Poprzedni temat «» Następny temat
Dziąsło na zębie(do wycięcia) , mocno piecze i swędzi
Autor Wiadomość
marco_polo
Pacjent

Wysłany: 2011-12-28, 13:31   Dziąsło na zębie(do wycięcia) , mocno piecze i swędzi

Zacznę od tego że byłem dzisiaj u dentysty, ledwo udało mi sie zasięgnac jakies porady poniewaz miał pacjentów, ale jakos mi sie udało(na szybkiego). Dowiedziałem ze z tego co on mi mówił iz ząb mi rósł i się zatrzymał na dziąśle czy coś w tym rodzaju(to samo mi sie niby robi po drugiej stronie), dodam że jest to ząb na samym końcu, widziałem w lusterku że w połowie go widać, a reszte zakrywa właśnie dziąsło które nie daje mi żyć bo piecze i swędzi jak jem juz nie mówiac o jakis słonych potrawach itp. Powiedział że mam przemywać Rivanolem i wodą utlenioną tak przez 5 dni a jak nie przejdzie to skieruję mnie na wycięcie tego dziąsła, albo przepisze jeszcze antybiotyk.

Wiec chciałem sie dowiedzieć jak wygląda takie wycięcie czy to grozne i czy powoduje jakieś szkody?
W sumie pomyślałem ze przecież od przemywania czy brania antybiotyku te dziąsło z zęba mi nie zejdzie a jedynie chyba powstrzyma stan zapalny?
Tak rozmyślam również nad słowami ząb Panu rósł i sie zatrzymał , a mam 26 lat, to zeby mi rosna? Moze to głupie pytanie dla znawców ale dla mnie to dziwne :) )

Z góry dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

Orpheus 
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2011-12-28, 14:03   

Cytat:
W sumie pomyślałem ze przecież od przemywania czy brania antybiotyku te dziąsło z zęba mi nie zejdzie a jedynie chyba powstrzyma stan zapalny?

masz rację

marco_polo napisał/a:
Tak rozmyślam również nad słowami ząb Panu rósł i sie zatrzymał , a mam 26 lat, to zeby mi rosna? Moze to głupie pytanie dla znawców ale dla mnie to dziwne )

prawdopodobnie to zeby trzecie trzonowe (tzw. mądrości) wyrzynanie tych zębów nastepuje po wyrznięciu wszytkich innych zebów. Teraz przyszła kolej na Twoje ;)

Cytat:
Wiec chciałem sie dowiedzieć jak wygląda takie wycięcie czy to grozne i czy powoduje jakieś szkody?

w znieczuleniu za pomocą skalpela usuwa się kaptur dziąsłowy, zabieg bezbolesny

Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-12-28, 14:06 ]
P.S radzę mimo zlikwidowania stanu zapalnego zdecydować się na ten zabieg, bo stan zapalny może nawracać, po za tym nigdy dokładnie nie oczyścisz tego zeba z płytki nazębnej, a to prowadzi do próchnicy i wtedy będzie problem ;)

marco_polo
Pacjent

Wysłany: 2011-12-29, 14:21   

Dzięki za odpowiedz na razie przemywam to miejsce ale raczej poprawy nie widzę. Jeszcze tylko chciałem sie dowiedziec dlaczego dentysta powiedział ze z drugiej strony robi mi sie to samo(chodz na razie nic nie odczuwam ), skoro jest to "ząb mądrości" to z przeciwnej strony może też sie to samo dziać? Dwa chyba rosnąć nie mogą "zęby mądrości" ?

Na początku miałem wiecej spuchnięte dziąsła, tylko to jakoś mineło i został tylko w tym jednym rogu. W sumie o zęby dbam tak srednio raz myje raz nie , może mam jakies zapalenie dziąseł, sam nie wiem.

Jordan 
Pacjent

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-12-29, 15:23   

zebow madrosci moze byc po jednym po kazdej stronie. mnie sie chyba mniej wiecejw tym samym czasie pojawily.

czyli tak jak masz siodemki to moga ci dodatkowo wyrosnac osemki po kazdej stronie.

a swoja droga ciekawi mnie czy zeby rosna symetrycznie. w sensie ze jesli jedna osemka jest, to przewaznie statystycznie sa wszystkie cztery? czy to jest tak ze w sposob statystycznie znaczacy moze wystepowac niepelna gama osemek?

ilu osobom procentowo wyrastaja osemki i czy to jest rzeczywiscie objaw regresji ewolucyjnej?

karkam
Pacjent

Wysłany: 2012-01-01, 19:34   

Jak leczyłam się za młodu ortodontycznie, to mi mówiono, że wcale nie tak mało osób nie ma w ogóle zalążków ośemek, lub przynajmniej jakiejś ósemki, więc z tego wynika, że mogą rosnąc niesymetrycznie. Na moje nieszczęście okazało się, że ja osobiście miałam pełne uzębienie ;)

Marco Polo, radze ci usunąć to dziąsło, jeśli raz ci puchnie i boli, to będzie ci to nawracać co jakiś czas, jak ósemka będzie próbowała się wydostać, ale dziąsło jej przeszkodzi;). Sama to parokrotnie przeżywałam z powodu lęku przed chirurgiem- dentystą, ale nie warto tego znosić, bo nawet ból po zabiegu (który sam jest bezbolesny)usunięcia takiej prawidłowo ułożonej ósemki (więc tym bardziej usunięcia kawałka dziąsła), jest, moim zdaniem , niczym w porównaniu z tym, jak te zęby, rosnąc potrafią uprzykrzać życie. Pod takim dziąsłem gromadzi się jedzenie i nie jesteś nawet w stanie sam go stamtąd usunąć, może ci się zacząć psuć z tego wszystkiego siódemka. Takie zapchane kieszonki bolą (mi pomagało też czyszczenie kieszonek, ale to tylko zabieg czasowy, nie niweluje przyczyn).

Ten ząb zaczął ci rosnąc zapewne wcześniej, ale ósemki wyrzynają się długo, chyba że mają dośc miejsca i żadnych problemów. Tez mam 26 lat, a czwarta ósemka zaczęła się mi wyrzynać dopiero niedawno, więc to całkiem normalne, chyba;)

Odpowiedz do tematu