ile zarabia dentysta ?? Czy to prawda ??

(wątki luźne i wesołe)
Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

ile zarabia dentysta ?? Czy to prawda ??

Postautor: wizz » 05 lutego 2011, 09:52

mariuszsos
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszsos » 05 lutego 2011, 10:09

rzeczowy artykuł.z rozmów ze znajomymi , kwoty rzeczywiste.choć byłem w takim gabinecie gdzie obrót dzienny zbliżał się do 100 kpln.

Awatar użytkownika
helga_i
Lekarz Stomatolog

Postautor: helga_i » 05 lutego 2011, 10:10

wizz ale co czy prawda

że otwieramy w nocy o 24 jak pacjent ma ropne zapalenie ?
czy podane kwoty ?
Twoim zdaniem są zbyt duże czy zbyt małe ? ;)

ostatnio jak usłyszałam na imprezie "że dentyści kasują tak dużo i tak dużo zarabiają, bo przecież ich usługi są takie drogie" to prawie mi rączki opadły
Moją żoną będzie praca. Moją kochanką żona, dlatego będę ją kochał do końca życia.

powerranger
Lekarz Stomatolog

Postautor: powerranger » 05 lutego 2011, 11:30

Twoim zdaniem są zbyt duże czy zbyt małe ?

Nieraz zastanawiam się nad zarobkami młodych lekarzy. Czy faktycznie zarabiają np. 1400,00PLN będąc 6 miesięcy po studiach czy po prostu nie mówią prawdy. W Polsce mało kto przyznaje się do swoich zarobków. Czytając to forum od lat raczej nie przypominam sobie, aby ktoś bezpośrednio napisał ile zarabia.

Wiem,ile sama zarabiam przez ostatnie lata, nie narzekam, ale jak jadę na targi i widzę te przysłowiowe fury to szczęka mi opada. Autentycznie. Mnie nie stać na bmw, mercedesa czy audi.
Obserwując koleżanki i kolegów stomatologów widzę, że różnie to bywa. Wiem, że nie każdy w tym fachu ma masę kasy, ale też nie każdy jest super stomatologiem, bo statystycznie jest to niemożliwe.

Awatar użytkownika
helga_i
Lekarz Stomatolog

Postautor: helga_i » 05 lutego 2011, 12:54

powerranger pisze:1400,00PLN będąc 6 miesięcy po studiach

tyle wynosi pensja stażysty do ręki

można robić coś ponad- byc asystentką, nielegalnie dentystą, nauczycielem...
Moją żoną będzie praca. Moją kochanką żona, dlatego będę ją kochał do końca życia.

Awatar użytkownika
PoPcoRn
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: PoPcoRn » 05 lutego 2011, 13:44

Moje przemyślenia w temacie zarobków w ciągu 6 lat.

1. Albo robisz pieniądze < biznes> albo się uczysz< Dr, secj> nie można tego pogodzić.
2. Musisz mieć siłę przebicia, że jesteś lepsza od innych
3. Dużo zagranicznych czasopism, angielski perfekt, niemiecki śerdnio-dobrze.
4. Dużo samozaparcia
5. Podążanie za swoim mentorem
6. Polityka cenowa- jesteś dobra- jesteś droga, podwyżka cen dwa razy w roku.
7. Te samochody są w leasingu, albo na firmę.
8. Odpowiedni target?? Wiesz kogo chcesz leczyć, gdzie jest pułap Twojej perswazji, w czym jesteś dobra. Czy jest taka usługa, która robisz perfekcyjne i lepiej niż inni?
Ludzie jak się dowiedzą, że to Ty im to zrobisz lepiej przyjdą do Ciebie, nawet jak zaporowo za endo siekacza będzie 1000.

W filmie Pirates of Silicon Valley legenda sektora IT Steve Jobs < ret CEO Apple> powiedział do młodego Billa Gatesa < później najbogatszego czł świata> We have a better stuff than Yours< Microsoft>
We are better. Gates na to do niego---You Know Steve it doesn`t matter, it`s all about the money.

