalem i dziaslo spuchniete :(

Powiem tak jakies kilka miesiecy temu tez mialem en problem i co zrobilem poszedlem do dontystki przepisala mi jakis antybiotyk na zbicje ropy niestety nazwy ani opakowania nie pamietam byly to duze tabletki to wiem

czy kturys z was kojarzy moze co to za antybiotyk na zbicje ropy ?? pozdrawiam prosze o jakas pomoc

Sanderus 
Pacjent
Połowiczny Dentofob

Wysłany: 2010-05-11, 13:54   

Dalacin C o ile dobrze pamiętam, ale radze ci isć do dentysty bo będzie gorzej ;]

Okota 
Lekarz Stomatolog
Nie będzie bolało...

Wysłany: 2010-05-11, 16:54   

:roll: idz do dentysty zamiast fundowac sobie jeszcze raz taka sytuacje za pare tygodni. Zreszta antybiotyk zadziala za dobe. :???:

Kretoslawska
Pacjent

Wysłany: 2010-06-10, 13:15   

Mam problem ze spuchniętym dziąsłem. Mianowicie, dzisiaj w nocy wystąpiła opuchlizna za siódemką. Opuchlizna nabiegła krwią, tak jakby otaczając z jednej strony zęba. To opuchnięcie występuje tylko z jednej strony. Na początku tylko przeszkadzało, a teraz zaczyna coraz bardziej boleć. Nie mam problemów z zębami. Fakt, że wieeeeele lat temu miałam borowane siódemki, ale wątpię, by to miało jakiś znaczący wpływ na teraźniejsze wydarzenie.
Nie wiem, czy mam się zgłosić do dentysty, czy tylko płukać szałwią i smarować maściami.

Proszę o poradę.

bea 
Lekarz Stomatolog
nikt

Pomogła: 51 razy
Wysłany: 2010-06-10, 13:20   

Zgłosić się .

Magda1313 
Asystentka Stomatologiczna
Higienistka

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-06-10, 21:03