Poprzedni temat «» Następny temat
Narkoza - leczenie wielu zębów - Gliwice-Śląsk
Autor Wiadomość
Jatuts
Pacjent

Wysłany: 2010-07-20, 00:44   Narkoza - leczenie wielu zębów - Gliwice-Śląsk

Witam.
Zaniedbałem swoje uzębienie i teraz jest w tragicznym stanie...
Minimum 8 zębów do naprawy - nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale wygląda jak przebarwienie - biała plama, którą wystarczy lekko dotknąć by doznać bólu, znajduje się u mnie na bardzo wielu zębach... Ostatnio u dentysty byłem w październiku i to właśnie wtedy ostatecznie przeważył strach nad rozsądkiem. Moja dentystka powiedziała, że mam niesamowitego pecha z nadwrażliwością i "długością korzeni"(?). O ile prawie nigdy znieczulenie miejscowe mi nie pomaga, to jeśli idzie o kły - nie ma żadnej różnicy.

Podejrzewam, że zabiegi pod narkozom osób w pełni sprawnych nie są refundowane przez NFZ...? Z tego co dowiedziałem się z tego forum, jest to koszt około 300zł (200-400). Dodatkowo za każdy ząb do naprawienia mogę spodziewać się rachunku z rzędu 160zł.
Postanowiłem, że jeśli będzie można, to wyleczę 4 zęby pod narkozą, lub jeśli wydatek nie przekroczy moich zdolności finansowych (~1000zł), więcej.

Chciałbym się dowiedzieć, gdzie można taki zabieg wykonać i jakie badania (o ile trzeba) należy dostarczyć lekarzowi u którego chce dostać się narkozę.

jan2420
Pacjent

Wysłany: 2010-07-20, 08:26   

wg mnie zębów nie leczy sie pod narkozą

wioletka155
Pacjent

Wysłany: 2010-07-20, 12:16   

Jatuts weź pod uwage ze narkoza to ogromne obciązenie dla organozmu. Moj maz pod narkozą wyrywał sobie gorne zeby by potem zastąpić je implantami i po narkozie czul się fatalnie. Nie wiem czy zalezy to od organizmu człowieka, czy od rodzaju narkozy, ale wymiotywał przez 3 dni non stop, nic nie mogl zjesc bo zaraz zwracał, mial zaurzenia rownowagi i wiele innych dzialan niepozadanych i teraz mowi ze gdyby wiedzial ze tak bedzie usuwal by te zeby pojedynczo na kilku wizytach... więc dobrze się zastanow. A moim prywatnym zdaniem sa teraz takie znieczulenia dobre jakościowo ze powinno pomoc nawet wrazliwym..

Jatuts
Pacjent

Wysłany: 2010-11-25, 22:29   

Ponawiam pytanie o Gabinet Stomatologiczny, oferujący narkozę w Gliwicach/pobliżu (Zabrze, Tarnowskie Góry, Rybnik, Katowice, Bytom etc).
Zdaję sobie sprawę z negatywnych skutków narkozy...
Oczywiście szukałem w Google, ale nie do końca otrzymałem konkretne namiary i dane danych Gabinetów...

VesT 
Lekarz Stomatolog
Wujek Samo Zło

Wysłany: 2010-11-26, 13:10   

nie ma sensu szafowac narkoza , do tego typu leczenia wystarczy sedacja

Chriss
Pacjent

Wysłany: 2011-07-25, 19:33   

teraz nawet nie trzeba badań robić jeśli nie chorowało się lub nie choruje się na jakieś poważne choroby ja miałem nie dawno robioną narkoze i nawet nie miałem żadnych nudności wymiotów...nawet głowa mnie nie bolała,a byłem pod narkoza 2godz i 35min i bardzo chwale sobie robienie zębów w narkozie...pamiętajcie to nie jest ta sama narkoza co kilkanaście lat temu czasy sie zmieniły mamy XXI wiek fakt że to kosztuje troche więcej ale jeśli ktoś naprawde ma np silne odruchy wymiotne czy też bardzo się stresuje to nie ma nad czym się zastanawiać nie czekać aż nie będzie co leczyć tylko iść na leczenie w narkozie i nic się nie bać ja robiłem w Opolu klinika PANACEUM i mają tam sale specjalną do narkozy oraz anastazjologa z którym pracują już kupe lat i po zabiegu mam wszystko zrobione i jestem szczęśliwy.Dodam na koniec że nawet dzieciakom po 6..7 letnim robią w narkozie i brzdące szybko wracają do siebie i idą do domu.

dentofobia89
Pacjent

Wysłany: 2011-09-24, 14:41   

Jeśli jesteś nadal zainteresowany to polecam Gabinet w Dąbrowie Górniczej - Clinica - http://www.stomatologia-clinica.pl .

Słyszałam wiele dobrych opinii na temat tego gabinetu, a w szczególności godny polecenia jest dr Przemysław Rosak.

AgaKa
Pacjent

Wysłany: 2012-09-27, 08:06   

Ja też byłam przekonana, że moje zęby można leczyć tylko w narkozie,
ale pewien dentysta z Gliwic przekonał mnie, że znieczulenie miejscowe jest na prawdę skuteczne. Nie mogłam w to uwierzyć, ale leczenie stomatologiczne było zupełnie bezbolesne.

WITOLD 
Lekarz Stomatolog
WITOLD

Wysłany: 2013-05-13, 20:07   Re: Narkoza - leczenie wielu zębów - Gliwice-Śląsk

Knurów www.vident.pl

Drozd
Pacjent

Wysłany: 2014-09-29, 19:34   

Trudne przypadki to specjalność Grzegorza Łęckiego, gabinet Łęccy Stomatologia w Częstochowie! Nikt jeszcze tak profesjonalnie nie podszedł do problemu moich zębów jak on. Sympatyczny człowiek z olbrzymią wiedzą. Podaję namiary na niego: 508294500

Odpowiedz do tematu