9. Internet---otwórz własna domene z wizerunkiem własnej osoby i swojej pracy.
Facebook,Twitter.
Ludzie nie szukają dentysty przez PKT, czy gazetę. Najlepsi są już tylko w Adwords.
Agencje Reklamy jak Guranna

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 05 lutego 2011, 14:48

helga_r pisze:że otwieramy w nocy o 24 jak pacjent ma ropne zapalenie ?
czy podane kwoty ?
Twoim zdaniem są zbyt duże czy zbyt małe ? ;)

Zastanawiam sie czy kwoty sa prawdziwe bo moim zdaniem sa zanizone . Jakos tak w rozmowach ze znajomymi dentami nie znam nikogo kto zarabia 4000 -- wszyscy zarabiaja wiecej

Co do "fur" to tym bym sie w ogole nie sugerowal . Po pierwsze kiedys znajomy ktory ma wypozyczalnie samochodow powiedzial mi w tajemnicy ze jak w Lodzi bylo CEDE to wszystkie ekskluzywne fury byly zarezerwowane- koledzy wynajmowali na dzien czy dwa zeby zaszpanowac przed znajomymi :mrgreen: . Co notabene uwazam za zenujace. Po drugie , nie wszyscy zarabiajacy duzo sa fanami motoryzacji i wisi im to jakim jezdza samochodem albo tez maja podejscie praktyczne (jak ja) i tez nie chca super auta mimo tego ze ich stac . Jakbym mial Mercedesa to bym nie mogl go nigdzie zostawic na noc na ulicy

[ Dodano: 2011-02-05, 15:20 ]
A poza tym mariuszsos ma fajna fure. Jak bede mial potrzebe sie polansowac to pozycze od Sosia i pojade "na Mielno" :mrgreen:

Awatar użytkownika
dentaxada
Lekarz Stomatolog

Postautor: dentaxada » 05 lutego 2011, 22:30

Wizz, to chyba masz znajomych po 40stce i wsyztskich na wlasnej dzialalnosci.
Ja pracuje od 3 lat w zawodzie-w prywatnych gabinetach, jako wyrobnik-na procent.
Jestem dosc powolna,ale dokladna-nie mam reklamacji, na moj wiek, mysle,ze nie jestem zla.
Pracuje 5 dni w tyg po 6-10 godz. Zarabiam 4 tys. Jak jest dobry miesiac. Bywaja i 2,5 - 3 tys.
Gdybym pracowala codziennie po 12godz i to w swoi gab to mysle,ze bym i 12 tys wyciagala. Ale nie w takich realiach.
Jak wejda kasy fiskalne to wyjdzie na to,z pol pensji oddam na zus i podatek i bede zarabiac 2 tys...niewiele wiecej niz w Biedronce, na kasie..:(
"You gotta have the Vorsprung in order to be in front"

powerranger
Lekarz Stomatolog

Postautor: powerranger » 06 lutego 2011, 09:19

Pracuje 5 dni w tyg po 6-10 godz. Zarabiam 4 tys. Jak jest dobry miesiac. Bywaja i 2,5 - 3 tys.

Jeśli to prawda, to brzmi fatalnie.

Uważam, że lekarz na twoim stanowisku powinien zarabiać 8-10 tysięcy. Może faktycznie we własnym gabinecie tyle byś zarabiała, ale w Twoim przypadku jest jeszcze pośrednik/właściciel.

Awatar użytkownika
bossbusko
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Obrazoburca
Kontaktowanie:

Postautor: bossbusko » 06 lutego 2011, 10:36

powerranger pisze:Jeśli to prawda, to brzmi fatalnie.

Ja własnie przeliczylem ze moje miesieczne koszty prowadzenia gabinetu pochlaniaja srednio 85-95% przychodu.
Jak by nie praca najemna na NFZ to nie bylo by z czego zyc.
(pracuje tylko ja)- 4 osobowa rodzina
Oczywiscie jak zrobie jakas wieksza protetyke to jest lepiej ale sredni jak spojrzalem na zestawienie to sie plakac chce.
Ale sa pewne perspektywy, za rok koniec splacania rvg, za dwa lata caly sprzet i samochód.
Nawet jak bym bral cos nowego to juz nie powinno byc az tyle.
Wyliczylem ze za 2 lata bedzie mnie stac wlasnie na LC na raty i jeszcze mi zostanie z tego co teraz splacam :)
Rozdziewiczony :)

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 06 lutego 2011, 10:37

dentaxada pisze:Wizz, to chyba masz znajomych po 40stce i wsyztskich na wlasnej dzialalnosci.
Ja pracuje od 3 lat w zawodzie-w prywatnych gabinetach, jako wyrobnik-na procent.
Jestem dosc powolna,ale dokladna-nie mam reklamacji, na moj wiek, mysle,ze nie jestem zla.
Gdybym pracowala codziennie po 12godz i to w swoi gab to mysle,ze bym i 12 tys wyciagala. Ale nie w takich realiach.

