Poprzedni temat «» Następny temat
Wyrwany ząb - brzydkie/blade dziąsło i odór! Co robić?
Autor Wiadomość
i1305 
Pacjent

Wysłany: 2012-03-01, 11:28   Wyrwany ząb - brzydkie/blade dziąsło i odór! Co robić?

Witam, 28 lutego miałam wyrwany ząb. Boli mnie jeszcze trochę szczęka (dolna 6), ale dziasło mi się nie podoba, nie zasklepiło się na tej dziurze po zębie, jest blado sine i czuję brzydki zapach. Co mam zrobić? Czy to normalne czy czymś płukać? Taki głęboki dół mnie się zrobił, nadal miękki.

anonym
Pacjent
niedzielny

Wysłany: 2012-03-01, 17:43   

Powiedz coś więcej o tym bólu szczęki, może wklej fotkę tego ustrojstwa, a tak w ogóle to idź do lekarza jak coś jest nie tak :roll: , zakładam, że mając już wyrywane zęby, pamiętasz jak przebiegał proces gojenia w przeszłości.

i1305 
Pacjent

Wysłany: 2012-03-01, 19:10   

Hej, nie pamiętam :sad: Boli mnie szczęka bo się chłop uwiesił na niej. Aż w zawiasach... Ehh, wyczytałam gdzieś na forum, że można delikatnie płukać wodą utlenioną z wodą zwykłą i tak właśnie zrobiłam, delikatnie nabrałąm w usta mieszanki i wyplułam.Zobaczę jutro bo wyjazd do stomatologa to nie taka prosta sprawa bo mam trochę kilometrów i inne obowiązki.

Jordan 
Pacjent

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-03-01, 23:29   

kup sobieplyn eludril - rozowy jest.
rozciencza sie z woda do plukania.

nie wiem co rozumiesz przez zasklepienie - ja po wyrwaniu ze 2-3 tygodnie mialam dziure z zywym strupem

gora -po miesiacu zeszly sie boki dizury ale troche nierowno.
na dole dziura byla chyba z 10 miesiecy - zagojona od spodu ale nadal bylo wglebienie ktore bardzo powoli sie splycalo - prawie rok.
jak smierdzi to moze cos sie dzieje? poszlabym do denta na kontrole.

i1305 
Pacjent

Wysłany: 2012-03-01, 23:31   

Jordan, kupię jutro. Boli mnie i kłuje w tej części dziąsła niemiłosiernie. Zwariuję dziś bo wszystkie przeciwbólowe zjadłam... płuczę trochę wodą + utleniona ale niewiele mi to chyba pomaga. Mam takie wrażenie jakby wyrwano mi nie tego zęba co potrzeba,,, bo boli mnie i ucho i górna szczęka i głowa. Masakra jakaś.

jedroll
Pacjent

Wysłany: 2012-03-02, 10:14   

Jordan tak długo się to goi? my god, ale czułaś jakiś dyskomfort, ból itp. czy po prostu tylko tak długo byłą dziura? i jadłaś normalnie, czy jednak "uważałaś" na to miejsce po zębie?

Jordan 
Pacjent

Wysłany: 2012-03-02, 12:42   

nie, nic mi nie bylo. nawet nie bralam przeciwbolowych, o ile pamietam. wzielam jeden czy 2 bardziej profilaktycznie niz z musu. nie mialam szycia wiec ranki schodzily sie kazda po swojemu.
przykladalam tylko sporo zimnych okladow.
na gorze zagoilo sie szybko w sensie - zywa rana sie zabliznila - potem dziaslo sie zeszlo tak ze zamknela sie dziura. zaczelo sie schodzic po 2-3 tygodniach

na dole zywa otwarta rana byla dluzej niz na gorze - wydaje mi sie ze 2-3 tygodnie co najmniej widzialam, ze tam cos jest. zywa w sensie ze sie goila i trzeba uwazac bo byl strupek i pacia, etc ale nie krwawiaca ani problematyczna.
potem zagojone otwarte miejsce i dolek byl bardzo dlugo - taki, ze widac bylo, ze jest wglebienie i cos bylo usuniete. to zarastalo okolo roku. teraz sprawdzam ze wlasciwie te dolne powierzchnie sa juz rowne.
nie moglam sobie pozwolic na jakiekolwiek z tym problemy wiec 2-3 tygodnie wogole strona wyrwana nie jadlam i nie ruszalam i sie nad tym trzeslam - moze za bardzo, ale tez bezproblemowo mi to poszlo.

przed wyrwaniem za kazdym razem sie najadlam i potem bardzo dlugo nie bralam nic do ust.
zeby nie podrazniac. ranki krwawily leciutko okolo 1 dnia po.
pierwszy dzien lub dwa nie mylam zebow po tamtej stronie zeby nie poszla ostra pasta na ta te rany. mylam tylko do 5-6 zeba po tamtej stronie. lekko przemywalam eludrilem. jak jadlam to tak zeby nie szlo tam jedzenie ani picie (oprocz wody) aby sie zeby nie brudzily - bo nie mylam, a nie chcialam tam miec za duzo brudu.
jedzenie - zmiksowane zupki, jogurciki aby nie musiec mocno wysilac rany.
picie rurka - dobre sa szerokie jak z mcdonalda. tez uwaznie, bo takie wciaganie nie jest za dobre.

gdzies czytalam ze ludzie sie nie przejmuja i jedza np spagetti po wyrwaniu. moze i jedza ale ja nie chcialam miec z wlasnej glupoty problemu wiec sie wstrzymalam.
potem juz mylam ale bardzo ostroznie szczegolnie przy siodemkach.
generalnie bylo ok w moim przypadku.

