Poprzedni temat «» Następny temat
ból zęba po wizycie u dentysty
Autor Wiadomość
MarceL
Gość
Wysłany: 2005-08-31, 09:08   

2 tygodnie temu zauważyłem ubytek w kawałku plomby dolnej szóstki i po kilku dniach byłem już u dentysty. Obwiercił mi troszkę ząb z ubytkiem i uzupełnił brakujący ubytek. Jednak nie usunął pozostałej trzymającej się plomby tylko uzupełnił sam ubytek ok 1/3 całości. Oprócz tego usunął mi kamień z innych zębów. Jednak wypełnienie, które założył było trochę za duże i mnie uwierało wieć na drugi dzień poszedłem na doszlifowanie. Dopasował i już mnie nie uwiera. Jednak boli mnie podczas jedzenia i zagryzania. Przed wizytą też mnie trochę bolał ale mniej. W tej chwli już jest ponad tydzień od wizyty a ząb dalej mnie boli. Staram się jeść drugą stroną ale przecież to nie jest wyjście. Co powiniem zrobić? Jeszcze trochę poczekać może ból ustąpi, czy pójść jeszcze raz a może do innego...?

MarceL
Gość
Wysłany: 2005-08-31, 14:40   

Po dokładnym przeczytaniu wszystkich wątków muszę podkreślić kilka spraw, które różnią moją sytuację od innych opisywanych na Forum:Otóż ząb boli mnie TYLKO podczas jedzenia i zagryzania, nie specjalnie jest wrażliwy i nie był leczony kanałowo. Natomiast wypełnienie jest dość duże...Proszę o radę

COFFEE
Gość
Wysłany: 2005-08-31, 15:52   

Jak sądzę to nie była taka prosta sprawa, jak się wydawało Twojemu lekarzowi. Prawdopodobnie wypełnienie, które częściowo wypadło było nieszczelne i pod nim mogła wytworzyć się wtórna prochnica, która doprowadziła do tego, że kawałek plomby się wykruszył, a reszta, to tylko kwestia czasu. Radziła bym iść do innego lekarza stomatologa, który zobaczy ząb i w razie konieczności otworzy go w celu sprawdzenia, czy pod wypełnieniem nie ma nic niepokojącego. To nie jest wielka sprawa, ale nie czekaj z tym, szkoda zęba i niepotrzebne Twoje cierpienie... Powidzenia

MarceL
Gość
Wysłany: 2005-08-31, 17:23   

Może faktycznie tak jest tylko dlaczego po wizycie boli mnie bardziej niż przed. Właściwie gdybym nie zauważył ubytku to pewnie jeszcze długo bym nie poszedł do dentysty bo prawie mnie nie bolało. Dopiero tak porządnie mnie zaboloało na fotelu u dentysty a teraz mnie boli jak kłapię zebami.

MarceL
Gość
Wysłany: 2005-08-31, 21:07   

Dodam najnowsze obserwacje: boli mnie wtedy gdy dotykam nową część plomby. Starą mogę dusić i nic nie czuję...

Generosus 
Lekarz Stomatolog
306 !

Wysłany: 2005-08-31, 21:24   

piwnienieś zgłosić sie do dentysty . Moim zdaniem objawy są dosyć niepokojące
Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym.

Odpowiedz do tematu