Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest dłutowanie zęba
Autor Wiadomość
Marek
Gość
Wysłany: 2003-12-09, 20:01   

Jak przebiega dłutowanie zęba mądrości

monika
Gość
Wysłany: 2003-12-09, 20:08   

Ja mialam dlutowanie dolnej szostki. Pani dentystka urwala korone zeba i zostal korzen. Wiec wziela taki szpikulec i wbijala go w dziaslo zeby podwazyc korzen i go wyciagnac. Nie obawiaj sie jednak tego zabiegu, ja w przeciwienstwie do ciebie mialam to robione w czasach gdy dentysci oszczedzali albo kradli dla siebie srodki znieczulajace (wszystko czulam).

Daniel
Gość
Wysłany: 2003-12-09, 21:38   

Dłutowanie zęba polega na chirurgicznym usunięciu zęba. Pojęcie chirurgiczne w tym wypadku polega na zastosowaniu specjalnych narzędzi tzw. dźwigni, luksatorów, dłut lub/i stworzeniu dostępu do zęba. Dostęp uzyskuje się poprzez odpowiednie nacięcie błony śluzowej i wytworzenie płata, dzięki któremu możemy dostać się do zatrzymanego zęba np: zęba mądrości.Pomimo tych groźnych słów, jest to zabieg prosty, i oczywiście bezbolesny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym przewodowym do nerwu który unerwia usuwany ząb. Po samym zabiegu może wystąpić obrzęk tkanek miękkich, ból, szczękościsk, utrudnione połykanie spowodowane lekkim obrzękiem. Objawy te występują przez kilka dni i stopniowo ustępują pod wpływem środków farmakologicznych zordynowaych przez lekarza stomatologa.Generalnie głowa do góry. Będzie dobrze

ANNAM
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2003-12-09, 21:46   

Dłutowanie może być przeprowadzone przez zębodół lub z odsłonięciem z zewnątrz wyrostka(od przedsionka jamy ustnej)płata tak aby usunąć zatrzymany ząb lub złamany(zarośnięty)korzeń.Urzywa się do tego najczęsciej dżwigni, nie boli o ile nie ma silnego stanu zapalnego(ropień)i lekarz fachowo znieczulił.Nikt nie kradnie znieczulenia, można tylko technicznie nie trafić we właściwe miejsce w końcu budową się różnimy(dotyczy to zwłaszcza znieczulenia dolnych zębów)głowa do góry - będzie dobrze

di
Gość
Wysłany: 2003-12-10, 20:51   

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat przytrafiło mi sie takie usuwanie zęba trzykrotnie - dwa razy było to nacięcie dziąsła, raz w czasach o których pisze Monika i ZAWSZE był to zabieg całkowicie bezbolesny, raz przeprowadzony tak rewelacyjnie, że od wyjścia z gabinetu praktycznie zapomniałam, że w ogóle miałam coś robione. Raz niestety było trochę komplikacji, bo zabieg wiązał się z usuwaniem torbieli i uszkodzeniem naczynia krwionośnego - obrzęk przez parę dni, wielki krwiak na wewnetrznej stronie policzka, trochę bólu. A tak w ogóle to co prawda kwestia bólu jest sprawą bardzo indywidualną, ale czy z tym lękiem przed bólem w gabinecie stomatologicznym i po zabiegu trochę nie przesadzamy? Ileż to razy boli na własne życzenie, gdy spędzimy trochę za dużo czasu na siłowni lub rowerze albo w kuchni dziabniemy nożem palec zamiast marchewki... Pozdrawiam, di

danielos225
Pacjent

Wysłany: 2008-10-15, 19:44   

ja dwa dni temu poszedłem na wyrwanie zęba trzonowego na dole i powiem tak poszedłem z bólem miałem już stan zapalny, ropny i znieczulenie nie działało zbyt dobrze bo nie mogło przejść przez tą ropę ząb był bardzo zniszczony i prze wyrywanie zaczął chrupać więc pani stomatolog musiała dłutować a że znieczulenie nie działało zbyt mocno to bolało jak cholera tym bardziej że mam glębokie unerwienie i strasznie pozawijane korzenie w takie haczyki ogólnie cały zabieg trwał ok 1h i 20 min ogólnie jeśli maci zniszczone zęby to albo idzcie je leczyć od razu albo wyrwać a nie czekajcie jak was zaczną boleć bo jak ząb się do końca popsuje to naprawdę boli a o dłutowaniu nie wspomnę :/

marmar1212
Pacjent

Wysłany: 2008-10-15, 21:10   

danielos225 boli Cie ?

Odpowiedz do tematu