Poprzedni temat «» Następny temat
Spiłowane dolne jedynki- jak odbudować?
Autor Wiadomość
dzarota 
Pacjent
Biedna Anula

Wysłany: 2010-06-09, 23:13   Spiłowane dolne jedynki- jak odbudować?

Witajcie, mam pytanko jak najlepiej odbudować spiłowane przez dentyste-sadyste :) zabki(nie nie starłam ich -zostały spiłowane drastycznie)-dolne jedynki, mecze sie już z tym długi czas ,a jeden stomatolog nie chcial mi tego odbudować metoda kompozytową- bo podobno slabo bedzie sie trzymać...
Wstawiam zdjecie zabków, mniejsze są od otaczających dwojek o około 1/3-1/4 ząbka.
Wyglądają mniej estetycznie na tle zębów

IMG_9246 (Medium) (Small).JPG
obie są mniejsze od dwójek, a w dodatku jedna z tych dolnych jedynek mniejsza troszkę od drugiej dolnej jedynki
Plik ściągnięto 418 raz(y) 13,34 KB

wroclove84 
Student Medycyny
dentysta z wro

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-06-09, 23:14   

a dleczego zostaly spilowane ?
nie rozumiem

dzarota 
Pacjent
Biedna Anula

Wysłany: 2010-06-09, 23:17   

no i ogolnie to chciałabym mieć z powrotem równiutkie te dolne zęby, można coż zrobić na stałe?coś co nie bedzie mi dalej piłować tych ząbków?
Z góry dzięki za odpowiedzi

[ Dodano: 2010-06-09, 23:18 ]
nie wiem, miałam 15 lat i myśłalam ,że Pan dentysta robi dobrze :(

anna t 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2010-06-09, 23:19   

dzarota, mnie się wydaje ,że Ty masz taki zgryz a nie dentysta Ci spiłował . Jeśli mam rację to nie licz na odbudowę bo warunki zgryzowe na to nie pozwolą.

dzarota 
Pacjent
Biedna Anula

Wysłany: 2010-06-09, 23:20   

straciłam górne jedynki i Pan dentysta robił mi wkład pod koronki i dolne jedynki spiłował, bardzo przeżywałam, że górne zabki straciłam w tym wieku więc zamurowało mnie i nic nie powiedziałam :-)

[ Dodano: 2010-06-09, 23:24 ]
Anno T, takich rzeczy się nie zapomina :)
poza tym moja mama była u niego ze mną i widziała co robił, po wizycie spojrzała na moje dolne ząbki i powiedziała: widocznie trzeba było je spiłować dziecko, to stomatolog, zna się na rzeczy.
:)
Nie wymysliłam sobie czegoś takiego i nie piszę bzdur- piszę same fakty

[ Dodano: 2010-06-09, 23:26 ]
anna t napisał/a:
dzarota, mnie się wydaje ,że Ty masz taki zgryz a nie dentysta Ci spiłował . Jeśli mam rację to nie licz na odbudowę bo warunki zgryzowe na to nie pozwolą.

Jeżeli wczesniej miałam duże dolne jedynki to czemu mam nie mieć teraz?

[ Dodano: 2010-06-09, 23:34 ]
Dobra a jeśli mam możliwość odbudowania tych zębów to jaką metodę najlepiej wybrać??

bea 
Lekarz Stomatolog
nikt

Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2010-06-10, 06:48   

dzarota, a jest w ogóle miejsce na tą odbudowę ? Czy dolne i górne zęby dotykają się,jak zamykasz usta ?

anna t 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2010-06-10, 22:28   

Jeśli stomatolog je spiłował to znaczy ,że teraz nie ma miejsca na odbudowę ,bo korony na zębach górnych kontaktują z dolnymi zębami. Aby to wyrównać to trzeba wymienić korony na nowe ,które będą miały taki kształt ,który pozwoli na odbudowę dolnych zębów.

bea 
Lekarz Stomatolog
nikt

Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2010-06-11, 07:12   

Właśnie tego się obawiałam zadając moje pytanie. Biorąc pod uwagę że korony są nowe- chyba póki co nie warto .

dzarota 
Pacjent
Biedna Anula

Wysłany: 2010-06-14, 22:50   

Coraz mniej zaczynam rozumiec stomatologow...
Idę do stomatologa.Mówię, że chciałabym mieć zrobione korony porcelanowe na górne jedynki, przy czym zaznaczam wcześniej, że chciałabym mieć odbudowane dolne jedynki, które kiedys były równe sąsiednim zębom.Stomatolog mówi:odbudujemy:mówi mi przed robieniem koron, w trakcie robienia zmienia zdanie i mówi nie nie da się odbudować tych dolnych jedynek..

anna t napisał/a:
Jeśli stomatolog je spiłował to znaczy ,że teraz nie ma miejsca na odbudowę ,bo korony na zębach górnych kontaktują z dolnymi zębami. Aby to wyrównać to trzeba wymienić korony na nowe ,które będą miały taki kształt ,który pozwoli na odbudowę dolnych zębów.

Czyli stomatolog powinien mi odbudować te dolne jedynki przed przygotowaniem nowych koron,Anno T? :cry: I do tych odbudowanych zębów dobrać kształt koronek?Bo myślę, że nie można mówić tu o winie zgryzu skoro te dolne ząbki były naturalnie takie same jak dolne dwójeczki?

[ Dodano: 2010-06-14, 22:55 ]
bea napisał/a:
Właśnie tego się obawiałam zadając moje pytanie. Biorąc pod uwagę że korony są nowe- chyba póki co nie warto .

Ale te dolne jedynki wygladają nieładnie :cry:

anna t 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2010-06-15, 19:34   

dzarota napisał/a:
Czyli stomatolog powinien mi odbudować te dolne jedynki przed przygotowaniem nowych koron,Anno T?

Jeśli będzie miejsce na korony górne to tak. Nie wiem w czym tkwi problem,bo rzadko się zdarza żeby było tak mało miejsca w zgryzie. Chyba ,że własne jedynki miałaś bardzo cienkie i wyjedzone od strony podniebiennej,a teraz aby zrobić miejsce na odbudowanie dolnych jedynek to trzeba by wysunąć górne do przodu.
dzarota napisał/a:
Ale te dolne jedynki wygladają nieładnie

zgadzam się. Ostatecznie jeśli nie można ich odbudować to można wyrównać dwójki to tej samej długości co jedynki,czyli minimalnie je skrócić.

[ Dodano: 2010-06-15, 19:36 ]
dzarota napisał/a:
Stomatolog mówi:odbudujemy:mówi mi przed robieniem koron, w trakcie robienia zmienia zdanie i mówi nie nie da się odbudować tych dolnych jedynek..

Zanim nie zdejmie starych koron to nie widzi ile ma miejsca w zgryzie ,stąd zmiana zdania.

dzarota 
Pacjent
Biedna Anula

Wysłany: 2010-06-20, 01:00   

[quote]Ostatecznie jeśli nie można ich odbudować to można wyrównać dwójki to tej samej długości co jedynki,czyli minimalnie je skrócić.

nie, spiłowanie nie wchodzi w grę,preferuje naturalność w uzebieniu,nie chce kombinowac, naturalne zabki miałam duże i ładne :)

Odpowiedz do tematu