Przykro mi, pozostaje tylko wspolczuc ze rzetelny lekarz zarabia tak malo. 4000 na tym poziomie na reke PO odliczeniu ZUsuw, podatkow itd (bo nie dopuszczam mozliwosci pracy na czarno) to wg mnie minimum. Przecietnie 6000, optymalnie 8000.

Ale byc moze trzeba sie zastanowic nad wlasna praca
Po pierwsze - praca w kilku gabinetach tylko pozornie daje wiecej kasy. Wiecej zarobisz bedac caly czas w jednym gabinecie, zwiazujac sie z pacjentami i bedac dla nich dostepna. "Skakanie" powoduje ze wlasciwie nigdzie nie ma cie na powaznie
Po drugie- spektrum zabiegow jakie robisz. Jesli robisz tylko "plombing i ending" jak mawia jeden z moich dochtorow to faktycznie nie bedziesz nigdy dobrze zarabiac. Osiagniesz przyzwioty pulap i na tym sie skonczy. Dopiero zaawansowana endodoncja, protetyka a przede wszystkim zaawansowana chirurgia przynosza pieniadze
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-02-06, 10:39 ]
bossbusko pisze:Wyliczylem ze za 2 lata bedzie mnie stac wlasnie na LC na raty i jeszcze mi zostanie z tego co teraz splacam

Oj Bossie, Bossie. Myslisz jak ci koledzy od tych Mercedesow na konferencjach.
Na samochod mozna wydac tylko tyle co zarabiasz przez 3 miesiace (mam taka filozofie) . Jesli kosztuje wiecej to znaczy ze cie nie stac :razz:

Awatar użytkownika
bossbusko
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: bossbusko » 06 lutego 2011, 10:44

wizz pisze:Po pierwsze - praca w kilku gabinetach tylko pozornie daje wiecej kasy.

Wizz ale daja jedna ważną rzecz, pewnosc ze do 7 kazdego miesiaca mam spora ilosc kasy na zobowiazania kredytowe platne do 8 plus zus i us. Niezaleznie czy u siebie zrobie cos wiekszego czy nie.

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 06 lutego 2011, 10:44

quote="dentaxada"]Wizz, to chyba masz znajomych po 40stce i wsyztskich na wlasnej dzialalnosci[/quote]

Zaden z nich nie ma 40 tki i wiekszosc nie ma wlasnej dzialalnosci. Pracuja moze dluzej niz 3 lata ale nie 20
No jedynym wyjatkiem ktory juz skonczyl 40 to Mariusz . Ale dopiero przed chwila :mrgreen:

Awatar użytkownika
bossbusko
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: bossbusko » 06 lutego 2011, 10:49

wizz pisze:Oj Bossie, Bossie. Myslisz jak ci koledzy od tych Mercedesow na konferencjach.
Na samochod mozna wydac tylko tyle co zarabiasz przez 3 miesiace (mam taka filozofie) . Jesli kosztuje wiecej to znaczy ze cie nie stac :razz:

Prosta kalkulacja, mam 4 osobowa rodzine, aktualny samochod (zafira) jest juz a maly.
Lubie duze samochody i lubie terenowe, za dwa lata koncze WSZYSTKIE aktualne kredyty, caly gabinet (otwierajac wszystko bylo kredytowane) i samochod Agnieszki.
Czyli bede mial wybor albo z miesiaca na miesiac oddam wszystko do US albo kupie furke, dam za rate ze 4tys i drugie tyle mi jeszcze zostanie w kieszeni.
A w garazu ulubiona marka.
Nie mowie o nowym V8 ale o uzywanym 150-200LC.

No chyba ze nie zmienia stawki karty podatkowej po wprowadzeniu kas (ale nie wierze)

Awatar użytkownika
bossbusko
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: bossbusko » 06 lutego 2011, 11:20

qwert pisze:a nie myslisz o disco LR

Jak sie zblize troche do terminu konca kredytow zaczne myslec o tym powaznie :)
Znajomy namawia mnie na Pajero.
Ja mam troche sentyment do toyoty, moja zona pracowala w Toyocie dwa lata :)

Wróć do „Po godzinach”