anonym
Pacjent
niedzielny

Wysłany: 2012-03-02, 13:08   

i1305 napisał/a:
Boli mnie szczęka bo się chłop uwiesił na niej.

a to brutal :wink:

i1305 właściwie to wróżenie z gwiazd i opis w drugim temacie tego bólu mówi my, że tym płukaniem po ekstrakcji wypłukałaś sobie skrzep

Tańszym zamiennikiem eludrilu jest corsodryl (właściwie to samo tylko ceną się różni, bo to pierwsze jest bardziej rozreklamowane), Zamiast eludrilu możesz też kupić np oralsept (też wychodzi taniej)

i1305 
Pacjent

Wysłany: 2012-03-02, 22:52   

anonym napisał/a:
i1305 napisał/a:
Boli mnie szczęka bo się chłop uwiesił na niej.

a to brutal :wink:

i1305 właściwie to wróżenie z gwiazd i opis w drugim temacie tego bólu mówi my, że tym płukaniem po ekstrakcji wypłukałaś sobie skrzep

Tańszym zamiennikiem eludrilu jest corsodryl (właściwie to samo tylko ceną się różni, bo to pierwsze jest bardziej rozreklamowane), Zamiast eludrilu możesz też kupić np oralsept (też wychodzi taniej)
Nie wypłukałam niczego/ Dzis natomiast wyszło mi coś z tego dołu, kawałek zęba (?) taki płatek ukruszony. Jest już dobrze, smrod nie ma, dziąsło wygląda lepiej, szczotkuje i płuczę delikatnie. Łykam nadal przeciwbólowe bo boli mnie głowa i chyba ósemka (załamię się do końca). Jedynym plusem jest to, że jeśc mi się nie chce bo się boję, że coś mi wpadnie do tej rany.

anonym
Pacjent
niedzielny

Wysłany: 2012-03-02, 23:32   

Czyli gwiazdy się nie sprawdziły - i dobrze :grin: , ale na drugi raz skorzystam chyba w takim razie z kart :neutral:

i1305 napisał/a:
załamię się do końca

nie załamuj się, nie umieraj, a jak zobaczysz biały tunel to nie idź w stronę światła :wink:

i1305 napisał/a:
Jedynym plusem jest to, że jeśc mi się nie chce bo się boję,

takie nie jedzenie to wcale nie jest dobry pomysł, dojdzie do katabolizmu mięśniowego, a w końcu do niedożywienia typu marasmus... w ogóle to na samym końcu do śmierci głodowej, nic fajnego - nie warto, żaden z tego plus :razz:

i1305 
Pacjent

Wysłany: 2012-03-04, 21:09   

anonym napisał/a:
takie nie jedzenie to wcale nie jest dobry pomysł, dojdzie do katabolizmu mięśniowego, a w końcu do niedożywienia typu marasmus... w ogóle to na samym końcu do śmierci głodowej, nic fajnego - nie warto, żaden z tego plus :razz:
Wariat :mrgreen:

iwoncia_83
Pacjent

Wysłany: 2012-03-09, 12:14   

Tak się zastanawiam,czy po tym wyrwaniu mozna pic kawe???

We srode rwałam zęba.Juz mnie nie boli.Jeszcze musze łykac antybiotyk,2 razy dziennie...

Generalnie dzis nie balam się i lekko podejrzałam u góry jak to wygląda.

Jakos nie lubie patrzec na takie rzeczy.Coś tam zobaczyła,szwyyy bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Do tej pory pije gorzką herbatkę,wode przegotowaną,czsaem herbate z cytryną.Ale od srody nie pilam kawusi,tęskno mi:(:(:(:(:(:(:(

i1305 jak u Ciebie?????

anonym
Pacjent
niedzielny

Wysłany: 2012-03-10, 09:47   

Iwona, możesz pić kawę :wink:

iwoncia_83
Pacjent

Wysłany: 2012-03-10, 18:20   

anonym napisał/a:
Iwona, możesz pić kawę :wink:

Ok dzieki za inforrmacje:)Dziś w koncu poczułam kawke i piłam ja ze smakiem:):):)

Ząb juz tak nie boli jak w dzien po wyrwaniu, czy tez w drugim dniu.
Czasem coś dziwne uczucie mam,ale to tylko pare minut.Mam wrazenie jakby krwiak schodził,ale nie wiem nie znam sie:/
Antybiotyki jeszcze łykam...
Obawiam sie sciągania szwów,ze bedzie bolec eh:/MUSZE dać rade jakoś...

Zastanawiam sie czy nie zaszkodzi mi chodzenie na steperku ze 30 minut???Jak sądzisz?
Kurcze,ale coś słyszałam,ze po wyrwanniu wysiłki fizyczne nie są wskazane.Moze lepiej bedzie jak sie powstrzymam???Hmmmmm

Jordan 
Pacjent

Wysłany: 2012-03-10, 18:32   

sroda rwanie dzis jest sobota - 3 doby
jak bierzesz antybiotyki i cos jeszcze czujesz w miejscu rany to moze sie wstrzymaj z podwyzszaiem sobie pulsu i zwiekszaniem cyrkulacji krwi bo mozesz sobie troche krwi upuscic.
rownie dobrze moze ci zupelnie nic nie byc jak sobie zrobisz jogging dwugodzinny.
zrob i sie przekonasz. a potem nam opowiedz.
:wink:

Odpowiedz do tematu