Poprzedni temat «» Następny temat
Ból martwego zęba -co dalej pomocy!!!!!
Autor Wiadomość
Karolina
Gość
Wysłany: 2005-08-13, 15:31   

Witam 2 miwsiące temu miałam zakończone leczenie kanałowe,mój zą to górna 6 i miał jak to dentystka powiedziała skomplikowane korzenie,ale miała mikroskop i jakos dała radę,,miałam troszkę spokoju i już nic niebolała ,a gdzieś już ze 2 tygodnie ząb najpierw zaczął reagować na ciepło ,a potem juz aczął ćmić i trochę boli ,tak samo jak przed leczeniem.Zrobiłam rtyg i wybieram sie do mojej stom ,ale narazie jest na urlopie,proszę o poradę co może mnie tak boleć ,czy trzeba zęba jeszcze raz przeleczyć czy w końcu wyrwawć.A czy mogę wogóle zostawić tego zęba i nic z nim nie robić,oczywiście pokaże zdjęcie stom,ja z tym bólem jakos wytrzymam .Planuję już ciąże i trochę się jednak boję co dalej z tym zębęm.Pozdrawiam.

izaa
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2005-08-13, 20:22   

Ząb leczony kanałowo nie może reagować na ciepło.Sprawdż inne zęby po tej samej stronie.

Stanisław Jerzy Lec

Karolina
Gość
Wysłany: 2005-08-14, 12:50   

To napewno ten,a sąsiednie zęby niestety też są już martwe.

asia
Gość
Wysłany: 2005-08-21, 17:51   

witam!ja rowniez mam leczony kanalowo zabdolna 6 i tez cos mialam nie tak z korzeniami.Ten zab tak samo jak tobie reaguje mi na cieplo i zimno ale nie zawsze raczej rzadko i wiesz co mialam go leczonego okolo rok temu i i do tej pory nieraz mnie pobolewa chociaz to nie jest mocny bol.

Ola
Gość
Wysłany: 2005-08-22, 11:00   

Mam podobny problem, raz na jakis czas (baardzo rzadko, ale jednak) uderza mnie silny bol w martwym zebie, do tego jest w 3/4 złożony z wkładu koronowego...

izaa
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2005-08-22, 15:19   

Martwe zęby jeśli bolą, to jest to ból na nagryzanie ,czasem mogą to być krótkotrwałe bóle samoistne.Przyczyną jest zwykle niedoleczenie kanałowe niekoniecznie z winy lekarza, zęby mają kanaliki boczne ,których nie sposób wypełnić.Takie bóle mogą się również pojawiać w wyniku pęknięcia lub złamania korzenia ,co też nie zawsze widać na rtg.

Stanisław Jerzy Lec

Karolina
Gość
Wysłany: 2005-08-22, 17:38   

Byłam dzis u stom z rtg ,okazało sie że jest stan zapalny tego zęba i pomoże antybiotyk lub wyrwanie,ale ja postanowiłam wyrwac bo nie chcę juz dłużej męczyc sie z tym zębęm.

Generosus 
Lekarz Stomatolog
306 !

Wysłany: 2005-08-23, 08:25   

idź do kogoś , kto ma do tego sprzęt i potrzebną wiedzę . najczęściej przyczyną jest jakiś nieodnaleziony kanał .
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

karolina
Gość
Wysłany: 2005-08-23, 08:37   

ten ząb był leczony pod mikroskopem,bo na początku chodziłam do stom przez 2 miesiące i ciągle bolał,w końcu zdecydowałam się na mikroskop ,stom powiedziała że ten ząb właśnie ma jakies boczniaki i nawet pod mikroskopem może nie dac rady ,ale spróbowalismy ,było przez miesiąc o.kNie chce juz znowu meczyc sie z tym zębem ,A mam jeszcze pytanie czy przy wyrwaniu takiego zęba martwego ze stanem zapalnym trzeba dać antybiotyk,bo ja ide rwac ,ale ciekawe czy da mi stom antybiotyk .

jw
Gość
Wysłany: 2005-09-08, 13:24   

niestety mam podobny problem i jak sie okazuje nie do rozwiazania, bola mnie martwe zeby w ktorych sa zacementowane metalowe wklady koronowo-korz. zdjecia rtg nieczego nie wykazuje a ja cierpie...

Beata
Gość
Wysłany: 2005-09-08, 14:26   

ja tak samo - martwe zeby mnie bola i wychodzi na to, ze nic nie mozna zrobic:-( Moj dentysta powiedzial, ze taka moja uroda, ze mi martwe zeby na zmiane pogody reaguja. Slabo przekonywujacy argument dla mnie, uwazam, ze nie powinny bolec. Wszystkie ladnie przeleczone u endodonty, pod mikroskopem. Endodonta sam nie wie, dlaczego mnie boli. A z jednym chodze juz ponad 3 miesiace, tez pod mikroskopem, teraz mi dentysta wszystko wyciagnal, chodze z pustym kanalem i tez czuje. Pan mowi, ze moze trzeba bedzie resekcje zrobic, a i to moze nic nie dac:-)

jw
Gość
Wysłany: 2005-09-09, 07:53   

no wlasnie nikt nie wie dlaczego bola bo niby nie powinny.. ja mam super przeleczone kanaly i nawet mialam robiona resekcje w jednym na zasadzie ze moze pomoze oczywiscie nie pomoglo takze radze nie robic bo to zbyteczny koszt jesli nie ma zmian na zdjeciu rtg

Beata
Gość
Wysłany: 2005-09-09, 10:53   

Moj endodonta też mówi, że jak nie przestanie mnie boleć, to może resekcja, ale czy w takim razie warto? Zastanawiam się jeszcze, czy sobie antybiotyku nie podjeść - może coś pomoże.

Generosus 
Lekarz Stomatolog
306 !

Wysłany: 2005-09-09, 11:47   

możesz spróbować brać antybiotytk i czasem rzeczywiście to pomaga . Niedawno zdarzyło mi się , że po naprawdę dobrym leczniu kanałowym zab nadal bolał . Zrobiłem pacjentowi ponownie - ale w trakcie zabiegu okazało się , że korzeń jest po prostu pęknięty wzdłuż . No i trzeba było jeden korzonek usunąć . Onecnie jest lepiej . Może warto sprawdzić czy to nie tzw VRF czyli pionowe pęknięcie korzenia ?
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

Beata
Gość
Wysłany: 2005-09-09, 12:24   

Dziekuję - w jaki sposób sprawdzić, czy to jest 'pionowe pęknięcie korzenia'? To jest czwórka. Pierwszy raz leczona kanałowo lata temu, ponownie 3 miesiace temu, mam wrażenie, że u 'porządnego' endodonty, pod mikroskopem, po zrobieniu, na zdjęciu ładnie wyglądało - 2 kanały się schodziły w jeden, abrdzo ładnie pan mi poszerzył. Ząb zaczą mnie boleć jeszcze bardziej, pan mi zaaplikował serię laserową, nic nie pomagało, w międzyczasie trochę mi dziąsło spuchło nad tym zębem, od zewnetrznej strony, pan mi wszystko powyciągał, przepłukał, zabezpieczył fleczerem, z miesięc miałam spokój, potem znowu go poczułam, pan mi znowu przepłukał i z fleczerem chodzę. Jest koncepcja, żeby go zrobić do końca i jak nie przejdzie - zrobić resekcję, tylko sie zastanawiam, czy jest sens. Zęba szkoda, ale ile mozna chodzić z ćmiacym zębem i łykać tabletki, które zresztą i tak niewiele pomagają. Ostatecznie chodzi o jakość życia:-)

Odpowiedz do tematu